FIFA 23 Defenders: Најбрзи централни бекови (CB) за да се најавите во режим на кариера на FIFA 23

 FIFA 23 Defenders: Најбрзи централни бекови (CB) за да се најавите во режим на кариера на FIFA 23

Edward Alvarado

Содржина

Секој сака играч со добра брзина, особено кога станува збор за напаѓачки играчи. Сепак, брзината често се занемарува кога станува збор за улогата на среден бек, што е штета со оглед на тоа колку е важна брзината за дефанзивците во ФИФА 23.

Следната статија е компилација од најбрзите централни бекови што можете да ги потпишете во FIFA 23 Career Mode, вклучувајќи ги Џетмир Халити, Џеремаја Сент Јуст и Тајлер Џордан Маглоар.

Списокот е направен само од играчи со најмалку 70 агилност, 72 брзина на спринт и 72 забрзување, па слободно изберете ги бранителите што најмногу одговараат на вашиот тим.

На дното на во статијата, ќе најдете целосна листа на најбрзите централни бекови во ФИФА 23.

7. Éder Militão (темпо 86 – OVR 84)

Тим: Реал Мадрид CF

Возраст: 24

Темпо: 86

Брзина на спринт: 88

Забрзување: 83

Потези на вештина: Две ѕвезди

Најдобри атрибути: 88 брзина на спринт, 86 пресретнување, 86 издржливост

Едер Милитао можеби не е најбрзиот играч на оваа листа со 86 темпо, 88 брзина на спринт и 83 Забрзување, но тој е еден од најдобрите централни бекови што можете да го потпишете.

И покрај тоа што беше високо оценет за неговата 88 брзина на спринт, бразилскиот дефанзивец е исклучителен во задниот дел со неговиот рејтинг од 86 прекини. Најдоброто нешто за Militãoе тоа што може да го одржува своето темпо 90 минути поради неговата 86 издржливост.

Тој првпат влезе на европската фудбалска сцена откако португалскиот Порто го ангажираше од Сао Паоло во 2018 година. По кратка, но неверојатна сезона со Порто, тој потпиша за Реал Мадрид за 50,0 милиони евра во летото 2019 година.

Милитао беше доста продуктивен бидејќи постигна два гола и забележа три асистенции на 50 натпревари за Реал Мадрид минатата сезона бидејќи тимот ги освои и Ла Лига и Лигата на шампионите на УЕФА.

6. Максенс Лакроа (Пејс 87 – ОВР 77)

Тим: ВФЛ Волфсбург

Возраст: 22

Темпо: 87

Брзина на спринт: 89

Забрзување: 85

Потези на вештина: Две ѕвезди

Најдобри Атрибути: 89 Брзина на спринт, 85 забрзување, 82 сила

Французинот Максен Лакроа е брз дефанзивец кој излегува од Бундеслигата со 87 темпо, 89 брзина на спринт и 85 Забрзување.

Lacroix е совршен играч ако барате комбинација од брзина и моќ. Неговата 89 брзина на спринт и 85 забрзување се поддржани со неговата 82 сила, која често е корисна за одбрана од физички напаѓачи.

ВФЛ Волфсбург е првиот клуб надвор од Франција за кој Лакроа некогаш играл, завршувајќи трансфер за само € 5,0 милиони од неговиот прв професионален клуб ФК Сошо во 2020 година.

5. Фил Нојман (Пејс 88 – ОВР 70)

Тим: Хановер 96

Возраст: 24

Темпо: 88

Брзина на спринт: 92

Забрзување: 84

Потези на вештина: Две ѕвезди

Најдобри Атрибути: 92 Брзина на спринт, 84 забрзување, 81 сила

Фил Нојман е играч што не можете да го занемарите со неговите неверојатни 88 темпо, 92 брзина на спринт и 84 Забрзување, што го прави еден од најбрзите централни бекови што можете да ги потпишете од Бундеслигата.

Тој е физички играч кој нема да се повлече од дуелот еден на еден и ја користи својата 81 сила, што функционира како шарм со неговата 92 брзина на спринт и 84 забрзување.

24-годишниот дефанзивец ги помина своите рани фудбалски денови развивајќи се во младинската академија на Шалке 04, пред да се искачи на професионален фудбал и да заврши бесплатен трансфер од Холштајн Кил до Хановер 96 во 2022 година.

