FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj portugezë më të mirë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

 FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj portugezë më të mirë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Edward Alvarado

Fitues i Kampionatit Evropian 2016 dhe i Ligës inauguruese të Kombeve, kombëtarja portugeze vetëm kohët e fundit ka qenë në gjendje të përfitojë nga talenti i botës tjetër që është Cristiano Ronaldo. Së bashku me yllin aktual të Manchester United, Portugalia ka prodhuar disa të mëdhenj të tjerë të lojës, duke përfshirë Eusébio dhe Luís Figo.

Pavarësisht se ekipi kombëtar ka arritur kulmin vetëm së fundmi, ka shumë talentë të rinj të mëdhenj që presin në krahët për të zgjatur kohën e Portugalisë në krye. Pra, këtu, ne po kalojmë nëpër ato që FIFA 22 i vlerëson si fëmijët më të mirë portugez për t'u nënshkruar në Modalitetin e Karrierës.

Zgjedhja e fëmijëve më të mirë portugez të FIFA 22 Career Mode

Në FIFA 22, ka shumë fëmijë portugez të vlerësuar shumë për të nënshkruar, me Pedro Neto, Gonçalo Ramos dhe João Félix që renditen ndër më të mirët për të nënshkruar.

Për të hyrë në këtë listë të mrekullitë më të mira portugeze, lojtarët duhet të ishin maksimumi 21 vjeç, të kenë Portugalinë si kombin e tyre të futbollit dhe të kenë një vlerësim potencial prej të paktën 80.

Në bazën e faqes, ju do të gjej listën e plotë të të gjithë fëmijëve më të mirë portugez në FIFA 22.

1. João Félix (83 OVR – 91 POT)

Ekipi : Atlético Madrid

Mosha: 21

Paga: 52,000 £

Vlera: 70.5 milion £

Shiko gjithashtu: Veshjet Grunge Roblox

Atributet më të mira: 87 Kontrolli i topit, 86 Shkathtësia, 86 65 81 17 ST Boavista FC 1.5 milion £ £731 Rafael Camacho 71 80 21 RW, LW Os Belenenses (në huazim nga Sporting CP) 3.6 milion £ £6,000 Nuno Tavares 70 80 21 LB Arsenal 2.9 milion £ £21,000 André Almeida 71 80 21 CM Vitória Guimarães <18 18> 3,6 milion £ £ 5,000 Christian Marques 58 80 18 CB Wolverhampton Wanderers 538,000£ 3,000£ Herculano 63 80 17 ST Vitória Guimarães 1 milion £ £430

Bëni veten një nga superyjet e ardhshëm të Portugalisë duke nënshkruar me një nga lojtarët më të mirë të rinj të listuar më sipër.

Po kërkoni për fëmijë të mrekullueshëm?

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtrat më të mirë të rinj të djathtë (RB & RWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtorët më të mirë të rinj të majtë (LB & LWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbështetja më e mirë qendrore e të rinjve (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët më të mirë të rinj të majtë (LW & LM) në Hyni në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) për t'u nënshkruarnë modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj anglezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj brazilianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj spanjollë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj gjermanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë francezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Italiani më i mirë i ri Lojtarët për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj holandezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj afrikanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Duke kërkuar lojtarët e rinj më të mirë?

Modaliteti i karrierës së FIFA 22: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit e djathtë më të mirë të rinj (RB & RWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës së FIFA 22: Më i miri i ri Krahët e djathtë (RW& RM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Anët e majtë më të mirë të rinj (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë qendror të rinj (CB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit e majtë më të mirë të rinj (LB & LWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Portierët më të mirë të rinj (GK) për të nënshkruar

Kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2022 (Sezoni i parë) dhe agjentët e lirë

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2023 (Sezoni i dytë) dhe agjentë falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të huasë

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Gurë Kristali të fshehura më të mirë të Ligës së Ulët

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbështetjet më të lira në qendër (CB ) me potencial të lartë për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa e djathtë më e lirë (RB & RWB) me potencial të lartë për t'u nënshkruar

Po kërkoni skuadrat më të mira?

