Ghostwire Tokyo: Lista e plotë e personazheve (të përditësuar)

 Ghostwire Tokyo: Lista e plotë e personazheve (të përditësuar)

Edward Alvarado

Ghostwire: Tokio ka një gamë të gjerë karakteresh pasi loja i klasifikon ata. Lojëra të ngjashme zakonisht karakterizojnë ato me role të të folurit dhe ndikim të madh në ngjarjet e lojës si të denjë për të qenë në listën e personazheve. Megjithatë, Ghostwire: Tokyo klasifikon gjithashtu armiqtë e ndryshëm (Vizitorët) dhe yokai (shpirtrat) që hasni.

Më poshtë, do të gjeni një listë të plotë të personazheve është Ghostwire: Tokyo (që do të përditësohet në valë). Karakteret do të renditen siç janë në skedën Karakteri i lojës nën opsionin Baza e të dhënave . Një përjashtim është se zuzari kryesor i lojës do të renditet në valën e parë edhe pse ai është njeriu i fundit i listuar në bazën e të dhënave.

Lista do të ndahet në tre kategori: Njerëzit , Vizitorët dhe Yokai , megjithëse hyrja e fundit në bazën e të dhënave nuk bie në asnjërën nga tre kategoritë me kujdes. Çdo valë përditësimesh do t'i shtohet çdo kategorie në mënyrë sa më të barabartë të jetë e mundur. Numri pranë çdo emri përfaqëson numrin që ata janë të listuar në bazën e të dhënave , për t'u përditësuar pasi të tjera janë të shkyçura në lojë.

Vini re se do të ketë spoilerë pasi disa informacione janë të pashmangshme . Vazhdoni me kujdes.

Njerëzit

Këta janë njerëzit e listuar në lojë. Shumica e personazheve kishin një marrëdhënie pune me një nga protagonistët, KK.

1. Akito Izuki

Protagonisti 22-vjeçar është në prag të vdekjesdhe nisni goditjet me rrota fluturuese si dhe dërgoni predha në rrugën tuaj. Ashtu si Studentët e Mjerimit, ata janë pa kokë. Ata gjithashtu duket se marrin një ose dy goditje të tjera me sulmet tuaja Wind Weaving për të ekspozuar thelbin e tyre.

Studentët e Dhimbjes përshkruhen si " të lindur nga shqetësimi i studentëve të rinj meshkuj të përballur me të ardhme të mjegullt .”

Yokai

Yokai janë një shpirt që fjalë për fjalë marrin çdo formë dhe kanë një qëllim për çdo gjë. Disa thuhet se sjellin fat dhe fat të mirë, ndërsa të tjerët thuhet se sjellin fatkeqësi dhe dëshpërim. Jokai me të cilin ndesheni do t'ju shpërblejë me një magatama kur shpirtrat e tyre thithen, përveç hyrjes së dytë.

1. Kappa

Një kappa në ujë, gjithmonë në kërkim të trangujve.

Një yokai që gjendet pranë trupave ujorë, kappat janë të padëmshëm në lojë, megjithëse njohuria e tyre do të tregonte gjithçka tjetër.

Ata janë të njohur për " zvarritjen e njerëzve në lumenj ku ata mund të nxirrnin 'shirikodama' e tyre, një organ mitologjik që mendohet të jetë burimi i vitalitetit të një personi . Ata të cilëve u hiqet shirikodama thuhet se bëhen frikacakë.

Në lojë, ju kapni një kappa duke ofruar fillimisht një kastravec në pjatën e caktuar . Për këtë arsye, mbani gjithmonë disa kastraveca në inventarin tuaj (mund të blihen). Pastaj, kappa do të notojë pak përpara se të shkojë drejt kastravecit. Ju duhet të prisniderisa të fillojë të hajë ose do të zhduket . Ju gjithashtu duhet të siguroheni që nuk jeni në vijën e shikimit të tij ndërsa jeni fshehurazi për të përvetësuar shpirtin.

2. Tengu

Një tengu fluturues.

Tengu mitik luan një rol unik në lojë: ata ju lejojnë t'i kapni për të arritur zona të larta. Ju do t'i shihni ata duke fluturuar dhe rrallë, duke fluturuar në qiell. Pasi ta zhbllokoni aftësinë përmes historisë kryesore, shikoni te një tengu dhe shtypni R2 + X kur të kërkohet të kapni vendndodhjen.

