Madden 23: Aftësitë më të mira të RB

 Madden 23: Aftësitë më të mira të RB

Edward Alvarado

Roli i mbrojtësve ka ndryshuar në mënyrë drastike në 20 vitet e fundit. Kalimi është bërë gjithnjë e më i popullarizuar me koordinatorët fyes dhe kjo ka çuar në më pak përpjekje të nxituara mesatarisht. Të kesh një fushë të pasme të fuqishme mbetet thelbësore për një sulm të ekuilibruar.

Përdor aftësitë më të mira që Madden 23 ka për të përfituar më të mirën nga vrapimi. Pozicioni i vrapimit është bërë shumë i gjithanshëm, me këta lojtarë që u kërkohet të bëjnë më shumë sesa thjesht vrapim dhe bllokim këto ditë, dhe caktimi i aftësive që përmirësojnë aftësitë e paracaktuara të mbrojtësit është thelbësor për fatin e ekipit tuaj.

5. Fusha e pasme. Master

Christian McCaffery Master Backfield Aftësia

Gjatë rrjedhës së një loje, kundërshtari juaj do të fillojë të kuptojë zakonet tuaja. Ndeshjet dhe formacionet e preferuara do të bëhen lehtësisht të identifikueshme dhe ajo që funksionoi në tremujorin ose gjysmën e parë do të jetë e parëndësishme në pjesën e dytë.

Backfield Raster i jep vrapimit katër rrugë të tjera të nxehta, si dhe rritje të vrapimit të rrugës dhe aftësitë e kapjes kundër mbrojtësve të linjës dhe linjave. Një nga rrugët që ata shtojnë është Teksasi, i cili është një vrasës i Cover 2. Nëse mbrojtja po mbyt vendin tuaj dhe marrësit e jashtëm, kjo rrugë do t'i bëjë ata të paguajnë për lënien e zonës së mesme të hapur. Ekziston gjithashtu një opsion për një rrugë të sheshtë, të cilën mund ta përdorni nëse po mbushin kutinë dhe dëshironi t'i detyroni ato në një zonë.

4.Balance Beam

Dalvin Cook Aftësia për balancimin e rrezeve

Shpinat më të mira të vrapimit shërohen mirë nga goditja dhe fitojnë metra shtesë pas kontaktit rregullisht. Mbrapa me vrapim më të shkurtër kanë një qendër të ulët graviteti për ta bërë më të vështirë t'i çoni në tokë, por ato më të gjatat e kanë më të vështirë të qëndrojnë drejt. Madden ju lejon të rikuperoheni nga një pengesë, por kërkon kohë për ta zotëruar atë aftësi

Aftësia Balance Beam i bën gjërat një hap shtesë dhe zvogëlon shanset për të penguar kur mbani topin në radhë të parë. Ju mund ta caktoni atë për çdo kthim mbrapa pasi që mbështetësit e pakapshëm dhe të fuqishëm zakonisht do të përjetojnë të njëjtën sasi kontakti përgjatë vijës së përplasjes

3. Tank

Aftësia e tankeve Derrick Henry

Instinkti i çdo veterani të Madden që mban topin dhe përballet me një mbrojtës do të ishte përdorimi i "Hit Stick", por NFL ka një ton mbrojtës të vijës me goditje të rënda dhe siguri që e bëjnë të vështirë të fitosh metra. Si rezultat, lëvizja e goditjes së "Hit Stick" nuk është e garantuar se do të ketë ndonjë efekt domethënës.

Aftësia e "Tankut" do të prishë pothuajse çdo përpjekje për të goditur me "Hit Stick". Sigurohuni që ta përdorni këtë aftësi në një fuqi që funksionon përsëri për të fituar efektivitetin maksimal. Mund të jetë me përfitim të madh për situatat e vijës së portës dhe të fushës së shkurtër. Brenda zonës dhe vrapimet e zhytjes janë opsione të shkëlqyera për 1 dhe 2 poshtë kur përdorni aftësinë Tank.

Shiko gjithashtu: Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa e majtë më e mirë e lirë (LB & LWB) me potencial të lartë për të nënshkruar

2. Bruiser

Nick Chubb BruiserAftësia

Vrapimi i shpinës kërkon shumë ndëshkime nga mbrojtja. Pasi topi është dorëzuar, janë 11 mbrojtës të etur për të shqyer kokën. Një vijë e fortë sulmuese mund të ndihmojë duke bllokuar, por si një kthim prapa, kontakti është pothuajse i garantuar. Një vrap mbrapa me forcë brutale mund të ndikojë në avantazhin tuaj në situatat një për një.

