ФИФА 22: Најдобри изведувачи на слободни удари

 ФИФА 22: Најдобри изведувачи на слободни удари

Edward Alvarado

Изведувањето слободни удари е дотерувано помеѓу различни повторувања на ФИФА и во овогодинешниот натпревар секако вреди да се вежбаат и да се фокусираат. Тие можат да бидат исклучително корисен начин за постигнување важни голови, особено кога се игра против одбрани кои тешко се распаѓаат при отворена игра.

Избор на најдобрите изведувачи на слободни удари во ФИФА 22

Овој напис се фокусира на најдобрите изведувачи на слободни удари во натпреварот со Џејмс Вард-Проуз, Лионел Меси и Енис Барди кои се меѓу најдобрите во ФИФА 22.

Имаме ги рангираше овие специјалисти за мртви топки врз основа на нивната прецизност за слободен удар и рејтинг на кривините, како и фактот дека тие ја поседуваат карактеристиката FK Specialist во овогодинешниот натпревар.

На дното на статијата, ќе најдете целосна листа на сите најдобри слободни удари во ФИФА 22.

1. Лионел Меси (93 OVR – 93 POT)

Тим: Пари Сен Жермен

Возраст: 34

Плата: £275.000 p/w

Вредност: £67,1 милиони

Прецизност на слободен удар : 94

Најдобри атрибути : 96 дриблинг, 96 контрола на топката, 96 смиреност

Лионел Меси засекогаш ќе биде познат како веројатно најдобриот фудбалер на сите времиња по рекордната кариера за Аргентина, Барселона, а сега и ПСЖ, и во текот на неговата блескава кариера, тој секогаш покажувал огромен талент за постигнување слободни удари. Очигледно, креаторите на ФИФА 22 веруваат дека тој е најдобаризведувач на слободни удари во светскиот фудбал со оцена за прецизност од 94 слободни удари.

Со вкупно 93, Меси е најдобриот играч на овогодинешниот натпревар. Тој има мноштво од 96 оценети атрибути, вклучувајќи контрола на топката, дриблинг и смиреност, што го прави феноменален играч кој може да го користи во играта или од десно крило или како центарфор.

Исто така види: Madden 22 Ultimate Team: Carolina Panthers Theme Team

Шокантното излегување на Меси од неговата сакана Барселона летото беше еден од најнадреалните трансфери во историјата на фудбалот, но навивачите на ПСЖ мора да бидат воодушевени што неодамнешниот освојувач на Копа Америка потпиша бесплатен трансфер за да го краси нивниот клуб со својот неспоредлив талент. Ако играте како ПСЖ во натпреварот, погрижете се да го ставите Меси на слободни удари. Едноставно кажано, нема никој подобар.

2. James Ward-Prowse (81 OVR – 84 POT)

Тим: Саутемптон

Возраст: 26

Плата: 59.000 фунти п/в

Вредност: £28,8 милиони

Прецизност во слободен удар : 92

Најдобри атрибути: 92 Точност во слободен удар , 92 кривина, 91 издржливост

Херој на неговиот клуб од детството Саутемптон, Џејмс Вард-Прауз се појави како еден од најстрашните изведувачи на слободни удари во светскиот фудбал, како што е илустрирано со неговата прецизност од 92 слободни удари.

Над наместените фигури, Вард-Проус е еден од најдобрите во играта со 92 кривини и прецизност на слободни удари во играта што го прави брилијантна закана за гол од слободни удари од краток дострел. Не е лош ниту од отворената игра, со 91 издржливост, 89 нафрлувања,и 85 кратки додавања што му дозволуваат на Англичанецот да создаде јасни шанси за целосните 90 минути за „светците“ и националниот тим.

26-годишниот фудбалер секако го исполни својот голем потенцијал на јужниот брег , со растење на шпекулациите за тоа дали тој ќе се пресели во клуб во континенталното натпреварување по блескавите осум гола и осум асистенции во Премиер лигата минатата сезона. Ако ви треба талентиран специјалист за играње мртва топка, тогаш не гледајте подалеку од Џејмс Вард-Проус.

3. Енис Барди (79 OVR – 80 POT)

Тим: Леванте

Возраст: 25

Плата: £ 28.000 p/w

Вредност: £18,1 милиони

Прецизност од слободен удар : 91

Најдобри атрибути: 91 прецизност од слободен удар, 89 крива, 86 биланс

Северномакедонската суперѕвезда Енис Барди има 91 прецизност од слободен удар во ФИФА 22, што не е изненадување за секој кој го видел како изведува слободен удар .

