Modaliteti i karrierës FIFA 23: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

 Modaliteti i karrierës FIFA 23: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

Edward Alvarado

Mesfushorët qendrorë mbeten motori i pothuajse të gjitha skuadrave të futbollit, madje edhe me disa që dikur do të kishin marrë rolin duke u ndarë në punët më të specializuara të mesfushës mbrojtëse ose sulmuese.

Në FIFA 23 Career Mode, ju dëshironi stabilitet në mes të parkut, me lojtarë të aftë të zgjasin lojëra të tëra duke punuar në mbrojtje dhe duke kontribuar në sulm.

Meqë CM-të me vlerësimet më të larta të përgjithshme në lojë janë shumë të shtrenjta, duhet t'i drejtoheni një nga mesfushorët e rinj më të mirë të qendrës për t'u zhvilluar në superyllin e ekipit tuaj.

Zgjedhja e mesfushorëve më të mirë të qendrës më të mirë të FIFA 23 Career Mode (CM)

Me talente të lavdëruara si Renato Sanches, Pedri dhe Federico Valverde, ka shumë mesfushorë qendrorë të rinj të mirë, të cilët janë të gatshëm të garojnë për një vend fillestar në 11-tën e ekipit tuaj.

Mesfushorët e rinj më të mirë të qendrës këtu janë renditur sipas tyre parashikoi vlerësimet e përgjithshme , por për të hyrë në listë, secili duhet të mos jetë më i vjetër se 25 vjeç dhe të ketë CM të listuar si pozicionin e tyre kryesor në FIFA 23.

Në në fund të këtij artikulli, do të gjeni listën e plotë të të gjithë mesfushorëve të rinj qendrorë më të mirë të parashikuar (CM) në FIFA 23.

Federico Valverde (83 OVR – 89 POT)

Ekipi: Real Madrid

Mosha: 24

Paga: 140,000 £

Vlera: 50 milion £

Atributet më të mira:CAM Girona FC (në huazim nga Manchester City) £18.9 milion £77,000 Joey Veerman 77 83 23 CM, CDM, CAM SC Heerenveen 14.6 milion £ 9000 £ Weston McKennie 77 82 24 CM, RM, LM Juventus 13.8 milion £ £49,000 Gedson Fernandes 77 83 23 CM Beşiktaş J.K. 14.6 milion £ £11,000 Exequiel Palacios 77 83 23 CM, CDM, CAM Bayer 04 Leverkusen 14.6 milion £ £35,000 Matheus Nunes 76 85 24 CM Wolverhampton Wanderers F.C. 14.6 milion £ £10,000 Gonzalo Villar 18>76 83 24 CM, CDM Romë 12.9 milion £ 34,000 £ Mykola Shaparenko 76 84 23 CM, CAM Dynamo Kyiv 14.6 milion £ £774 Riqui Puig 76 85 23 CM LA Galaxy 14.6 milion £ £65,000 Ander Guevara 76 82 25 CM, CDM Real Sociedad 10.3 milion £ £22,000 Orel Mangala 76 81 24 CM, CDM Nottingham Forest F.C. 9,9 £milion £20,000 Matheus Henrique 75 83 24 CM, CDM Sassuolo 10.8 milion £ £22,000 Hicham Boudaoui 75 82 22 CM, CDM OGC Nice 9,9 milion £ £18,000 Daniel Bragança 75 85 23 CM Sporting CP £ 10,8 milion £ 9,000 Unai Vencedor 75 83 21 CM, CDM Athletic Club de Bilbao 10.8 milion £ £15,000 Yacine Adli 75 81 22 CM, CDM AC Milan 7.3 milion £ £22,000 Orkun Kökçü 79 86 21 CM, CAM Feyenoord 10.8 milion £ 7000 £ Enock Mwepu 75 81 24 CM, CDM, CAM Brighton & Hove Albion 7.7 milion £ £36,000 Imran Louza 75 81 23 CM, CAM, CDM Watford 7.7 milion £ £34,000 Cheick Doucouré 75 80 22 CM Crystal Palace F.C. 7.3 milion £ £17,000 Nicolás Domínguez 75 83 24 CM, CDM Bologna 10.8 milion £ £22,000 Fran Beltrán 75 82 23 CM, CDM, CAM RC Celta £9.9 milion £16,000 Jeff Reine-Adélaïde 75 82 24 CM, CAM, RW Olympique Lyonnais 9.5 milion £ £37,000 Jean Lucas 74 80 24 CM, CDM AS Monaco 5.6 milion £ £29,000 Zubimendi 74 84 23 CM, CDM, CB Real Sociedad 8.2 milion £ £20,000 Pavel Bucha 74 81 24 CM, CAM, RM Viktoria Plzeň 7.3 milion £ 774 £ Conor Gallagher 74 82 22 CM Chelsea 8.2 milion £ £46,000 Arne Maier 74 82 23 CM, CDM FC Augsburg 8.2 milion £ £27,000 Idrissa Doumbia 74 80 24 CM, CDM Alanyaspor (në huazim nga Sporting CP) 5.6 milion £ £ 9000 Evander 74 81 24 CM, CAM FC Midtjylland 7.3 milion £ £18,000