Mund të mësoni një aftësi të thirrjes tengu në mënyrë që të mund të thërrisni një në një ndërtesë më të lartë kur njëri nuk është i pranishëm. Megjithatë, kjo aftësi ka edhe kostot më të larta të magatamës (shtatë) dhe pikën më të lartë të aftësisë (45) të aftësive të Gërshetimit jo Etere.

Shiko gjithashtu: Zotërimi i mistereve magnetike: Si të zhvillohet Nosepass në Pokémon

Tengu thuhet se " posedon jashtëzakonisht shumë fuqi e lartë shpirtërore .

3. Nurikabe

Një yokai " që pengon rrugët e njerëzve ." Këto pengesa variojnë nga " muret aktuale fizike deri te ato të padukshme që i pengojnë njerëzit të vazhdojnë në një rrugë të caktuar ."

Në Ghostwire, nurikabe përfaqëson gjithmonë një kalim të fshehur e të bllokuar. Zakonisht është e lehtë të dallosh kur ata po bllokojnë një shteg pasi çdo gjë që bllokon do të ketë shenja jashtëzakonisht të pista. Për ta zbuluar atë, përdorni Spectral Vision (Square), më pas thitheni atë për një magatamë.

Nurikabe do të luajë një rol si në misionet kryesore ashtu edhe në ato anësore, kështu që nëse jeni të ngecur dhe nuk jeni të sigurt se ku të shkoni, përdorni SpectralVizioni mbi mundësinë e vogël që një nurikabe mund të të bllokojë rrugën.

4. Oni

Ndërsa përgjithësisht përkthehet si "demon", Ghostwire ju informon se termi "oni" rrjedh nga "onu", e cila u përdor pjesërisht për të përshkruar dukuri të pashpjegueshme (në atë kohë). Me kalimin e kohës, ajo u shndërrua në demonë dhe duke përdorur oni si koka turku për ngjarje negative. Thuhet gjithashtu se Oni u shkakton dhimbje dhe vuajtje njerëzve (adhuruesit e Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba do ta dinë mirë këtë).

Në lojë, ju në fakt duhet ta mbroni oni për të marrë magatama . Së pari do t'ju duhet të gjeni një qen me një shami të kuqe . Nga atje, përdorni Spectral Vision për të folur me të dhe për të kërkuar të nxirrni oni. Qeni do të kërkojë dango - zakonisht kibi dango - përpara se t'ju çojë te oni, kështu që gjithmonë keni pak kibi dango në inventarin tuaj!

Megjithatë, qeni do të marrë një " aromë të çuditshme ” dhe prej andej, ju duhet të mposhtni rreth tre valë Vizitorë ndërsa ata përpiqen t'i kullojnë qenit fuqinë e oni-t. Këto beteja do të jenë shumë të ngjashme me betejat e Kubit të Mbajtjes me një metër që fillon nga 100 për qind dhe bie ndërsa energjia shtohet. Mundini valët dhe bisedoni me qenin. oni do të shfaqet dhe do t'ju japë një magatama.

Pas oni-së tuaj të parë, do të gjeni shënuesit oni në hartë, që tregojnë se ku ndodhen të tjerët.

5. Zashiki-warashi

Zashiki-warashi ka shumë të ngjarë të jetë i pariyokai që do të hasni pasi është një nga misionet e para anësore të disponueshme në lojë (së bashku me "Deep Cleaning"). Zashiki-warashi thuhet se u sjell fat atyre që i shohin dhe më pas jetojnë së bashku me ata njerëz në shtëpitë e tyre. Ata kanë një pamje si fëmijë.

Do të gjeni ikona zashiki-warashi në hartën tuaj ashtu si oni, kappa dhe yokai të tjerë pasi të zbulohet më shumë nga harta.

Ka një catch-22 me zashiki-warashi. Ata janë shakaxhinj që duan të bëjnë gjëra të vogla djallëzore, si lëvizja e jastëkëve në këmbët e njerëzve ndërsa flenë. Nëse trajtohen mirë, ato do të sjellin prosperitet. Megjithatë, nëse trajtohen keq ose largohen nga shtëpia për shkak të shakave të tyre, çdo fat i mirë që solli yokai zhduket.

