FIFA 23 Defenders: Mbështetja më e shpejtë qendrore (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës FIFA 23

 FIFA 23 Defenders: Mbështetja më e shpejtë qendrore (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës FIFA 23

Edward Alvarado

Të gjithë e duan një lojtar me shpejtësi të mirë, veçanërisht kur bëhet fjalë për lojtarët sulmues. Megjithatë, shpejtësia shpesh anashkalohet kur bëhet fjalë për rolin e qendërmbrojtësit, gjë që është turp duke marrë parasysh se sa e rëndësishme është shpejtësia për mbrojtësit në FIFA 23.

Artikulli vijues është një përmbledhje e qendërmbrojtësve më të shpejtë që mund të nënshkruani në FIFA 23 Career Mode, duke përfshirë Jetmir Halitin, Jeremiah St. Juste dhe Tyler Jordan Magloire.

Lista përbëhet vetëm nga lojtarë me të paktën 70 shkathtësi, 72 shpejtësi sprint dhe 72 përshpejtim, kështu që mos ngurroni të zgjidhni mbrojtësit që i përshtaten më së miri ekipit tuaj.

Në fund të në artikull, do të gjeni një listë të plotë të qendërmbrojtësve më të shpejtë në FIFA 23.

7. Éder Militão (Pace 86 – OVR 84)

Ekipi: Real Madrid CF

Mosha: 24

Ritmi: 86

Shpejtësia e Sprintit: 88

Nxitimi: 83

Lëvizjet e aftësive: Dy yje

Atributet më të mira: 88 Shpejtësia e Sprintit, 86 Ndërprerja, 86 Qëndrueshmëria

Éder Militão mund të mos jetë lojtari më i shpejtë në këtë listë me 86 ritëm, 88 shpejtësi sprinti dhe 83 Përshpejtimi, por ai është një nga qendërmbrojtësit më të mirë që mund të nënshkruani.

Pavarësisht se është vlerësuar shumë për shpejtësinë e tij 88 Sprint, mbrojtësi brazilian është i jashtëzakonshëm në prapavijë me vlerësimin e tij 86 Interception. Gjëja më e mirë për Militãoështë se ai mund të mbajë ritmin e tij për 90 minuta për shkak të qëndrueshmërisë së tij 86.

Ai fillimisht hyri në skenën e futbollit evropian pasi skuadra portugeze Porto e nënshkroi atë nga Sao Paulo në 2018. Pas një sezoni të shkurtër por të pabesueshëm me Porton, ai nënshkroi për Real Madridin për 50.0 milionë euro në verën e 2019.

Militão ishte mjaft produktiv pasi shënoi dy gola dhe regjistroi tre asistime në 50 ndeshje për Real Madridin sezonin e kaluar pasi skuadra fitoi La Liga dhe UEFA Champions League.

6. Maxence Lacroix (Pace 87 – OVR 77)

Ekipi: VFL Wolfsburg

Mosha: 22

Ritmi: 87

Shpejtësia e Sprintit: 89

Nxitimi: 85

Lëvizjet e aftësive: Dy yje

Më e mira Atributet: 89 Shpejtësia e Sprintit, 85 Përshpejtimi, 82 Forca

Francezi Maxence Lacroix është një mbrojtës i shpejtë që del nga Bundesliga me 87 ritëm, 89 shpejtësi sprinti dhe 85 Përshpejtimi.

Shiko gjithashtu: Batmobile GTA 5: A ia vlen çmimi?

Lacroix është lojtari i përsosur nëse jeni duke kërkuar për një kombinim të shpejtësisë dhe fuqisë. Shpejtësia e tij 89 Sprint dhe 85 Përshpejtimi mbështeten me 82 Forca e tij, e cila shpesh është e dobishme për t'u mbrojtur kundër sulmuesve fizikë.

VFL Wolfsburg është klubi i parë jashtë Francës për të cilin Lacroix ka luajtur ndonjëherë, duke përfunduar një lëvizje për vetëm € 5.0 milionë nga klubi i tij i parë profesionist FC Sochaux në 2020.

5. Phil Neumann (Pace 88 – OVR 70)

Ekipi: Hannover 96

Mosha: 24

Ritmi: 88

Shpejtësia e Sprintit: 92

Nxitimi: 84

Lëvizjet e aftësive: Dy yje

Më e mira Atributet: 92 Shpejtësia e Sprintit, 84 Përshpejtimi, 81 Forca

Phil Neumann është një lojtar që nuk mund ta anashkaloni me ritmin e tij të jashtëzakonshëm 88, shpejtësinë 92 sprint, dhe 84 Përshpejtimi, duke e bërë atë një nga qendërmbrojtësit më të shpejtë që mund të nënshkruani nga Bundesliga.

Ai është një lojtar fizik që nuk do të tërhiqet nga një duel një për një dhe përdor forcën e tij 81, e cila funksionon si një sharm me shpejtësinë e tij 92 sprint dhe përshpejtimin 84.

