Thjesht vdisni tashmë: Udhëzues i plotë i kontrolleve dhe këshilla për fillestarët

 Thjesht vdisni tashmë: Udhëzues i plotë i kontrolleve dhe këshilla për fillestarët

Edward Alvarado

Epic Games lëshoi ​​një lojë të re falas këtë javë të quajtur Just Die Already nga krijuesit e Goat Simulator. Komploti i lojës është se ju jeni i moshuar dhe sapo jeni dëbuar nga shtëpia e të moshuarve, duke u detyruar të mbijetoni vetë në rrugë.

Just Die Already ka katër personazhe të përzgjedhshëm. Qëllimi i lojës është të plotësoni sfidat për të fituar pensionin falas. Kjo është shumë egërsi dhe dhunë në lojë, sepse gjithçka në lojë po përpiqet t'ju vrasë - dhe ju do të vdisni pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira.

Më poshtë janë kontrollet e plota për Just Die Already në PC. Ju gjithashtu mund të përdorni kontrolluesin Xbox për të luajtur. Ka gjithashtu disa këshilla që do të ndjekin kontrollet për të filluar në mënyrën e duhur.

Just Die Already kontrollet e kompjuterit

 • Lëvizni përpara: W
 • Lëvizni prapa: S
 • Lëviz majtas: A
 • Lëviz djathtas: D
 • Kërce: Hapësirë ​​
 • Ndërveproni me dorën e majtë: Klikoni i majtë i miut
 • Ndërveproni me dorën e djathtë: Klikoni me mausin me të djathtën
 • Menyja: Esc
 • Marrja dhe lëshimi i objektit në anën e majtë: Q
 • Marrja dhe lëshimi i objektit në të djathtë: E
 • Ragdoll: R
 • Rivendosja e kamerës: Butoni i mesëm i miut
 • Respawn: X
 • Tall: F
 • Hap listën e kovës: B
 • Hap ekranin e votimit të minigame: V
 • Shfaq tabelën e rezultateve të mini-lojërave: Tab
 • Lista e kovës Ktheje faqen majtas: Qme këmbën që dëshironi të prisni.

  Disa zona të hartës janë të kyçura në pjesë të trupit, që do të thotë se ju mund të hyni në zonën vetëm pa ato pjesë të trupit. Ndërsa plotësoni këto artikuj të listës së kovës, do të zhbllokoni artikujt dhe armët për t'i blerë me biletat që ju janë dhënë gjithashtu. Eksperimentoni me mjedisin për të mësuar se cilat rreziqe janë më të mirat për të synuar pjesë specifike të trupit tuaj.

  2. Shmangni ngacmimet nga personazhet që nuk mund të luhen (NPC)

  Ka një komunitet të plotë të njerëzve që ecin përreth dhe kryejnë detyra dhe punë. Shumica e tyre janë paqësore, por ka disa personazhe që tërbohen nëse i afroheni. Ju mund të vraponi, por me shumë mundësi do t'ju plagosin ose do t'ju vrasin. Nëse doni të shmangni sulmin e tyre, ju nevojitet një Kapelë Master Zen të cilën mund ta merrni nga një murg femër pranë gongut në oborrin e përparmë.

  Nëse nuk mund t'i shmangni disa nga NPC-të agresive, sigurohuni që të keni një armë predhash në mënyrë që t'i vrisni ato nga një distancë. Duhen dy ose tre të shtëna për të eliminuar një NPC shumicën e kohës, megjithëse goditjet me kokë varen nga forca e NPC. Gjithashtu, kini kujdes në ujë pasi ka aligatorë dhe një peshkaqen shumë agresiv që mund t'ju vrasë automatikisht. Për fat të keq, ju nuk mund të vrisni peshkaqenin dhe aligatorin, kështu që duhet t'i shmangni ose të shpëtoni.

  3. Marrja e biletave JDA

  Objektivi kryesor i lojërave për të mbledhur 50 JDAbileta në mënyrë që të mund të zhvendoseni në shtëpinë e të moshuarve në Florida. Plotësimi i artikujve të listës së kovës ju shpërblen biletat JDA, por ka disa që janë të fshehura në vende të ndryshme në hartë. Ndërsa përparoni në lojë dhe zhbllokoni artikujt, do të jeni në gjendje të grumbulloni disa nga biletat JDA që do t'i shihni ndërsa eksploroni hartën.

  Shiko gjithashtu: Mësoni se si të shesni pronë në GTA 5 në internet dhe të fitoni shumë para

  Ka dy arka druri në Downtown Center City dhe një në Uptown Center City që nuk mund t'i arrish derisa të zhbllokosh Helikën Butt duke u hedhur nga qiellgërvishtësi më i lartë në një grilë poshtë. Pelvis Puzzle Room dhe Zen Garden do të rihapin biletën JDA pas rinisjes së lojës, por është e rastësishme, prandaj sigurohuni që të kontrolloni këto dy zona pas çdo rifillimi.

  4. Ndërveproni me gjithçka

  Ka shumë sfida të çuditshme në lojë dhe nuk është gjithmonë e qartë se ku dhe si t'i plotësoni ato. Merrni gjithçka që ju jep një kërkesë dhe shkoni në çdo ndërtesë që shihni. Ka kaq shumë për të eksploruar dhe zbuluar në këtë lojë dhe nuk është gjithmonë intuitive. Argëtohuni dhe mos kini frikë të eksperimentoni me mjedisin.

  Nëse ndiheni të mbërthyer, referojuni gjithmonë listës suaj të kovave në mënyrë që të paktën të keni një ide të mirë se ku të filloni. Akti i eksplorimit të hartës në vetvete do t'ju bëjë të plotësoni aksidentalisht disa sfida dhe gjithashtu do t'ju ofrojë më shumë njohuri se si të përdorni rreziqet dhe objektet që do t'ju ndihmojnë të arrini vendeqë dukej e pamundur për t'u arritur.

  Ja ku i keni, kontrollet dhe këshillat tuaja të plota për Just Die Already. Gjeni ato bileta JDA, shmangni NPC-të dhe këputni gjymtyrët sipas dëshirës suaj!

  Shiko gjithashtu: GameChanger: Diablo 4 Player Crafts Essential Map Overlay Mod

  Po kërkoni për disa zombie? Shikoni udhëzuesin tonë Unturned 2!

 • Kthejeni faqen djathtas në listën e kovave: E
 • Lista e kovave pretendoni gjithçka: Z

Vetëm vdisni tashmë Xbox One dhe Xbox Series X

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.