FIFA 22: Ekipet më të mira me 3,5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4,5 yje për të luajtur

FIFA 22: Ekipet më të mira me 5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira mbrojtëse

FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira për t'u përdorur, rindërtuar dhe filluar në modalitetin e karrierës

Dribling

Tashmë me një vlerësim të mirë 83 në përgjithësi, João Felix gjithashtu ka një vlerësim potencial 91, që e vendos atë në mënyrë të vendosur si mrekullinë më të mirë portugeze në FIFA 22.

CF është ende vetëm 21- vjeçar, e megjithatë ai krenohet me 87 kontrollin e topit, 86 driblime, 84 pozicionime sulmi dhe 83 shpejtësi sprinti. Ndërsa zhvillohet në potencialin e tij të lartë, Félix mund të jetë edhe një kërcënim për gol dhe një furnizues i klasit të lartë për një sulmues të caktuar.

Me origjinë nga Viseu, Félix ka grumbulluar tashmë 18 paraqitje për Portugalinë, duke shënuar tre gola dhe duke shënuar një deri në atë pikë. I pritur të jetë sulmuesi që kryen sulmin e kombit kur Ronaldo përfundimisht të mbyllë këpucët, si Portugalia ashtu edhe Atlético Madrid kanë qenë të kujdesshëm për ta lehtësuar atë në formacionet e tyre.

2. Gonçalo Ramos (72 OVR – 86 POT)

Ekipi: SL Benfica

Shiko gjithashtu: Wonderkid Wingers në FIFA 23: Krahët më të mirë të rinj të djathtë

Mosha: 20

Paga: £ 6,800

Vlera: £ 4,9 milion

Atributet më të mira: 87 Stamina, 85 Forca, përshpejtimi 83

Seria e FIFA-s ka qenë paksa e shkurtër për qendërsulmuesit me potencial të lartë dhe në rritje për disa edicione, por në FIFA 22, dy nga fëmijët më të mirë të CF-së renditen gjithashtu si më të mirët. lojtarët e rinj nga Portugalia, me Gonçalo Ramos që është i radhës në këtë listë.

Vendasja nga Lisboa është renditur si 'Një perspektivë emocionuese' me arsye të mirë, me një vlerësim potencial 86. Tashmë, Ramos është një prani fizike përgjatë vijës së parë, me 85forcë, 87 qëndrueshmëri dhe 82 kërcime.

Pasi depërtoi në ekipin e parë të Benfica-s sezonin e kaluar, Ramos po i jepet një rol më të rregullt startues në këtë sezon. Me gjashtë gola në 23 ndeshje tashmë, ai pritet të jetë frontmeni i së ardhmes për Águias .

3. Gonçalo Inácio (76 OVR – 86 POT)

Ekipi: CP Sporting

Mosha: 19

Paga : 5,500 £

Vlera: 13 milion £

Atributet më të mira: 80 Shpejtësia e Sprintit, 79 Vetëdija mbrojtëse, 79 Trajtimi në këmbë

I vendosur për t'u bashkuar me klasën e lakmuar të qendërmbrojtësve të shpejtësisë, Gonçalo Inácio hyn në "Modalitetin e Karrierës" si një nga lojtarët më të mirë portugez për të nënshkruar dhe një nga qendërmbrojtësit e rinj më të mirë për t'u zhvilluar.

E majta. -Foter starton FIFA 22 me 80 shpejtësi sprint, 79 ndërgjegjësim mbrojtës, 78 përshpejtim dhe 78 rrëshqitje. Ndërsa ai zhvillohet drejt potencialit të tij 86, këto vlerësime të atributeve kryesore vetëm do të përmirësohen – ndoshta duke e bërë atë një nga CB-të më të dobishëm në lojë.

Inácio la mjaft përshtypje për Sporting CP sezonin e kaluar, gjë që i dha atij kalimi në një vend startues në XI të kampionëve në fuqi. Këtë sezon, ai filloi në secilën nga katër ndeshjet e para të Liga Bwin – duke shënuar një herë dhe duke asistuar një tjetër – por një dëmtim e prishi fillimin e tij të nxehtë.

4. Francisco Conceição (70 OVR – 86 POT)

<4 11>

Ekipi: FC Porto

Mosha: 18

Paga: 2200 £

Vlera: 3.5 milion £

Atributet më të mira: 85 Bilanci, 81 Përshpejtimi, 78 Driblim

Me një vlerësim potencial 86, RM me këmbë të majtë Francisco Conceição renditet në mesin e lojtarëve të rinj më të mirë nga Portugalia dhe është gjithashtu më i riu që është në mesin e klasit të lartë të fëmijëve mrekulli. këtu.

