Крајниот водич за Assassin's Creed Valhalla DLC содржина: проширете ја вашата викиншка авантура!

 Крајниот водич за Assassin's Creed Valhalla DLC содржина: проширете ја вашата викиншка авантура!

Edward Alvarado

Сакате повеќе акција, авантура и интриги во светот o F Assassin's Creed Valhalla ? Очајни да откриете нови предизвици и да освоите свежи царства? Не очајувај, колега гејмер! Го добивме дефинитивниот водич за целата возбудлива DLC содржина достапна за Valhalla , преполна со стручни сознанија од нашиот сопствен Овен Гоуер.

TL;DR:

  • Истражете три главни експанзии: Wrath of the Druids, The Siege of Paris и Dawn of Ragnarok
  • Пристапете до бесплатни сезонски содржини и настани, како што се River Raids и Yule Festival
  • Нурнете во нови приказни, ликови и механика на игра
  • Откријте нови области, како Ирска и Франција, со уникатни предизвици и награди
  • Надградете ја вашата викиншка населба и приспособете го вашиот карактер со ексклузивни Содржина на DLC

Започнете со епски DLC авантури: Големите три експанзии

Assassin's Creed Valhalla нуди три главни проширувања на DLC, секоја преполна со свежи приказни, ликови, и механика на игра. Еве преглед на она што можете да го очекувате при секое проширување.

Гневот на друидите: Патување до островот Емералд

Во Гневот на Друидите , ќе пловите до Ирска, земја со убавина што го одзема здивот и темни, антички тајни. Откријте ги мистериите на енигматичните друиди и склопете сојузи со моќните ирски кралеви додека се соочувате со нови предизвици и непријатели. Според еден неодамнешен играчанкета, 72% од испитаниците ги пофалиле прекрасните пејзажи и богатото раскажување на Гневот на Друидите.

Опсадата на Париз: Битка за градот на светлината

Опсадата на Париз проширувањето ве води во срцето на Франсија, каде што ќе се соочите со застрашувачките сили на Чарлс Дебелиот во обид да го освоите Градот на светлината. Оваа експанзија го воведува новиот механичар за инфилтрација , овозможувајќи ви да планирате и да извршите тајни напади на силно утврдените непријателски упоришта. Новинарот за игри, Овен Гоуер, ја нарекува опсадата на Париз „возбудлива комбинација на стратегија, скришум и целосна викиншка војна“.

Исто така види: Pokémon Sword and Shield: Crown Tundra Pokédex Совети и награди за завршување

Зора на Рагнарок: Истражете го митскиот свет на Сварталфхајм

Последната и најамбициозната експанзија , Зора на Рагнарок , го гледа Еивор транспортиран во митското царство Сварталфхајм, дом на загадочните џуџиња и огнениот џин Сурт. Со неверојатни нови средини, предизвикувачки загатки и интересна приказна, Dawn of Ragnarok ги поместува границите на она што може да го понуди Assassin's Creed DLC.

Бесплатни сезонски содржини: настани, потраги и повеќе

Покрај платените проширувања, Valhalla нуди бесплатни сезонски содржини, вклучувајќи настани, потраги и награди во играта. Овие настани, како што се River Raids и Yule Festival , додаваат нови димензии на играта и им даваат на играчите нови предизвици и можности да ги прошират своитенаселби.

River Raids: Plunder and Conquer

River Raids е бесплатно ажурирање кое воведува нов режим на игра каде што ја водите вашата викиншка екипа на смели рации покрај реките на Англија. Пљачкајте ресурси, регрутирајте нови членови на екипажот и соочете се со уникатни предизвици во овој режим на игра со високи влогови.

Yule Festival: Celebrate and Compete

The Yule Festival е временски ограничен сезонски настан што носи празнични активности , потраги и награди во вашата викиншка населба. Учествувајте во мини-игри како стрелаштво, тепачка и коњски трки за да заработите ексклузивни предмети и опрема за да го подобрите вашето викиншко искуство.

Исто така види: Покемон меч и штит: Како да го промените времето

Надградете ја вашата населба и приспособете го вашиот карактер

Содржината на DLC нуди бројни можности за надградете ја вашата населба и приспособете го вашиот карактер . Со секое проширување, ќе добивате пристап до нови типови згради, ресурси и опции за приспособување, што ќе ви овозможи да го приспособите вашето викиншко искуство на вашиот личен стил на игра и преференции.

Проширување на населбите: Гради и напредува

Со секое DLC, вашата населба расте и се развива. Во Wrath of the Druids, ќе воспоставите трговска мрежа со Даблин, додека The Siege of Paris го воведува моќниот бунтовнички механичар, овозможувајќи ви да регрутирате и командувате со група бестрашни бунтовници.

Прилагодување на карактерот: Gear, Способности и повеќе

Секое проширување нуди и многу новиопции за прилагодување за вашиот карактер, вклучувајќи нови комплети, способности и вештини за опрема. Отклучете ги моќните способности како стрелата за димна бомба и викиншкиот поздрав и облечете го застрашувачкиот оклоп на Ејнхерџар или раскошната париска облека за навистина да се истакнете на бојното поле. 0>Како искусен играч Valhalla , можам да потврдам за неверојатната длабочина и разновидност што ја нуди содржината на DLC. Секое проширување додава нова димензија на играта, обезбедувајќи нови предизвици и можности да се нурнете во богатиот свет на Валхала. Мој совет е да ја прифатите содржината на DLC и да уживате во бескрајните авантури што ве очекуваат во светот на Еивор и Викинзите.

ЧПП: Assassin's Creed Valhalla DLC Содржина

П: Дали проширувањата на DLC се вклучени во Season Pass?

A: Да, Season Pass вклучува Wrath of the Druids, The Siege of Paris и Dawn of Ragnarok, како и бонус мисија наречена The Legend of Beowulf.

П: Може ли да ги купам проширувањата на DLC одделно?

О: Да, секое проширување може да се купи поединечно ако не ја поседувате сезоната Поминете.

П: Дали има некои предуслови за пристап до содржината на DLC?

О: Иако може да има помали предуслови, како што е достигнување одредена точка во главниот приказна, содржината на DLC е во голема мера достапна за сите играчи, без оглед на нивнатанапредок во играта.

П: Колку често се ажурираат бесплатните сезонски настани?

О: Бесплатните сезонски настани се ажурираат периодично, со нови настани и активности воведени во текот на година.

П: Дали ќе има повеќе проширувања на DLC во иднина?

О: Додека тековната Season Pass вклучува три големи проширувања, можност за дополнителни проширувања или ажурирањата на содржината остануваат отворени, во зависност од тековниот успех на играта и побарувачката на играчите.

Референци:

Официјална веб-страница на Assassin's Creed Valhalla. Преземено од //www.ubisoft.com/en-us/game/assassins-creed/valhalla

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.