Mbrojtësi 24-vjeçar i kaloi ditët e tij të para të futbollit duke u zhvilluar në akademinë e të rinjve të Schalke 04 përpara se të ngjitej në futbollin profesionist dhe të përfundonte një transferim falas. nga Holstein Kiel në Hannover 96 në 2022.

Neumann ishte një lojtar kyç për ish-skuadrën e tij Holstein Kiel. Ai u shfaq në 31 ndeshje në sezonin 2021-22, duke shënuar një gol dhe duke dhënë tre asistime, gjë që është mjaft mbresëlënëse duke marrë parasysh se sa mbrojtës është roli i tij në fushë.

4. Tristan Blackmon (Pace 88 – OVR 68)

Ekipi: Vancouver Whitecaps FC

Mosha: 25

Ritmi: 88

Shpejtësia e Sprintit: 89

Përshpejtimi: 87

Lëvizjet e aftësisë: Dy yje

Atributet më të mira: 89 Shpejtësia e Sprintit, 87 Përshpejtimi, 81 Kërcimi

Tristan Blackmon, një 25-vjeçar nga Shtetet e Bashkuara ndërkombëtar, është një mbrojtës i talentuar me 88 ritëm, 89 shpejtësi sprinti dhe 87 përshpejtim.

Blackmon është një mbrojtës fantastik për t'u mbështetur kur mbron pushimet e shpejta me shpejtësinë e tij 89 Sprint dhe 87 Acceleration. Kërcimi i tij 81 gjithashtu i mundëson atij të mbrojë mirë goditjet e vendosura.

Blackmon është një lojtar që ka luajtur për skuadra të shumta në Major League Soccer, duke përfshirë LAFC. Ai tani po luan për Vancouver Whitecaps FC pasi përfundoi një lëvizje prej 432,000 € nga Charlotte.

Duke mbajtur një rol kyç për Vancouver Whitecaps që nga dita e tij e parë, Blackmon luajti 28 ndeshje për skuadrën kanadeze sezonin e kaluar dhe shënoi një gol.

3. Tyler Jordan Magloire (Pace 89 – OVR 69)

Ekipi: Northampton Town

Mosha: 23

Ritmi: 89

Shpejtësia e shpejtësisë: 89

Nxitimi: 89

Lëvizjet e aftësive: Dy yje

Atributet më të mira: 89 Përshpejtimi, 89 Shpejtësia e Sprintit, 80 Forca

Tyler Jordan Magloire mund të mos luajë për një ekip të nivelit të parë, por shpejtësia e tij është e pakuptimtë me 89 ritëm, 89 sprintShpejtësia dhe 89 Përshpejtimi.

Lojtari i Northampton Town vlerësohet shumë për përshpejtimin e tij 89 dhe shpejtësinë e tij 89 sprint, por mos i nënvlerësoni aftësitë e tij mbrojtëse, veçanërisht me ndihmën e forcës së tij 80.

Magloire sapo përfundoi një lëvizje nga klubi i tij i fëmijërisë Blackburn Rovers në skuadrën e EFL League Two Northampton Town në verën e vitit 2022 për një tarifë të pazbuluar, por vlera e tij në treg qëndron në 250,000 €.

Tyler Magloire nuk ishte gjithmonë zgjedhja e parë kur luajti për Blackburn Rovers sezonin e kaluar, por ai luajti mirë kur iu dha mundësia pasi shënoi 2 gola në vetëm 9 ndeshje në të gjitha garat.

2. Jetmir Haliti (Pace 90 – OVR 68)

Ekipi: Mjällby AIF

Mosha: 25

Ritmi: 90

Shpejtësia e Sprintit: 91

Nxitimi: 89

Lëvizjet e aftësive: Dy yje

Më e mira Atributet: 91 Shpejtësia e Sprintit, 89 Përshpejtimi, 74 Shkathtësia

Jetmir Haliti sigurisht nuk është lojtari më i famshëm në këtë listë, por ai e fitoi vendin e tij me mbresëlënësit e tij. 90 Shpejtësia, 91 Shpejtësia e Sprintit dhe 89 Shpejtësia.

Loja e mbrojtësit 25-vjeçar sillet rreth shpejtësisë së tij 91 sprint dhe 89 përshpejtimit, e cila shoqërohet mirë me 74 Agility e tij kur bëhet fjalë për mbrojtjen kundër kundërsulmeve të shpejta .

Haliti gjithë karrierën e tij e ka kaluar në Suediduke luajtur për skuadra të shumta, duke përfshirë BK Olympic, Rosengård, AIK dhe ekipin e tij aktual, Mjällby AIF , i cili e nënshkroi atë në huazim nga AIK në fillim të këtij viti.

