Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

 Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за потпишување

Edward Alvarado

Централните играчи од средниот ред остануваат моторот на речиси сите фудбалски тимови, дури и со некои кои некогаш би имале улога да се разделат на поспецијализираните работни места на дефанзивниот или напаѓачки среден ред.

Во FIFA 23 Career Mode, сакате стабилност во средината на паркот, со играчи способни да траат цели натпревари додека работат дефанзивно и придонесуваат за нападот.

Бидејќи CM со највисоки вкупни оценки во играта се многу скапи, треба да се обратите на еден од најдобрите млади централни играчи од средниот ред кој ќе се развие во сопствената суперѕвезда на вашиот тим.

Избор на FIFA 23 Career Mode на најдобрите млади средишни играчи од средниот ред (CM)

Имаат пофалени таленти како Ренато Санчес, Педри и Федерико Валверде, има многу врвни млади централни играчи од средниот ред кои се подготвени да се натпреваруваат за стартна XI место во вашиот тим.

Најдобрите млади средишни играчи овде се подредени според нивните предвидуваше вкупен рејтинг , но за да се најде на списокот, секој од нив треба да не е постар од 25 години и да има CM наведен како нивна главна позиција во ФИФА 23.

На на дното на овој напис, ќе ја најдете комплетната листа на сите предвидени најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) во ФИФА 23.

Федерико Валверде (83 OVR – 89 POT)

Тим: Реал Мадрид

Возраст: 24

Плата: 140.000 фунти

Вредност: 50 милиони фунти

Најдобри карактеристики:CAM Жирона ФК (на позајмица од Манчестер Сити) £18,9 милиони £77.000 Џои Веерман 77 83 23 CM, CDM, CAM SC Heerenveen £14,6 милиони £ 9.000 Вестон Мекени 77 82 24 CM, РМ, LM Јувентус £13,8 милиони £49.000 Гедсон Фернандес 77 83 23 CM Бешикташ Ј.К. 14,6 милиони фунти £11.000 Exequiel Palacios 77 83 23 CM, CDM, CAM Bayer 04 Leverkusen 14,6 милиони фунти 35.000 фунти Матејус Нунес 76 85 24 CM Wolverhampton Wanderers F.C. £14,6 милиони £10.000 Гонзало Вилар £ 18>76 83 24 CM, CDM Roma £12,9 милиони £34.000 Микола Шапаренко 76 84 23 CM, CAM Динамо Киев 14,6 милиони фунти 774 фунти Рики Пуиг 76 85 23 CM LA Galaxy £14,6 милиони £65.000 Андер Гевара 76 82 25 CM, CDM Реал Сосиедад £10,3 милиони £22.000 Орел Мангала 76 81 24 CM, CDM Нотингем Форест ФК 9,9 фунтимилиони £ 20.000 Матејус Хенрике 75 83 24 CM, CDM Sassuolo £10,8 милиони £22.000 Hicham Boudaoui 75 82 22 CM, CDM OGC Nice £9,9 милиони £18.000 <18 20> Даниел Браганса 75 85 23 CM Спортинг КП £ 10,8 милиони £ 9.000 Unai Vencedor 75 83 21 CM, CDM Athletic Club de Bilbao £10,8 милиони £15.000 Yacine Adli 75 81 22 CM, CDM AC Milan £7,3 милиони £22.000 Orkun Kökçu 79 86 21 CM, CAM Феенорд 10,8 милиони фунти 7.000 фунти Enock Mwepu 75 81 24 CM, CDM, CAM Brighton & засилувач; Hove Albion £7,7 милиони £36.000 Imran Louza 75 81 23 CM, CAM, CDM Watford £7,7 милиони £34.000 Cheick Doucouré 75 80 22 CM Crystal Palace F.C. £7,3 милиони £17.000 Николас Домингез 75 83 24 CM, CDM Болоња £10,8 милиони £22.000 Фран Белтран 75 82 23 CM, CDM, CAM RC Celta £9,9 милиони £16.000 Џеф Рејн-Аделаид 75 82 24 CM, CAM, RW Олимпик Лион £ 9,5 милиони £ 37,000 Jean Lucas 74 80 24 CM, CDM AS Monaco £5,6 милиони £29.000 Зубименди 74 84 23 CM, CDM, CB Реал Сосиедад 8,2 милиони фунти 20.000 фунти Павел Буча 74 81 24 CM, CAM, RM Viktoria Plzen £7,3 милиони £774 Конор Галагер 74 82 22 CM Челзи £8,2 милиони £46.000 Арне Мајер 74 82 23 CM, CDM ФК Аугсбург 8,2 милиони фунти 27.000 фунти Идриса Думбија 74 80 24 CM, CDM Алањаспор (позајмица од Спортинг КП) 5,6 милиони фунти £ 9.000 Evander 74 81 24 CM, CAM ФК Митјиланд 7,3 милиони фунти 18.000 фунти

Воспоставете го вашиот среден ред во годините што доаѓаат со трансфер во еден од најдобрите млади CM во ФИФА 23, како што е прикажано во табелата погоре.

