Зошто Grotti Vigilante е еден од најкул автомобилите во GTA 5

 Зошто Grotti Vigilante е еден од најкул автомобилите во GTA 5

Edward Alvarado

Кога станува збор за брзи автомобили, Grotto Vigilante GTA 5 е еден од најзабавните и најлесно препознатливите модели во целата игра. Ова мало двосед се наоѓа во суперспортската класа на возила во поставата GTA 5, достапна на GTA Online кога играте од која било платформа.

Додаден е во играта во ажурирањето „Smuggler's Run“ од 2017 година, Grotti Vigilante стана омилен играч. Тоа е брзо возило со привлечен дизајн . Сепак, како што веројатно можете да замислите, има висока цена.

Дали Grotti Vigilante вреди 3.750.000 долари што ќе треба да ги потрошите? Време е да дознаете.

Можеби ви се допаѓаат: шифри за мами за телефонските броеви на GTA 5

Исто така види: Cyberpunk 2077: Целосен водич за контроли за PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Спецификациите за изведба на Vigilante

Еве го падот на Grotti Vigilante GTA 5 и како функционира. Ова возило има максимална брзина од 160,02 km/h или 99,43 mph и има погон со погон на задните тркала. Има тежина од 7500 kg или 16535 lbs. Тој нуди брзо забрзување и има пристојно управување и влечење. Неговиот преден дел го олеснува пречекорувањето низ сообраќајот . Кога ќе го примените засилувањето на Vigilante, неговата брзина може да надмине 150 mph, што значи дека е еден од најбрзите начини на транспорт во играта.

Зошто ова личи толку многу на Batmobile?

Зошто Vigilante личи толку многу на Batmobile? Па, тоа е затоа што е моделиран на Batmobile, оттуканеговото име, Vigilante. Сепак, можеби ќе бидете повеќе криминалец отколку спречувач на криминал додека се движите низ улиците на Лос Сантос.

Како да го купите Grotti Vigilante GTA 5

Ако сакате да го купите Grotti Vigilante GTA 5 , ќе треба да отидете на Warstock Cache и Carry. Таму, ќе треба да отфрлите 3.750.000 долари за да го добиете ова возило.

Дали Grotti Vigilante GTA 5 е отпорен на куршуми?

Вигиланте има одредени способности за куршуми и е севкупно може добро да се одржи во несреќа. Прозорците имаат стакло отпорно на куршуми, така што не може да се пукаат надвор. Но, за жал, Vigilante не може да се одбрани од експлозиви. Директен удар од еден проектил за домување ќе го испрати ова возило до небото и вие до точка на респеунирање.

Дали вреди да се купи Grotti Vigilante?

Grotti Vigilante е автомобил со сериозно кул изглед и има некои солидни способности. Кога ќе го примените засилувањето, максималната брзина прави возилото да се чувствува прилично вредно. Сепак, тоа е екстравагантна сума на пари за возило што може да се разнесе со проектил.

Исто така види: Водич за контроли Madden 23 (360 Cut Controls, Pass Rush, Free Form Pass, Навреда, одбрана, трчање, фаќање и пресретнување) за PS4, PS5, Xbox Series X & засилувач; Xbox One

Купувањето кул автомобили е уметност во GTA 5 . Grotti Vigilante е нешто како колекционерски предмет, а не како многу практичен мобилен телефон за грабеж. Може да биде забавно да се покажете пред сите други играчи на GTA Online, но тоа не е баш нешто што мора да го имате,особено ако сте ограничени на средства.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.