Shelby Welinder GTA 5: Modeli prapa fytyrës së GTA 5

 Shelby Welinder GTA 5: Modeli prapa fytyrës së GTA 5

Edward Alvarado

Tabela e përmbajtjes

Nëse jeni një lojtar i GTA 5, padyshim që e keni parë atë grua bjonde duke pozuar për një selfie, duke ju ndezur një shenjë paqeje. Ajo bukuroshe, vajza e veshur me bikini është njohur si fytyra e re e ekskluzivitetit pavarësisht se nuk ka një rol aktiv brenda lojës.

Pasi loja doli për herë të parë në shtator të Në vitin 2013, pati zhurmë rreth asaj se kush ishte kjo vajzë e mrekullueshme në jetën reale. A ishte ajo e bazuar në Lindsay Lohan, apo ndoshta në modelen e njohur Kate Upton ?

Shiko gjithashtu: Më e mira e TOTW: Zhbllokimi i Misterit të Ekipit të Javës FIFA 23

Jo! Emri i saj është Shelby Welinder , dhe ndërsa është mësuar të etiketohet si "gruaja e bukur", ajo ka më shumë se një fytyrë e bukur.

Shikoni gjithashtu: GTA 5 modaliteti i tregimit

Prit, kjo nuk është Lindsay Lohan?!

Lindsay Lohan në fakt u përpoq të padiste Rockstar Games, duke besuar se ata përdorën ngjashmërinë e saj pa lejen e saj. Ajo pohoi se personazhi i Lacey Jones (bombë bionde me bikini) ishte një përçarje e imazhit të saj dhe madje edhe zërit të saj.

Çështja u hodh pasi nuk kishte prova Rockstar kishte përdorur qëllimisht ngjashmërinë e saj. Gjykatësi Eugene Fahey vendosi se "përfytyrimet artistike janë paraqitje të paqarta, satirike të stilit, pamjes dhe personalitetit të një gruaje të re moderne, që shkon në plazh... që nuk njihet si [paditësi]."

Prisni. , kjo nuk është Kate Upton?!

Kishte gjithashtu disa spekulime se Dizajni i karakterit të Lacey bazohej në bustyModelja me bikini Kate Upton. Ndërsa Upton nuk dukej aq i mërzitur nga ngjashmëria si Lohan, kishte një ngjashmëri të pamohueshme.

Megjithatë, Rockstar doli dhe tha se modelja pas Lacey's ishte Shelby Welinder.

Shelby.

Shelby. Welinder GTA 5: Kush është ajo?

I lindur më 17 shtator 1992 në Los Anxhelos, Kaliforni, Shelby Welinder u vëzhgua nga një agjensi talentesh në moshën 15-vjeçare. Pas nënshkrimit me një agjenci talentesh, Welinder e gjeti veten duke marrë role të vogla në projekte, të tilla si Inside Amy Schumer në 2013, në të cilën ajo luajti një modele që intervistohej nga vetë Amy Schumer. Madje, ajo ka meritën e një producenti për emrin e saj.

Shiko gjithashtu: Vlerësimet e Madden 22 Quarterback: QB-të më të mira në lojë

Që nga viti 2022, Welinder po punon si gazetare e pavarur e suksesshme . Ajo ka publikuar punën e saj në një sërë faqesh mediatike, duke përfshirë Medium, New York Daily News, Yahoo India, Business Insider, HuffPost UK dhe City Limits. Disa nga artikujt e saj më tërheqës përfshijnë "Si krijuesit e rinj në Kiev po përshtaten me realitetin e tyre të kohës së luftës" dhe "Njerëz të përditshëm që janë jashtëzakonisht të mirë në ofrimin e mbështetjes emocionale".

Kjo është e drejtë, Welinder nuk është thjesht e bukur, ajo është shumë e zgjuar dhe e ndërgjegjshme për shoqërinë!

Pse Rockstar Games punësoi Welinder?

Welinder u punësua nga Rockstar në 2012 nëpërmjet agjencisë së saj të modelimit. Shelby e konfirmoi këtë, por gjithashtu i tha Nowgamer-it në vitin 2012, “Është bukur të shohësh të gjithë këta njerëzduke më referuar si një yll porno dhe një zuskë. Mjaft argëtuese për të thënë të paktën. Unë punova për Rockstar dhe nënshkrova një version që thoshte se do të renditesha në kreditet e lojës.”

Për ta vërtetuar këtë, ajo postoi një imazh të Vine që tregon paga e saj nga Rockstar , me mbishkrimi "Një ditë tjetër, një dollar tjetër". Merreni këtë, sleuths Reddit!

Lexo gjithashtu: Gjithçka që duhet të dini rreth ATM-ve në GTA 5

Shelby Welinder GTA 5 është modeli që qëndron pas imazhit të ngarkimit të ekranit të Lacey, por ka kaq shumë më tepër për të sesa thjesht bukuri . Kjo vajzë ka tru serioz dhe një zemër të madhe. Shikoni artikujt e saj dhe shikoni vetë!

Duhet të shikoni gjithashtu: Kush luan Trevor në GTA 5?

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.