ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади португалски играчи за најавување во режим на кариера

 ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади португалски играчи за најавување во режим на кариера

Edward Alvarado

Победниците на Европското првенство во 2016 година и инаугуративната Лига на нации, репрезентацијата на Португалија неодамна успеа да профитира од другиот талент, Кристијано Роналдо. Заедно со актуелната ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Португалија произведе неколку други великани на играта, вклучувајќи ги Еузебио и Луис Фиго.

И покрај тоа што националниот тим неодамна го достигна својот врв, има многу врвни млади таленти кои чекаат во крила за да го продолжи времето на Португалија на врвот. Значи, еве, ги поминуваме оние што ФИФА 22 ги оценува како најдобри португалски чуда што треба да се потпишат во режим на кариера.

Избор на најдобрите португалски чуда од FIFA 22 Career Mode

Во ФИФА 22, има многу високо оценети португалски чуда што треба да потпишат, а како Педро Нето, Гонсало Рамос и Жоао Феликс се рангираат меѓу најдобрите за потпишување.

За да се најде на оваа листа на најдобрите португалски чуда, играчите требаше да имаат најмногу 21 година, да ја имаат Португалија како нивна фудбалска нација и да имаат потенцијален рејтинг од најмалку 80.

Во основата на страницата, вие ќе ја најдете целосната листа на сите најдобри португалски чуда во ФИФА 22.

1. Жоао Феликс (83 OVR – 91 POT)

Тим : Атлетико Мадрид

Возраст: 21

Плата: 52.000 фунти

Вредност: 70,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 87 Контрола на топка, 86 Агилност, 86 65 81 17 ST Боависта ФК 1,5 милиони фунти £731 Рафаел Камачо 71 80 21 RW, LW Ос Белененсес (позајмен од Спортинг КП) 3,6 милиони фунти 6.000 фунти Нуно Таварес 70 80 21 ЛБ Арсенал 2,9 милиони фунти 21.000 фунти <18 20> Андре Алмеида 71 80 21 CM Виторија Гимараес <18 18> £ 3,6 милиони £ 5.000 Кристијан Маркис 58 80 18 CB Вулверхемптон Вондерерс £538.000 £3.000 Херкулано 63 80 17 ST Виторија Гимареш 1 милион фунти £430

Набавете си една од следните суперѕвезди на Португалија со потпишување на еден од најдобрите млади играчи наведени погоре.

Барате чудесни деца?

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB & засилувач; LWB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади централни бекови (CB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви крила (LW & LM) до Најавете се во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за потпишувањево режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади голмани (GK) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади бразилски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади шпански играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади германски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади француски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: најдобар млад италијански Играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади холандски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади африкански играчи за најавување во режим на кариера

Ги барате најдобрите млади играчи?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачи (ST & засилувач; CF) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади Десни крила (РВ& засилувач; RM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади леви крилни играчи (ЛМ и ЛВ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни бекови (КБ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади голмани (ГК) за потпишување

Исто така види: Духот на Цушима: На кој начин да се искачиш на планината Јогаку, Водич за бесмртниот пламен

Барате поволни цени?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договори во 2022 година (прва сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договори во 2023 година (втора сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за заеми

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри скриени скапоцени камења од долната лига

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри евтини централни бекови (CB ) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на FIFA 22: Најдобри евтини десни бекови (RB & RWB) со висок потенцијал за потпишување

Ги барате најдобрите тимови?

ФИФА 22: Најдобри тимови со 3,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 4 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 4,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најбрзите тимови за играње со 5 ѕвезди

ФИФА 22: Најдобри одбранбени тимови

ФИФА 22: Најбрзите тимови за играње

ФИФА 22: Најдобрите тимови за користење, обнова и почеток во режим на кариера

Дриблинг

Веќе со пристоен вкупен рејтинг од 83, Жоао Феликс има и 91 потенцијален рејтинг, што го поставува цврсто како најдоброто португалско чудо во ФИФА 22.

