4 Големи момци Roblox ID

 4 Големи момци Roblox ID

Edward Alvarado

Музиката се користи како техника на тролање во многу видео игри кои ви дозволуваат да вградите песни по ваш избор и „4 Big Guys“ е популарна песна за трол веќе некое време. Ако не сте запознаени со песната, нејзиното официјално име е „3 Big Balls“ и е направено од DigBarGayRaps. Како што може да очекувате, стиховите се крајно експлицитни, груби, вулгарни и, во зависност од вашата смисла за хумор, смешни. Во секој случај, за да ја користите оваа песна во Roblox, ќе ви треба ID на 4 Big Guys Roblox.

Користење на 4 Big Guys Roblox ID

The 4 Big Guys Roblox ID е КОД: 4658184816 и за да го користите во играта ќе мора да поминете низ неколку чекори. Имајте на ум дека оваа песна е прекршување на Roblox TOS на два начина . Прво, ја прекршува нивната политика во врска со лиценцирана музика. Со други зборови, не треба да користите музика што не ја поседувате. Второ, ја прекршува политиката на Roblox во однос на „сексуална активност или содржина од кој било вид“, бидејќи песната е многу експлицитна.

Исто така види: Ослободете го Викингот внатре: Регрутирање на Master Assassin's Creed Valhalla Jomsviking!

Ако не ви е грижа и сепак сакате да ја користите песната, следете ги чекорите подолу. Исто така, имајте на ум дека додека кодот работи од моментот на пишување, тој може да застари додека го читате ова.

  • Чекор 1: Одете во Roblox и свртете на вашето радио. Ова може да се направи на компјутер со помош на копчето „Е“.
  • Чекор 2: Користете го полето за текст за да го внесете кодот погоре или точниот код ако еажурирани.
  • Чекор 3: Кликнете на Play за да ја репродуцирате песната. Ако треба да ги приспособите поставките за звук, можете да го направите тоа во менито на играта.

Мистерија 3 Big Balls vs 4 Big Guys

Една од најголемите мистерии околу 4 Big Guys Roblox ID е фактот дека се чини дека постојат две различни песни кои поминуваат ова име. Првата е оригиналната верзија „3 Big Balls“ со која се запознаени повеќето луѓе. Сепак, постои и втора верзија која започнува на вториот стих на „3 Big Balls“, но има малку изменет текст. И двете песни се чини дека се изведени од истиот изведувач, DigBarGayRaps, но името Лил Нуц исто така се појави во пребарувањата.

Исто така види: Покемон: Слабости од психичкиот тип

Која е вистината за сето ова? Интернетот можеби никогаш нема да дознае. Дури и страницата на Know Your Meme не ги разјаснува работите и само минливо спомнува дека има уредени верзии кои започнуваат со вториот стих. Во секој случај, користете ја оваа музика во Roblox на ваш сопствен ризик.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.