Барди е играч од средниот ред со клиничка голгетерска предност на овогодинешниот натпревар. Неговите оценки вклучуваат 85 удари од далечина, 84 удари од далечина, 81 волеј и 78 финиш, што значи дека ѕвездата на Леванте е закана за гол и од долги и од кратки дострели.

Обичен 42 пати од Северна Македонија, Барди постигна гол девет репрезентативни гола, но белегот што тој го остави во Ла Лига за Леванте е што ги крена веѓите во шпанскиот фудбал. Неговото најдобро враќање од седум гола и триасистенциите во лигата пред неколку сезони го подигна неговиот профил, и можеби нема да помине долго додека Барди не се префрли во поголем клуб за да предизвика домашен сребро.

4. Александар Коларов (78 OVR – 78 POT )

Тим: Интер

Возраст: 35

Плата: 47.000 фунти п/в

Вредност: 3,7 милиони фунти

Прецизност од слободен удар : 89

Најдобри атрибути: 95 моќност на шут, 89 прецизност во слободен удар, 86 удари од далечина

Иконски лев бек и во Премиер лигата и во Серија А , Окото за гол од слободни удари на Коларов го издвојува од повеќето дефанзивци во светскиот фудбал, па оттука и неговиот рејтинг за прецизност од 89 слободни удари во оваа повторување на ФИФА.

35-годишниот, кој сега настапува за Интер, има добиено 95 моќ за шут, 89 прецизност од слободен удар и 86 удари од далечина, така што можете да очекувате спектакуларни завршници од српскиот дефанзивец доколку сте доволно храбри да шутирате од далечина во играта.

Клучно играч во победничкиот тим на Манчини, Манчестер Сити, Коларов ја заврши својата магија во Англија со престој во италијанските гиганти Лацио, Рома, а неодамна и Интер, откако се проби во домашните лиги во Србија. 94 натпревари за Србија и 11 гола се сведоштво за неговите напаѓачки способности, кои може да очекувате да се реплицираат во ФИФА 22 ако играте со Коларов.

5. Агер Акетџе (71 OVR – 71 POT)

Тим: SDЕибар

Возраст: 27

Плата: 7.000 фунти/в

Вредност: £1,7 милиони

Прецизност во слободен удар : 89

Најдобри атрибути: 89 прецизност од слободен удар, 86 шут Моќ, рамнотежа 85

Агер Акетсе е постојан шпански играч од средниот ред со склоност кон удари од далечина во отворена игра, но тој е особено поразителен од слободни удари и прецизноста на 89 слободни удари сугерира дека треба да се оди на гол од ситуации со мртва топка. со Агетксе ако му се даде шанса.

Новото засилување во Еибар, Агетсе покажа дека има закана со неговото моќно шутирање од далечина со 86 удари од далечина и 84 удари од далечина и кривината што го претставува 27-годишниот Најсилните атрибути во играта.

Откако играше за Атлетик Билбао, Кадиз, Алмерија, Депортиво Ла Коруња, па дури и за ФК Торонто, Акетсе се надева дека ќе најде потрајна куќа во Еибар во Втората дивизија на Шпанија. Клаузулата за ослободување од 2,8 милиони фунти би требало да им овозможи на менаџерите со минимален буџет да потпишат со Акетсе како изведувач на сет.

6. Ángel Di María (87 OVR – 87 POT)

Тим: Пари Сен Жермен

Возраст: 33

Плата: £138.000 п/в

Вредност: 42,6 милиони фунти

Прецизност од слободен удар : 88

Најдобри атрибути: 94 агилност, 91 кривина, 88 прецизност од слободен удар

Анхел ди Марија од ПСЖ е меѓу светските елитни напаѓачи во најдобриот дел од една деценија поради неговата креативност иоко за гол, но неговата прецизност од 88 слободни удари во ФИФА 22 сугерира дека тој е исто така еден од најдобрите изведувачи на слободни удари во играта.

Благо крило, Ди Марија историски се потпира на електричното темпо, но на 33 години Аргентинецот еволуираше во исклучително надарен техничар. Атрибути вклучувајќи 91 кривина, 88 нафрлување и дриблинг и 87 профил за контрола на топка Ди Марија како архетипски креативен човек кој ја надополнува својата голгетерска способност од поставените фигури.

