Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa e majtë më e mirë e lirë (LB & LWB) me potencial të lartë për të nënshkruar

 Modaliteti i karrierës FIFA 22: Mbrapa e majtë më e mirë e lirë (LB & LWB) me potencial të lartë për të nënshkruar

Edward Alvarado

Nënshkrimi dhe zhvillimi i mbrojtësve të rinj të krahut nuk ka qenë kurrë kaq i rëndësishëm, me të dy mbrojtësit e majtë dhe të djathtë duke u bërë pozicione vendimtare në të dy skajet e fushës në futbollin modern. Po aq e rëndësishme sa gjetja e gjeneratës së ardhshme të mbrojtësve të mëdhenj të krahut, megjithatë, është ta bësh këtë pa prishur bankën. Për t'ju ndihmuar të ndërtoni prapavijën tuaj për të ardhmen, ne kemi grumbulluar mbrojtësit e majtë më premtues dhe më të përballueshëm në "Modalitetin e karrierës" në mënyrë që të mund të luani me më të mirën që ofron futbolli botëror.

Zgjedhja e FIFA-s 22 Modaliteti më i lirë i karrierës potencial i lartë LB & LBW

Ky artikull fokusohet në potencialin më të lartë dhe prospektet relativisht më të lira të mbrojtësit të majtë në lojë me Valentín Barco, Luca Netz dhe Alejandro Gómez që janë ndër më të mirët në FIFA 22.

Ne i kemi renditur këto perspektiva bazuar në vlerësimin e tyre të mundshëm, faktin se ata kanë një vlerë transferimi prej më pak se 5 milionë £ dhe pozicioni i tyre i favorizuar është ose në krahun e majtë ose në krahun e majtë.

Në fund të në artikull, do të gjeni një listë të plotë të të gjithë mbrojtësve të rinj më të lirë të majtë (LB dhe LWB) me potencial të lartë në FIFA 22.

Luca Netz (68 OVR – 85 POT)

Ekipi: Borussia Mönchengladbach

Mosha: 18

Paga: 3000 £ p/w

Vlera: 2,5 milion £

Shiko gjithashtu: Zotëroni Pemën e Aftësive të Assassin's Creed Valhalla me këshillat kryesore të Owen Gower

Atributet më të mira: 79 Shpejtësia e Sprintit, 75 Përshpejtimi, 72 Takimi në këmbë

Luca Netz'sPotenciali 85 e bën atë një nga asetet më të famshme të të rinjve të Gjermanisë dhe 68-at e tij në përgjithësi garantojnë që zhvillimi i tij do të jetë ai që duhet parë në momentin tuaj.

Shpejtësia e sprintit 79 dhe përshpejtimi 75 mbështesin dhuntitë fizike të Netz-it dhe i riu do të merrni më shpejt ndërsa ruajtja përparon. 72 goditje në këmbë dhe 68 goditje me rrëshqitje garantojnë që 18-vjeçari mund të përmbushë edhe detyrat e tij të rëndësishme mbrojtëse.

3.6 milionë £ ishte gjithçka që iu desh skuadrës së Bundesligës Hertha Berlin për të shitur të dytin më të riun Lojtari i Bundesligës në historinë e tyre dhe duket se Borussia Mönchengladbach ka bërë një biznes seriozisht të mirë në sigurimin e shërbimeve të tij. Netz ka një klauzolë lëshimi në lojë prej 5.8 milionë £, kështu që nëse keni nevojë për një buxhet, mbrojtës të majtë me potencial të lartë, Netz është njeriu juaj.

Valentín Barco (63 OVR – 83 POT)

Ekipi: Boca Juniors

Mosha: 16

Paga: 430 £ p/w

Vlera: 1.1 milion £

Atributet më të mira: 75 Bilanci , 66 Driblime, 66 Përshpejtim

Ai mund të jetë vetëm 63-vjeçari aktual në 2021, por potenciali 83 i Valentín Barco është mjaft i mirë për të luajtur një rol thelbësor si për kombëtaren e tij ashtu edhe për klubin tuaj për vitet në vijim. .

