Забранетиот запад на хоризонтот: Како да се заврши вистата точка на The Daunt

 Забранетиот запад на хоризонтот: Како да се заврши вистата точка на The Daunt

Edward Alvarado

Во Horizon Forbidden West, во играта беа додадени уште неколку реликвии од минатото за да се пополнат уште некои од навиките и историјата, особено за старите. Еден додаток на Забранетиот Запад се Vista Points, кои откриваат слики од минатото и некои од нивните податоци.

Исто така види: Како да ја смените вашата позадина на Roblox

Првата Vista Point што ќе ја постигнете ќе биде во The Daunt, многу во близина на Relic Ruin. Прочитајте подолу за тоа како да пристапите и да ја комплетирате оваа Vista Point за да ја додадете во вашата колекција.

Исто така види: Каде и како да се додаде музика од Roblox во библиотеката за игри

Отклучувањето и поставувањето на Vista Point

Скенирањето на шпицот ја откри силуетата на голема зграда…

Од урнатината на реликвиите, упатете се кон двата огништа еден до друг. Застанете околу половина пат за да видите голем метален шпиц. Кога ќе се приближите до шпицот, скенирајте го со Фокус (R3). Ова потоа ќе ја прикаже сликата на Vista Point кога ќе се активира вашиот Фокус. Вие не можете да гледате ништо друго во Фокус додека е активирана Vista Point, затоа избегнувајте ја борбата преку мостот или направете го ова откако ќе ја извадите машината.

За среќа, ви е кажано дека Vista Point е во мал радиус од шпицот. Забележете дека ако излезете од радиусот, ќе мора да се вратите назад и повторно да го скенирате шпионот за да ја вратите сликата. Тешката работа е каде да се постави сликата. Алој ви дава навестувања дека изгледа како зградата да се наоѓа на пространи карпи и можеби преку мост.

Од шпицот, кој доаѓа од Урнатината на реликвиите, упатете се надесно (оддалечено одмостот и борбите) и останете блиску до, но не на брегот. Треба да пронајдете мал раб што изгледа како мост да имало таму во минатото (ако налетате на машини, сте претерале).

Оттаму поставете го скенирањето така на уништената урнатина на реликвии што веројатно веќе сте го исчистиле. Штом ќе го направите, Voila, Vista Point е завршена!

Можете повторно да ја посетите Vista Point и да ја прегледате во секое време. Вратете се на полицата и комуницирајте со она што во основа е виолетово око. Ова потоа ќе ја прикаже сликата уште еднаш наместо дотраениот Relic Ruin.

Иако може да изгледа едноставно, Vista Points може да биде незгодно да се постават. Внимавајте на повеќе Vista Points како оваа и не заборавајте да останете во мал радиус и да ги слушате индициите на Aloy!

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.