FIFA 22: Ekipet më të mira me 3.5 yje për të luajtur

 FIFA 22: Ekipet më të mira me 3.5 yje për të luajtur

Edward Alvarado

Nëse po e shihni paksa të ndenjur lojën me ekipet me 5 yje dhe jeni në kërkim të më shumë sfidave në FIFA 22, jeni në vendin e duhur. Këtu, ne zbulojmë skuadrat më të mira me 3.5 yje në ndeshjen e këtij viti.

Pas ndoshta afatit kalimtar më të pabesueshëm dhe të befasishëm në historinë e futbollit, nuk janë vetëm klubet më të mëdha në botë – si Manchester United, Paris Saint-Germain dhe Chelsea fitues i Ligës së Kampionëve – që kanë pasur vera të ngarkuara. Me skuadrat e ndryshme të divizionit të lartë duke u forcuar gjatë dritares së transferimeve, disa nga këto skuadra kanë rrëshqitur nën radarin në FIFA 22.

Në këtë artikull, ne do të zbërthejmë skuadrat që përfaqësojnë më të mirët nga pjesa tjetër: një gamë skuadrash solide, nëse jo spektakolare, me 3,5 yje, të cilat sigurisht duhet t'i provoni në mënyrat e shumta të lojës së FIFA-s.

RCD Mallorca (3,5 Yje), Në ​​përgjithësi: 75

Sulmi: 78

Mesfusha: 74

Mbrojtja: 75

Totali: 75

Lojtarët më të mirë: Ángel (OVR 78), Jaume Costa (OVR 78), Amath Ndiaye (OVR 76)

Pas arritjes së promovimit pas një përfundimi në vendin e dytë në Segunda División të Spanjës sezonin e kaluar, Mallorca rinovoi sulmin e tyre me disa biznese të zgjuara përpara kthimit të tyre në La Liga.

Ish-sulmuesi i Getafe-s, Ángel, një lojtar me përvojë që ka 40 La Golat në Ligë me emrin e tij, i bashkohet ish-yllit të Real Madridit, Takefusa Kubo, i huazuarPerspektiva e Valencias, Kang-in Lee, dhe kolegët e diplomuar të Getafe, Amath Ndiaye, në këtë sulm të ri të Mallorca-s.

Apeli i Mallorca-s në lojë mbështetet tek anësorët e tyre me shpejtësi, të cilët janë gjithmonë jashtëzakonisht efektivë në lojën e FIFA-s. Jordi Mboula, Lago Júnior dhe Amath Ndiaye posedojnë të gjithë shpejtësinë e sprintit mbi 85 – me dy të fundit duke u bashkuar me Takefusa Kubo dhe Kang-in Lee në lëvizjet e aftësive me katër yje. Nëse zotëroni mirë lëvizjet e aftësive dhe ju pëlqen të godisni skuadrat në pushim, atëherë Mallorca mund të jetë ekipi me 3,5 yje për ju.

Girondins de Bordeaux (3,5 yje), Në ​​përgjithësi: 74

Sulmi: 74

Mesfusha: 74

Mbrojtja: 72

Totali: 74

Lojtarët më të mirë: Benoit Costîl (OVR 79), Laurent Koscielny (OVR 78), Hwang Ui Jo (OVR 76)

Duke hyrë në sezonin e tyre të 60-të radhazi në nivelin më të lartë të futbollit francez, Bordeaux ka nënshkruar me njëmbëdhjetë lojtarë këtë verë në një përpjekje për të përmirësuar sezonin e kaluar në vendin e 12-të jospektakolar.

Speedsters Alberth Elis dhe Javairo Dilrôsun i janë bashkuar përkatësisht si huazim nga Boavista dhe Hertha Berlin, megjithëse janë nënshkrimet e Fransérgio, Stian Gregersen dhe Timothée Pembélé që duhet të përmirësojnë mangësitë e ekipit në mbrojtje.

Bordea në sulm. padyshim forca e tyre në FIFA 22: Elis, Dilrôsun dhe Samuel Kalu janë driblues të shpejtë dhe të fortë – ashtu siç do të dëshironit nga njerëzit tuaj të gjerë.Fatmirësisht, dyshja me përvojë e Costîl dhe Koscielny përfaqësojnë një mbulesë të mirë në pjesën e pasme, me 80 reflekset e Costîl që përdoren në situata një-në-një. Një tandem i fortë i mesfushës së Otávio dhe Yacine Adli e bën këtë skuadër Bordeaux të rrumbullakosur dhe të përdorshme në FIFA 22.