Krijoni mesfushën tuaj për vitet në vazhdim duke u transferuar në një nga CM-të e rinj më të mirë në FIFA 23, siç tregohet në tabelën e mësipërme.

Duke kërkuar lojtarët më të mirë të rinj?

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Të rinjtë më të mirë të majtëAnët (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Mbrojtësit më të mirë qendror të rinj (CB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për të nënshkruar

FIFA 23 LB-të më të mirë të rinj & LWB-të për t'u nënshkruar në modalitetin e karrierës

FIFA 23 RB-të më të mirë të rinj & RWB për t'u nënshkruar në modalitetin e karrierës

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) në Nënshkruani

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për të nënshkruar

Po kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Kontrata më e mirë Nënshkrimet e skadimit në 2023 (Sezoni i parë) dhe agjentët e lirë

Modaliteti i karrierës FIFA 23: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2024 (Sezoni i dytë)

90 Shpejtësia e Sprintit, 86 Qëndrueshmëria, 85 Pasimet e shkurtra

Sigurisht që nuk paraqet vlerësimin më të lartë të të gjithë lojtarëve të rinj më të mirë në lojë, 83-të e përgjithshëm të Federico Valverde ia dalin ta bëjnë atë si CM-në e re më të mirë për të nënshkruar në FIFA 23.

Uruguaiani është tashmë i pajisur mirë për të punuar si mesfushor "box-to-box", me 90 shpejtësi sprint, 86 qëndrueshmëri, 84 reagime dhe 82 përshpejtim. Me 85 pasimet e tij të shkurtra dhe 84 pasimet e gjata, mund t'i besoni gjithashtu që të mbajë topin dhe madje të bëhet lojtar i lojës kur sulmuesit tuaj fillojnë një vrapim.

Pavarësisht se është 24-vjeçar, Valverde ka luajtur tashmë për Real Madrid 154 herë – një numër që ai do ta shtojë ndërsa sezoni 2022/23 përparon. Sezonin e kaluar, atletizmi dhe shkathtësia e tij natyrale janë përdorur në mesfushën qendrore, mesfushën e djathtë dhe mbrojtësin e djathtë. Edhe pse ai pati një sezon shterpë 2021/22 ku nuk arriti të shënonte, ai tashmë ka shënuar dy gola dhe një asist nga pesë paraqitje në La Liga për Los Blancos këtë sezon.

Pedri (85 OVR – 91 POT)

Ekipi: FC Barcelona

Mosha: 19

Paga: 43,500 £

Vlera: 46,5 milion £

Shiko gjithashtu: Lojërat më të mira të Anime Roblox 2022

Atributet më të mira: 89 Bilanci, 88 Shkathtësi, 86 Qëndrueshmëri

Lehtësisht një nga mrekullitë më të mira në FIFA 23 për shkak të vlerësimit të tij potencial 91, Pedri gjithashtu renditet ndër mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë që nënshkruajnë menjëherë në Career Mode për shkak të 81-shit në përgjithësi.Vlerësimi.