ЦФ сè уште има само 21- има години, а сепак може да се пофали со 87 контрола на топката, 86 дриблинг, 84 позиционирање во напад и 83 брзина на спринт. Како што се развива во неговиот возвишен потенцијал, Феликс може да биде и закана за гол и хранител од врвна класа за назначен напаѓач.

По потекло од Визеу, Феликс веќе има собрано 18 натпревари за Португалија, постигнувајќи три гола и поставувајќи еден до тој момент. Очекувано да биде напаѓачот што ќе го носи нападот на нацијата кога Роналдо на крајот ќе ги закачи копачките, и Португалија и Атлетико Мадрид беа претпазливи да го олеснат во своите состави.

2. Гонсало Рамос (72 OVR – 86 ПОТ)

Тим: SL Бенфика

Возраст: 20

Плата: 6.800 фунти

Вредност: 4,9 милиони фунти

Најдобри карактеристики: 87 Издржливост, 85 Сила, забрзување 83

Серијата на ФИФА беше малку кратка со висок потенцијал, напредни централни напаѓачи за неколку изданија, но во ФИФА 22, две од најдобрите CF чуда исто така се рангирани како најдобри. млади играчи од Португалија, а Гонсало Рамос е следен на оваа листа.

Родецот од Лисабоа е наведен како „Возбудлива перспектива“ со добра причина, со 86 потенцијален рејтинг. Веќе Рамос е физичко присуство долж линијата на фронтот, со 85сила, 87 издржливост и 82 скокање.

Откако се проби во првиот тим на Бенфика минатата сезона, Рамос добива поредовна стартна улога во оваа кампања. Со шест гола во 23 натпревари веќе, тој се очекува да биде фронтмен на иднината за Águias .

3. Gonçalo Inácio (76 OVR – 86 POT)

Тим: Спортски КП

Возраст: 19

Плата : £ 5,500

Вредност: £ 13 милиони

Најдобри атрибути: 80 брзина на спринт, 79 одбрамбена свест, 79 справување со стоење

Наместен да се приклучи на посакуваната класа на брзи централни бекови, Гонсало Инасио влегува во режим на кариера како едно од најдобрите португалски чуда што се потпишале и еден од најдобрите млади централни бекови што се развива.

Левиот -футер го стартува ФИФА 22 со 80 брзина на спринт, 79 дефанзивна свест, 78 забрзување и 78 лизгачки справи. Како што се развива кон својот 86 потенцијал, тие оценки за клучните атрибути само ќе се подобрат - можеби ќе го направи еден од најкорисните CB во играта.

Инасио остави прилично впечаток за Спортинг КП минатата сезона, што му даде премин на стартно место во XI на актуелните шампиони. Оваа сезона, тој започна во секој од првите четири натпревари во Liga Bwin – постигнувајќи по еден гол и асистенција на уште еден – но повредата го попречи неговиот жешки старт.

4. Francisco Conceição (70 OVR – 86 POT)

<4 11>

Тим: ФК Порто

Возраст: 18

Плата: 2.200 фунти

Вредност: 3,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 85 Баланс, 81 Забрзување, 78 Дриблинг

Со потенцијален рејтинг од 86, левоногиот Р.М. Франциско Консеисао се рангира меѓу најдобрите млади играчи од Португалија, а исто така е и најмладиот што е меѓу врвната класа на чуда. овде.

Консеисао има само 70 вкупен рејтинг за почеток, но тоа му овозможува на крилниот напаѓач да има исплатлива вредност од само 3,5 милиони фунти. Така, можете релативно евтино да добиете врвно чудо - и оној кој веќе може да се пофали со 81 забрзување, 75 брзина на спринт и 78 дриблинг.

