Покриеност на печатот Madden 23: Како да притискате, совети и трикови

 Покриеност на печатот Madden 23: Како да притискате, совети и трикови

Edward Alvarado

Фудбалот е игра на моментум и прилагодувања. Клучот за добар план за игра во Маден е да ја имате на располагање секоја алатка и стратегија. Четвртбековите почнаа да користат трчање грб и тесни краеви како широки ресивери во последниве години. Одбраните вообичаено се наоѓаат на пет до десет метри од ресиверот што може лошо да ги постави за екрани, влечење и надворешно трчање. Покриеноста на печатот помага да се запрат или успорат овие правци. Madden 23 обезбедува повеќе начини да се изврши дополнителен притисок врз противничкиот прекршок.

Исто така види: Најдете ги пандите Роблокс

Подолу е целосен и целосен преглед на известувањето за трчање и победување на печатот во Madden 23. По прегледот ќе има совети за играње со покривање на медиумите.

Како да се изврши покривање на печатот за одбрана

Постојат два начини да се изврши покривање на медиумите во Madden 23 :

  1. Изберете одбранбена игра од играчката на вашиот тим дизајнирана да го притиска ресиверот. На овие типови драми ќе биде додаден зборот „ Притиснете “ на крајот од името на репродукцијата.
  2. Рачно поставете го покривањето на печатот во менито за претходна слика со притискање Triangle на PlayStation или Y на Xbox за да го отворите менито за прилагодување на покриеноста. Поместете го левиот стап надолу за да ги притискате ресиверите.

Двете опции имаат свои предности и недостатоци. Работното покривање на печатот од книгата за игри ќе ги прилагоди порамнувањата на вашиот персонал и играчи кон покривање на печатот, што може да ве остави подложни на изгорување од брзи приемници.Рачното поставување на покриеност на печатот ви дава флексибилност да додадете притисок на прекршокот врз основа на нивното формирање. Освен ако поединечно не избирате кој ресивер да го притиснете, целата секундарна ќе се префрли, што може да создаде несакано несовпаѓање.

Како да притиснете поединечен приемник во одбрана

За да притиснете поединечни приемници во Madden, користете го менито за претходно прилепување и притиснете Triangle на PlayStation или Y на Xbox за да го отворите менито за прилагодување на покриеноста. Следно, притиснете X (PlayStation) или A (Xbox) за да го отворите менито Individual Coverage. Притиснете ја иконата на копчето што одговара на ресиверот што сакате да го насочите. И на крај, поместете го десниот стап надолу за да изберете покривање од печатот.

Испраќањето на целиот секундарно притискање на ресивер може да има огромни исплати или да ве разоткрие. Комбинациите на дрва на рути во НФЛ може да бидат многу софистицирани, што го прави паметно да не претерувате со раката. Сопирање на ресиверот на косо, столб или влечење може да биде многу ефикасно, но приемникот со елитна брзина на пат ќе ве издува веднаш.

Како рачно да притиснете ресивер

За рачно притискање на ресивер во Madden, изберете го бранителот што сакате да го контролирате и поставете го директно пред избраниот приемник. Кога топката ќе пукне, држете X (PlayStation) или A (Xbox) додека го држите Левиот стап нагоре. Дефанзивецот ќе се залепи на колкот на ресиверот за да го наруши тајмингот.

Соцелосна корисничка контрола, можете да изберете која страна од ресиверот сакате да ја засенчите и да направите прилагодувања во реално време наспроти потпирањето на A.I. да реагирате.

Рачно притискање на ресивер користејќи го бранителот по ваш избор може да доведе до повеќе можности за пресретнување и нокдаун бидејќи ја имате предноста да ги научите тенденциите за фрлање на противникот во текот на играта.

Рачното притискање на ресивер може да ви заштеди време од потребата да пристапите до менито за претходно прилепување и е особено корисно ако сакате да притиснете само еден конкретен ресивер. Имате целосна корисничка контрола, а исто така имате и A.I. ќе ви помогне да останете во чекор по снимањето.

Како да го победите медиумското покривање во Madden 23

За да го победите медиумското покривање во Madden, стартувајте игра со најмалку три широки приемници на поле и насочува дрвја што го покриваат секое ниво надолу за да се бори против покриеноста со печатот.

Фрлањето на топката против покривањето на печатот може да го задуши вашиот прекршок ако не се направат правилните прилагодувања. Покриеноста на печатот извршена правилно може да ги исклучи повеќето екрани, влечење, коси и пропусници во становите. Откако одбраната ќе може да диктира каде можете и каде не можете да ја фрлите топката, вашите шанси за победа драстично паѓаат.

