Madden 22 Sliders: Најдобри поставки на лизгачот за реална игра и режим на франшиза AllPro

 Madden 22 Sliders: Најдобри поставки на лизгачот за реална игра и режим на франшиза AllPro

Edward Alvarado

Madden е, пред сè, франшиза за симулација на NFL. Ова се постигнува со пресоздавање на иконските движења на играчите и додавање статистика што го одразува нивниот атлетизам и талент.

Исто така види: MLB The Show 22: Топ 10 изгледи за таргетирање во режим на франшиза

И покрај ова, Маден 22, стандардно, е далеку од точен приказ на фудбалскиот спорт. Добар начин да го промените ова е да ги измените лизгачите на играта.

Овде ви го претставуваме врвниот водич за добивање реално фудбалско искуство со најреалните лизгачи Madden 22.

Madden 22 Објаснети најдобрите лизгачи - како функционираат лизгачите?

Лизгачите Madden 22 се модификатори кои имаат влијание врз механиката на моторот на играта, менувајќи ги точностите, блокирањето, фаќањето, брзината на препукување и сите други дејства и сценарија што опфаќаат фудбалска игра. Стандардно, секој модификатор е поставен на 50, со што 100 е максимум, а еден минимум.

Како да ги смените лизгачите

Одете на иконата NFL на десната страна на екранот и или изберете Player Skills, CPU Skills или Game Options. Овие страници ќе ви овозможат да ги промените лизгачите на корисниците, лизгачите на процесорот на играта и поставувањето на играта. Кога ќе го лоцирате лизгачот што сакате да го промените, поместете ја лентата налево за да ја намалите вредноста или надесно за да ја зголемите вредноста. Ова ќе ви ги даде вашите најдобри лизгачи на Madden 22.

Најреални поставки за лизгачите Madden 22

Ова се поставките за најдобриот Madden 22лизгачи:

 • Четврт должина: 10 минути
 • Репродуцирај часовник: Вклучено
 • Забрзан часовник: Исклучено
 • Минимално време на часовник за репродукција: 20 секунди
 • QB точност – плеер: 35 , процесор: 10
 • Блокирање пропусници – плеер: 15 , процесор: 35
 • WR фаќање – плеер: 55 , процесор: 45
 • Изврши блокирање – плеер: 40 , процесор: 70
 • Fumbles – плеер: 77 , процесор: 65
 • Поминете време на реакција на одбраната – играч: 70 , процесор: 70
 • Пресретнување – Плеер: 15 , процесор: 60
 • Покриеност на пропусниците – плеер: 60 , процесор: 60
 • Справување – плеер: 55 , процесор: 55
 • ФГ моќност – плеер: 30 , процесор: 50
 • FG Точност – плеер: 25 , процесор: 35
 • Punt Power – плеер: 50 , процесор : 50
 • Прецизност на пунктирање – плеер: 40 , процесор: 70
 • Моќност на стартување – плеер: 30 , процесор: 30
 • Офсајд: 80
 • Лажен почеток: 60
 • Офанзивно држење: 70
 • Одбранливо држење: 70
 • Маска за лице: 40
 • Дефанзивно пречки за додавање: 60
 • Незаконско блокирање во задниот дел: 70
 • Грубирање на додавачот: 40

Madden 22 нуди многу предности во симулацијата, правејќи ја играта да се одвива со побрзо темпо од реалниот NFL-игра. Тоа исто така значи дека има некои разлики меѓу двете, особено кога станува збор за управување со времето.

Играта го подобримногу во однос на играчите кои случајно се повредени во режимот на франшиза. Всушност, стандардната поставка за лизгачите за повреди прилично добро се одразува на тоа како играчите трпат повреди по повторени удари или игри кои бараат висока атлетизам. Значи, можете да ги оставите лизгачите за повреда како што се во стандардните поставки .

Секако дека има голема разлика помеѓу НФЛ-кикерите и начинот на кој настапуваат клоцачите на Madden 22. Ударувањето е премногу лесно во играта, што не одразува колку е навистина тешко постојано да се погодуваат головите од поле - особено од долги растојанија. Препорачаните поставки се зголемени за подобро да го одразуваат реалниот живот.

Казните се исто така голем дел од НФЛ: минатата сезона имаше просек од 11,2 пенали по натпревар. Ова не се преведува во Madden 22, каде казните се ретки и се случуваат само поради грешки на корисникот, па поставките се зголемени.

All-Pro франшиза лизгачи

Madden 22 направи неколку подобрувања на Franchise Режим, што му носи поголема контрола на корисникот. Со поставување на секоја од поставките на рачно, можете да ги контролирате прилагодувањата на тренерот и координаторот, како и прогресијата на играчите. Следниве се најдобрите лизгачи за симулирање сезона на НФЛ во режим на франшиза:

Исто така види: Ослободете го вашиот внатрешен воин: Како да создадете борец во UFC 4
 • Должина на четвртина: 10 минути
 • Забрзан часовник: Исклучено
 • Ниво на вештина: All-Pro
 • Тип на лига: Сите
 • Инстант стартер: Исклучено
 • Трговски рок: Вклучено
 • Тип на трговија: Овозможи ги сите
 • Отпуштање на тренерот: Вклучено
 • Ограничување на платата: Вклучено
 • Поставки за преместување: Секој може да се пресели
 • Повреда: Вклучено
 • претходна постоечка повреда: Исклучено
 • Вежбајте крадење од тимот: Вклучено
 • Пополнете го списокот: Исклучено
 • Искуство во сезоната: Целосна контрола
 • Повторно пријавување играчи: Исклучено
 • Прогресни играчи: Исклучено
 • Пријавете се надвор од сезоната Бесплатни агенти: Исклучено
 • Појавувачки прозорци за упатства: Исклучено

Со поставување на сè друго на рачно, исто така ќе можете да контролирајте го играчот XP со одење низ тренинзи секоја недела и напредување на одредени играчи за да одговараат на потребите на вашиот тим.

Дали лизгачите влијаат на симулацијата во Madden 22?

Да, менувањето на лизгачите во Madden 22 влијае на симулацијата. Симулацијата ги зема предвид лизгачите на процесорот за да одреди како функционира механиката на играта. Со поставување на лизгачите на процесорот на поставките што ги препорачуваме, можете да седите и да гледате прецизен приказ на NFL игра.

Значи, ова се лизгачите и поставките за да се донесе најреалното искуство со лизгачите Madden 22 поблиску до виртуелниот свет.

Дали имате свои омилени лизгачи за Madden? Кажете ни во делот за коментари подолу!

Барате повеќе водичи за Madden 22?

Madden 22 Money Plays: Најдобра незапирлива офанзива & засилувач; Дефанзивни игри

Madden 22: Најдобрите (и најлошите) тимови доRebuild

Madden 22: Best QB Abilities

Madden 22: Best Playbooks (навредливи и одбранбени) за освојување игри во режим на франшиза, MUT и онлајн

Madden 22: Како да се вкочанети раката, советите и играчите со највисока оцена за вкочанети раце

Madden 22: Водич за контроли на компјутер (брзање на поминување, напад, одбрана, трчање, фаќање и пресретнување)

Madden 22 Водич за преместување: сите униформи, тимови, логоа, градови и стадиони

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.