Kombinimi i potencialit dhe vlerësimit të përgjithshëm e bëjnë lojtarin e ri një shtesë të kushtueshme me 46.5 milionë £ në vlerë. Megjithatë, fillimi i sezonit të parë në "Modalitetin e Karrierës" sigurisht që do të paraqesë mundësinë më me kosto të ulët për të futur në ekipin tuaj këmbëngulësin e djathtë dhe shkathtësinë e tij 88, vizionin 86 dhe 85 kalimin e shkurtër.

Tashmë i rrënjosur në mesfushën e Barcelonës dhe të kombëtares spanjolle, Pedri është një nga talentet më emocionuese në botën e futbollit. Lëndimet kufizuan kohën e tij në lojë në sezonin 2021/22, por kjo nuk e pengoi atë të jepte katër gola në 12 paraqitje në La Liga, duke shënuar tre dhe duke regjistruar një asistim.

Në sezonin aktual, ai tashmë ka shënoi një gol pas 315 minutave të aksionit në La Liga. Aksionet e Pedri-t janë rritur gjatë vitit të kaluar, veçanërisht pasi fitoi çmimin Golden Boy në nëntor 2021 si lojtari më i mirë i moshës 21 vjeç e lart.

Houssem Aouar (81 OVR – 86 POT)

Ekipi: Olympique Lyonnais

Mosha: 24

Paga : 56,000 £

Vlera: 33,5 milion £

Atributet më të mira: 86 Kontrolli i topit, 86 Pasime të shkurtra, 86 Driblime

Houssem Aouar depërton në nivelet e larta të CM-ve të rinj më të mirë në FIFA 23 me vlerësimin e tij 81 të përgjithshëm në moshën 23 vjeçare, me vlerësimet e atributeve të tij tashmë duke e bërë atë një lojtar të sigurt.

Francezi 86 kontrolli i topit, 86 pasime të shkurtra,86 driblime, 84 vizione, 80 pasime të gjata dhe 82 qetësi do të thotë që ju do të dëshironi t'i jepni atij topin në mes të parkut. Nga atje, ju ose mund ta prekni atë për të mbajtur topin ose t'i besoni Aouar që të lëshojë një top të saktë për sulmuesit tuaj.

Një i diplomuar në grupin e të rinjve të Olympique Lyonnais, djaloshi vendas Aouar bëri Ligën e tij 1 debutim për klubin në vitin 2017. Ai shënoi 32 gola dhe 33 asistime në paraqitjen e tij të 179-të dhe vazhdon të jetë një shtyllë në mesfushën qendrore dhe sulmuese.

Pas një paraqitjeje të shkëlqyer në sezonin 2021/22, ku ai shënoi gjashtë gola së bashku me katër asistime në 36 paraqitje në Ligue 1, francezi u interesua nga disa klube. Arsenali ishte i interesuar për shërbimet e tij, por nuk ishte i gatshëm të përmbushte çmimin e kërkuar të Lyon.

Lucas Paquetá (81 OVR – 86 POT)

Ekipi: West Ham United

Mosha: 24

Paga: 56,000 £

Vlera: 33,5 milionë £

Atributet më të mira: 85 Driblim, 84 Qëndrueshmëri, 84 Kontroll i topit

Mesfushori brazilian Lucas Paquetá siguron që Olympique Lyonnais të mburret me dy nga mesfushorët e rinj qendrorë shumë më të mirë në FIFA 23, që hyjnë në "Modalitetin e Karrierës" me një vlerësim të përgjithshëm 81.

Ndërsa Aouar ka më shumë një strukturë krijuese në FIFA 23, Paquetá është shumë një kalë pune. 84 qëndrueshmëria e tij, 84 gjakftohtësia, 82 reagime, 78 agresion, 72 përgjime, 84 forca dhe 72Ndarja në këmbë e bën CM veçanërisht të mirë në rikuperimin e topit.

Me origjinë nga Rio de Janeiro, karriera e Paquetá filloi me Flamengo. Në vitin 2019, AC Milan pagoi një shumë masive (për atë që skuadrat zakonisht paguajnë për perspektivat relativisht të papërpunuara braziliane) 34.5 milionë funte për ta sjellë atë në Itali. Në vitin 2020, Rosonerët e shitën atë për 18 milionë £, me një klauzolë shitjeje.

