ФИФА 23 Wonderkids: Најдобри млади централни одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за најавување во режим на кариера

 ФИФА 23 Wonderkids: Најдобри млади централни одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за најавување во режим на кариера

Edward Alvarado

Стандардно, Централниот дефанзивен играч за врска е одговорен за прекинување на играта и поддршка на одбранбената линија. Во последниве години, тие исто така беа гледани како плејмејкери кои можат да дистрибуираат додавања за да започнат контранапад. Поради тоа како еволуираше позицијата во последно време, тоа објаснува зошто некои централни дефанзивни играчи од средниот ред можат да се разноличат и како централни бекови кога ќе се укаже прилика.

Избор на најдобрите FIFA 23 Career Mode's CDM's wonderkid

Оваа статија ќе ги разгледа најдобрите Wonderkids кои играат на позицијата Централен дефанзивен среден ред (ЦДМ), во кои се претставени најдобро оценетите ѕвезди во ФИФА 23 како Алан Варела, Самуеле Ричи и Кристјан Аслани.

Играчите на списокот беа избрани врз основа на следниве критериуми: тие се помлади од 21 година, имаат потенцијал над 81 година и што е најважно, можат да играат во централниот дефанзивен среден ред.

На на дното на статијата, ќе најдете целосна листа на сите најдобри млади чуда од CDM FIFA 23.

Samuele Ricci (74 OVR – 85 POT)

Тим: Torino F.C

Возраст: 20

Позиција: CDM, CM

Плата: 20.000 фунти п/в

Вредност: 7,3 милиони фунти

Најдобри атрибути: x3 (82 издржливост, 76 кратко поминување, 76 Агилност)

На врвот на топ листите како најдобар млад CDM во ФИФА 23 е ТориноCM 66 82 17 Sporting CP £430 £1.7m Лукас Гурна CDM, CM 71 82 18 ФК Ред Бул Салцбург £4.000 £3,2m Сантијаго Хеце CDM, CM 71 82 20 Клуб Атлетико Хуракан 5.000 фунти 3,4 милиони фунти Joris Chotard CDM, CM 74 82 20 Monpellier Hérault SC £12.000 £7,3 милиони Лусиен Агуме CDM, CM 71 82 20 Интер Милан 19.000 фунти 3,4 милиони фунти Џејмс Гарнер CDM, CM 72 82 21 Манчестер Јунајтед 35.000 фунти £4,3 милиони Тијаго Рибеиро CDM 65 81 20 АС Монако 20> £ 6,000 £ 1,5 милиони Bartuğ Elmaz CDM, CM 62 81 19 Олимпик од Марсеј £3.000 £839k Саму Коста <20 20>CDM, CM 72 81 21 Unión Deportiva Almería £10.000 £ 4,3m Сотирис Александропулос CDM, CM 71 81 20 ФК Панатинаикос 430 фунти 3,4 милиони фунти Расул Ндијаје ЦДМ, ЦМ 64 81 20 ФК Сошо-Монбелијар £860 £1,3 милиони Хан-Ноа Масенго CDM,CM 69 81 20 Бристол Сити £9.000 £2,8m Enzo Loiodice CDM, CM 69 81 21 Unión Deportiva Las Палмас 3000 фунти 2,8 милиони фунти Мортен Френдроп CDM, CM 72 81 21 Џенова 3.000 фунти 4,3 милиони фунти

Доколку го барате следниот централен дефанзивен играч за врска кој ќе се развие во следната суперѕвезда која ќе ја поддржува бековската линија и ќе ги започне вашите контра напади, играчите од табелата погоре сигурно вреди да се погледне.

Ако ви треба за уште повеќе да ја засилиме средината, еве ја нашата листа на најбрзи играчи од средниот ред во ФИФА 23.

Samuele Ricci, кој може да се пофали со 74 OVR со можност за вртење до 85 POT.