Нојман беше клучен играч за неговиот поранешен тим Холштајн Кил. Тој се појави на 31 натпревар во сезоната 2021-22, постигнувајќи гол и постигнувајќи три асистенции, што е доста импресивно со оглед на тоа колку е одбранбена неговата улога на теренот.

4. Тристан Блекмон (Пејс 88 – ОВР 68)

Тим: Ванкувер Вајткепс ФК

Возраст: 25

Темпо: 88

Брзина на спринт: 89

Забрзување: 87

Потези на вештина: Две ѕвезди

Најдобри атрибути: 89 брзина на спринт, 87 забрзување, 81 скокање

Тристан Блекмон, 25-годишен Соединетите Американски Држави интернационалец, е талентиран дефанзивец со 88 темпо, 89 брзина на спринт и 87 забрзување.

Blackmon е фантастичен одбранбен играч на кој може да се потпрете кога браните брзи паузи со неговите 89 Sprint Speed ​​и 87 Acceleration. Неговиот 81 скок, исто така, му овозможува добро да ги брани поставените фигури.

Блекмон е играч кој има играно за многу тимови во фудбалската голема лига, вклучувајќи го и LAFC. Тој сега игра за Ванкувер Вајткепс ФК откако го заврши трансферот од Шарлот од 432.000 евра.

Имајќи клучна улога за Ванкувер Вајткепс од неговиот прв ден, Блекмон минатата сезона одигра 28 натпревари за канадската страна и постигна еден гол.

3. Тајлер Џордан Маглоар (Пејс 89 – ОВР 69)

Тим: Нортемптон Таун

Возраст: 23

Темпо: 89

Брзина на спринт: 89

Забрзување: 89

Потези на вештина: Две ѕвезди

Најдобри атрибути: 89 Забрзување, 89 Спринт Брзина, 80 Сила

Тајлер Џордан Маглоар можеби нема да игра за прволигашот, но неговата брзина е без разлика со 89 темпо, 89 спринтБрзина и 89 Забрзување.

Играчот на Нортемптон Таун е високо оценет за неговото 89 забрзување и 89 брзина на спринт, но не ги потценувајте неговите вештини за одбрана, особено со помош на неговата 80 сила.

Маглоар штотуку го заврши трансферот од неговиот детски клуб Блекбурн Роверс во тимот на Нортемптон Таун од втората лига на ЕФЛ во летото 2022 година за необјавена сума, но неговата пазарна вредност изнесува 250.000 евра.

Тајлер Маглоар не беше секогаш првиот избор кога играше за Блекбурн Роверс минатата сезона, но играше добро кога му се укажа шанса бидејќи постигна 2 гола на само 9 натпревари во сите натпреварувања.

Исто така види: Како да добиете кодови за симулатор за печење Roblox

2. Јетмир Халити (Темпо 90 – ОВР 68)

Тим: Mjällby AIF

Возраст: 25

Темпо: 90

Брзина на спринт: 91

Забрзување: 89

Потези на вештина: Две ѕвезди

Најдобри Атрибути: 91 Брзина на спринт, 89 забрзување, 74 агилност

Јетмир Халити сигурно не е најпознатиот играч на оваа листа, но своето место го заслужи со своите импресивни 90 темпо, 91 брзина на спринт и 89 забрзување.

Играта на 25-годишниот одбранбен играч се врти околу неговата 91 брзина на спринт и 89 забрзување, што добро се комбинира со неговата 74 агилност кога станува збор за одбрана од брзи контранапади .

Халити целата своја кариера ја помина во Шведскаиграјќи за повеќе тимови, вклучувајќи ги БК Олимпик, Розенгард, АИК и неговиот сегашен тим, Мјалби АИФ , кој го потпиша на позајмица од АИК претходно оваа година.

1. Jeremiah St>

Возраст: 25

Темпо: 93

Брзина на спринт: 96

Забрзување: 90

Потези на вештина: Три ѕвезди

Најдобри атрибути: 96 Брзина на спринт, 90 забрзување, 85 скока

На врвот на листата е Џеремаја Сент Јуст од Спортинг КП, брз одбранбен играч со 93 Пејс, 96 Брзина на спринт и забрзување 90.