Duke ardhur në fund të sezonit 2021/22 ku ai bëri përshtypje, pasi kishte shënuar nëntë gola dhe gjashtë asistime në 35 ndeshje në Ligue 1, me siguri do të kishte kërkues të interesuar për shërbimet e tij, veçanërisht nga Premier League . Ai u transferua në ligën më të mirë angleze, por në një klub që befasoi shumë njerëz.

Tani, ai është i etur për ta provuar këtë në skenën e madhe në Premier League pasi përfundoi një lëvizje në West Ham për një klub rekord £ Tarifa 51 milion në gusht 2022. Ai ka bërë vetëm dy paraqitje në ligë për Hammers në kohën e shkrimit, por tashmë duket një nënshkrim i mirë dhe pritet të shohë rritjen e aksioneve të tij nën drejtimin e David Moyes.

Renato Sanches (80 OVR – 86 POT)

Ekipi: Paris Saint-Germain

Mosha: 25

Paga: 32,500 £

Vlera: 28,5 milion £

Atributet më të mira: 89 Bilanci, 89 Fuqia e goditjeve, 87 Qëndrueshmëri

Pavarësisht se është 25 vjeç, talenti i mesfushës Renato Sanches është vendosur mjaft mirë për të fituar një vlerësim të përgjithshëm 80 në FIFA 23, duke e bërë atë një nga CM-të e rinj më të mirë nëidentifikohu në Modalitetin e Karrierës.

I njohur si një prani e fortë në mesfushë, atributet e Sanches në lojë i japin atij një rol më të avancuar nëse kërkohet. Ndërsa qëndrueshmëria e tij 87, nxitimi 86, kërcimi 84 dhe shkathtësia 85 të gjitha e ndihmojnë atë të komandojë rrethin qendror, fuqia e tij prej 89 gjuajtjesh do t'ju bëjë të dëshironi ta ushqeni atë brenda dhe rreth kutisë.

Gjërat thjesht nuk ia dolën do të luajë për Sanches në Gjermani, me rrugën e tij drejt 11-tës startuese të Bayern Munichut duke u bllokuar shpesh kur ai u dërgua në mënyrë të dyshimtë në huazim te një Swansea City në Ligën Premier në 2017. Pengesa më e madhe për përparimin e tij ka qenë lëndimet .

Pas bashkimit me Lille në verën e vitit 2019 për një tarifë prej 17.4 milion £, portugezi më në fund gjeti stabilitet në sezonin 2021/22, ku shënoi dy gola dhe pesë asistime në 25 paraqitje në Ligue 1. Aktualisht, ai është në rezervat e PSG-së pasi përfundoi një lëvizje prej 12.5 milion £ në gusht 2022 dhe tashmë ka shënuar një herë në pesë paraqitje për gjigantët e Ligue 1.

Ismaël Bennacer (80 OVR – 84 POT)

Ekipi: AC Milan

Mosha: 24

Paga: £34,500

Vlera: 26 milion £

Atributet më të mira: 88 Bilanci, 86 Shkathtësi, 84 Shkurtër Pass

Ismaël Bennacer qëndron si CM e fundit më e mirë e të rinjve me një vlerësim të përgjithshëm prej të paktën 80, dhe ai gjithashtu ka një vlerësim potencial prej 84 në FIFA 23.

Qendra algjeriane me origjinë franceze -mid ka disa shumë miqësore për përdoruesitvlerësimet në moshën 23 vjeç, duke hyrë në modalitetin e karrierës me 84 pasime të shkurtra, 83 pasime të gjata, 84 driblime, 81 vizion dhe 84 kontroll të topit. Pra, Bennacer mund t'i besohet për të orkestruar taktikat tuaja kur jeni në zotërim.

Bennacer mori rrugën e gjatë për t'u bërë një i rregullt i ekipit të parë në një ligë elitare. Ai shkoi nga klubi i tij lokal, Athlétic Club Arlésien, në grupin e të rinjve të Arsenalit. Më pas, ai u shit te Empoli për 900,000 £, ku do të dilte si yll në 2018/19, duke bërë që AC Milan të paguante 15 milionë £ për shërbimet e tij atë verë.

