Si të shikoni Boruto sipas rendit: Udhëzuesi juaj përfundimtar

 Si të shikoni Boruto sipas rendit: Udhëzuesi juaj përfundimtar

Edward Alvarado

I konsideruar si një spinoff dhe një vazhdim, Boruto: Naruto Next Generations ka vazhduar dijen dhe popullaritetin e prequels të tij në Naruto dhe Naruto Shippuden. I vendosur të paktën mbi një dekadë që nga ngjarjet e Shippuden, Boruto takohet me personazhin titullar, djalin e Narutos dhe miqtë e tij – të cilët janë fëmijët e çifteve të krijuara nga personazhet në dy seritë e mëparshme.

Ndryshe nga Naruto dhe Naruto Shippuden, Boruto është një anime në vazhdim që transmetohet të dielave në Japoni. Në një tjetër largim nga prequels, Boruto nuk ka emërtime zyrtare të sezonit apo harkut . Në thelb, 230+ episodet janë një histori lidhëse. Boruto gjithashtu nuk ka pasur asnjë film të publikuar gjatë shfaqjes së tij me Boruto: Naruto the Movie që është publikuar gjatë shfaqjes së Shippuden.

Më poshtë, do të gjeni udhëzuesin tuaj për shikimin e Boruto: Naruto Next Generations . Për të ndihmuar me lexueshmërinë, episodet do të ndahen në pjesë me 50 episode pasi ato priren të jenë vende të mira për të përfunduar si numerikisht ashtu edhe në histori. Pas listimit të parë, do të gjeni një listë për episodet e kanonit të përzier, anime dhe manga . Do të ketë gjithashtu një listë të manga canon vetëm episodi s . Lista përfundimtare do të jetë një listë plotësuese vetëm për episodet <3.

Boruto: Naruto Gjeneratat e ardhshme sipas renditjes (blloqe prej 50)

 1. Boruto: Naruto Gjeneratat e ardhshme ( Episodet 1-50)
 2. Boruto:Naruto Next Generations (Episodet 51-100)
 3. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 101-150)
 4. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 151-200)
 5. Boruto : Naruto Next Generations (Episodet 200-233)

Vini re se episodet 233 transmetohen të dielën, më 23 janar. Me statusin e tij në vazhdim, ai do të arrijë shpejt bllokun e tij të gjashtë prej 50 episodesh.

Më poshtë është një listë e episodeve të përziera të kanonit, kanonit anime dhe kanonit manga . Ndërsa i qëndroni besnik historisë së mangës, episodet e kanonit të përzier dhe anime shtojnë pak animacion për të bërë kalimin nga manga në anime. Kjo gjithashtu heq episodet thjesht mbushëse.

Si të shikoni Boruto në mënyrë pa mbushëse

 1. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 1-15)
 2. Boruto: Naruto Gjeneratat e ardhshme (Episodet 18-39)
 3. Boruto: Naruto Gjeneratat e ardhshme (Episodet 42-47)
 4. Boruto: Naruto Gjeneratat e ardhshme (Episodet 51-66)
 5. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 70-95)
 6. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 98-103)
 7. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 106-111)
 8. Boruto : Naruto Next Generations (Episodet 120-137)
 9. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 141-151)
 10. Boruto: Naruto Next Generations (Episodi 155)
 11. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 157-233)

Kjo e zbret totalin në 204 episode . Kjo përfshin të gjitha episodet e kanonit të përzier, anime dhe manga . Ajoduket se hyrja e njëmbëdhjetë e mësipërme do të vazhdojë të paktën deri në episodin 234 përpara se të shtohen episode të tjera plotësuese.

Lista tjetër do të jetë një listë e episodeve të manga canon . Kjo listë e episodeve do t'i përmbahet më së shumti historisë së treguar në manga. Ai gjithashtu siguron përvojën më të efektshme të shikimit.

Boruto: Naruto Next Generations manga canon Lista e episodeve

 1. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 19-23)
 2. Boruto: Naruto Next Generations (Episodi 39)
 3. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 53-66)
 4. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 148-151)
 5. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 181-189 )
 6. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 193-208)
 7. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 212-220)

Vetëm me episode manga canon, numri bie në vetëm 58 episode . Nëse ju intereson vetëm lufta kundër Otsutsuki dhe enigma që është Kawaki (ndër të tjera), atëherë këto janë episodet për ju.

Lista tjetër do të jetë vetëm episodet e kanonit anime . Për Boruto: Naruto Next Generations, këto episode priren të vënë më shumë theks në zhvillimin e personazheve të tjerë - kryesisht shokët e klasës së Boruto - sesa fokusi i zakonshëm në familjen Uzumaki dhe rrethin e brendshëm të Boruto.

