MLB The Show 22: Како брзо да добиете XP

 MLB The Show 22: Како брзо да добиете XP

Edward Alvarado

Искуството (XP) е прилично загадочна работа во MLB The Show 22. Стекнатото XP оди само кон онлајн избраната програма - моментално Иднината на франшизата - и ќе престане кога ќе достигнете ограничување за некоја програма. Надвор од главната програма, за другите програми и „Патот до шоуто“ сите бараат програмски ѕвезди за да напредуваат. Готово, XP се добива од играње игри за да се заработат тие програмски ѕвезди. Во програма како Future of the Franchise со ограничување од еден милион искуство, брзото стекнување на XP – и што е најважно наградите – е важно.

Подолу, ќе најдете совети за брзо додавање XP, освен „играјте игри“. ” Меѓутоа, ако сте повеќе обичен играч или играчот Road to the Show, сепак ќе добивате XP со побавна брзина.

1. Завршете ги дневните моменти за лесен XP во MLB The Show 22

Секое утро во 9 часот по PT, се додава нов Дневен момент. Овие се генерално едноставни мисии заклучени од играчи, како што е удирање дома со Нолан Аренадо за 18 јуни (на сликата). Завршувањето на секој дневен момент ви дава лесно илјада искуство . Имајте предвид дека секој момент трае три дена , па иако не треба да ги правите секојдневно, мора да ги правите во рок од три дена за да не ја изгубите шансата за лесно искуство.

Илјада искуство можеби не изгледа многу, но тоа е или 30 или 31 илјади искуство месечно во текот на сезоната само од овие едноставни моменти.

2.Завршете ги истакнатите програмски моменти

Исклучените моменти ќе бидат малку попредизвикувачки од дневните моменти, но сепак се доволно лесни. Бројот на моменти ќе се разликува во зависност од главната програма како и износот на заработениот XP. За иднината на франшизата, бидејќи има 30 карти (по една за секој тим), има по еден момент за секој играч достапен во програмата за илјада искуство секој . Претходните програми имаа многу помалку моменти, но некои наградуваа и две илјади наместо илјада искуство.

Пополнувањето на сите 30 ќе додаде уште 30 илјади искуство . Во комбинација, тоа е веќе 60 илјади искуство без да се додаде дополнителното заработено од вашата изведба во овие моменти и игри во целина.

3. Завршете ги програмските задачи со програмските играчи

Некои од наградите што ги добивате заработувајте за стекнување XP нема да бидат картичките „шеф“ на програмата, туку други картички за Flashback и Legend. Има уште 30 од овие картички и задачи, од кои сите можете да ги соберете . Овие задачи се едноставни: заработете паралелно искуство со играчите . Заработувате паралелно искуство со играње игри со тие играчи во составот, ротација и булпен.

За бокалите, ќе треба (обично) да заработите 500 паралелно искуство . За напаѓачите, ќе треба да заработите 250 или 350 паралелно искуство , во зависност од програмата. далеку еполесно брзо да стекнете паралелно искуство со бокалите, затоа дадете им приоритет и зачувајте ги напаѓачите за подоцна.

Не заборавајте: како што заработувате паралелно искуство, ќе заработувате и XP за игрите што ги играте! Тоа е победа-победа!

4. Целосни мисии за изградба со паралелно искуство

Build Missions се, во најголем дел, мисии кои бараат од вас да заработите одредено ниво на паралелно искуство со играчи од тимови, дивизија и различни типови на карти (Дебитант, Проспект итн.). За тековната програма, постојат две различни Build Missions, и двете бараат паралелно искуство за заработка за сите шест дивизии. Првиот е да заработите пет илјади паралелно искуство со секоја поделба . Вториот е да заработите две илјади паралелно искуство со секоја поделба. Кога ќе завршите, ќе заработите дополнително две или три илјади искуство во програмата .

Исто така види: Откријте како да го рестартирате Clash of Clans и да ја револуционизирате вашата игра!

Еден начин да помогнете брзо да го стекнете сето тоа паралелно искуство од претходните два дела е подолу.

5. Целосни мапи за освојување и пресметка

Освојувањето е уникатен режим каде што сакате да освоите карта на територии со навивачи. Звучи чудно, нели? Тоа е всушност забавно и одличен начин да додадете малку брзина на играта. Игрите со три пати овозможуваат брзи начини не само да стекнете паралелно искуство потребно за задачите во претходниот дел, туку и да стекнете XP.

