Datat e publikimit të DLC të WWE 2K23, Superyjet e të gjitha sezoneve janë konfirmuar

 Datat e publikimit të DLC të WWE 2K23, Superyjet e të gjitha sezoneve janë konfirmuar

Edward Alvarado

Ndërsa nisja është ende disa ditë larg, formacioni i plotë dhe datat e lëshimit të DLC të WWE 2K23 tashmë janë konfirmuar nga 2K. Pavarësisht nëse keni tashmë një edicion që ka Season Pass ose po kërkoni t'i rrëmbeni më vonë, lista do të bëhet edhe më e madhe me disa legjenda të së kaluarës që bashkohen me yjet e rinj më të shndritshëm të sotëm.

Duke ndjekur hapat e lëshimit të tyre të fundit, WWE 2K23 Season Pass do të përfshijë akses në formacionin e plotë të DLC. Duke filluar me paketën Steiner Row Pack dhe duke përfunduar me Bad News U Pack, datat e lëshimit të DLC të WWE 2K23 shtrihen deri në gusht 2023.

Në këtë artikull do të mësoni:

 • Datat e lëshimit të WWE 2K23 DLC për të gjitha paketat
 • Çdo superstar i ri që i bashkohet listës

Datat e lëshimit të WWE 2K23 DLC

Lista e WWE 2K23 mund të të jetë më e gjera që ka parë ndonjëherë kjo seri e gjatë, por do të bëhet edhe më e madhe me shtimin e pesë paketave DLC pas lançimit. Së bashku, ata do të shtojnë gjithsej dy duzina superyje të rinj në listë pasi të jenë lëshuar të pesë paketat.

Çmimi për këto ulje nuk është zbuluar ende nga 2K, por ato pritet të ndjekin të njëjtin model çmimi të parë vitin e kaluar. WWE 2K23 Season Pass, i cili është i bashkuar me versionin Deluxe dhe Icon Edition, duhet të jetë i disponueshëm veçmas për 39,99 dollarë me secilën nga paketat individuale të disponueshme për 9,99 dollarë secila.

Shiko gjithashtu: CoD godet mashtruesit e Cronus dhe Xim: Nuk ka më justifikime!

Këtu janëdatat e konfirmuara të lëshimit të WWE 2K23 DLC:

 • Steiner Row Pack – E mërkurë, 19 Prill 2023
 • Pretty Sweet Pack – E mërkurë, 17 maj 2023
 • Gara për në NXT Pack – E mërkurë, 14 qershor 2023
 • Revel With Wyatt Pack – E mërkurë, 19 korrik 2023
 • Bad News U Pack – E mërkurë, 16 gusht 2023

Siç shihet më lart, secila nga datat e lëshimit të DLC-ve të WWE 2K23 bie të mërkurën me pothuajse saktësisht katër javë ndërmjet çdo lëshimi. Përjashtimi i vetëm është Revel With Wyatt Pack i cili bie plot pesë javë pasi Race to NXT Pack godet WWE 2K23. Ky mund të ketë qenë një vendim për të lejuar kohë shtesë për të përfunduar punën në Bray Wyatt dhe modele dhe veshje të ndryshme për shtimin e tij në lojë, por 2K gjithashtu mund të kishte pëlqyer t'i mbante gjërat më afër mesit të muajit me çdo rënie.

Nëse nevojiten korrigjime të gabimeve ose përditësime të përgjithshme të përmbajtjes gjatë gjithë vitit, si p.sh. zgjerimi i veçorisë MyGM që pa WWE 2K22 pas lançimit, 2K mund të planifikojë edhe një herë përditësime të mëdha të titujve pranë DLC-ve. Pas lançimit të WWE 2K22, ata e bënë zakon të lëshonin përditësime me përmbajtjen e ardhshme të DLC të hënën përpara se ajo paketë të lëshohej.

Shiko gjithashtu: Ninjala: Berecca

WWE 2K23 DLC lista e superyjeve të rinj në Season Pass

Adam Pearce, një nga nëntë GM-të që mund të luhen – duke përfshirë një superstar të personalizuar – për MyGM.

Në lançimi, lista e WWE 2K23 tashmë do të vendoset200 superyje, megjithëse detajet për disa modele të fshehura dhe versione alternative nuk do të dihen derisa lojtarët të mund të hyjnë në lojë dhe t'i zhbllokojnë ato. Pasi të publikohen të pesë paketat DLC, 24 super yje të tjerë do t'i bashkohen grindjes.

Këtu është lista e plotë e DLC WWE 2K23 për secilën paketë:

 • Steiner Row Pack (19 Prill)
  • Scott Steiner
  • Rick Steiner
  • B-Fab (Menaxheri)
  • Top Dolla
 • Paketë Pretty Sweet (17 maj)
  • Karl Anderson
  • Luke Gallows
  • Tiffany Stratton
  • Elton Prince
  • Kit Wilson
 • Gara për në NXT Pack (14 qershor)
  • Harley Race
  • Ivy Nile
  • Wendy Choo
  • Tony D' Angelo
  • Trick Williams
 • Zbavitje me Wyatt Pack (19 korrik)
  • Bray Wyatt
  • Zeus
  • Valhalla
  • Joe Gacy
  • Blair Davenport
 • Bad News U Pack (16 gusht)
  • Eve Torres
  • Wade Barrett
  • Damon Kemp
  • Andre Chase
  • Nathan Frazer

Ekziston gjithmonë mundësia që gjërat të ndryshojnë nëse 2K has në ndonjë defekt ose problem të madh pas lëshimit gjatë finalizimit të përmbajtjes së DLC që është planifikuar, por duket e pamundur. Pas paraqitjes me të meta dhe shumë të kritikuara të WWE 2K20, ata u rikuperuan me një cikël shumë të qëndrueshëm lëshimi për WWE 2K22 dhe shpresojmë se do ta vazhdojnë atë kur datat e lëshimit të WWE 2K23 të jenë më në fund.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.