Петте најкорисни кодови за мамење за GTA 5 Xbox One

 Петте најкорисни кодови за мамење за GTA 5 Xbox One

Edward Alvarado

Rockstar Games е полна со забавни и практични измами што можете да ги користите за да ја подобрите играта. Иако нема да најдете измами со пари за GTA 5, има други што можете да ги користите за да го зајакнете вашиот оклоп, да го подобрите оружјето или само да се насмеете.

Еве пет шифри за измами за GTA 5 Xbox One што можете да го користите за да ја зголемите играта и да направите некои смешни слики од екранот.

Исто така, погледнете ја оваа статија за измамата со падобран GTA 5.

Max Health and Armor

Меѓу најкорисните шифри за мамење за GTA 5 Xbox One е Max Health и Armor. Внесувањето на кодот ќе ги пополни и вашите статистики за здравје и Armor до максимален капацитет. Ова ви овозможува целосно да заздравите кога немате здравствена состојба, иако тоа нема да ве направи непобедливи. Не грижете се, има измама и за тоа.

За да го користите овој код, треба да ги извршите следните функции: B, LB, Y, RT, A, X, B, RIGHT , X, LB, LB, LB .

Invincibility

Како што претходно беше споменато, има шифри за мамење Invincibility за GTA 5 Xbox. За да го овозможите овој измамник, ќе треба да притиснете: RIGHT, A, RIGHT, LEFT, RIGHT, RB, RIGHT, LEFT, A, Y .

Исто така види: Madden 22 Sliders: Најдобри поставки на лизгачот за реална игра и режим на франшиза AllPro

Ова ќе ви даде цели пет минути на чиста непобедливост. Ќе бидете непропустливи на куршуми, експлозии на проектили и многу повеќе. Нема да претрпите никаква штета и ќе можете да заминете целосно неповредени. Само внимавајте на тој тајмер или на друго место може да ве потресе кога ќе истечат петте минутинагоре.

Подигнете или спуштете го посакуваното ниво

Можете и да го подигнете и намалите посакуваното ниво со соодветните шифри за измами. Ако сакате вистински предизвик, можете да го подигнете посакуваното ниво со приклучување: RB, RB, B, RT, LEFT, RIGHT, LEFT, RIGHT, LEFT, RIGHT . Ова ги привлекува сите видови на органи за спроведување на законот во вашата област и може да придонесе за едно диво возење.

Исто така види: WWE 2K22 Sliders: Најдобри поставки за реална игра

Се разбира, можеби ќе сакате да го направите токму спротивното и да ја тргнете полицијата од грбот. За да го намалите посакуваното ниво, приклучете: RB, RB, B, RT, RIGHT, LEFT, RIGHT, LEFT, RIGHT, LEFT . Нема да ги тргнете сите полицајци од опашката, но ќе ги има значително помалку.

Експлозивни куршуми

Експлозивните куршуми се забавен измамник кој е корисен и кога сте опкружени од непријателите. Приклучете го овој код на вашиот Xbox контролер: RIGHT, X, A, LEFT, RB, RT, LEFT, RIGHT, RIGHT, LB, LB, LB .

Што и да погодат вашите куршуми ќе Автоматски експлодира во кочници.

Пијан

Ова може да биде корисно само за создавање смеа, но измамникот Drunk е смешен - особено ако играте како Тревор. Ако сакате да ставите некои виртуелни очила за пиво и да го видите светот низ очите на вашиот опиен лик, приклучете: Y, RIGHT, RIGHT, LEFT, RIGHT, X, B, LEFT . Добредојдовте.

Ако сте во метеж или сакате само малку да се смеете, приклучете ги горенаведените шифри за измама за GTA 5 Xbox One. Има многу шифри за измама што треба да се пробаат, ноова се некои од најпопуларните во играта.

Проверете го ова парче на измамите за GTA 5 на компјутер.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.