Ghostwire Tokyo: Како да се заврши споредната мисија „длабоко чистење“.

 Ghostwire Tokyo: Како да се заврши споредната мисија „длабоко чистење“.

Edward Alvarado

Во Ghostwire: Tokyo, вашата главна мисија е да ја разоткриете мистеријата на Хања и неговите пријатели, кои ја киднапираа вашата сестра, додека се борите со туѓите „посетители“. На дел од второто поглавје, ќе можете да се вклучите во споредни мисии.

Една од првите споредни мисии што можете да ја направите е „Длабоко чистење“. Прочитајте подолу за вашиот чекор-по-чекор водич за тоа како да започнете и завршите „Длабоко чистење“.

Одете во Канцеларијата за волонтери

Пополнетиот запис за „Длабоко чистење“.

Откако КК ќе ви ја даде главната мисија „Лавиринт на смртта“, можете послободно да ја истражувате картата. На патот кон маркерот за „Лавиринт на смртта“, ќе забележите два зелени маркери на картата што укажуваат на странични мисии. Оној за „Длабоко чистење“ е оној најдалеку од „Лавиринтот на смртта“.

Влезете во канцеларијата за волонтери. Како и со секоја зграда, истражувајте темелно за ставки и повеќе записи во базата на податоци. Упатете се горе и во собата десно. Ставете го предметот на полицата и разговарајте со лебдечкиот дух. Тој спомнува стоечки базен со вода и како тоа го прави вознемирен. КК вели дека ова може да доведе до корупција, па знаете што да правите: најдете го изворот и елиминирајте ја заканата!

Упатете се кон бањата

Влезот во бањата откако ќе го исчистите корупција.

По излегувањето, ќе забележите голем зелен круг на картата за да покаже дека изворот е некаде во радиусот накруг. Упатете се кон североисточниот дел од зелениот круг за да најдете бања со расипано дрво напред . Користете Spectral Vision (Square) за да го лоцирате јадрото и да го фотографирате со R2. Ова ќе ја расчисти патеката.

Влезете во бањата.

Тргнете се до задната врата

Вратата до вашата крајна дестинација.

Патеката внатре е линеарна бидејќи страничните патеки првично се блокирани. Повторно, истражувајте колку што е можно повеќе и барајте ставки и записи во базата на податоци. Како што поминувате низ вашиот пат, ќе забележите дека корупцијата се зголемува (и тоа го истакнува и КК) и столчињата одеднаш се спојуваат за да блокираат еден пат.

Удри во задниот ходник каде што корупцијата е најинтензивна. Подгответе се за битка додека ја отворате вратата.

Убијте ги брановите на посетителите во другиот авион

Ќе бидете пренесени во друг авион со, како што можеби претпоставувате, стоечка вода наоколу. Ќе треба да се борите со неколку бранови на непријатели, при што секој бран има повеќе непријатели од претходниот. Првиот бран не треба да биде проблем со само двајца непријатели. Сепак, по првиот бран, посетителите ќе почнат да користат проектилни напади, како и напад на навалица со пурпурна енергија што ги опкружува.

Исто така види: ООТП 24 Преглед: Бејзболот надвор од паркот уште еднаш го поставува стандардот за платина

Ако снема етер, има многу предмети што лебдат наоколу. Навалица ги удри за да го фати етерот. Ако имате отклучено некоја од препорачаните вештини, оваа битка треба да биде ветре.

Ако виеГо сакате трофејот „Господар на блокирање“ за 30 совршени блокови, оставете еден непријател во првиот бран и спамирајте „Совршени блокови“ додека не се појави. Ова е одлично место за играње на системот.

Откако ќе ги победите сите непријатели, корупцијата ќе биде исчистена и вашата споредна мисија ќе биде завршена! Ако ова е вашата прва споредна мисија, тогаш ќе се појави „Решавач на проблеми“. „Wishmaker“ ќе се појави ако ги завршите сите споредни мисии.

Исто така види: НБА 2K21: Најдобри значки за шутирање за градба со остри стрелци

На излегување од бањата, патеката ќе се одблокира и ќе можете да земете низа потрошни материјали во соседната соба. Вратете се во Канцеларијата за волонтери за да го известите духот, кој потоа ќе се оддалечи. Имајте предвид дека овој последен чекор е изборен бидејќи страничната мисија ќе биде означена како завршена откако ќе ги победите непријателите.

Сега знаете точно како да го завршите „Длабокото чистење“ и што да очекувате. Оди покажи им на посетителите дека избрале погрешна бања за да ја корумпираат!

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.