Исто така види: Како да најдете омилени на Roblox

По тешка магија во англискиот фудбал со Манчестер Јунајтед, Ди Марија го најде својот фудбалски дом на Паркот на Принцовите, каде што стана главен во еден од најголемите клубови во светскиот фудбал. Неговиот гол за победа во Копа Америка во победата од 1-0 против Бразил го зацврсти неговото наследство како еден од најдобрите напаѓачи на Аргентина во модерната ера.

7. Пауло Дибала (87 OVR – 88 POT)

Тим: Јувентус

Возраст: 27

Плата: 138.000 фунти п/в

Вредност: £ 80 милиони

Прецизност од слободен удар : 88

Најдобри атрибути: 94 Баланс, 93 Контрола на топка, 92 Агилност

Дибала е еден од највозбудливите напаѓачи што може да се користат во ФИФА поради неговата неверојатна вештина за постигнување голови од непосредна близина, од голема далечина или, како што сугерира неговата прецизност од 88 слободни удари, исто така од сет.

Сестраната Аргентинецот не е само смртоносен изведувач со своите 89 удари од далечина и 85 финиширања - тој исто така може да создаде шанси засоиграчите со додавање или дриблинг низ противникот. Визијата 91, дриблингот 90 и краткото додавање од 87 ви кажуваат сè што треба да знаете за квалитетот што го носи Дибала на која било страна.

Палермо ја искористи шансата за Дибала како сирова тинејџерска перспектива, и по три извонредни години во Клубот, тие повеќе од тројно ја зголемија својата инвестиција за Дибала, претворајќи ги почетните 10 милиони фунти во 36 милиони фунти, откако ја продадоа својата ѕвезда на Јувентус. Оттогаш, Дибала ја подигна својата игра на следното ниво, па ако сакате да го ангажирате во режимот на кариера, можеби ќе треба да ја активирате неговата значителна клаузула за ослободување од 138 милиони фунти.

Сите најдобри слободни удари во FIFA 22

Во табелата подолу, ќе ги најдете сите најефективни, најдобри изведувачи на слободни удари во ФИФА 22, подредени според нивната прецизност и рејтинг на кривината.

<18 18>87
Име FK Точност Моќност на ударот Крива OVR POT Возраст Позиција Тим Вредност Плата
Лионел Меси 94 86 93 93 93 34 RW, ST, CF Пари Сен Жермен 67,1 милиони фунти 275.000 фунти
Џејмс Вард-Проус 92 82 92 81 84 26 СМ Саутемптон 28,8 милиони фунти 59.000 фунти
ЕнисБарди 91 85 89 79 80 25 LM , CM Levante Unión Deportiva £18,1 милиони £28.000
Александар Коларов 89 95 85 78 78 35 LB, CB Интер £3,7 милиони £47.000
Ager Aketxe Barrutia 89 86 84 71 71 27 RM, CAM SD Eibar £1,7 милиони 7.000 фунти
Ангел ди Марија 88 83 91 87 87 33 RW, LW Пари Сен Жермен 42,6 милиони фунти £ 138.000
Роберт Сков 88 88 87 75 78 25 RM, LWB, LB TSG Hoffenheim £6,5 милиони £25.000
Пауло Дибала 88 84 90 87 88 27 CF, CAM Јувентус £80 милиони £138.000
Андерсон Талиска 84 86 82 83 27 CF, ST, CAM Ал Наср 30,5 милиони фунти 52.000 фунти
Ласе Шоне 87 83 85 74 74 35 CM, CDM N.E.C. Најмеген 1,5 милиони фунти 8.000 фунти
Герет Бејл 87 90 91 82 82 31 RM, RW Реал МадридCF £21,5 милиони £146.000
Dominik Szoboszlai 87 84 88 77 87 20 CAM, LM RB Лајпциг £19,8 милиони £40.000
Бруно Фернандеш 87 89 87 88 89 26 CAM Манчестер Јунајтед £92,5 милиони £215.000 £ 20>
Кристијан Ериксен 87 84 89 82 82 29 CM, CAM Интер £25,4 милиони £103.000
Руслан Малиновски 86 90 85 81 81 28 CF, CM Аталанта £22,8 милиони £58.000
Џејмс Родригез 86 86 89 81 81 29 RW, CAM, CM Евертон 21,9 милиони фунти 90.000 фунти
Кутињо 86 82 90 82 82 29 CAM, LW, CM FC Barcelona £25,8 милиони £142.000
Маркос Алонсо 86 84 85 79 79 30 LWB, LB Челзи £12,9 милиони £82.000

Ако ги сакате најопасните напаѓачи на мртва топка во ФИФА 22, не гледајте подалеку од листата дадена погоре.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.