Ги барате најдобрите млади играчи?

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобар млад левКрилните играчи (LM & LW) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади средишни бекови (CB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) до потпишување

ФИФА 23 Најдобри млади ЛБ & засилувач; LWBs за потпишување на режим на кариера

FIFA 23 Најдобри млади RBs & засилувач; RWB за потпишување на режим на кариера

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за потпишување

Режим на кариера на FIFA 23: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) до Потпише

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за потпишување

Исто така види: Петте најкорисни кодови за мамење за GTA 5 Xbox One

Барате поволни цени?

Режим на кариера ФИФА 23: најдобар договор Потписи за истекување во 2023 година (прва сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 23: Најдобри потпишувања за истекување на договори во 2024 година (втора сезона)

90 брзина на спринт, 86 издржливост, 85 кратки пасови

Секако дека нема највисока оценка од сите најдобри млади играчи во играта, вкупно 83-те на Федерико Валверде успеваат да го донесат како најдобар млад CM да се потпише во ФИФА 23.

Уругваецот веќе е добро опремен да работи како играч од средниот ред од кутија до кутија, со 90 брзини на спринт, 86 издржливост, 84 реакции и 82 забрзување. Со неговите 85 кратки додавања и 84 долги додавања, можете исто така да му верувате дека ќе го задржи посед на топка, па дури и ќе стане плејмејкер кога вашите напаѓачи ќе започнат серија.

И покрај тоа што има 24 години, Валверде веќе играше за Реал Мадрид 154 пати – бројка што тој ќе ја надополни како што напредува сезоната 2022/23. Минатата сезона, неговиот природен атлетизам и разноврсност беа искористени во централниот среден ред, десниот среден ред и десниот бек. Иако имаше неплодна кампања 2021/22 каде што не успеа да постигне гол, тој веќе постигна два гола и една асистенција од петте настапи во Ла Лига за Лос Бланкос оваа сезона.

Педри (85 OVR – 91 POT)

Тим: ФК Барселона

Возраст: 19

Плата: £ 43.500

Вредност: £ 46,5 милиони

Најдобри карактеристики: 89 биланс, 88 агилност, 86 Издржливост

Лесно едно од најдобрите чуда во ФИФА 23 поради неговиот потенцијален рејтинг 91, Педри исто така се рангира меѓу најдобрите млади централни играчи од средниот ред што веднаш потпишале во режим на кариера поради неговите вкупно 81рејтинг.

Комбинацијата на потенцијалот и севкупниот рејтинг го прават младиот играч скап додаток од 46,5 милиони фунти во вредност. Како и да е, почетокот на првата сезона на Career Mode сигурно ќе ја претстави најевтината можност да го добиете десниот футер и неговата 88 агилност, 86 визија и 85 кратки додавања во вашиот тим.

Веќе е вградена во средниот ред на Барселона и шпанската репрезентација, Педри е еден од највозбудливите таленти кои се појавуваат во светот на фудбалот. Повредите му го ограничија времето на игра во сезоната 2021/22, но тоа не го спречи да даде четири голови придонеси во 12 натпревари во Примера, постигна три и забележа една асистенција.

Во тековната сезона, тој веќе постигна гол по 315 минути игра во Ла Лига. Акциите на Педри пораснаа во текот на изминатата година, особено по освојувањето на наградата Golden Boy во ноември 2021 година за најдобар играч на возраст од 21 или помлади.

Houssem Aouar (81 OVR – 86 POT)

Тим: Олимпик Лион

Возраст: 24

Плата : £56.000

Вредност: £33,5 милиони

Најдобри атрибути: 86 Контрола на топка, 86 кратки додавања, 86 дриблинг

Хусем Ауар се пробива во горните ешалони на најдобрите млади CM-и во ФИФА 23 со неговиот вкупен рејтинг 81 на 23-годишна возраст, со рејтингот на неговите атрибути веќе го прави сигурен плејмејкер.

