FIFA 22 Wonderkids: Mbështetësit më të mirë qendrorë të rinj (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

 FIFA 22 Wonderkids: Mbështetësit më të mirë qendrorë të rinj (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Edward Alvarado

Të kesh një qendërmbrojtës të nivelit elitar dhe një çift të fortë është themeli i pothuajse çdo ekipi të suksesshëm në futboll. Pra, ka kuptim që lojtarët e FIFA-s të kërkojnë vazhdimisht qendërmbrojtësit e rinj më të mirë për t'u zhvilluar në muret e tyre të ardhshme me tulla prapa.

Në këtë faqe, do të gjeni të gjitha CB-të më të mira në FIFA 22 Career Mode.

Zgjedhja e CB-së më të mirë të FIFA 22 Career Mode

Duke mburrur me Wesley Fofana, Maxence Lacroix dhe Joško Gvardiol, ka një oqean e CB wonderkids do të përpiqet të nënshkruajë në Career Mode këtë vit.

Për të ngushtuar përzgjedhjen, që një qendërmbrojtës të hyjë në këtë listë të të rinjve më të mirë të FIFA 22 wonderkids, ata duhet të jenë 21-vjeç -të vjetra ose më të vogla, kanë një vlerësim potencial minimal prej 83 dhe kanë CB si pozicionin e tyre më të mirë.

Në bazë të artikullit, mund të shihni listën e plotë të të gjitha CB-ve më të mira në FIFA 22 Career Mode .

1. Joshko Gvardiol (75 OVR – 87 POT)

Ekipi: Red Bull Leipzig

Mosha: 19

Paga: 22,500 £

Vlera: 11 milion £

Atributet më të mira: 87 Shpejtësia e Sprintit, 84 Forca, 83 Kërcimi

Me një vlerësim potencial 87 në moshën 19 vjeç, Joshko Gvardiol qëndron si çudira më e mirë e CB në FIFA 22 Modaliteti i karrierës, dhe nuk është shumë i keq me një vlerësim të përgjithshëm 75.

Për sa i përket 11-ve fillestare, vlerësimi i përgjithshëm 75 mund të duket pak i ulët, por kroati 83 kërcime, 84Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2022 (Sezoni i parë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2023 (Sezoni i dytë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Huaja më e mirë Nënshkrimet

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Gurë Kristali të Fshehur më të lartë të Ligës së Ulët

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa qendrore më e lirë (CB) me potencial të lartë për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22 : Mbrojtësit e djathtë më të mirë të lirë (RB & RWB) me potencial të lartë për t'u nënshkruar

Po kërkoni skuadrat më të mira?

FIFA 22: Ekipet më të mira mbrojtëse

FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira për t'u përdorur, rindërtuar dhe filluar në modalitetin e karrierës

forca, 78 përshpejtimi dhe shpejtësia e sprintit 87 e bëjnë atë tashmë një mbrojtës shumë të përdorshëm.

Për të zëvendësuar djemtë e humbur Dayot Upamecano dhe Ibrahima Konaté, RB Leipzig riinvestoi në disa qendërmbrojtës të tjerë me tavan të lartë, me Gvardiol që vjen në krah të Mohamed Simakan. Megjithatë, që kur iu bashkua skuadrës së Gjermanisë Lindore, mbrojtësi i gjithanshëm është vendosur kryesisht në krahun e majtë.

2. Gonçalo Inácio (76 OVR – 86 POT)

Ekipi: CP Sporting

Mosha: 19

Paga: 5,500 £

Vlera: 13 milionë £

Atributet më të mira: 80 Shpejtësia e Sprintit, 79 Vetëdija mbrojtëse, 79 Mbështetja e Qëndrimit

Të mburrurit vlerësimet në fushat kryesore për një FIFA 22 CB, Gonçalo Ináciois një shtesë e mirë tani për tani dhe një akoma më e mirë për të ardhmen, me vlerësimin e tij potencial 86 që e bën atë një djalë të mrekullueshëm të nivelit të lartë.

Ndërsa ai zhvillohet drejt tavanit të tij, mbrojtësi portugez duket se do të bëhet një qendër-gjysmë e fortë. Inácio ka tashmë 80 shpejtësi sprinti, 78 përshpejtim, 79 ndërgjegjësim në mbrojtje, 79 goditje në këmbë, 78 goditje me rrëshqitje dhe 76 reagime.

Ai u vendos si qendërmbrojtës startues sapo e kaloi gjysmën e sezonit të kaluar. Tani, vendasja nga Almada është kampion në mbrojtje të Liga Bwin, Taça da Liga dhe Superkupës Portugeze, dhe do të mbetet një pjesë thelbësore e Leões në sezonin 2021/22.