Conceição ka vetëm një vlerësim të përgjithshëm 70 për të filluar, por kjo i lejon anësorit të ketë një vlerë me kosto efektive prej vetëm 3.5 milionë £. Pra, ju mund të merrni një fëmijë të mrekullueshëm relativisht lirë - dhe një që tashmë krenohet me 81 përshpejtim, 75 shpejtësi sprinti dhe 78 driblime.

Në gjysmën e pasme të sezonit të kaluar, Conceição u përdor rregullisht si zëvendësues, duke përfunduar sezonin me një asistim në 14 paraqitje në Liga Bwin. Këtë sezon, anësori nga Coimbra vazhdon të marrë minuta për ekipin e parë, madje duke filluar në fitoren 2-1 kundër FC Paços de Ferreira.

5. Pedro Neto (79 OVR – 85 POT)

Ekipi: Wolverhampton Wanderers

Mosha: 21

Paga: 59,000 £

Vlera: 24,5 milion £

Atributet më të mira: 87 Shpejtësia e Sprintit, 86 Përshpejtimi, 86 Agility

Duke hyrë në modalitetin e karrierës me një vlerësim të përgjithshëm 79 dhe vlerësim potencial 85, lojtari portugez i Wolves zbarkon si një nga mrekullitë më të mirë të kombit të tij.

Duke shfaqur si anësor i majtë në FIFA 22 Vlerësimi i lartë i Netos në moshën 21-vjeçare e bën atë një objektiv mjaft të shtrenjtë,me një vlerë prej 24.5 milionë funte. Megjithatë, shpejtësia e tij 87 sprint, 86 përshpejtimi dhe 84 driblime janë tashmë shumë të dobishme në lojë.

I luajtur tri herë për Portugalinë, Neto ka luajtur në vijën e parë dhe në mesfushor sulmues gjatë gjithë karrierës së tij. Ndërsa një dëmtim në gju e mbajti atë jashtë fillimit të sezonit 2021/22, ai duket i vendosur të rimarrë një vend titullari, bazuar në pesë golat e tij dhe gjashtë asistime në 31 ndeshje në Premier League sezonin e kaluar.

6. Diogo Costa (73 OVR – 85 POT)

Ekipi: FC Porto

Mosha : 21

Paga: 4,500 £

Vlera: 5,5 milion £

Atributet më të mira: 75 GK Reflexes, 73 GK Diving, 73 GK Positioning

Duke qëndruar 6'3'' me një vlerësim të përgjithshëm 73, Diogo Costa është tashmë një portier i mirë rezervë për klubet elitare dhe një titullar i denjë për anët e tavolinës së ulët deri në mes. Megjithatë, është potenciali i tij 85 që e bën atë një nga djemtë më të mrekullueshëm të Portugalisë.

Vlerësimet më të mira të atributeve të Costa janë kryesisht të barabarta me vlerësimet e tij të përgjithshme, që të paktën do të thotë se ai do të jetë solid në bazat kur të arrijë potencial. Për momentin, atributet më të mira të portugezit janë 71 trajtimi, 73 zhytje, 75 reflekse dhe 73 pozicionime.

Tani 22-vjeçari, portieri portugez me origjinë zvicerane është tashmë zgjedhja e parë e FC Porto në rrjetë. Këtë sezon, me paraqitjen e tij të dhjetë, ai kishte mbajtur katër porta të paprekura, por pësoi pesë në ndeshjeChampions League kundër Liverpool.

7. Fábio Silva (70 OVR – 85 POT)

Ekipi: Wolverhampton Wanderers

Mosha: 20

Paga: 20,000 £

Vlera: 3,3 £ milion

Atributet më të mira: 75 Shpejtësia e Sprintit, 74 Driblime, 73 Përfundime

Një tjetër nga perspektivat kryesore të Wolverhampton Wanderers, Fábio Silva ende renditet në mesin e fëmijëve më të mirë portugez për të provuar nënshkruajë në Career Mode, me potencialin e tij 85 të njëjtë si në FIFA 21.