Aftësia Bruiser kombinon aftësitë e shiritit të krahut dhe buldozerit. Ai i jep mbajtësit të topit fuqi shtesë gjatë animacioneve me kamion dhe armbar. Kjo aftësi është jashtëzakonisht e efektshme në lojërat me shtrirje dhe hedhje - lojëra të cilat zakonisht ju shtyjnë drejt vijës anësore ku ka më shumë gjasa të jeni në situata një për një. Përdorni shpinën vrapuese si Nick Chubb ose Derrick Henry për të përfituar sa më shumë nga kjo aftësi.

1. Arritja për të

Ezekiel Elliott Arritja për të Aftësia

Nuk mund të theksohet kurrë sa duhet që futbolli është një lojë me inç. Asgjë nuk ka më shumë gjasa që t'ju bëjë të hidhni kontrolluesin tuaj sesa një xhiro në ulje pasi të jeni të mbushur në vijën e përplasjes. Ndonjëherë, mbështetja në shpresën e një goditjeje të suksesshme të shkopit analog ose koha e përsosur e një krahu të ngurtë nuk është e mjaftueshme për një grup të ri uljesh.

Aftësia Reach For It i lejon transportuesit e topit të fitojnë metra shtesë ndërsa janë trajtohen më shpesh. Është shumë efektiv kur vrapimi i zhytjes dhe zona luan drejtpërdrejt në vijën e mbrojtjes pasi shpina do të bjerë përparanë drejtimin që po lëvizni. Pasimet për vrapimin tuaj jashtë fushës së pasme zakonisht janë dhjetë jard ose më pak, kështu që kjo aftësi mund t'ju ndihmojë të kaloni vijën në kalime që janë pak më pak se shkopinjtë.

Madden 23 bëri një punë të shkëlqyer duke ofruar aftësi që pasqyrojnë grupet aktuale të aftësive të mbrojtësve të sotëm. Përdorni Backfield Master në një kthim të shkëlqyer si Christian McCaffrey. Qëndrimi në këmbë është thelbësor për lojtarët në këtë pozicion, kështu që nuk mund të gaboni as me Balance Beam, ndërsa Tank dhe Bruiser mund të marrin mbrapa fuqi dhe t'i kthejnë në Derrick Henry. Mbajtja e disa prej këtyre aftësive mund të paguajë dividentë edhe për ju. Ju mund të grumbulloni Tank dhe Reach For It për të krijuar një shpinë që do të kalojë me buldozë në vijë dhe gjithashtu të ketë një tendencë për t'u penguar përpara në vend që të ndalet me një monedhë, dhe këto lloj kombinimesh tregojnë se sa të vlefshme mund të jenë këto aftësi.

Doni të përmirësoheni? Hidhini një sy udhëzuesit tonë për aftësitë më të mira O Line në Madden 23.

Duke kërkuar më shumë udhërrëfyes Madden 23?

Madden 23 Money Plays: Ofensiva më e mirë e pandalshme & ; Luajtje mbrojtëse për t'u përdorur në modalitetin MUT dhe ekskluzivitet

Madden 23 librat më të mirë të lojërave: Ofensiva më e mirë & Luajtje mbrojtëse për të fituar në modalitetin ekskluzivitet, MUT dhe në internet

Madden 23: Librat më të mirë sulmues

Madden 23: Librat më të mirë mbrojtës

Madden 23: Librat më të mirë të lojërave për ekzekutimin e QB-ve

I çmendur23: Librat më të mirë të lojës për 3-4 Mbrojtje

Shiko gjithashtu: Horizont Forbidden West: Lista e personazheve

Madden 23: Librat më të mirë për 4-3 Mbrojtje

Madden 23 Sliders: Cilësimet realiste të lojës për dëmtime dhe modaliteti ekskluzivitet All-Pro

Udhëzuesi i zhvendosjes së Madden 23: Të gjitha uniformat e ekipit, skuadrat, logot, qytetet dhe stadiumet

Madden 23: Skuadrat më të mira (dhe më të këqija) për t'u rindërtuar

Mbrojtja e Madden 23: Përgjimet, kontrollet dhe Këshilla dhe truke për të shtypur shkeljet kundërshtare

Madden 23 Këshilla për vrapim: Si të pengosh, të kërcesh, të kërcesh, të rrotullosh, me kamion, të sprint, të rrëshqisësh, me këmbë të vdekur dhe këshilla

Madden 23 kontrolle të ngurtë të krahut, Këshilla, truket dhe lojtarët më të ngurtë të krahut

Udhëzuesi i kontrolleve Madden 23 (360 Cut Controls, Pass Rush, Form Pass Falas, Ofense, Mbrojtje, Vrapim, Kapje dhe Përgjim) për PS4, PS5, Xbox Series X & Xbox One

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.