Св. Жусте е еден од најбрзите централни бекови на кој можете да се пријавите во режимот на кариера на ФИФА 23 со неговите 96 брзина на спринт и 90 забрзување. Одбранбено, тој е специјалист за воздух поради неговиот 85 скокање.

Холанѓанецот ја започна својата кариера играјќи за Херенвен во неговата родна земја, пред да се пресели во Бундеслигата со ФСВ Мајнц 05, а потоа заврши преселба во најдобриот португалски Спортинг КП за 9,50 милиони евра во 2022 година.

Со повреда на рамото во поголемиот дел од минатата сезона, Сент Јуст имаше шанса да игра само девет пати за ФСВ Мајнц 05 во сите натпреварувања. Тој сепак успеа да постигне еден гол во 48. минута против ВФЛ Бохум.

Сите најбрзи централни бекови во ФИФА 23 Режим на кариера

Можетенајдете ги најбрзите бранители (CB) на кои можете да се пријавите во FIFA 23 Career Mode подолу, сите подредени според темпото на играчот.

2023
ИМЕ ВОЗРАСТ ОВА ПОТ ТИМ & засилувач; ДОГОВОР БП ВРЕДНОСТ ПЛАТА ЗАБРЗУВАЊЕ БРЗИНА НА СПРИНТ PAC
Jeremiah St. Juste CB RB 25 76 80 Sporting CP 2022 ~ 2026 RB £8,2M £10K 90 96 93
Jetmir Haliti CB 25 61 65 Mjällby AIF

Dec 31, 2022 НА ЗАЕМ

RB £344K £860 89 91 90
Tyler Magloire CB 23 62 67 Northampton Town

2022 ~ 2025

CB £ 473,000 £ 3K 89 89 89
Тристан Блекмон CB RB 25 68 73 Vancouver Whitecaps FC 2022 ~ 2023 CB £1,4 M £ 3K 87 89 88
Phil Neumann CB RB 24 70 75 Хановер 96 2022 ~ 2022 RB £1,9 милиони £10K 84 92 88
Maxence Lacroix CB 22 77 86 VfL Волфсбург

2020 ~ 2025

Исто така види: Најдобри Roblox игри за 5-годишници
CB £18,9M £29K 85 89 87
Éder Militão CB 24 84 89 Реал Мадрид CF 2019 ~2025 CB £49,5M £138K 83 88 86
Фикајо Томори ЦБ 24 84 90 Милан

2021 ~ 2025

CB £52M £65K 80 90 86
Jawad El Yamiq CB 30 75 75 Реал Ваљадолид CF

2020 ~ 2024

CB £4M £17K 84 87 86
Лукас Клостерман CB RWB 26 80 82 РБ Лајпциг

2014 ~ 2024

RB £19,8M £46K 79 91 86
Стивен Зелнер CB 31 66 66 FC Saarbrücken

2017 ~ 2023

CB £495K £2K 86 84 85
Jordan Torunarigha CB LB 24 73 80 KAA Gent

2022 ~ 2025

CB £ 4,7 £ 12K 82 88 85
Nnamdi Collins CB 18 61 82 Борусија Дортмунд

2021 ~ 2023

CB £ 860,000 £ 2K 83 86 85
Jules Koundé CB 23 84 89 ФК Барселона

2022 ~ 2027

CB £ 49,5 милиони £ 129,000 85 83 84
Lukas Klünter CB RWB 26 70 72 DSC Арминија Билефелд

2022 ~2023

CB £1,5M £9K 83 85 84
CB £1,7M £9K 83 85 84
Хироки Ито CB CDM 23 72 77 VfB Штутгарт

2022 ~ 2025 г.

CDM £2,8M £12K 81 86 84
Przemysław Wiśniewski CB 23 67 74 Venezia FC

2022 ~ 2025

CB £1,6M £2K 81 87 84
Oumar Solet CB 22 74 83 FC Red Bull Salzburg

2020 ~ 2025

CB £7,7M £16K 80 86 83

Погрижете се вашата одбрана да биде способна да се справи со брзи напаѓачи со потпишување на еден од централните бекови наведени погоре. Проверете го и нашиот водич за тоа како да се браните во ФИФА 23.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.