Ако одбранбените бекови се на само еден до три јарди од вашиот ресивер, тие најверојатно се во медиумска покриеност. Проверете ги правците на ресиверите што се притискаат и повикајте звучно или жешкопат за да се направат соодветни прилагодувања. Амари Купер е познат по големата брзина и одличната патека во Маден, особено на коси претстави. Паметниот одбранбен противник ќе додаде притисок врз Купер и ќе го наруши времето на игра. Ако го чуете во низа рута подолу, ќе имате големи шанси да го победите бранителот за голема добивка или дури и TD. Трчањето истегнување и фрлање игри против печатот, исто така, ќе ја наруши одбраната од печатот.

Совети за покривање на печатот за Madden 23

Прочитајте подолу за совети за тоа кога и кога да не се користи покривање на печатот и Најдобрите начини за користење на покривањето на печатот во Madden 23.

Исто така види: Совладете ја уметноста на цртање ликови од Roblox со овој врвен водич!

1. Не користете покривање од печатот против најбрзите приемници

Покриеноста со печатот е најефективна против маршрутите што се потпираат на времето. Иако може да се обидете да го забавите брзиот демон приемник на линијата,  ризикувате да бидете изгорени надолу и да се откажете од лесно тачдаун. Користете ја опцијата за индивидуално покривање за да изберете кои играчи да ги притискате или користете рачно притискање ако само сакате да додадете притисок на еден приемник. Ако вашиот противник навистина го придвижува темпото на играта и не ви дава време однапред, повлечете се од вашите безбедносни за да им дадете поддршка на одбранбените бекови.

2. Искористете го Блицот со Покриеност за печатот

Блицирајте ја офанзивната линија додека ги притискате ресиверите за да го максимизирате ефектот од нарушување на тајмингот на бекот. Една или две секундидобиени со удар на ресиверот на линијата може да доведе до вреќа или пресретнување. Ако видите тренд со целите на вашиот противник и го нападнете, тие ќе го напуштат првото читање и ќе ви дадат повеќе време да играте. Додавањето блиц може брзо да го скрши џебот или да го принуди QB да присили погрешно додавање.

3. Користете двојни потези за да го надминете покриеноста со печатот

Покриеноста со печатот навистина може да го исфрли вашето план за игра ако немате начин да го изложите. Вообичаено, бранителот ќе се држи до вашиот приемник како лепак дури и при остри исечоци и правци за враќање. Искористете го тоа исчекување со трчање правци со двоен потег. Цик-цак и аголни правци се одлични примери за тоа што сакате да го вклучите во дрвото на маршрутата, бидејќи тие можат да измамат преревносна одбранбена позиција да неправилно прескокнува патека.

4. Одбраната со притискање ја отвора средината на теренот за нападот

Главниот фокус на одбраната на печатот е да се наруши играта на додавање. Одбраната ќе се обиде да ви ги одземе проширувањата и приемниците, но сите правци што ги имате кои излегуваат од задното поле или од вашиот тесен крај ќе се отворат. Слушнете ги другите ресивери што ги исполнуваат условите за да се закачат, навиваат и во маршрути за да го присилите вниманието на вашиот противник да го оддалечи од вашите проширувања. Трчањето игра до средината може да биде исто така многу ефикасно. Не пуштајте HB нерешено игра против покривањето на печатот бидејќи бранителите само ќе седат и ќе чекаатти зад линијата. Идејата кога трчате против покривањето на печатот е да го искористите моментумот на противничката одбрана кон задното поле.

Madden ви дава целосна контрола и повеќе начини да извршите дополнителен притисок врз играта на додавање на противникот, како и да дозволите вашиот напад да принудете ја одбраната да ја истражи секоја достапна опција. Бидете свесни за предностите и недостатоците на покривањето на медиумите за да се осигурате дека го користите во најидеалните ситуации во играта.

Барате повеќе водичи за Madden 23?

Madden 23 најдобри Playbooks: Top офанзива & засилувач; Дефанзивни игри за победа на режим на франшиза, MUT и онлајн

Madden 23: Најдобри офанзивни Playbooks

Madden 23: Најдобри одбранбени Playbooks

Madden 23 Sliders: реални поставки за игра за Повреди и режим на франшиза All-Pro

Водич за преместување на Madden 23: Сите тимски униформи, тимови, логоа, градови и стадиони

Madden 23: Најдобри (и најлоши) тимови за обнова

Madden 23 Defense: пресретнувања, контроли и совети и трикови за да ги уништите спротивставените прекршоци

Madden 23 running совети: Како да се пречка, џурди, џук, вртење, камион, спринт, лизгање, мртва нога и совети

Madden 23 Controls, Fiff Race, совети, трикови и врвни играчи со вкочанети раце

Madden 23 controls (360 Cut controls, Pass Rush, Free Form Pass, Offen, Defence, Running, Catching, и Intercept) за PS4, PS5, Xbox Series X & засилувач; Xbox One

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.