Во последната половина од минатата сезона, Консеисао редовно се користеше како замена, завршувајќи сезоната со асистенција во 14 настапи во Liga Bwin. Оваа сезона, крилниот напаѓач на Коимбра продолжува да добива минутажа за првиот тим, дури и стартуваше во победата од 2-1 против ФК Пасос де Фереира.

5. Педро Нето (79 OVR – 85 POT)

Тим: Вулверхемптон Вондерерс

Исто така види: NBA 2K23 Мојата кариера: Сè што треба да знаете за печатот

Возраст: 21

Плата: £59.000

Вредност: 24,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 87 брзина на спринт, 86 забрзување, 86 Агилност

Да влезе во режим на кариера со вкупен рејтинг од 79 и 85 потенцијален рејтинг, португалскиот брзиг на Волвс станува едно од најдобрите чуда на неговата нација.

Изгледувајќи се како лево крило во ФИФА 22 Високиот рејтинг на Нето на 21-годишна возраст го прави прилично скапа мета,со вредност од 24,5 милиони фунти. Сепак, неговите 87 брзини на спринт, 86 забрзување и 84 дриблинзи се веќе многу корисни во играта.

Три пати за Португалија, Нето играше преку првата линија и во офанзивен играч за врска во текот на неговата кариера. Иако повредата на коленото го оддалечи од почетокот на кампањата 2021/22, тој се чини дека ќе го врати стартното место, врз основа на неговите пет гола и шест асистенции во 31 натпревар во Премиер лигата минатата сезона.

6. Диого Коста (73 OVR – 85 POT)

Тим: ФК Порто

Возраст : 21

Плата: 4.500 фунти

Вредност: 5,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 75 GK Reflexes, 73 GK Diving, 73 GK Positioning

Застанувајќи 6'3'' со вкупен рејтинг 73, Диого Коста е веќе пристоен резервен голман за елитните клубови и достоен стартер за ниски до средни страни на масата. Сепак, неговиот потенцијал од 85 е тој што го прави едно од најдобрите португалски чуда.

Најдобрите оценки за атрибути на Коста главно се еднакви на неговиот целокупен рејтинг, што барем значи дека тој ќе биде солиден во основите кога ќе го достигне својот потенцијал. Засега, најдобрите атрибути на голманот се 71 ракување, 73 нуркање, 75 рефлекси и 73 позиционирање.

Сега, 22-годишниот португалски голман, роден во Швајцарија, веќе е првиот избор на ФК Порто во мрежата. Оваа сезона, до неговиот десетти настап, тој остана без четири голови, но прими петЛигата на шампионите против Ливерпул.

7. Фабио Силва (70 OVR – 85 POT)

Тим: Вулверхемптон Вондерерс

Возраст: 20

Плата: 20.000 фунти

Вредност: 3,3 фунти милиони

Најдобри атрибути: 75 Брзина на спринт, 74 дриблинг, 73 финиширање

Уште еден од најдобрите перспективи на Вулверхемптон Вондерерс, Фабио Силва сè уште е меѓу најдобрите португалски чуда што треба да се обидат Пријавете се во Career Mode, со неговиот 85 потенцијал кој е ист како во FIFA 21.

И покрај неговиот вкупен рејтинг од 70, Силва има пристојни оценки што го прават остварлив напаѓач за доцнење или ротирање во стартот на вашиот тим XI. Неговите 73 финиширања, 75 брзина на спринт, 74 дриблинзи и 73 реакции, сето тоа го поставија младиот играч да биде елегантен стрелец во линијата.

По освојувањето на лигата и купот со ФК Порто, Силва дојде во Волвс да се додаде на нивниот постојано растечки базен на врвни португалски играчи. По преселбата од 36 милиони фунти – олеснета од блиските врски на сопствениците со португалскиот агент Жорге Мендеш – Силва настапи на 42 натпревари, постигнувајќи четири гола и уште пет.