Cruz Azul (3,5 yje), Në ​​përgjithësi: 74

Sulmi: 77

Mesfusha: 73

Mbrojtja: 73

Totali: 74

Lojtarët më të mirë: Jonathan Rodríguez (OVR 80), Orbelín Pineda (OVR 77), Luis Romo (OVR 77)

Cruz Azul ishin skuadra me farën më të lartë në shortin aktual të Ligës së Kampionëve të Amerikës Qendrore, gjë që pasqyron cilësinë e tyre të qartë, nëse nënvlerësohet. Kampioni aktual meksikan i fazës mbyllëse, Cruz Azul mburret me një mbrojtje të ulët lider në ligë, por yjet e tyre të vërtetë udhëheqin vijën e tyre të parë. Shpejtësia e sprintit 87 dhe mbarimi 84 e bëjnë atë një opsion goditës fenomenal për një ekip me 3.5 yje. I furnizuar me mjeshtëri nga lojtarë të ndërlikuar dhe të shkathët në Pineda dhe Alvarado, Rodríguez përfiton gjithashtu nga aftësia e sigurt mbrojtëse e rekrutit të ri Ignacio Rivero dhe partnerit të tij qendror në mesfushë, Luis Romo.

Ndërsa mbrojtja e Cruz Azul nuk përputhet me ta sulm i mposhtur në lojë, gjigantët meksikan ia vlen absolutisht të përdoren, edhe nëse është thjesht për të provuar Rodríguez - sulmuesi më i mirëndoshta nuk keni dëgjuar kurrë për të.

Rangers (3.5 Yje), Në ​​përgjithësi: 74

Sulmi: 73

Mesfusha: 74

Mbrojtja: 75

Totali: 74

Lojtarët më të mirë: Connor Goldson (OVR 77), Allan McGregor (OVR 77), James Tavernier (OVR 77)

Steven Gerrard's Rangers fituan në mënyrë fantastike titullin e tyre të parë të Premierligës Skoceze në një dekadë me një ligë të pamposhtur sezonin në 2020/21, dhe suksesi i ekipit është përkthyer shumë mirë në FIFA 22. Pasi grumbulloi 92 gola në ligë dhe pësoi vetëm 13, kjo veshje e Rangers duket pa dobësi si në jetën reale ashtu edhe në lojë.

Me një katërshe relativisht të shpejtë dhe një mesfushë qendrore të palodhur dhe të lëvizshme, Rangers nuk është një skuadër më e rëndë si shumë skuadra të tjera me 3.5 yje. Megjithatë, anësori ikonë i FIFA-s, Ryan Kent (76 OVR) krahë 'El Buffalo', Alfredo Morelos, në atë që është një sulm i ashpër, me Ianis Hagi gjithashtu të disponueshëm në krahun tjetër. Kent dhe Hagi të dy zotërojnë lëvizje me këmbë të dobëta me pesë yje dhe lëvizje aftësish me katër yje, gjë që është jo vetëm e rrallë, por edhe një avantazh masiv në lojë.

Rengers janë aq të kompletuar dhe të balancuar sa ju. gjeni në këtë vlerësim. I rrezikshëm në sulm, i shpejtë në mesfushë dhe i fortë në shpinë: duhet t'i jepni fund Rangers-it në FIFA 22.

Galatasaray (3,5 Yje), Në ​​përgjithësi: 73

Sulmi: 74

Mesfusha: 72

Mbrojtja: 74

Totali:73

Lojtarët më të mirë: Fernando Muslera (OVR 80), Marcão (OVR 78), Patrick van Aanholt (OVR 76)

Sezoni i kaluar ishte veçanërisht tronditës për Baza famëkeqe e pasionuar e tifozëve të Galatasaray-t, pasi ata humbën me vuajtje një titull të ligës me gola diferencë, duke përfunduar me një gola diferencë prej 44 pas rivalëve Besiktas me 45. Si rezultat, Galatasaray ka forcuar katërshen e tyre me mbrojtësit e krahut Patrick van Aanholt dhe Sacha Boey, ndërsa rumuni i zellshëm Alexandru Cicâldău ka mbërritur gjithashtu në Stamboll pasi klubi kërkon të shkojë më mirë këtë sezon.

Mbrojtësit e rinj të krahut të çiftuar me qendërgjysmën Christian Luyindama formojnë bazën e ekipit kryesor të Galatasaray-t. forca e lojës. Këta tre mbrojtës kanë të gjithë 80 shpejtësi sprint ose më shumë, gjë që i bën ata mbrojtës idealë në FIFA 22 dhe një nga mbrojtjet më të shpejta në lojë, e lëre më brenda pragut të 3.5 yjeve.

Duke shkuar përpara, Feghouli është qendër krijuese e anës, edhe pse Kerem Artükoğlu ofron ritëm të përshtatshëm jashtë. Është interesante se sulmuesit e Galatasaray-t, Mostafa Mohamed dhe Mbaye Diagne, janë objektiva të jashtëzakonshëm që ofrojnë një kërcënim ajror, dhe jo të shpejtë. Kjo përfaqëson një sfidë të ndryshme për ata që luajnë si gjigantët turq – një sfidë që ia vlen ta ndërmerrni nëse dëshironi të provoni një lojë më pak sulmuese konvencionale në FIFA 22.

