Farming Simulator 22: Kafshët më të mira për të fituar para

 Farming Simulator 22: Kafshët më të mira për të fituar para

Edward Alvarado

Farming Simulator 22 nuk ka të bëjë vetëm me korrjen e të korrave - ka të bëjë gjithashtu me fitimin e parave nga kafshët. Farming Sim 19 paraqiti një gamë të madhe kafshësh, dhe ata kanë bërë kthimin e tyre në Farming Sim 22 së bashku me prezantimin e bletëve. Nga të gjitha ato kafshë, këto janë ato që fitojnë më shumë para në Farming Simulator 22.

1. Derra

Burimi i imazhit: Farming Simulator, nëpërmjet YouTube

Edhe një herë, derrat janë vendi ku fitohen më shumë para me kafshët në Farming Simulator. Ata kërkojnë vëmendjen më të madhe nga vetja, por po aq vëmendje do të shpërblehet më shumë se sa me të gjitha kafshët e tjera. Për të fituar këtë shpërblim, ju duhet të mbani një nivel të lartë të normës së prodhimit. Mund të blihen ambiente të mëdha dhe të vogla për derrat, me kapacitet përkatësisht 300 dhe 100 derra. Mbajini derrat të ushqyer dhe do të keni një prodhim të mirë dhe do të keni një fitim të rregullt. Dymbëdhjetë derra do t'ju japin rreth 3000 dollarë në ditë, kështu që ia vlen koha dhe mundi juaj.

2. Kuajt

Burimi i imazhit: Farming Simulator, nëpërmjet YouTube

Kuajt janë paksa të ndryshëm në Farming Simulator 22, sepse janë të vetmet kafshë mbi të cilat mund të hipësh dhe të marrësh kontrollin. Ju nuk i shisni ato si produkt ushqimor, por i hipni ato, gjë që barazohet me trajnimin e tyre. Vazhdoni të hipni në kalë për ta stërvitur derisa niveli i tij të rritet në 100%. Kjo është atëherë kur kali do të arrijë të tijënniveli më i lartë i përfitimit, dhe gjithashtu mbani në mend se nëse e rregulloni kalin, mund të merrni edhe pak më shumë para prej tij. Një kalë i rregulluar dhe i stërvitur mund t'ju sjellë një shumë mbresëlënëse prej 50,000 dollarësh, kështu që ia vlen shumë të investoni kohën dhe përpjekjen tuaj në këtë sipërmarrje.

Shiko gjithashtu: Përshpejtoni përparimin tuaj: Udhëzues i fundit për t'u ngritur shpejt në God of War Ragnarök

3. Dele

Burimi i imazhit: Farming Simulator, nëpërmjet YouTube

Delet janë mënyra e fundit në të cilën mund të fitoni para vërtet të mira në Farming Simulator 22. Kjo nuk do të thotë se kafshët e tjera nuk do t'ju japin para, por do të fitojnë' të jetë sa më fitimprurëse. Delet janë kafshët më të lehta për t'u mbarështuar në Farming Simulator 22. Ju mund të keni kullota me 60 dele ose kullota me 250 dele, çfarëdo që të ndiheni më rehat. Ato janë të lehta për t'u kujdesur, me balet me bar ose sanë të mjaftueshme për t'i ushqyer ato - vetëm sigurohuni që t'i mbani ato kullota të pastra. Sa më shumë të luani lojën, aq më shumë prodhimi i leshit do të rritet gradualisht dhe ju mund të shihni një fitim prej $1000 në ditë për çdo dhjetë dele me leshin që shisni. Delet janë absolutisht të shkëlqyera për të fituar para me përpjekje minimale.

4. Lopët

Burimi i imazhit: Farming Simulator, nëpërmjet YouTube

Lopët janë një mënyrë tjetër e sigurt për të fitoni një shumë të arsyeshme parash në Farming Simulator, dhe ata nuk janë aq të vëmendshëm sa derrat. Për të marrë një fitim të mirë ata kanë nevojë për një ushqim me bar, sanë dhe silazh dhe ka një të veçantëmakinë në lojë që mund t'i përziejë ata përbërës në raportin e duhur. Për të maksimizuar fitimin nga lopët, ju mund të shisni qumështin që prodhojnë ato, dhe sigurisht të fitoni para edhe nga bagëtia e viçit. Lopët tuaja qumështore do të prodhojnë para sapo të piqen, dhe më pas ju mund t'i shisni lopët e viçit për të përfituar prej tyre.

Shiko gjithashtu: Nevoja për mashtrimet e karbonit me shpejtësi PS 2

5. Pulat

Burimi i imazhit: Farming Simulator, nëpërmjet YouTube

Pulat janë sigurisht një nga kafshët më të lehta për t'u kujdesur në Farming Simulator 22. Ata do të bëjnë vezët e tyre çdo 15 minuta ose më shumë, dhe dy pula do t'ju japin 11 vezë në lojë. Këto vezë do të prodhohen më pas në kuti vezësh që shfaqen përpara stilolapsave të kafshëve dhe secila kuti do të përmbajë rreth 1501 vezë çdo herë. Këto më pas mund të ngarkohen lehtësisht në një rimorkio ose kamionçinë për t'u shitur për një diferencë të mirë.

6. Bletët

Burimi i imazhit: Farming Simulator, nëpërmjet YouTube

Bletët janë të sapoardhurit emocionues në botën e kafshëve Farming Simulator. Sidoqoftë, mos prisni që ata të jenë edhe afër krijuesit tuaj më të madh të parave. Siç mund ta prisni, do të jeni në gjendje të bëni mjaltë nga bletët dhe gjithçka që duhet të bëni është të lini kosheret tuaja pranë arave. Bletët kanë një avantazh në atë që ato gjithashtu rrisin rendimentin e prodhimit të kulturave kanola, luledielli dhe patate, kështu që edhe pse nuk do të fitoni një shumë të madhe parash prej tyre drejtpërdrejt, ato sigurisht që ia vlen t'i keni.rreth.

Derrat, kuajt dhe delet janë sigurisht mënyra më e mirë në të cilën mund të fitoni para në botën e kafshëve në Farming Simulator 22. Ka edhe kafshë të tjera në lojë, si lopë dhe bletë, por ato mos lejoni plotësisht fitimet që bëjnë këto dhe sigurisht në krahasim me delet, nuk janë aq të lehta për t'u kujdesur. Sidoqoftë, nëse doni më shumë kafshë në fermën tuaj, duhet të shkoni për të. Ato janë argëtuese fantastike dhe një pushim i këndshëm nga bota ndonjëherë monotone e korrjes së të korrave.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.