NBA 2K21: Најдобри одбранбени значки за зајакнување на вашата игра

 NBA 2K21: Најдобри одбранбени значки за зајакнување на вашата игра

Edward Alvarado

Ако сте заинтересирани да станете најдобриот нов „стопер“ во лигата, најверојатно ќе барате да изградите специјалист за одбрана.

Без разлика дали преку периметарска одбрана (Кавхи Леонард) или заштитник на бандажот (Руди Гоберт) , има многу вредност во специјализирањето во одбраната, и најверојатно ќе се соочите со многу помала конкуренција бидејќи повеќето играчи претпочитаат да градат играчи со офанзива.

Во НБА 2K21, повеќето од значките 2K20 се враќаат . Сепак, 2K Sports вложи значителен напор за балансирање на значките за да се увери дека има поттик да се користат различните значки во различни градби.

Значките може да се израмнат од бронза до Куќата на славните за да се добијат зголемена ефикасност од беџовите.

Во овој водич, ќе најдете се што треба да знаете за значките на NBA 2K21, што ги вклучува најдобрите одбранбени значки во играта.

Што се одбранбени значки во НБА 2К21?

Одбранбените значки се достапни ставки во NBA 2K21 за да помогнат во зајакнувањето на одбрамбените способности на вашиот MyPlayer.

Секој MyPlayer може да биде опремен со одреден број значки - од кои секоја ја зголемува нивната вкупна оцена – така што играчите ќе треба да изберат кои значки ќе ги користат мудро.

Како функционираат одбранбените значки во НБА 2K21

Кога станува збор за одбранбените значки, играчите ќе можат да го засилат својот удар -блокирање, одбрана на топка, украдена топка и дефанзивна позиција.

Ако сакате да го исклучите вашиотпротивниците и елиминирајте ги нивните можности за постигнување поени, овие значки ќе ви помогнат да одите далеку.

Најдобри одбранбени значки на НБА 2К21

НБА 2К21 е наполнета со значки, при што се движат по нивните ефекти, квалитет и корисност за одбранбен играч. Во овогодинешниот кошаркарски симулатор, следните се најдобрите одбранбени значки што може да ги дадете на вашата верзија на MyPlayer.

Clamps

Оваа значка ви овозможува да бидете типот што ќе се сретне со вашиот противник на врвот на клучот , плеснете по подот и ставите крај на нивната ноќ!

Со сета сериозност, Клемпс е најдобрата значка одбранбен играч 1v1 што може да се опреми во НБА 2К21 ако се соочувате со играчи кои се специјализирани за удари и фантастични движења со нозете за да стигнете до раб.

Застрашувач

Иако Intimidator е малку попопуларен кај играчите за внатрешни работи, бранителите на крилата можат ефективно да го користат и значката Intimidator.

Внатре, ова значително ќе го намали способноста на противникот да прави удари со помал од оптимален рејтинг. На периметарот, ова може сериозно да влијае и на спорните скокачи.

Изберете затајувач

Ако сакате да имате одбранбено влијание врз периметарот, оваа значка е апсолутно задолжителна за вашата изработка на MyPlayer.

Размислете колку фрустрирачки може да биде обидот да се запре офанзивата моќна куќа, само за повторно да биде избран од неговите соиграчи. Значката Pick Dodger ви овозможува да ги заобиколите тие избори и да се држите со вашиот маж во одбрана.

Исто така види: Оценки на тимовите на НХЛ 23: Најдобри тимови

Исто такаја спречува вашата издржливост да биде значително под влијание на повторените удари од избор на поставки на противниците.

Пресретнувач

Оваа значка е вистински заработувач на пари. Ако знаете добро да ги читате лентите за додавање и да поставите позиција, оваа значка ќе ви овозможи лесно да ги одбирате пасовите преку теренот.

Ваква кражба може да доведе до некои лесни кошеви за вашиот тим во брзата пауза, што ја прави значката Interceptor корисен додаток.

Rim Protector

Оваа значка Rim Protector е малку повредна за играчите во внатрешноста отколку за чуварите.

Ако сакате да бидете играчот што ги блокира или менува сите обиди на раб како Руди Гоберт, оваа значка е апсолутна неопходност. Противничките играчи ќе бидат принудени да се потпрат на својата 3-топка секогаш кога ќе стапнете на подот.

Иако големите забивања и забивањата со нагласок често го привлекуваат вниманието на сите, одбраната е местото каде што се освојуваат првенства. Дури и во 2K лигата, играчите со најголем влијание често се најдобрите скокачи, блокатори на шут и целокупното дефанзивно присуство.

Иако можеби нема толку многу талент со овој пристап, играчите не треба да се избегнуваат да бидат елитен бранител.

Ако сакате да бидете бранител за заклучување на теренот, погрижете се да ги опремите овие значки, најдобрите NBA 2K21 значки во одбраната, и да ги израмните што е можно поскоро.

Барате повеќе водичи за значки NBA 2K21?

NBA 2K21: Најдобрите значки за шутирање за зајакнување на вашетоИгра

NBA 2K21: Најдобри значки за играње за зајакнување на вашата игра

NBA 2K21: Најдобри значки за завршна обработка за зајакнување на вашата игра

Сакате да ја знаете најдобрата верзија на NBA 2K21 ?

NBA 2K21: Најдобрите конструкции за шутирање и како да ги користите

NBA 2K21: Најдобрите градби во центарот и како да ги користите

NBA 2K21: Најдобрите мали Изградби напред и како да ги користите

NBA 2K21: Најдобрите градби на поинт гард и како да ги користите

NBA 2K21: Најдобрите конструкции со форвард и како да ги користите

Барате повеќе водичи за 2K21?

NBA 2K21: Top Dunkers

NBA 2K23: Најдобар центар (C) градба и совети

Исто така види: Batmobile GTA 5: вреди цената?

NBA 2K21: Најдобри 3 -Point Shooters

NBA 2K21: Најдобрите и најлошите тимови за користење и обновување на MyGM и MyLeague

NBA 2K21: Complete Controls Guide for Xbox One и PS4

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.