Kodet e mashtrimit për kthimin e nevojës për shpejtësi

 Kodet e mashtrimit për kthimin e nevojës për shpejtësi

Edward Alvarado

Kodet e mashtrimit kanë qenë një element kryesor i lojërave video për dekada, duke i lejuar lojtarët të zhbllokojnë aftësi të veçanta ose të kalojnë përpara në pjesë të ndryshme të lojës. Ndërsa shumë lojëra moderne nuk përfshijnë kode mashtrimi, seria Need for Speed ​​ka qenë gjithmonë e njohur për përdorimin e saj të gjerë të mashtrimeve. Në Need for Speed ​​Payback, lojtarët mund të përdorin kode të ndryshme mashtrimi për të përmirësuar përvojën e tyre të lojës.

Shiko gjithashtu: A është Need for Speed ​​Hot Pursuit botë e hapur?

Një nga kodet më të njohura të mashtrimit për Need for Speed ​​Payback është kodi "Unlock All", i cili zhbllokon çdo makinë dhe çdo ngjarje në lojë. Ky mashtrim është i dobishëm për lojtarët që duan të përjetojnë gjithçka që ofron loja pa pasur nevojë të kalojnë fushatën ose të shpenzojnë orë të tëra duke mbledhur monedhën në lojë. Për të aktivizuar mashtrimin Unlock All, lojtarët mund të fusin kodin "iammostwanted" në menynë kryesore.

Shiko gjithashtu: Pokémon Sword and Shield: Si të ndërtoni makinën perfekte të kapjes

Shiko gjithashtu: Kodet e mashtrimit për Need for Speed ​​Pro Street Xbox 360

Shiko gjithashtu: NBA 2K23: Skuadrat më të mira për të luajtur si qendër (C) në MyCareer

Një kode të tjera mashtrimi funksionale për Need for Speed ​​Payback është kodi "Infinite Nitrous", i cili i lejon lojtarët të përdorin rritjen e tyre të azotit për një kohë të pacaktuar. Kjo mund të jetë veçanërisht e dobishme në garat me shpejtësi të lartë ose gjatë ndjekjeve policore, pasi u lejon lojtarëve të ruajnë avantazhin e shpejtësisë ndaj kundërshtarëve të tyre. Lojtarët mund të fusin kodin "fikësues" në menynë kryesore për të aktivizuar mashtrimin Infinite Nitrous.

Përveç këtyre kodeve të mashtrimit për Need for SpeedShlyerja përfshin disa mashtrime "debug" që lejojnë lojtarët të manipulojnë aspekte të ndryshme të lojës. Për shembull, kodi "Riparimi i menjëhershëm" riparon menjëherë çdo dëmtim në makinën e lojtarit, ndërsa kodi "Ftohja e menjëhershme" rivendos ftohjen në nxitjen e azotit të luajtësit. Këto mashtrime mund të aktivizohen duke futur kodet "makinë riparimi" dhe "ftohje" në menynë kryesore.

Vlen të përmendet se ndërsa kodet e mashtrimit për Need for Speed ​​Payback padyshim mund ta bëjnë lojën më të këndshme, ato mund të largoni gjithashtu sfidën e përgjithshme dhe ndjenjën e arritjes që vjen me përfundimin e ngjarjeve dhe zhbllokimin e makinave përmes lojës tradicionale. Disa lojtarë mund të preferojnë ta luajnë lojën pa mashtrime, ndërsa të tjerë mund të shijojnë komoditetin dhe shumëllojshmërinë e shtuar që ofrojnë. Në fund të fundit, vendimi për të përdorur kodet e mashtrimit varet nga lojtari dhe preferencat e tij.

Gjithashtu kontrolloni: Makinat e braktisura në nevojë për shpagim të shpejtësisë

Si përfundim, kodet e mashtrimit për ofertën Need for Speed ​​Payback një shumëllojshmëri mashtrimesh që mund të përmirësojnë përvojën e lojës për lojtarët që duan të zhbllokojnë çdo makinë dhe ngjarje në lojë ose të rrisin performancën e tyre në gara. Këto kode mund të aktivizohen duke futur fraza specifike në menynë kryesore. Megjithatë, lojtarët duhet të jenë të vetëdijshëm se përdorimi i kodeve të mashtrimit mund të zvogëlojë sfidën dhe ndjenjën e arritjes që vjen me lojën tradicionale.

Shikoni gjithashtu:Kodet e mashtrimit për Need for Speed ​​Most Wanted

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.