Horizon Forbidden West: Si të plotësoni Pikën Vista të The Daunt

 Horizon Forbidden West: Si të plotësoni Pikën Vista të The Daunt

Edward Alvarado

Në Horizon Forbidden West, disa relike të tjera të së kaluarës u shtuan në lojë për të plotësuar disa më shumë nga njohuritë dhe historinë, veçanërisht për ato të vjetra. Një shtesë e Forbidden West janë Vista Points, të cilat zbulojnë imazhe nga e kaluara dhe disa nga të dhënat e tyre.

Pika e parë Vista që do të arrini do të jetë në The Daunt, shumë pranë rrënojave Relic. Lexoni më poshtë se si të aksesoni dhe plotësoni këtë Vista Point për ta shtuar në koleksionin tuaj.

Zhbllokimi dhe vendosja e Vista Point

Skanimi i majës zbuloi siluetën e një ndërtese të madhe…

Nga rrënoja e relikeve, drejtohuni drejt dy vatrave pranë njëri-tjetrit. Ndaloni në gjysmë të rrugës për të parë një majë të madhe metalike. Kur i afroheni majës, skanoni atë me Fokus (R3). Kjo më pas do të shfaqë imazhin e Vista Point kur të aktivizohet Fokusi juaj. Ju nuk mund të shikoni asgjë tjetër në Fokus ndërsa Vista Point është i aktivizuar, kështu që shmangni betejën përgjatë urës ose bëjeni këtë pasi të keni nxjerrë makinën.

Shiko gjithashtu: Katër personazhet më të lezetshëm në fushatën 2022 Modern Warfare 2

Për fat të mirë, ju është thënë se Vista Point është brenda një rrezeje të vogël të majës. Vini re se nëse dilni nga rrezja, do të duhet të ktheheni dhe të skanoni përsëri majën për të rikthyer imazhin. Gjëja e ndërlikuar është se ku të vendosni imazhin. Aloy ju jep sugjerime se duket sikur ndërtesa ishte përballë shkëmbinjve të thellë dhe ndoshta mbi një urë.

Shiko gjithashtu: WWE 2K22: Kontrolle dhe këshilla të plota të ndeshjes me kafaz çeliku

Nga maja, që vjen nga Rrënoja e Relikteve, drejtohuni djathtas (larg ngaura dhe luftimet) dhe qëndroni afër, por jo në breg. Ju duhet të gjeni një parvaz të vogël që duket sikur një urë mund të ketë qenë atje në të kaluarën (nëse hasni në makina, keni shkuar shumë larg).

Që andej vendose skanimin si kështu kundër rrënojave të rrënuara të relikeve që ndoshta e ke pastruar tashmë. Pasi ta bëni, voila, Vista Point është i plotë!

Mund ta rivizitosh Vista Point dhe ta shikosh atë në çdo kohë. Kthehuni lart në parvaz dhe ndërveproni me atë që në thelb është një sy vjollcë. Kjo më pas do të shfaqë imazhin edhe një herë në vend të rrënojave të rrënuara Relic.

Edhe pse mund të duket e thjeshtë, Vista Points mund të jetë e ndërlikuar për t'u vendosur. Mbani një sy për më shumë pika Vista si kjo dhe mos harroni të qëndroni brenda një rrezeje të vogël dhe të dëgjoni të dhënat e Aloy!

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.