Megjithë vlerësimin e tij të përgjithshëm 70, Silva ka disa vlerësime të mira që e bëjnë atë një sulmues të mundshëm për të luajtur vonë ose për t'u rotacion në startin e ekipit tuaj XI. 73 përfundimet e tij, 75 shpejtësia e sprintit, 74 driblime dhe 73 reagime të gjitha e bënë lojtarin e ri që të ishte një gjuajtës i mprehtë në linjë.

Pasi fitoi ligën dhe kupën me FC Porto, Silva erdhi te Wolves për të shtuar grupin e tyre gjithnjë në rritje të lojtarëve më të mirë portugez. Që nga transferimi prej 36 milionë £ – i lehtësuar nga lidhjet e ngushta të pronarëve me agjentin portugez Jorge Mendes – Silva është paraqitur në 42 ndeshje, duke shënuar katër gola dhe duke shënuar pesë të tjerë.

Të gjithë lojtarët më të mirë të rinj portugez në FIFA 22

Më poshtë, do të gjeni listën e plotë të të gjithë fëmijëve më të mirë portugez për të nënshkruar në karrierëModaliteti.

Lojtari Në përgjithësi Potenciali Mosha Pozicioni Ekipi Vlera Paga
João Félix 83 91 21 CF, ST Atlético Madrid 70.5 milion £ £52,000
Nuno Mendes 78 88 19 LWB, LB, LM Paris Saint-Germain (në huazim nga Sporting CP) 24.9 milion £ £7,000
Gonçalo Ramos 72 86 20 CF, ST SL Benfica 4.9 milion £ £6,800
Gonçalo Inácio 76 86 19 CB Sporting CP 13 milion £ £ 5,500
Francisco Conceição 70 86 18 RM FC Porto 3.5 milion £ £2,200
Pedro Neto 78 85 21 LW, RW Wolverhampton Wanderers 24.5 milion £ £59,000
Trincão 76 85 21 RW, RM Wolverhampton Wanderers (në huazim nga FC Barcelona) 14.6 milion £ £72,000
Diogo Costa 73 85 21 GK FC Porto 5.5 milionë £ 4,500 £
Fábio Silva 70 85 18 ST Wolverhampton Wanderers 3,3 £milion £20,000
Fábio Vieira 72 85 21 CAM, RM FC Porto 5.2 milion £ £6,000
Joelson Fernandes 68 84 18 RM, LM FC Basel 1893 (në huazim nga Sporting CP) 2.7 milion £ £2,000
Marcos Paulo 72 84 20 LM, ST Famalicão (në huazim nga Atlético Madrid) 4.7 milion £ £20,000
João Mário 71 83 21 RB, RM FC Porto 3.8 milion £ £ 5000
Florentino 74 83 21 CDM, CM Getafe CF (në huazim nga SL Benfica) 7.7 milion £ £7,000
Tiago Araújo 67 83 20 LM FC Arouca (në huazim nga SL Benfica) 2.3 milion £ 3000 £
Rodrigo Gomes 63 83 17 RW, LW, ST SC Braga 1.1 milion £ 559 £
David Carmo 73 83 21 CB SC Braga 5.6 milion £ £7,000
Eduardo Quaresma 71 83 19 CB CD Tondela (në huazim nga Sporting CP) 3.6 milion £ £3,000
Tomás Tavares 73 82 20 RB FC Basel 1893 (në huazim nga SLBenfica) 5.6 milion £ £6,000
Tiago Tomás 74 82 19 ST Sporting CP 7.7 milion £ 7,000 £
Samú Costa 69 82 20 CDM, CM UD Almería 2.8 milion £ 3000£
Gonçalo Esteves 65 82 17 RWB, RB Sporting CP 1.5 milion £ £430
Romário Baró 72 82 21 RM, CAM Estoril Praia (në huazim nga FC Porto) 4.7 milion £ £ 6,000
Afonso Sousa 69 82 21 LW, CAM Os Belenenses 2.9 milion £ £3,000
Tiago Djaló 74 82 21 CB LOSC Lille 7,7 milion £ £16,000
Félix Correia 66 82 20 RW, LW Parma 1.9 milion £ £6,000
Vitinha 67 81 21 CAM, CM FC Porto 2.2 milion £ £3,000
Tiago Dantas 66 81 20 CM, CAM CD Tondela (në huazim nga SL Benfica) 1.8 milion £ £3,000
Domingos Quina 71 81 21 CAM, CM, LM Fulham (në huazim nga Watford) 3.6 milionë £ £20,000
Tiago Morais

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.