Pavarësisht se nuk ka atributet më të forta në lojë, profilet e mirëpërmbledhura të mbrojtësit të krahut të argjentinasit e bëjnë atë të vlefshëm për kërkime në kursin tuaj të modalitetit të karrierës. Ai do të zhvillohet shumëshpejtësia e shpejtë, e cila është ideale si 66 driblime, 65 kontrolle të topit dhe 65 goditje me rrëshqitje do të thotë se ai është po aq efektiv në të dy skajet e fushës.

Në moshën e butë 16 vjeç, Barco mezi ka luajti për Boca Juniors, por ai doli për ekipin e tyre rezervë ku do të vazhdojë të përmirësojë aftësitë e tij. Duke pasur parasysh kohë, Barco mund të jetë një nga mbrojtësit e majtë më të mirë në futbollin botëror, kështu që mbani mend atë ose mund të humbisni një perspektivë të shkëlqyer.

Alejandro Gómez (63 OVR – 83 POT)

Ekipi: Club Atlas

Mosha: 19

Paga: 860 £ p/w

Vlera: 1.1 milion £

Atributet më të mira: 69 Qëndrueshmëri, 67 shpejtësi sprint, 66 përballje në këmbë

Meksika duket se e ka të ardhmen e saj të majtë për një të ardhme të parashikueshme, me Gómez të talentuar që ka një total aktual 63, por një potencial shumë më mbresëlënës 83.

Me atribute mbrojtëse si 66 goditje në këmbë, 64 goditje me rrëshqitje dhe 63 saktësi me kokë dhe qëndrim në 6'1, Gómez është shumë i aftë si mbrojtës i majtë mbrojtës, por është gjithashtu i aftë si një qendër e improvizuar.

Pas duke kaluar kohë në huazim në Portugali me Boavista-n, 19-vjeçari kthehet në Club Atlas pas një sezoni gjatë të cilit ai luajti vetëm shtatë ndeshje në ligë. Sidoqoftë, portieri meksikan ka një klauzolë lëshimi në lojë prej vetëm 3 milionë £, kështu që nëse keni buxhetin, do të ia vlente të kapitalizonit shumë nga Gómez.potencial i lartë në modalitetin e karrierës.

Fran García (72 OVR – 83 POT)

Ekipi: Rayo Vallecano

Mosha: 21

Paga: 9000 £ p/w

Vlera: 4.3 milion £

Atributet më të mira: 91 Bilanci, 90 Shpejtësia e Sprintit, 89 Përshpejtimi

Potenciali 83 i Fran Garcias është mjaft i lartë për të luajtur një rol për skuadrat elitare të futbollit të klubeve, dhe vlerësimi i tij 72 e bën atë një opsion të përdorshëm menjëherë.

Përdorshmëria e tij rrjedh nga ritmi i tij i jashtëzakonshëm, të cilin FIFA e vlerëson me 90 shpejtësi sprint dhe 89 përshpejtim. Shkalla e tij e lartë e punës sulmuese dhe 70 krosimet gjithashtu e bëjnë atë në vend të mirë pasi ai kërkon të krijojë shanse për sulmues brenda dhe rreth zonës.

Rayo Vallecano kapi Garcían nga Real Madridi në verë në një marrëveshje me çmim të ulët me vlerë 1.8 milionë £ pasi ai kaloi një sezon shumë premtues në huazim me Vallecanon në fushatën e tyre fituese të promovimit. 37 paraqitje, katër asistime dhe një gol më vonë, dhe García tani është duke krijuar një karrierë në La Liga; një karrierë e cila nuk tregon shenja të ngadalësimit së shpejti.

Felix Agu (70 OVR – 83 POT)

Ekipi: Werder Bremen

Mosha: 21

Paga: 4000 £ p/w

Vlera: 3.3 milion £

Atributet më të mira: 90 Përshpejtim, 89 Shkathtësi, 85 Bilanci

Werder Bremen do të jetë i kënaqur që ka një lojtar të Agu kalibrit në librat e tyre, si mbrojtësi i majtë me një vlerësim të përgjithshëm 70 dhe83 përpjekje të mundshme për të arritur një vend në prapavijën e Gjermanisë më shpejt se sa më vonë.

