Како да започнете мисија на Dr. Dre GTA 5: Сеопфатен водич

 Како да започнете мисија на Dr. Dre GTA 5: Сеопфатен водич

Edward Alvarado

Содржина

Легендарниот Др. Dre влезе во светот на GTA 5 и можете да се впуштите во возбудлива мисија во која е вклучен иконскиот продуцент. Сакате да знаете како да ја започнете оваа возбудлива потрага? Продолжете да читате за да научите како да го отклучите Dr. Dre мисијата во GTA 5.

Подолу, ќе прочитате:

  • Предуслови на Dr. Dre мисија GTA 5
  • Како да ја започнете мисијата Dr Dre GTA 5
  • Dr. Dre mission GTA 5 payout

Можеби ви се допаѓа: Avenger GTA 5

Барање за договор

За да станете член на The Contract и да добиете пристап до новата музика на Dr. Dre, прво мора да купите еден од четирите имоти. Најевтината од четирите ќе ве чини 2.010.000 валута во играта. Ако оваа сума изгледа недостижна, знајте дека можете да го добиете она што ви треба со напорна работа.

На пример, гејмерите на PlayStation Plus сега можат да бараат 1.000.000 секој месец, што може да ви помогне да ја намалите празнината. Можете исто така да позајмите пари од други играчи или да завршите мисии во играта за да го зголемите вашиот готовински тек. Само погрижете се да имате доволно сума за инвестирање во Договорот.

Исто така види: Pokémon Sword and Shield: Како да се развие Budew во бр. 60 Roselia

Купување зграда

Откако ќе заштедите доволно пари, одете на извршните веб-локации на Dynasty8 во играта и купете структура. До мисиите на Dr. Dre може да се пристапи без да се купува дополнителна содржина ако можете слободно да го сторите тоа доколку сакате. Достапни се следните зградиза купување:

  • Веспучи канали – 2.145.000 долари
  • Рокфорд хилс – 2.415.000 долари
  • мал Сеул – $2.010.000
  • Hawick – $2.830.000

Започнување на мисијата Dr. откако ќе ја купите зградата. Седнете на столот и вклучете го компјутерот откако ќе стигнете таму. Проверете дали сте на јавна седница. Потоа, симулирајте најмалку два различни типа на договори за безбедност на интернет. Периодот на чекање од пет минути помеѓу првиот и вториот договор се заобиколува ако одлучите да не успеете во тие мисии наместо да ги завршите. Ќе добиете повик од Френклин кој ќе ве упати до теренот за голф (означен со F на минимапата) откако ќе ги завршите сите ваши договори за безбедност.

Dr. Самиот Дре ќе се појави да игра голф со вас. Откако ќе ја завршите оваа мисија, ќе има одредено време пред Френклин да ве повика и да ви каже да се пријавите во канцеларијата. Користете го вашиот лаптоп за да ја започнете мисијата откако ќе пристигнете. За да ја завршите мисијата, мора да го идентификувате телефонот на д-р Дре следејќи ги дадените индиции.

Исплата на мисијата Др. Дре ГТА 5

По завршувањето на мисијата Др. , покажувајќи вие и д-р Дре како се збогувате пред да замине од Лос Сантос со хеликоптер. Потоа, ќе бидете наградени со неверојатни1.000.000 GTA долари за вашата мака.

Исто така види: Првенства во тенис во мачпоинт: Целосна листа на машки натпреварувачи

Покрај милионите долари, Big Boy го ажурираше Радио Лос Сантос со неколку ретки нови песни, а DJ Pooh го слави „Dre Day“ на класиците на Западниот брег свирејќи неколку класични песни од легендарниот продуцент и рапер. Неколку од соработниците и пријателите на д-р Дре се поканети да се јават во радио емисијата за да разговараат со него и неговите слушатели.

Заклучок

Овој напис детализираше како да отклучите мисијата Dr. Dre во Grand Theft Auto V, која може да се заврши за 1.000.000 GTA долари ако се направи правилно. Играчите кои ќе вложат време и пари ќе бидат наградени со ексклузивни мелодии на Dr. Dre и други добрите, на големо задоволство на љубителите на GTA и на хип хоп.

Можете да погледнете следно: Кој ја направи GTA 5?

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.