Сите најдобри млади португалски играчи во ФИФА 22

Подолу, ќе ја најдете целосната листа на сите најдобри португалски чуда што треба да се пријават во кариератаРежим.

Играч Севкупно Потенцијал Возраст Позиција Тим Вредност Плата
Жоао Феликс 83 91 21 CF, ST Атлетико Мадрид £70,5 милиони £52.000
Нуно Мендес 78 88 19 LWB, LB, LM Пари Сен Жермен (на позајмица од Спортинг КП) 24,9 милиони фунти 7.000 фунти
Гонсало Рамос 72 86 20 CF, ST SL Benfica £4,9 милиони £6.800
Gonçalo Inácio 76 86 19 CB Спортинг CP £13 милиони £ 5.500
Франциско Консеисао 70 86 18 РМ ФК Порто 3,5 милиони фунти 2.200 фунти
Педро Нето 78 85 21 LW, RW Wolverhampton Wanderers £24,5 милиони £59.000
Trincão 76 85 21 РВ, РМ Вулверхемптон Вондерерс (на позајмица од ФК Барселона) 14,6 милиони фунти 72.000 фунти
Диого Коста 73 85 21 ГК ФК Порто 5,5 милиони фунти 4.500 фунти
Фабио Силва 70 85 18 СТ Вулверхемптон Вондерерс 3,3 фунтимилиони £ 20.000
Фабио Виеира 72 85 21 CAM, RM FC Porto £5,2 милиони £6.000
Joelson Fernandes 68 84 18 РМ, ЛМ ФК Базел 1893 (на позајмица од Спортинг КП) 2,7 милиони фунти £2.000
Маркос Пауло 72 84 20 LM, ST Фамаликао (на позајмица од Атлетико Мадрид) 4,7 милиони фунти 20.000 фунти
Жоао Марио 71 83 21 РБ, РМ ФК Порто 3,8 милиони фунти £ 5.000
Флорентино 74 83 21 CDM, CM Хетафе CF (позајмица од СЛ Бенфика) 7,7 милиони фунти 7.000 фунти
Тијаго Араухо 67 83 20 LM ФК Арука (на позајмица од СЛ Бенфика) 2,3 милиони фунти £3.000
Родриго Гомес 63 83 17 RW, LW, ST СЦ Брага 1,1 милион фунти 559 фунти
Дејвид Кармо 73 83 21 CB SC Braga £5,6 милиони £7.000
Едуардо Кварезма 71 83 19 CB ЦД Тондела (на позајмица од Спортинг КП) 3,6 милиони фунти 3.000 фунти
Томас Таварес 73 82 20 RB FC Basel 1893 (на позајмица од SLБенфика) 5,6 милиони фунти 6.000 фунти
Тијаго Томас 74 82 19 СТ Спортинг КП 7,7 милиони фунти 7.000 фунти
Саму Коста 69 82 20 CDM, CM UD Алмерија £2,8 милиони £3.000
Гонсало Естевес 65 82 17 RWB, RB Спортинг CP 1,5 милиони фунти £430
Ромарио Баро 72 82 21 RM, CAM Estoril Praia (на позајмица од ФК Порто) £4,7 милиони £ 6.000
Афонсо Соуса 69 82 21 LW, CAM Ос Белененсес 2,9 милиони фунти 3.000 фунти
Тијаго Џало 74 82 21 CB LOSC Lille £7,7 милиони £16.000
Феликс Кореја 66 82 20 RW, LW Парма 1,9 милиони фунти £ 6.000
Vitinha 67 81 21 CAM, CM ФК Порто 2,2 милиони фунти 3.000 фунти
Тијаго Дантас 66 81 20 CM, CAM CD Tondela (на позајмица од СЛ Бенфика) £1,8 милиони £3,000
Domingos Quina 71 81 21 CAM, CM, LM Фулам (на позајмица од Вотфорд) 3,6 милиони фунти 20.000 фунти
Тијаго Мораис

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.