Ai ka qenë i rregullt me kuqezinjtë dhe shijoi sezonin e tij më pjellor në fanellën e klubit në sezonin 2021/22, ku shënoi dy gola dhe regjistroi një asistim në 31 paraqitje në Serie A.

Jude Bellingham (84 OVR – 89 POT)

Ekipi: Borussia Dortmund

Mosha: 19

Paga: 17,500 £

Vlera: 31.5 milion £

Atributet më të mira: 87 Qëndrueshmëri, 82 Reagime, 82 Agresioni

Pasi iu bashkua Pedrit në listën e mesfushorëve më të mirë të qendërmbrojtësve në FIFA 22, Jude Bellingham gjithashtu ngjitet në rangun e lartë të mesfushorëve të rinj më të mirë qendrorë me vlerësimin e tij 79 të përgjithshëm.

Shiko gjithashtu: Harta e plotë e GTA 5: Eksplorimi i botës së gjerë virtuale

Në modalitetin e karrierës, është vlerësimi potencial i Bellinghamit me 89 që e bën atë një nënshkrim kaq tërheqës. Megjithatë, që nga fillimi, ai me siguri mund të bëjë një punë në mesfushën tuaj. Qëndrueshmëria e tij 87, agresioni 82, 82reagimet, 79 pasimet e shkurtra, 78 ndërgjegjësimi në mbrojtje dhe 77 ndërprerje e bëjnë Bellingham një forcë në mes të parkut.

Pasi shënoi katër gola dhe tre asistime në 44 ndeshje për Birmingham City, Borussia Dortmund vendosi të bëjë Bellingham projekti i tyre i radhës për fëmijë të mrekullueshëm anglez pasi e rrëmbeu atë për 25 milion £ në 2020. Tashmë, ai ka luajtur afër 100 ndeshje për klubin, duke shënuar 12 gola dhe duke shtuar 19 të tjerë në paraqitjen e tij të 98-të.

Gjithë të mirat. mesfushorët e rinj të qendrës (CM) në modalitetin e karrierës FIFA 23

Këtu është lista e të gjithë mesfushorëve më të mirë të FIFA 23 për të nënshkruar, me lojtarët e rinj që renditen sipas vlerësimeve të tyre të përgjithshme në modalitetin e karrierës.

15> Lojtari Parashikuar në përgjithësi Potenciali i parashikuar Mosha Pozicioni Ekipi Vlera Paga Federico Valverde 83 89 24 CM Real Madrid 50 milion£ 140,000£ Pedri 85 91 19 CM FC Barcelona 46.5 milion £ £43,500 Houssem Aouar 81 86 24 CM, CAM Olympique Lyonnais 33,5 milion £ 56,000 £ Lucas Paquetá 81 86 24 CM, CAM Olympique Lyonnais 33.5 milion £ £56,000 RenatoSanches 80 86 25 CM, RM Paris Saint-Germain 28.5 milion £ £32,500 Ismaël Bennacer 80 84 24 CM , CDM AC Milan 26 milion £ £34,500 Jude Bellingham 84 89 19 CM, LM Borussia Dortmund 31.5 milion £ £17,500 Aurélien Tchouaméni 79 85 22 CM, CDM Real Madrid 24.1 milion £ £35,000 Eduardo Camavinga 78 89 19 CM, CDM Real Madrid 25.4 milion £ £38,000 Maxence Caqueret 78 86 22 CM, CDM Olympique Lyonnais 27.1 milion £ £38,000 Ryan Gravenberch 79 90 20 CM, CDM FC Bayern Munich 28.4 milion £ £9,000 Youssouf Fofana 78 83 23 CM, CDM AS Monaco 18.5 milion £ £37,000 Uroš Račić 78 85 24 CM, CDM S.C. Braga 24.1 milion £ £27,000 Amadou Haidara 78 83 24 CM, RM, LM RB Leipzig 18.1 milion £ £50,000 Yangel Herrera 78 84 24 CM, CDM,

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.