Farming Simulator 22: Најдобри животни од кои може да заработите пари

 Farming Simulator 22: Најдобри животни од кои може да заработите пари

Edward Alvarado

Фарминг симулатор 22 не е само за берба на земјоделски култури - туку и за заработка од животни. Farming Sim 19 содржи голем асортиман на животни и тие се вратија во Farming Sim 22 заедно со воведувањето на пчели. Од сите тие животни, ова се оние кои заработуваат најмногу пари во Farming Simulator 22.

1. Pigs

Извор на слика: Farming Simulator, преку YouTube

Уште еднаш, свињите се таму каде што се заработуваат најмногу пари со животни во Farming Simulator. Тие бараат најмногу внимание од себе, но подеднакво тоа внимание ќе биде наградено повеќе отколку кај сите други животни. За да ја заработите оваа награда, треба да одржувате високо ниво на стапка на производство. Може да се купат големи и мали куќишта за свињи, со капацитет од 300 и 100 свињи соодветно. Чувајте ги свињите нахранети и ќе добиете добар производствен циклус и ќе направите уреден профит. Дванаесет свињи ќе ви дадат околу 3000 долари дневно, така што навистина вреди вашето време и труд.

2. Коњи

Извор на слика: Farming Simulator, преку YouTube

Коњите се малку поинакви во Farming Simulator 22, бидејќи тие се единствените животни на кои всушност можете да се возите и да ја преземете контролата врз нив. Не ги продавате како прехранбен производ, туку ги возите што е еднакво на нивно тренирање. Продолжете да јавате коњот за да го тренирате додека неговото ниво не се зголеми на 100%. Тогаш коњот ќе го достигне своетонајвисоко ниво на профитабилност, а исто така имајте на ум дека ако го дотерате коњот, можете да извлечете и малку повеќе пари од него. Добро негуван и трениран коњ може да ви донесе многу импресивни 50.000 долари, па затоа е многу вредно да вложите време и труд во потфатот.

3. Овци

Извор на слика: Farming Simulator, преку YouTube

Овците се последниот начин на кој можете да заработите навистина добри пари во Farming Simulator 22. Тоа не значи дека другите животни нема да ви дадат пари, но тие ќе добијат. да биде толку профитабилна. Овците се најлесните животни за одгледување во Farming Simulator 22. Може да имате пасишта од 60 овци или пасишта од 250 овци, без разлика со што се чувствувате поудобно. Лесно се грижат за нив, а балите трева или сено се доволни за да ги нахранат - само погрижете се да ги одржувате тие пасишта чисти. Колку повеќе ја играте играта, толку повеќе постепено ќе се зголемува производството на волна и ќе можете да видите профит од 1000 долари дневно за секои десет овци со волната што ја продавате. Овците се апсолутно брилијантни за да заработат пари со минимален напор.

Исто така види: Cyberpunk 2077: Како да престанете да се прегревате и да бидете хакирани во борба

4. Кравите

Извор на слика: Farming Simulator, преку YouTube

Кравите се уште еден сигурен начин за направи разумна сума на пари во Farming Simulator, и тие не се толку внимателни како свињите. За да добијат добар профит им треба храна со трева, сено и силажа и има посебенмашина во играта која може да ги измеша тие состојки до вистинскиот сооднос. За да го максимизирате профитот од кравите, можете да го продадете млекото што тие го произведуваат, а секако да заработите и од говедско месо. Вашите млечни крави ќе произведат пари веднаш штом созреат, а потоа можете да ги продадете говедските крави за да добиете профит од нив.

5. Кокошки

Извор на слика: Farming Simulator, преку YouTube

Кокошките се секако едно од најлесните животни за грижа во Farming Simulator 22. Тие ќе ги снесат јајцата на секои 15 минути или така, а две кокошки ќе ви дадат 11 јајца во играта. Овие јајца потоа ќе се произведат во кутии за јајца кои се појавуваат пред пенкалата за животни, а секоја кутија ќе содржи околу 1501 јајце секој пат. Овие потоа лесно може да се натоварат во приколка или пикап за да се продаваат за пристојна маржа.

6. Пчели

Извор на слика: Farming Simulator, преку YouTube

Пчелите се возбудливи новодојденци во светот на животните Farming Simulator. Сепак, не очекувајте тие да бидат блиску до вашиот најголем заработувач на пари. Како што може да очекувате, ќе можете да направите мед од пчелите и се што треба да направите е да ги оставите кошниците со пчели до нивите. Пчелите имаат предност во тоа што тие исто така го зголемуваат производствениот принос на канола, сончоглед и компир, па иако нема да заработите огромна сума пари од нив директно, тие секако вредат да ги имате.наоколу.

Исто така види: Како да започнете бизнис во GTA 5

Свињите, коњите и овците се секако најдобриот начин на кој можете да заработите пари во светот на животните во Farming Simulator 22. Има и други животни во играта, како крави и пчели, но тие не дозволувајте баш профит што го прават овие и, секако, во споредба со овците, тие не се толку лесни за грижа. Сепак, ако сакате повеќе животни на вашата фарма, треба да се обратите за тоа. Тие се фантастична забава и убав одмор од понекогаш монотониот свет на бербата на култури.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.