Të gjitha skuadrat më të mira me 3,5 yje në FIFA 22

Në tabelëmë poshtë, do të gjeni të gjitha skuadrat më të mira me 3,5 yje në FIFA 22.

Emri Yjet Sulm Mesfushë Mbrojtje Në përgjithësi
RCD Mallorca 3.5 78 74 73 74
Cruz Azul 3.5 77 73 73 74
Rengers 3.5 74 74 75 74
Galatasaray 3.5 72 72 73 74
1. FC Union Berlin 3.5 77 72 73 74
Norwich City 3.5 76 74 74 74
Cádiz CF 3.5 76 74 73 74
RC Strasburg 3.5 76 74 72 74
Girondins de Bordeaux 3.5 75 75 71 74
Amerika 3.5 75 74 74 74
Udinese 3.5 75 74 73 74
Rayo Vallecano 3.5 75 74 72 74
Lokomotiv Moskva 3,5 75 73 73 74
Fulham 3,5 75 73 73 74
Genova 3.5 75 72 74 74
SpartakMoskë 3.5 74 76 74 74
Palmeiras 3.5 74 76 74 74
Real Valladolid 3.5 74 75 74 74
Trabzonspor 3.5 74 75 74 74
RB Bragantino 3.5 74 74 75 74
Deportivo Alavés 3,5 74 74 75 74
São Paulo 3,5 74 74 72 74
Lente RC 3.5 73 75 74 74
Monpellier HSC 3.5 73 75 72 74
FC Augsburg 3.5 73 74 74 74
Feyenoord 3.5 73 73 75 74
SC Freiburg 3.5 72 73 75 74
Internacional 3.5 71 74 75 74
Angers SCO 3.5 71 72 74 74
VfB Stuttgart 3.5 70 73 73 74

Tani që i njihni të gjitha ekipet më të mira me 3,5 yje në FIFA 22, ju duhet të shkoni dhe t'i provoni.

Po kërkoni për ekipet më të mira?

FIFA 22: Ekipet më të mira me 4 yje për të luajtur me

FIFA 22 : Ekipet më të mira me 4.5 yje për të luajturMe

FIFA 22: Ekipet më të mira me 5 yje për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira mbrojtëse

FIFA 22: Ekipet më të shpejta për të luajtur me

FIFA 22: Ekipet më të mira për t'u përdorur, rindërtuar dhe filluar në modalitetin e karrierës

FIFA 22: Ekipet më të këqija për t'u përdorur

Po kërkoni për fëmijë të mrekullueshëm?

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapshtrat më të mirë të rinj të djathtë (RB & RWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapa më e mirë e majtë (LB & LWB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mbrapa më e mirë në qendër për të rinj (CB) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anësorët më të mirë të rinj të majtë (LW & LM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids : Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Anët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Të rinjtë më të mirë Sulmuesit (ST & CF) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) ) për t'u identifikuar "Modaliteti i karrierës"

FIFA 22 Wonderkids: Portierët më të mirë të rinj (GK) për t'u identifikuar "Modaliteti i karrierës"

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj anglezë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të rinj brazilianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët më të mirë të rinj spanjollë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj gjermanë më të mirë për t'u nënshkruar në KarrierëMode

Shiko gjithashtu: Kompletet më të mira në BedWars Roblox

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë francezë për t'u identifikuar Modaliteti i karrierës

FIFA 22 Wonderkids: Lojtarët e rinj më të mirë italianë për t'u identifikuar në modalitetin e karrierës

Kërko lojtarët më të mirë të rinj?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Sulmuesit më të mirë të rinj (ST & CF) për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit e djathtë më të mirë të rinj (RB & RWB ) për të nënshkruar

Shiko gjithashtu: Top 5 minjtë më të mirë FPS të 2023

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj mbrojtës (CDM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mesfushorët më të mirë të rinj qendrorë (CM) për të nënshkruar

FIFA 22 Modaliteti i Karrierës: Mesfushorët më të mirë të rinj sulmues (CAM) për t'u nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Krahët e djathtë më të mirë të rinj (RW & RM) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: I riu më i mirë majtas Krahët (LM & LW) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës në FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë qendror të rinj (CB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrojtësit më të mirë të majtë të rinj (LB & LWB) për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Portierët e rinj më të mirë (GK) për të nënshkruar

Po kërkoni pazare?

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Kontrata më e mirë Nënshkrimet e skadimit në 2022 (Sezoni i parë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të skadimit të kontratës në 2023 (Sezoni i dytë) dhe agjentët falas

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Nënshkrimet më të mira të huazimit

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Gurë Kristali i Fshehur më i lartë i Ligës së Ulët

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa qendrore më e lirë (CB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Modaliteti i karrierës FIFA 22: Më i miri Mbrapa të lira të djathta (RB & RWB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.