Në thelb, ata janë fëmijë që u pëlqen të argëtohen, kështu që trajtojini mirë ose ju ndodh fatkeqësia !

6. Karakasa-kozo

Ombrella me një këmbë yokai, karakasa-kozo.

Karakasa-kozo janë yokai që mishërojnë vërtet faktin se ata mund të jetë fjalë për fjalë çdo gjë. Në këtë rast, karakasa-kozo janë yokai ombrellë që shpesh shfaqin gjuhët e tyre të spikatura përmes gojës së tyre të madhe. Ata mendohet të jenë "tsukumogami", një mjet që zhvilloi një shpirt pas vitesh përdorimi.

Në lojë, do t'ju duhet të shkoni fshehurazi pas karakasa-kozo dhe t'i thithni ato për një magatama. Kujdes pasi nëse të shohin, do të zhduken dhe do të duhet të provosh përsëri . Përdorni SpectralVizioni për të gjurmuar lëvizjen e tyre si me kappa-n dhe më pas, kur të ndalojë, futuni fshehurazi mbi të dhe kapni magamatën tuaj.

Për momentin, ekziston lista juaj e personazheve në Ghostwire: Tokyo. Lajmi i mirë është se do të hasni shumicën ose të gjitha këto herët në lojë. Mos harroni, kjo listë e karaktereve do të përditësohet.

Shiko gjithashtu: Chivalry 2: Udhëzues i plotë i kontrolleve për PS4, PS5, Xbox One dhe Xbox Series X

Ky artikull u përditësua më 27 mars.

kur filloni lojën. Vetëm nga hyrja e shpirtit të KK në trupin e tij, ai mundi t'i mbijetonte një aksidenti fatal në të cilin ishte duke shkuar për të vizituar motrën e tij në spital. Gjërat përkeqësohen vetëm kur ai shkon në spital.

Ai është dërguar në aeroplanin shpirtëror dhe është vrarë nga zuzari kryesor, Hannya. Akito bën një marrëveshje me KK për t'u bashkuar me trupin e tij për të shpëtuar motrën e tij dhe përfundon duke mbijetuar. Ai tani punon së bashku me KK - pas një fillimi të vështirë, kuptohet - për të pastruar qytetin nga këta shpirtra të këqij, për të shpëtuar ata që enden dhe për t'i dhënë fund planeve përfundimtare të Hannya.

Akito mund të ndahet nga KK gjatë betejës! Kur kjo ndodh, Akito nuk ka më akses në sulmet Ethereal Weaving ose Spectral Vision. Ai ka në dispozicion vetëm harkun dhe shigjetat, hajmalitë dhe materialet konsumuese. Edhe sulmi i tij përleshjeje është i kotë pasi pa Ethereal Weaving, nuk i dëmton Vizitorët.

Për t'u bashkuar përsëri me KK, afrohuni dhe mbani L2 për ta thithur atë . Ju gjithashtu mund ta mbani Square për ta sjellë atë më pranë jush përpara se të shkriheni.

2. KK

Një detektiv i të mbinatyrshmes me një prirje për eterin, KK u vra nga Hannya pak para fillimit të lojës. Ekuipazhi i KK kishte punuar për të ndaluar Hannya, por pothuajse të gjithë u vranë. KK gjen trupin e Akitos dhe më pas krijon një partneritet me të riun që së shpejti do të vdesë dy herë.

Si detektiv, intuita e KK hyn nëluani në shumë misione. Ju gjithashtu mund t'i gjeni shënimet e tij të hetimit të shtrira përreth ose t'i blini ato nga shitës të veçantë nekomata për 130 mijë meika (monedhë) një pop. Çdo grup shënimesh ju jep 20 pikë aftësish .

KK mund të ndahet nga trupi i Akitos gjatë betejës! Kur kjo të ndodhë, Akito nuk ka më qasje në sulmet Ethereal Weaving ose Spectral Vision. Akito ka në dispozicion vetëm harkun dhe shigjetat, hajmalitë dhe materialet konsumuese. Edhe sulmi i tij përleshjeje është i kotë pasi pa Ethereal Weaving, nuk i dëmton Vizitorët.