Ричи има некои квалитетни атрибути на располагање, како неговата 82 Stamina која му помага да ја надмине бековската линија. Италијанскиот млад играч, исто така, поседува 76 кратки додавања и 72 долги додавања, што е добро за ефективно распоредување на топката и диктира брзина на игра. Неговиот 76 Agility ќе помогне кога треба брзо да се смени насоката за да се затворат напаѓачите. Да не ги спомнуваме неговите 75 забрзување и 74 спринт брзина, кои му овозможуваат да покрие многу земја со темпо. Дополнително, Ричи може да се пофали и со некои солидни одбранбени статистики како 73 стоење, 72 лизгање и 74 одбранбена свест, што дополнително ја диверзифицира неговата игра.

Почнувајќи ја својата фудбалска кариера со Емполи ФК во нивниот младински систем, тој напредуваше во нивниот прв тим. Откако ја помина првата половина од сезоната 21/22 во Емполи, тој потоа се пресели во Торино во јануарскиот прозорец на првична позајмица со обврска за купување. Ричи одигра 90 настапи за Емполи, постигна три гола и даде пет асистенции пред да се приклучи на Торино каде досега забележа 17 настапи за првиот тим. На меѓународната сцена, тој има само еден настап за италијанскиот прв тим, но има 13 настапи на ниво U21 постигнувајќи еден гол. Така, не е изненадување што тој си заработи место како еден од најдобрите млади CDM во ФИФА23.

Кристјан Аслани (72 OVR – 84 POT)

Тим: Интер Милан

Возраст: 20

Позиција : CDM, CM

Плата: £5.000 p/w

Вредност: £4,7 милиони

Најдобри атрибути: x3 (83 издржливост, 77 кратко додавање, 74 биланс)

Уште еден талентиран млад човек кој моментално игра во Серија А е играчот на Интер, Кристјан Аслани. Неговите 72 OVR се прилично скромни за играч на негова возраст, сепак, неговите 84 POT го прават да изгледа како улов.

Аслани има некои пристојни почетни атрибути, најзабележливи се неговите 83 издржливост, што го прави да биде мотор кој нема да запре во текот на играта. Други области на сила се неговите 77 кратки и 71 долги додавања. Тие статистики се покажаа како непроценливи кога ќе го вратите поседот и брзо ќе ја започнете контра за да ја извлечете противничката екипа.

Надарениот Албанец моментално е на позајмица од Емполи ФК во Интер, имајќи стекнато импресивно фудбалско искуство на највисоко ниво и покрај неговата млада возраст. Минатата сезона за Емполи, Аслани настапи на 34 натпревари во сите натпреварувања, постигнувајќи четири гола и давајќи две асистенции. Во моментов, Аслани одигра пет меѓународни натпревари за Албанија, а дебитираше во март 2022 година во пријателскиот пораз од Шпанија со 2-1.

Алан Варела (75 OVR – 85 POT)

Тим: БокаЈуниори

Возраст: 21

Позиција: CDM, CM

Плата: 9.000 фунти п/в

Вредност: 9,9 милиони фунти

Најдобри атрибути: x3 (82 издржливост, 80 крива, 79 смиреност)

Аргентинскиот Вондеркид, Алан Варела изгледа дека е врвна перспектива и уште еден квалитетен играч од средниот ред кој ќе излезе од Бока Јуниорс. Неговиот 74 OVR е уште поимпресивен со оглед на можноста да се подобри до 84 POT.

20-годишниот Варела се истакнува со некои брилијантни атрибути. Неговите 82 издржливост, 79 смиреност и 80 кривини можеа убаво да се спојат со неговите 78 кратки додавања и 74 долги додавања за да направат малку скршнување на тие топки на вкрстено поле во обид да ја задржат противничката екипа на нивните прсти.

Бока Производот на академијата за јуниори изгледа ќе има влијание. Минатата сезона забележа 37 настапи, постигна еден гол и две асистенции. Тој допрва треба да се појави во меѓународната страна, но изгледа како перспектива што може да биде вклучена во плановите на Лионел Скалони во иднина.