Shiko gjithashtu: Demon Slayer Sezoni 2 Episodi 11 Pa marrë parasysh sa jetë (Ark i distriktit argëtues): përmbledhja e episodit dhe çfarë duhet të dini

Boruto: Naruto Next Generations Canon anime Lista e episodeve

 1. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 1-15)
 2. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 24-38)
 3. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 42-47)
 4. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 51-52 )
 5. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 70-92)
 6. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 98-103)
 7. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 120- 126)
 8. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 128-137)
 9. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 141-147)
 10. Boruto: Naruto Next Generations (Episodi 155 )
 11. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 157-180)
 12. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 190-191)
 13. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 209- 211)
 14. Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 221-233)

Episodet e anime canon numërojnë 134 episode gjithsej . Ndërsa nga njëra anë këto mund të konsiderohen plotësuese, mënyra se si ecën emisioni për këto episode i bën ata – në pjesën më të madhe – të vlejnë kohën tuaj.

Lista tjetër është një listë vetëm e episodeve plotësuese . Këto nuk kanë asnjë ndikim në historinë kryesore. Megjithatë, nëse dëshironi t'i shikoni ato, lexoni më poshtë.

Në çfarë radhe mund t'i shikoj episodet e mbushjes së Boruto?

 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 16-17)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 40-41)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 48-50)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 67-69)
 • Boruto: Naruto Next Generations(Episodet 96-97)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 104-105)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 112-119)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 138-140)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 152-154)
 • Boruto: Naruto Next Generations (Episodet 156)

Can I të kapërcehen të gjitha episodet e mbushjes së Boruto?

Po, mund të kapërcesh të gjitha episodet e mbushjes. Ata nuk kanë asnjë efekt në historinë kryesore.

A mund të shikoj Boruto pa parë Naruto dhe Naruto Shippuden?

Po, megjithëse nuk rekomandohet. Me fokusin kryesisht te fëmijët – siç ishte Naruto origjinale – është në thelb një histori e re me disa lidhje me historinë e serialit. Sidoqoftë, Naruto, Sasuke, Hinata, Sakura, Shikamaru, Sai, Konohamaru dhe Shino, si dhe ngjarjet që çuan në betejën vendimtare me Kaguya Otsutsuki, luajnë një rol të madh veçanërisht në fillim të serialit.

Megjithatë, për të marrë hapësirën e plotë të historisë, njohurive, personazheve dhe zhvillimit, rekomandohet shumë ta shikoni që në fillim (shikoni udhëzuesit e shikimit në Naruto dhe Naruto Shippuden).

Sa episode dhe sezone ka për Boruto?

Nuk ka një përcaktim sezoni për asnjë episode në Boruto: Naruto Next Generations. Që nga 23 janari 2022, seriali do të ketë transmetuar 233 episode .

Sa episode ka pa fillers për Boruto?

Që ngaMë 23 janar 2022, do të ketë 204 episode pa mbushës për Boruto: Naruto Next Generations.

Shiko gjithashtu: Modern Warfare 2 Ghost: Demasking the Legend Behind the Iconic Skull Mask

Sa episode mbushëse ka për Boruto?

Episodet mbushëse përfshijnë 29 episode gjithsej . Krahasuar me seritë 90 mbi seritë origjinale Naruto (220 episode) dhe 200 për Naruto Shippuden (500 episode), 29 është mjaft i vogël.

Pse ka kaq shumë episode anime dhe kanoni të përziera për Boruto: Naruto Next Generations?

Manga e Boruto filloi serializimin në maj 2016, por ka qenë në një program mujor publikimi . Anime filloi më pak se një vit më vonë në prill 2017. Në thelb, ritmi i animes tejkalon mangën . Si i tillë, Boruto: Naruto Next Generations mori një takt të ndryshëm nga dy seritë e mëparshme duke minimizuar mbushësin dhe duke shtuar episodet e kanonit anime që fokusohen më shumë në zhvillimin e personazheve. Anime madje u ndërpre gjatë disa pjesëve të pandemisë dhe ende ka më pak se 60 episode manga canon.

Për ta vënë atë në perspektivë, do të ketë 233 episode të animes që nga data 23 janar 2022. Që nga e njëjta datë, do të jenë publikuar vetëm 66 kapituj të mangës.

Sa vëllime manga janë lëshuar nga Boruto: Naruto Next Generations?

Deri më tani, janë publikuar 16 vëllime manga . Vëllimi më i fundit përfshin kapitujt 60 deri në 63 .

Ja ku e keni,udhëzuesi juaj i plotë për shikimin e Boruto: Naruto Next Generations. Mund ta shikoni serialin në CrunchyRoll për shikuesit anglishtfolës.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.