3. Jurriën Lëndë drusore (75 OVR – 86 POT)

Ekipi: Ajax

Mosha: 20

Paga: 8500 £

Vlera: 10 milion £

Atributet më të mira: 86 Shpejtësia e Sprintit, 82 Kërcimi, 80 Acceleration

Tashmë ka luajtur disa herë për Holandën, nuk është befasi që 20-vjeçari Jurriën Timber hyn në listën e qendërmbrojtësve më të mirë të çuditshëm në FIFA 22.

Hollandezi është tashmë një lojtar i fortë falë shpejtësisë së tij 86 sprint, 80 përshpejtimit, 78 vetëdijes mbrojtëse dhe vlerësimit të përgjithshëm 75. Fakti që të gjitha këto vlerësime tashmë të larta do të vazhdojnë të përmirësohen, e bën Timberin edhe më tërheqës si një objektiv transferimi.

Timber dëshmoi se ishte një anëtar i gjithanshëm i mbrojtjes së Ajax sezonin e kaluar, duke plotësuar disa në krahun e djathtë të mbrojtjes herë, por kryesisht duke fituar vijat e tij në qendër të mbrojtjes. Ai është shumë një titullar tani dhe vazhdon të thirret në ekipin kombëtar.

4. Maxence Lacroix (79 OVR – 86 POT)

Ekipi: VfL Wolfsburg

Mosha: 21

Paga: 36,000 £

Vlera: 28,5 milion £

Atributet më të mira: 93 Shpejtësia e Sprintit, 83 Forca, 83 Ndërprerjet

Jo vetëm që është Maxence Lacroix ndër fëmijët më të mirë të CB-së në FIFA 22 për nga vlerësimet e mundshme, por ai gjithashtu krenohet me vlerësimin më të lartë të përgjithshëm të grupit.

Me 79 në përgjithësi që nga fillimi, francezi 6'3'' mund të tashmë pretendon për një fillimvend, madje edhe në disa klube elitare, dhe ai ka vlerësimet e atributeve për të mbështetur një qëndrim të tillë. Shpejtësia e tij 93 sprint, 83 forca, 83 ndërprerje, 81 përshpejtimi, 81 kërcime dhe 83 vetëdija mbrojtëse janë të gjitha shumë miqësore për përdoruesit.

Lacroix është tashmë një startues i padiskutueshëm në çdo lojë në Bundesligë. 21-vjeçari ka luajtur mbi 40 ndeshje për VfL Wolfsburg, duke shënuar dy herë dhe duke shënuar një tjetër në paraqitjen e tij të 43-të.

5. Leonidas Stergiou (67 OVR – 86 POT)

Ekipi: FC St. Gallen

Mosha: 18

Paga: 1700 £

Vlera: 2.1 milion £

Atributet më të mira: 86 Kërcim, 74 Forca, 71 Qëndrueshmëri

Në listën e çudirave më të mira të CB-së në FIFA 22 është një tjetër lojtar me një vlerësim potencial 86, mbrojtësi zviceran Leonidas Stergiou.

Me 67 vjeç në përgjithësi dhe 19 vjeç, Stergiou nuk është më i madhi Wonderkid i përshtatshëm për të nënshkruar nga kjo listë. Atributet e tij të vetme të gjelbra në fillim janë 86 kërcime, 74 forca dhe 71 qëndrueshmëri.

Për FC St. Gallen, Stergiou ka qenë qendërmbrojtësi i parë në sezonet e fundit. Këtë sezon, ai mbetet një fytyrë e besueshme përgjatë vijës së pasme dhe duket se do të regjistrojë paraqitjen e tij të 100-të për klubin.

6. Wesley Fofana (78 OVR – 86 POT)

Ekipi: Leicester City

Mosha: 20

Paga: 49,000 £

Vlera: 25 milion £

Atributet më të mira: 83Ndërprerje, 80 shpejtësi sprint, 80 forcë

Ndjekësit e Premier League nuk do të habiten që Wesley Fofana mori një nxitje të madhe për FIFA 22 dhe tani është në mesin e qendërmbrojtësve të rinj më të mirë në lojë.

Duke qëndruar 6'3'' me një vlerësim të përgjithshëm 78, Fofana është tashmë një prani në prapavijë. Shtojini kësaj 83 ndërprerjet e tij, 80 forcën, 79 agresionin dhe 79 vetëdijen mbrojtëse, dhe francezi është padyshim një konkurrent i vështirë për t'u përballur në Modalitetin e Karrierës.

Vendësi i Marsejës ishte shumë një nga yjet më të mirë të arratisjes të sezonit të kaluar – i pari i tij në Premier League – me një dëmtim të parakohshëm të ligamentit medial që e ndaloi atë të fillojë këtë sezon si një nga qendërmbrojtësit fillestarë të Leicester.