Французинот 86 контрола на топка, 86 кратки додавања,86 дриблинг, 84 визија, 80 долги додавања и 82 смиреност значат дека ќе сакате да го нахраните со топката во средината на паркот. Оттука, можете или да го допрете наоколу за да го задржите поседот или да му верувате на Ауар дека ќе пушти прецизна топка до вашите напаѓачи.

Дипломиран во младинската поставеност на Олимпик Лион, локалното момче Ауар ја направи својата Лига 1 деби за клубот уште во 2017 година. Тој постигна 32 гола и 33 асистенции до својот 179-ти настап и продолжува да биде главен во централниот и напаѓачки среден ред.

По брилијантното прикажување во сезоната 2021/22, каде постигна шест гола заедно со четири асистенции на 36 натпревари во Лига 1, Французинот беше предмет на интерес од неколку клубови. Арсенал беше заинтересиран за неговите услуги, но не сакаше да ја исполни бараната цена на Лион.

Лукас Пакета (81 OVR – 86 POT)

Тим: Вест Хем Јунајтед

Возраст: 24

Плата: 56.000 фунти

Вредност: 33,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 85 дриблинг, 84 издржливост, 84 контрола на топката

Бразилскиот играч за врска Лукас Пакета гарантира дека Олимпик Лион ќе се пофали со две од најдобрите млади централни играчи од средниот ред во ФИФА 23, кои влегуваат во режим на кариера со вкупен рејтинг 81.

Додека Ауар има повеќе креативна градба во ФИФА 23, Пакета е многу вешт. Неговата 84 издржливост, 84 смиреност, 82 реакции, 78 агресивност, 72 пресретнувања, 84 сила и 72Стоечкото справување го прави CM особено добар во враќањето на топката.

По потекло од Рио де Жанеиро, кариерата на Пакета започна со Фламенго. Во 2019 година, Милан плати огромни (за она што тимовите обично го плаќаат за релативно необработени бразилски изгледи) 34,5 милиони фунти за да го доведат во Италија. Во 2020 година, Росонерите го продадоа за 18 милиони фунти, со клаузула за продажба.

Почнувајќи од кампањата 2021/22, каде што импресионираше, откако постигна девет гола и шест асистенции на 35 натпревари во Лига 1, сигурно ќе има додворувачи заинтересирани за неговите услуги, особено од Премиер лигата . Тој навистина се пресели во англискиот врв, но во клуб кој изненади многумина.

Сега, тој е желен да го докаже тоа на големата сцена во Премиер лигата, откако заврши со трансфер во Вест Хем за клупски рекордни фунти Надомест од 51 милион во август 2022 година. Тој има само два настапи во лигата за Чеканите во моментот на пишувањето, но веќе изгледа пристојно потпишување и се очекува да ги види неговите акции под водство на Дејвид Мојс.

Ренато Санчес (80 OVR – 86 POT)

Тим: Пари Сен Жермен

Возраст: 25

Плата: 32.500 фунти

Вредност: 28,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 89 Баланс, 89 шут моќ, 87 издржливост

И покрај тоа што има 25 години, талентот од средниот ред Ренато Санчес се етаблира доволно добро за да заработи 80 вкупен рејтинг во ФИФА 23, што го прави еден од најдобрите млади CM наПријавете се во режим на кариера.

Познат како упорно присуство во средината на теренот, атрибутите на Санчес во играта му даваат понапредна улога доколку е потребно. Додека неговите 87 издржливост, 86 забрзување, 84 скокање и 85 агилност му помагаат да управува со централниот круг, неговата моќ од 89 шут ќе ве натера да сакате да го нахраните во и околу кутијата.

Работите едноставно не Патот за Санчес во Германија, при што неговиот пат до стартната 11-ка на Баерн Минхен честопати беше блокиран кога беше сомнително испратен на позајмица во борбениот Свонси Сити во Премиер лигата во 2017 година. Најголемата пречка за неговиот напредок беа повредите .

Откако му се приклучи на Лил во летото 2019 година за сума од 17,4 милиони фунти, Португалецот конечно најде стабилност во кампањата 2021/22, каде постигна два гола и пет асистенции во 25 натпревари во Лига 1. Во моментов, тој е во книговодството на ПСЖ откако го заврши трансферот од 12,5 милиони фунти во август 2022 година и веќе има постигнато гол во пет настапи за гигантите од Лига 1.