Амаду Онана (74 OVR – 84 POT)

Тим: Евертон

Возраст: 21

Позиција : CDM, CM

Плата: 19.000 фунти п/в

Вредност: 7,3 милиони фунти

Најдобри атрибути: x3 (80 сила, 78 Брзина на спринт, 76 кратко поминување)

Исто така види: Како да го смените вашето име во Roblox

Новото пристигнување во Гудисон Парк, Амаду Онана, направи позитивно рановпечаток за кратко време со Евертон. Неговиот талент се рефлектира во неговиот 74 OVR со големи очекувања да го зголеми до 84 POT.

80 Strength на Онана го прикажува како сила што не може лесно да се оттргне од топката. Тој е брз играч со 78 брзина на спринт, 73 дриблинг и 75 контрола на топката, што му помага да се држи на топката. 20-годишниот играч има солидна игра со додавање со 76 кратки додавања и 74 долги додавања, што овозможува лесно лоцирање на своите соиграчи.

Младиот ја започна својата кариера со академијата СВ Зулте Варегем пред да замине во Германија и со Хофенхајм и со Хамбургер. Онана ќе се најде себеси како поминува една сезона во Франција со LOSC Лил пред да пристигне во Англија со Евертон во договор вреден 31,5 милиони фунти. Талентираниот Белгиец минатата сезона забележа 42 настапи за Лил, во три наврати ја најде мрежата, како и една асистенција за своите соиграчи. На меѓународната сцена, централниот дефанзивен играч за врска има два настапи за Белгија и со надеж дека неговата форма ќе му донесе повик за Светското првенство во ноември.

Ерик Мартел (67 OVR – 84 POT)

Тим: 1. ФК Келн

Возраст: 20

Позиција: CDM, CB

Плата: 5.000 фунти п/в

Вредност: £2,2 милиони

Исто така види: Режим на франшиза NHL 22: Најдобри бесплатни агенти за потпишување

Најдобри атрибути: x3 (80 Издржливост, 74Агресија, 73 скокање)

Сè уште е рано за Ерик Мартел во ФК Келн со тоа што младиот има уште многу време да се развие, што е очигледно во неговите 67 OVR и 84 POT. Сепак, тоа не го прави не-кандидат како еден од најдобрите млади CDM во FIFA 23.

Martel’s 80 Stamina го поттикнува. Комбинирајќи го со неговата 74 агресија која може да се канализира во неговите предизвици, го прави да излезе до бик што не треба да се прекрсти. Другиот значаен атрибут е 73 скокање и кога ќе се додаде на неговата 65 Heading Accuracy, може да се покаже како витален за победа во воздушни битки низ целиот терен.

Пристигнување во 1. FC Köln од РБ Лајпциг ова лето во зделка вредна 1,08 милиони фунти, Мартел се покажува како сочна зделка со оглед на неговите потенцијали. Минатата сезона ја помина на позајмица во Австрија Виена Мартел, тој одигра 34 настапи на кои постигна три гола и забележа четири асистенции. На меѓународно ниво, младиот централен дефанзивен играч за врска има пет настапи за германската екипа до 21 година.

Оливер Скип (77 OVR – 84 POT)

Тим: Тотенхем Хотспур

Возраст: 22

Позиција: CDM, CM

Плата: 42.000 фунти п/в

Вредност: 17,2 милиони фунти

Најдобри атрибути: x3 (80 агресија, 78 пресретнување, 78 лизгање справување)

Дипломираниот од академијата на Тотенхем, Оливер Скип, се избори за напредувањениз редовите до првиот тим со чиста цврстина и решителност. Ова се одразува и во неговите 77 OVR и 84 POT.