1. Jeremiah St. Juste (Pace 93 – OVR 76)

Ekipi: Sporting CP

Mosha: 25

Ritmi: 93

Shpejtësia e Sprintit: 96

Nxitimi: 90

Lëvizjet e aftësive: Tre yje

Atributet më të mira: 96 Shpejtësia e Sprintit, 90 Përshpejtimi, 85 Kërcimi

Në krye të listës është Jeremiah St. Juste i Sporting CP, një mbrojtës i shpejtë me 93 Pace, 96 vjeç Shpejtësia e Sprintit dhe Përshpejtimi 90.

Shiko gjithashtu: Madden 23: Aftësitë më të mira të RB

Rr. Juste është një nga qendërmbrojtësit më të shpejtë që mund të regjistroheni në modalitetin e karrierës FIFA 23 me shpejtësinë e tij 96 Sprint dhe 90 Acceleration. Në mbrojtje, ai është një specialist në ajër për shkak të kërcimit të tij 85.

Hollandezi e filloi karrierën e tij duke luajtur për Heerenveen në vendin e tij përpara se të kalonte në Bundesligë me FSV Mainz 05 dhe më pas të përfundonte një lëvizje te skuadra kryesore portugeze Sporting CP për 9.50 milion € në 2022.

Duke u përballur me një dëmtim të shpatullës për shumicën e sezonit të kaluar, St. Juste pati mundësinë të luajë vetëm nëntë herë për FSV Mainz 05 në të gjitha garat. Ai megjithatë arriti të shënojë një gol në minutën e 48-të kundër VFL Bochum.

Të gjithë qendërmbrojtësit më të shpejtë në FIFA 23 Modaliteti i karrierës

Ju mund tëgjeni më poshtë mbrojtësit më të shpejtë (CB) që mund të regjistroheni në FIFA 23 Career Mode, të gjitha të renditura sipas ritmit të lojtarit.

EMRI MOSHA OVA POT EKIPI & KONTRATA BP VLERA PAga SHPEJTIMI SHPEJTËSIA SPRINT PAC
Jeremiah St. Juste CB RB 25 76 80 Sporting CP 2022 ~ 2026 RB 8,2 milion £ £10 mijë 90 96 93
Jetmir Haliti CB 25 61 65 Mjällby AIF

Dec 31, 2022 ME KREDI

RB £344K £860 89 91 90
Tyler Magloire CB 23 62 67 Northampton Town

2022 ~ 2025

CB 473 mijë £ 3 mijë £ 89 89 89
Tristan Blackmon CB RB 25 68 73 Vancouver Whitecaps FC 2022 ~ 2023 CB £1,4 M £3K 87 89 88
Phil Neumann CB RB 24 70 75 Hannover 96 2022 ~ 2022 RB 1,9 milion £ £10K 84 92 88
Maxence Lacroix CB 22 77 86 VfL Wolfsburg

2020 ~ 2025

CB 18,9M£ £29K 85 89 87
Éder Militão CB 24 84 89 Real Madrid CF 2019 ~2025 CB 49,5 milion £ 138 mijë £ 83 88 86
Fikayo Tomori CB 24 84 90 AC Milan

2021 ~ 2025

CB £52M £65K 80 90 86
Jawad El Yamiq CB 30 75 75 Real Valladolid CF

2020 ~ 2024

CB £4M 17K£ 84 87 86
Lukas Klostermann CB RWB 26 80 82 RB Leipzig

2014 ~ 2024

RB 19,8 milion £ 46 mijë £ 79 91 86
Steven Zellner CB 31 66 66 FC Saarbrücken

2017 ~ 2023

CB £495K £2K 86 84 85
Jordan Torunarigha CB LB 24 73 80 KAA Gent

2022 ~ 2025

CB 4,7 £ £12 mijë 82 88 85
Nnamdi Collins CB 18 61 82 Borussia Dortmund

2021 ~ 2023

CB 860 mijë £ 2 mijë £ 83 86 85
Jules Koundé CB 23 84 89 FC Barcelona

2022 ~ 2027

CB £ 49,5 milion £129 mijë 85 83 84
Lukas Klünter CB RWB 26 70 72 DSC Arminia Bielefeld

2022 ~2023

CB 1,5 milion £ 9 mijë £ 83 85 84
Matías Catalán CB RB 29 72 72 Club Atlético Talleres

2021 ~ 2023

CB 1,7 milion £ 9 mijë £ 83 85 84
Hiroki Ito CB CDM 23 72 77 VfB Stuttgart

2022 ~ 2025

CDM £2,8M £12K 81 86 84
Przemysław Wiśniewski CB 23 67 74 Venezia FC

2022 ~ 2025

CB £1.6M £2K 81 87 84
Oumar Solet CB 22 74 83 FC Red Bull Salzburg

2020 ~ 2025

CB 7,7 milion £ 16 mijë £ 80 86 83

Sigurohuni që mbrojtja juaj të jetë në gjendje të përballet me sulmuesit me shpejtësi duke nënshkruar një nga qendërmbrojtësit e listuar më sipër. Shikoni gjithashtu udhëzuesin tonë se si të mbroheni në FIFA 23.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.