Исмаел Бенасер (80 OVR – 84 POT)

Тим: АЦ Милан

Возраст: 24

Плата: £ 34.500

Вредност: £ 26 милиони

Најдобри карактеристики: 88 биланс, 86 агилност, 84 краток Допирање

Исмаел Бенасер е последниот најдобар млад CM со вкупен рејтинг од најмалку 80, а исто така има потенцијален рејтинг од 84 во ФИФА 23.

Алжирскиот центар роден во Франција -mid има неколку многу корисничкирејтингот на 23-годишна возраст, влегувајќи во Career Mode со 84 кратки додавања, 83 долги додавања, 84 дриблинг, 81 визија и 84 контрола на топката. Така, на Бенасер може да му се верува дека ќе ги оркестрира вашите тактики кога сте во посед.

Бенасер помина долг пат за да стане редовен прв тим во елитната лига. Тој отиде од неговиот локален клуб, Атлетик Клуб Арлезиен, во младинскиот состав на Арсенал. Потоа, тој беше продаден на Емполи за 900.000 фунти, каде што ќе излезе како ѕвезда во 2018/19 година, што доведе до тоа АЦ Милан да плати 15 милиони фунти за неговите услуги тоа лето.

Тој беше редовен со Росонерите и ја уживаше својата најплодна сезона во дресот на клубот во кампањата 2021/22, каде постигна два гола и забележа една асистенција на 31 настап во Серија А.

Џуд Белингем (84 OVR – 89 POT)

Тим: Борусија Дортмунд

Возраст: 19

Исто така види: Отклучете го ултимативното тркачко искуство: Need for Speed ​​Heat Cheats за Xbox One!

Плата: £17.500

Вредност: 31,5 милиони фунти

Најдобри карактеристики: 87 издржливост, 82 реакции, 82 Агресија

Откако му се придружи на Педри на листата на најдобри централни играчи од средниот ред во ФИФА 22, Џуд Белингем исто така се искачува во горниот ранг на најдобрите млади централни играчи од средниот ред со неговиот вкупен рејтинг од 79.

Во режимот на кариера, потенцијалниот рејтинг на Белингам од 89 е што го прави толку атрактивен потпис. Сепак, од самиот почеток, тој сигурно може да заврши работа во вашиот среден ред. Неговата 87 издржливост, 82 агресивност, 82реакции, 79 кратки додавања, 78 дефанзивна свест и 77 прекини го прават Белингем сила на средината на паркот.

По постигнати четири гола и три асистенции во 44 натпревари за Бирмингем Сити, Борусија Дортмунд реши да го направи Белингем нивниот следен англиски проект за чуда, откако го купија за 25 милиони фунти во 2020 година. млади централни играчи од средниот ред (CM) во режим на кариера на ФИФА 23

Еве го списокот на сите најдобри средни играчи на ФИФА 23 што треба да потпишат, при што младите играчи се рангирани според нивната вкупна оценка во режимот на кариера.

15> Играч Севкупно предвиден Предвиден потенцијал Возраст Позиција Тим Вредност Плата Федерико Валверде 83 89 24 CM Реал Мадрид £50 милиони £140.000 Педри 85 91 19 CM ФК Барселона 46,5 милиони фунти £43.500 Хусем Ауар 81 86 24 CM, CAM Олимпик Лион 33,5 милиони фунти 56.000 фунти Лукас Пакета 81 86 24 CM, CAM Олимпик Лион £33,5 милиони £56.000 РенатоСанчес 80 86 25 СМ, РМ Пари Сен Жермен 28,5 милиони фунти £32.500 Исмаел Бенасер 80 84 24 CM , CDM AC Milan £26 милиони £34.500 Џуд Белингам 84 89 19 CM, LM Борусија Дортмунд £31,5 милиони £17.500 <18 20> Aurélien Tchoaméni 79 85 22 CM, CDM Реал Мадрид 24,1 милиони фунти 35.000 фунти Едуардо Камавинга 78 89 19 CM, CDM Реал Мадрид £25,4 милиони £38.000 Maxence Caqueret 78 86 22 CM, CDM Олимпик Лион 27,1 милиони фунти £38.000 Рајан Гравенберч 79 90 20 CM, CDM ФК Баерн Минхен 28,4 милиони фунти 9000 фунти Јусуф Фофана 78 83 23 CM, CDM AS Monaco £18,5 милиони £37.000 Урош Рачиќ 78 85 24 CM, CDM S.C. Брага 24,1 милиони фунти 27.000 фунти Амаду Хајдара 78 83 24 CM, RM, LM РБ Лајпциг 18,1 милиони фунти £50.000 Јанџел Херера 78 84 24 CM, CDM,

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.