Прикажувањето е различен режим кадеподготвувате тим со поволности за да му помогнете на вашиот тим, а потоа преземате различни предизвици. Успешното завршување на предизвикот ќе ви донесе награди како што се подобри играчи или поволности за вашиот тим на Showdown, но ако изгубите предизвик за елиминација, треба да започнете одново со новосоставен тим.

Повторно, настрана од искуството што го имате добивка од играње во игри, таргетирај ги мапите на Conquest и Showdowns кои се дел од прикажаната програма . Ќе знаете дека тие се поврзани со програмата бидејќи не само што се наведени на страницата на програмата, туку барем на страницата Conquest, ќе има наведен датум на истекување . Откако ќе дојде тој датум и време, го нема.

Насочете ги бидејќи кога ќе ги завршите, ќе додадете и голем дел од XP во главната програма. На пример, на сликата Future of the Franchise Central Conquest мапата додаде 30 илјади поени за искуство . Општо земено, овие мапи и пресвртувања ќе имаат помеѓу 15 и 30 илјади искуство кога ќе бидат завршени. Повеќето програми имаат две Conquest карти и една Showdown, иако должината и темата на тековната програма имаа три Conquest карти со потенцијално повеќе да дојдат.

6. Комплетни збирки поврзани со програмата

Секоја програма ќе има таб Колекции со два или повеќе играчи или ставки за собирање. Овие ќе додадат околу десет до 20 илјади искуство . Потребни се повеќето играчи и предметиза овие збирки ќе биде потребно малку играње за да заработите, така што ќе продолжите да заработувате искуство додека се обидувате да ги отклучите овие картички.

Во моментов за програмата „Иднината на франшизата“, има пет ставки што треба да се соберат: Ол-стар Лу Гериг од програмата за Денот на Лу Гериг; Униформи на Nike City Connect и за карпестите планини и за ангелите од нивните поврзани програми; Молња Рафаел Деверс од програмата за месечни награди за мај; и Секогаш интензивна икона од програмата Секогаш интензивна. Додајте ги во главната збирка програми за да го отклучите искуството.

7. Играјте игри против процесорот со тешкотија на дебитант

Додека сте во тоа, играјте игри против лоши тимови како Оукленд на тешкотија за дебитант.

Ако сакате само да играте игри против процесорот, тоа е во ред! Сè уште ќе заработувате искуство за секоја игра што ја играте, иако темпото ќе биде значително побавно ако не ги додадете збирките или не играте за задачите. Сепак, за да ги олесните работите во играњето, кога играте против процесорот, играјте со тешкотии за дебитант кога е можно . Уште подобро, играјте против послабите тимови како Оукленд, Синсинати и Балтимор, меѓу другите. На крајот на краиштата, колку подобро играте, толку повеќе искуство ќе заработите.

Особено кога играте процесор не во Дијамантската династија и само во изложбените игри, макс извадете ги вашите лизгачи за подигнување, удирање и полевање . Оватреба да значи дека добивате многу удари, трчања, и домашни трчања во напад, и удари и недостаток на удари и трчање во одбрана.

Игрите може да траат некое време, но тие барем ќе бидат забавни - за вас!

8. Играјте од март до октомври за забрзани игри и засилувања на програмата XP

Од март до октомври е забрзан режим на франшиза кој избира игри и моменти за да ги внесете на вашиот пат кон надеж дека ќе победите во Светската серија. За разлика од франшизата, тргувањето ги иницира процесорот, но нова оваа година е опцијата да се има мултисезонски MtO со брз систем за потпишување бесплатни агенти.

Исто така види: Како да го добиете Catzo Marker Roblox

Кога ќе го изберете вашиот тим, вие Ќе добиеме опција за тешкотија за вашиот MtO. Се советува да играте од почетник до дебитант за најлесните и најбрзите патишта до заработка на XP. Сепак, известувањето на сликата покажува дека износот на XP што ќе го добиете во главната програма е зависен од нивото на тежина на MLB што го избирате . Колку е поголема тешкотијата, толку повеќе XP ќе добиете на маркерите за сезоната и после сезоната.

Сепак, дури и при најниски тешкотии, треба да очекувате најмалку девет или десет илјади искуство на секој маркер, уште повеќе ако играте на повисоки тешкотии.

Сега знаете како брзо да добиете XP во MLB The Show 22. Запомнете дека ќе добиете XP без разлика само со играње, но постојат механизми за големи засилувања на XP. Следете ги советите погоре за да помогнете брзо да додадете XP наглавната програма.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.