Për t'u bashkuar përsëri me Akito, afrohuni me Akito dhe mbani L2 për të thithur KK . Ju gjithashtu mund ta mbani Square për ta sjellë atë më pranë jush përpara se të shkriheni.

3. Mari Izuki

Mari është motra e Akitos. Siç tregohet në një skenë të hershme në mendjen e Akitos, 17-vjeçarja Mari u bllokua në një zjarr në apartament që e la atë të djegur rëndë dhe pa ndjenja. Akito ishte rrugës për të parë motrën e tij kur ndodhi aksidenti që e la atë të plagosur për vdekje vetëm që KK të hynte në trupin e tij, duke e shpëtuar atë.

Mari më pas rrëmbehet nga Hannya dhe ekuipazhi i tij sapo Akito arrin dhomën e saj të spitalit. Ndërsa ai hyn, ata dërgohen në aeroplanin shpirtëror ku Hanya merr Marinë, duke thënë diçka për të qenët e saj midis dy botëve. Mari bëhet çelësi i ritualit të tij, i sinjalizuar nga shtylla e artë e dritës.

4. Rinko

Një nga ish-të KK-sëpartnerët, Rinko gjithashtu vdiq ndërsa përpiqej të ndalonte Hannya. Fillimisht e takoni Rinkon në strehën e KK në skenën e mësipërme, megjithëse ajo është vetëm në formën e saj spektrale. Rinko të ndihmon ty dhe KK-në, por rezulton se Rinko me të cilin po koordinoheshin të dy nuk ishte në të vërtetë Rinko, por një nga njerëzit e Hannya-s që maskohej si ajo.

Pasi të gjeni të vërtetën dhe të çlironi shpirtin e vërtetë e Rinkos, ajo ju ndihmon të zbuloni një sërë portash torii për t'u pastruar, duke ulur mjegullën dhe duke lejuar më shumë akses në hartë. Ajo gjithashtu ju ngarkon që ta ndihmoni të zbulojë se çfarë i ka ndodhur Erika-s, anëtarit më të ri të ekuipazhit të KK.

Mos harroni të luani lojën preludike The Corrupted Casefiles (që është falas) nëse doni më shumë informacion mbi ekuipazhin e KK.

5. Ed

Ed, në fund me syzet. Gjithashtu në foto janë Dale dhe RInko (nga e majta).

Ed është një nga, nëse jo i vetmi anëtar i ekuipazhit që shpëtoi me jetën e tij ndërsa përpiqej të ndalonte Hannya. Ed është gjithashtu një nga të paktët gaijin (të huaj), pasi pothuajse çdo personazh është japonez ose i bazuar në njohuritë japoneze.

Ed është shkencëtari dhe tekniku i grupit. Është ai që krijoi pajisjen e transmetimit të shpirtit, telefonat me pagesë që përdorni për të transferuar shpirtrat nga katashiro juaj. Ju gjithashtu do të merrni një mision anësor nga ai për të parë hënën e kuqe nga pika të ndryshme dhe për të transmetuar të dhënat.

Ed u largua nga Shibuya pak përpara se pengesa të ngrihej me mjegull ngaHannya. Ai ende asiston nga përtej pengesës, por fjalët e Edit për ju përmes telefonave me pagesë janë të gjitha të regjistruara paraprakisht.

7. Hannya

Akito duke u përpjekur të sulmojë Hannya.

Personi që vuri në lëvizje ngjarjet e lojës, Hannya është njeriu që vrau KK dhe shumicën e ekuipazhit të tij dhe rrëmbeu motrën e Akitos, Mari, për një ritual. Qëllimi i tij përfundimtar është të hapë lidhjen midis botës së vdekshme dhe shpirtërore .

Ju mësoni përmes KK se gruaja e Hannya vdiq katër vjet përpara ngjarjeve të lojës dhe që atëherë, ai nuk ka bërë gjë tjetër veçse eksperiment për ta ringjallur. Ai shkoi aq larg sa sakrifikoi jetën e vajzës së tij për të çuar më tej eksperimentimin e tij. Hannya në thelb i sheh njerëzit si asgjë më shumë se një mjet për qëllimin e tij përfundimtar.