Скип е подалеку на линијата во однос на неговиот развој како централен дефанзивен играч за врска, што е забележливо низ многу од неговите статистики. Тој е дефанзивно здрав како што би се очекувало за неговата позиција. Тој, исто така, пакува импресивна статистика за да ја потврди неговата 80 агресија, што го прави возможно да се испреплетува низ предизвиците. Неговите 78 лизгачки справи и 78 пресретнувања го истакнуваат како играч кој знае добро да ја чита играта. Што е најважно, тој покажува способност да ги одбере своите соиграчи, исто така, со неговите 71 Визија, 78 Кратки додавања и 76 Долги додавања.

И покрај тешката со повреди сезона за Спарс која му го скрати времето на игра минатата сезона, млад играч можеше да има 28 настапи во сите натпреварувања. Што се однесува до играњето за неговиот меѓународен натпревар, Скип одигра 14 настапи за селекцијата на Англија до 21 година, дебитирајќи во октомври 2019 година во пријателски ќор-сокак 2-2 со репрезентацијата на Словенија У21.

Roméo Lavia (62 OVR – 83 POT)

Тим: Саутемптон

Возраст: 18

Позиција: CDM

Плата: 2.000 фунти п/в

Вредност: 1 милион фунти

Најдобри атрибути: x3 (68 лизгачки справи, 66 стоечки справи, 66 контрола на топката)

RoméoЛавија е неодамнешно пристигнување во Сент Мери и се очекува многу од 18-годишникот, со оглед на тоа дека е во раните фази од кариерата. Ова е забележано во неговиот 62 OVR, со признание за неговиот талент што се одразува во неговиот 83 POT.

Исклучителните атрибути на централниот одбранбен играч за врска се неговите 68 Лизгачки и 66 Стоечки справи, покажувајќи ја неговата рана одбранбена моќ. Белгиецот, исто така, има прилично пристојна контрола на 66 топки, што го прави својот прв допир на добар стандард кој може само да се подобри со текот на времето. неодамна беше потпишан од Саутемптон во договор вреден 11,07 милиони фунти во јули. Минатата сезона, 18-годишниот фудбалер забележа 28 настапи за тимот од академијата, постигнувајќи еден гол и придонесе за две асистенции. На меѓународно ниво, Лавија одигра еден натпревар за белгиската У21 екипа.

Сите најдобри млади чудесни централни дефанзивни играчи од средниот ред во ФИФА 23

Во табелата подолу, ќе ги најдете сите најдобри Wonderkid CDM во ФИФА 23

Име Позиција Севкупно Потенцијал Возраст Тим Плата (p/w) Вредност
Samuele Ricci CDM, CM 74 85 20 Torino F.C. £20.000 £7,3m
КристјанАслани CDM, CM 72 84 20 Интер Милан £5.000 £ 4,7 милиони
Алан Варела CDM, CM 74 84 20 Бока Јуниорс £9.000 £9,9m
Амаду Онана CDM, CM 74 84 20 Евертон 19.000 фунти 7,3 милиони фунти
Ерик Мартел CDM, CB 67 84 20 1. ФК Келн £5000 £2,2m
Oliver Skipp CDM, CM 77 84 21 Тотенхем 42.000 фунти 17,2 милиони фунти
Roméo Lavia CDM 62 83 18 Southampton £2.000 £ 1 m
Езекиел Фернандез CDM, CM 68 83 19 Њуелс Олд Бојс (на позајмица во Клубот Атлетико Тигре) 3.000 фунти 2,3 милиони фунти
Јохан Лепенант CDM, CM 69 83 19 Олимпик Лион £10.000 £2,7m
Фабрицио Дијаз CDM, CM 72 83 19 Фудбалски клуб Ливерпул £430 £4,1m
Tim Iroegbunam CDM, CM 62 82 19 Астон Вила £5.000 £946k
Томас Хендел CDM 67 82 21 Виторија де Гимареш 2.000 фунти 2,1 милиони фунти
Дарио Есуго CDM,

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.