7. Eric García (77 OVR – 86 POT)

Ekipi: FC Barcelona

Mosha: 20

Paga: 61,000 £

Vlera: 18,5 milion £

Atributet më të mira: 80 ndërprerje, 79 gjakftohtësi, 79 të shkurtër Kalimi

Klubi i 86-të POT është Eric García i Barcelonës, kredencialet e të cilit me siguri do të thirren pasi klubi kërkon të rindërtohet duke shpenzuar sa më pak të jetë e mundur.

Shiko gjithashtu: Call of Duty Modern Warfare II: Armët më të mira dytësore

Me një vlerësim të përgjithshëm 77 që nga dita e parë e Career Mode, García është një pjesë solide e rrotullimit për 11-shen fillestare. 80 ndërhyrjet e tij, 79 pasimet e shkurtra, 79 ndërgjegjësimi në mbrojtje dhe 78 goditjet e tij në këmbë, të gjitha e vendosën atë si një CB solid në sezonet në vijim.

Pasii rrëmbyer nga sistemi i të rinjve të Barçës në 2017, García u kthye në ekipin e tij vendas si lojtar i lirë, por në pikën më të ulët në dekada. Nëse pagat e FIFA-s duhet të merren edhe me pak kripë, paga e të riut prej 61,000 £ në javë është një shembull kryesor se pse klubi është në vështirësi të rënda financiare.

Të gjithë CB-të më të mira në FIFA 22

Shih më poshtë për të gjithë fëmijët më të mirë të CB-së në FIFA 22, të renditura sipas vlerësimeve të tyre të mundshme.

Lojtari Në përgjithësi Potenciali Mosha Pozicioni Ekipi
Joško Gvardiol 75 87 19 CB RB Leipzig
Gonçalo Inácio 76 87 20 CB Sporting CP
Jurriën Timber 75 86 20 CB Ajax
Maxence Lacroix 79 86 21 CB VfL Wolfsburg
Leonidas Stergiou 67 86 19 CB FC St. Gallen
Wesley Fofana 78 86 20 CB Leicester City
Eric García 77 86 20 CB FC Barcelona
Mario Vušković 72 85 19 CB Hamburger SV
Armel Bella-Kotchap 71 85 19 CB VfLBochum
Sven Botman 79 85 21 CB LOSC Lille
Tanguy Kouassi 71 85 19 CB Bayern Mynih
Mohamed Simakan 75 85 21 CB RB Leipzig
Ozan Kabak 76 85 21 CB Norwich Qyteti
Micky van de Ven 68 84 20 CB VfL Wolfsburg
Morato 68 84 20 CB Benfica
Jarrad Branthwaite 66 84 19 CB Everton
Marc Guehi 73 84 21 CB Crystal Palace
Chris Richards 71 84 21 CB Hoffenheim
Odilon Kossounou 73 84 20 CB Bayer 04 Leverkusen
Benoît Badiashile 76 84 20 CB AS Monaco
William Saliba 75 84 20 CB Olympique de Marseille (në huazim nga Arsenali)
Jean-Clair Todibo 76 84 21 CB OGC Nice
Nehuén Pérez 75 84 21 CB Udinese
Rav van den Berg 59 83 17 CB PEC Zwolle
RavilTagir 65 83 18 CB Stamboll Başakşehir FK
Ziga Laci 68 83 19 CB AEK Athens
Becir Omeragic 67 83 19 CB FC Zürich
Marton Dardai 69 83 19 CB Hertha BSC
Nico Schlotterbeck 73 83 21 CB SC Freiburg
Eduardo Quaresma 71 83 19 CB Tondela
Perr Schuurs 74 83 21 CB Ajax

Nëse doni të zhvilloni një nga qendërmbrojtësit e rinj më të mirë në FIFA 22, sigurohuni që të nënshkruani një nga lista e mësipërme në modalitetin tuaj të karrierës.

Po kërkoni për fëmijë të mrekullueshëm?

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtrat më të mirë të rinj të djathtë (RB & RWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapa më e mirë e majtë (LB & LWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Shiko gjithashtu: Marvel's Avengers: Përmirësimet e aftësive më të mira të ndërtimit të Thor dhe mënyra e përdorimit

FIFA 22 Wonderkids: Anët e majtë më të mirë të rinj (LW & LM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) në Hyni në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj anglezë për të Hyni në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë brazilianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë spanjollë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj gjermanë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë francezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj italianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Kërkoni lojtarët e rinj më të mirë?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22 : Mbrojtësit e djathtë të rinj më të mirë (RB & RWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM ) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Anët e majtë më të mirë të rinj (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë qendror të rinj (CB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit e majtë më të mirë të rinj (LB & LWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Portierët më të mirë të rinj (GK) për të nënshkruar

Kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 22:

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.