Hannya madje përdori kufomat e gruas, vajzës dhe KK(!) si tre personat e tjerë që mbanin maska ​​në grupin e tij, duke i mbushur me energji shpirtërore ndërsa trupat e tyre mbeten të ftohtë dhe gri.

Në një shënim anësor, nëse keni blerë versionin Deluxe të lojës, një nga veshjet që mund të vishni është një veshje Hannya. Loja në thelb thotë se nëse nuk mund t'i mposhtni, atëherë mund t'i bashkoheni në përshkrimin e saj.

Vizitorët

Vizitorët janë armiqtë e lojës. Këto qenie (kryesisht) gri, (kryesisht) pa fytyrë mund të jenë të vështira kur grumbullohen. Janë mbi 20 Vizitorë të ndryshëm për të luftuar përgjatë gjashtë kapitujve – duke mposhtur një nga secilin prej tyreju një trofe. Paraqitja e vizitorëve bazohet në legjendat urbane japoneze.

1. Rain Walker

Kryerja e një spastrimi të shpejtë në një Rain Walker, zhurmat kryesore të lojës.

Të përshkruar si " të lindur nga zemrat e atyre që janë shtyrë deri në pikën e rraskapitjes nga puna e tyre, " Rain Walkers janë zhurmat e lojës, Vizitorët që do të hasni më shumë gjatë lojës. Ata janë biznesmenë të hollë që mund ose nuk mund të ecin me një çadër. Meqenëse ata janë gërmimet kryesore, ata janë gjithashtu më të dobëtit dhe thelbi i tyre ekspozohet shumë më shpejt se të tjerët.

Në përgjithësi do t'ju nxitojnë dhe do të godasin me sulme përleshjeje. Megjithatë, nëse ka ndonjë objekt në zonë, mund t'i hedhë ato drejt jush! Mos u habitni nëse po grindeni dhe shihni një shenjë rruge që ju vjen.

2. Walker i thyer

Walkeri më i fortë, i fortë në shpinë me ombrellën e tij.

Një hap përpara nga Rain Walker, Rugged Walkers janë (fjalë për fjalë) versione më të rënda të Rain Walker. Ata përshkruhen si " të lindur nga zemërimi i qetë dhe themelor që digjet brenda atyre që kanë kaluar jetën e tyre duke u shkelur pa mëshirë ", ata kanë më shumë gjasa të përdorin ombrellën e tyre për t'u mbrojtur kundër sulmeve tuaja Ethereal Weaving; në këtë rast, synoni për këmbët. Ombrella do të shkatërrohet me mjaft sulme, por është më mirë të përdorni eterin tuaj në mënyrë efikase.

Shëtitësit e thyer, si të tyresugjeron emri, gjithashtu bëni shumë më tepër goditje që bërthamat e tyre të ekspozohen. Nëse keni një stok të mirë, përdorni sulmet Fire Weaving. Ata janë më të fortët, por gjithashtu vijnë me sasinë më të vogël të eterit. Nëse është e mundur, mbani një distancë dhe përdorni sulmet Wind Weaving për të pakësuar shëndetin e tij.

3. Rain Slasher

Rain Slasher i identifikueshëm me ombrellën e tij të kuqe dhe hanxhar të madh në të majtë dorë.

Përshkruar si " lindur nga armiqësia e thellë që rritet nga konfliktet personale në vendin e punës ", Rain Slashers mbajnë hanxhar të mëdhenj që i përshtaten emrit të tyre. Ata do t'ju nxitojnë dhe do t'ju presin, kështu që mbajtja e distancës është strategjia më e mirë.

Ashtu si Rugged Walkers, Rain Slashers kanë më shumë mbrojtje dhe shëndet se Rain Walkers standarde. Megjithatë, Rain Slashers zakonisht vijnë me një mori Kukullash letre, Studentë të Dhimbjes, Studentë të Mjerimit, ose Rain Walkers me të, kështu që jepni përparësi vrasjes së saj së pari dhe merrni përsipër ato më të dobëtat më pas.

4. Shadow Hunter

Përgatitja e një pastrimi të shpejtë në një gjuetar hijesh.

Nga katër vizitorët e parë, Gjuetarët e hijeve janë më të vështirat për t'u mposhtur. Të përshkruar si " të lindur nga vetëshkatërrimi i atyre që kanë humbur nga sytë atë që dikur dëshironin të mbronin ", Gjuetarët e hijeve janë të identifikueshëm sepse janë të veshur si policë, duke mbajtur një shkop në vend të një hanxhar. duart e tyre të majta.

Ata do të nxitojnë dhe do t'ju godasin me të tyretshkopinj, por gjithashtu mund të nisë sulme me rreze. Nga katër të parat, ata kanë ekuilibrin më të mirë midis mbrojtjes, sulmit dhe shpejtësisë. Rugged Walker ka pak më shumë mbrojtje, por Shadow Hunter është më i shkathët. Fatkeqësisht për ju, Gjuetarët e hijeve zakonisht shihen me gjuetarët e tjerë të hijeve.

5. Walker i pamëshirshëm

Shëtitësit e pamëshirshëm mbajnë maulë të mëdhenj dhe i ngjajnë Waternoose nga Monsters, Inc.

Relentless Walkers janë versione më të mëdha të Rugged Walkers, por janë më të fortë si në sulm ashtu edhe në mbrojtje. Të përshkruar si " të lindur nga mendësi të dhunshme " dhe të prirur për tërbim, ata mbajnë maulë të mëdhenj në duart e tyre të majta, duke përdorur me lehtësi çekiçët masivë.

Zakonisht, do t'i hasni vetëm, por rrallë me Vizitorë të tjerë. Porta e mësipërme torii kishte dy që e ruanin atë, duke bërë një betejë argëtuese por sfiduese. Ata do t'ju nxitojnë dhe do të rrëshqitin me maulat e tyre, dhe mbrojtja e tyre e fortë e bën atë në mënyrë që edhe sulmet Fire Weaving nuk do t'i ndalojnë domosdoshmërisht në gjurmët e tyre.

Lajmi i mirë është se mposhtja e një personi do t'ju sjellë mijëra meika si shpërblim . Kur i shihni, mos u turpëroni! Luftoni ata për meika dhe përvojën.

6. Rage Walker

Kryerja e një pastrimi të shpejtë në Rage Walker me lëkurë të kuqe.

Rage Walkers dallohen në një mënyrë e dallueshme nga vizitorët e tjerë: lëkura e tyre është e kuqe dhe kanë një atmosferë të kuqe . Për fat të mirë, ndryshe ngaWalker i pamëshirshëm ose disa të tjerë në këtë listë, ata mund të goditen me një spastrim të shpejtë për t'i dhënë fund luftës përpara se të fillojë.

Ata do t'ju nxitojnë me tërbim pasi ta keni vënë re. Është më mirë t'i pastroni shpejt, në mënyrë që të mos keni nevojë të merreni me ta pasi zakonisht vijnë me disa nga vizitorët e nivelit më të ulët si Studentët e Mjerimit dhe Kukullat prej letre.

Ata përshkruhen si " lindur nga inati shpërthyes. Zemërimi i tyre është aq i fortë saqë bën që vetë toka poshtë tyre të dridhet .”

7. Nxënëse e mjerimit

Nxënëse pa kokë? Të shkëlqyera, thjesht të shkëlqyera.

Të përshkruara si " të lindur nga ankthet e studenteve të reja ", ato janë sulmuese të egër, por shumë më taktikë në qasjen e tyre sesa homologët e tyre më poshtë.

Studentët e Mjerimit zakonisht janë në grupe prej tre vetash, ndonjëherë të ulur sipër automjeteve ose të varur nga dritat e rrugës. Nëse qëndroni shumë larg, ata mund të bëjnë disa deformime të shpejta për t'ju afruar për të nisur sulme përleshjeje. Ata gjithashtu do të lëshojnë predha të mëdha drejt jush (me një atmosferë të kuqe), prandaj kini kujdes.

Gjithashtu, do të vini re se ata janë pa kokë. Kjo do të thotë se nuk ka asnjë opsion headshot. Për fat të mirë, një shigjetë, pavarësisht nga vendndodhja duhet t'i vrasë ata, veçanërisht nëse është i pajisur një rruazë lutjeje me hark.

8. Student i Dhimbjes

Po ashtu edhe nxënës pa kokë? Fantastike…

Shomoja e Studentit të Mjerimit, Studentët e Dhimbjes janë më agresivë

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.