Një lojtar që mund të jetë efektiv në pozicionin e krahut të krahut, madje edhe në krahun e majtë, Agu me këmbën e djathtë është një mbrojtës i mprehtë me 90 përshpejtimi dhe një preferencë për driblimin, siç përvijohet nga vlerësimi i tij 75 driblime – atributi i tij më i lartë teknik.

Agu ishte një nga të paktat pozitive që buronte nga Bremen sezonin e kaluar, kur fatkeqësisht ata u rrëzuan nga liga më e lartë e Gjermanisë. Osnabrück ishte qyteti i lindjes së Agu, dhe gjithashtu klubi ku ai bëri emër si një mbrojtës i parakohshëm dhe i gjithanshëm, i cili tani duket se është në rrugën e duhur për të tejkaluar pritshmëritë e larta që i kishte bërë ish-klubi i tij.

Liberato Cacace (72 OVR – 83 POT)

Ekipi: Sint-Truidense VV

Mosha: 20

Paga: 7000 £ p/w

Vlera: 4,2 milion £

Atributet më të mira : 85 Qëndrueshmëri, 83 Shpejtësia e Sprintit, 80 Përshpejtimi

Si një nga perspektivat më të ndritura të Oqeanisë, Liberato Cacace i vlerësuar me 72 ka mahnitur skautët në Belgjikë dhe më tej mjaftueshëm për ta parë atë të shpërblyer me një potencial 83 në FIFA 22.

Shiko gjithashtu: Cyberpunk 2077: Si të nivelizosh çdo aftësi, të gjitha nivelet e aftësive

Cacace është ndoshta mbrojtësi i majtë më i kompletuar në këtë listë: ai është i shpejtë siç sugjeron shpejtësia e tij 83 sprint, ai ka një kuptim të madh të lojës siç tregohet nga 72 ndërhyrjet e tij, dhe si i tij 85 qëndrueshmëria tregon se ai do të mbajë përpjekjet e plota për 90 minutat e plota.

Duke pasurtashmë i kapur nga Zelanda e Re në tre raste, Cacace tani po bën emër në Evropë pasi u largua nga Wellington Phoenix për 1 milion £ në vitin 2020. Tani duke ushtruar tregtinë e tij në Belgjikë, ylli i ri i Sint-Truiden duket sikur së shpejti mund të tejkaloni klubin, duke nënshkruar potencialisht për klubin tuaj në modalitetin e karrierës nëse shpenzoni klauzolën e tij të lirimit prej 7 milionë £.

Álex Balde (66 OVR – 82 POT)

Ekipi: FC Barcelona

Mosha: 17

Paga: £ 860 p/w

Vlera: 1,7 milion £

Atributet më të mira: 78 Shpejtësia e Sprintit, 74 Përshpejtimi, 69 Kontrolli i topit

Akademia e famshme e Barcelonës La Masia duket se ka zbuluar një tjetër perlë në Balde: një sulmues 66 mbrojtës të majtë në përgjithësi me potencialin për të arritur një vlerësim 82 në modalitetin e karrierës.

Si çdo mbrojtës modern premtues, Balde është mjaft pacey me 78 shpejtësi sprint dhe 74 përshpejtim, por është kontrolli i 69 topave, 68 driblime dhe 67 krosim i spanjollit që vërtet nxjerrin në pah pikat e tij të forta sulmuese.

Është shumë herët në karrierën profesionale të Balde dhe si rezultat ai ka bëri vetëm paraqitje shumë të shkurtra jashtë pankinës për gjigantët katalanas. Megjithatë, 17-vjeçari ka luajtur për skuadrat U16, U17, U18 dhe U19 të Spanjës në dy vitet e fundit dhe mund të jetë vetëm çështje kohe para se ta shohim atë të debutojë plotësisht në kombëtare.

Të gjitha mundësitë më të mira të lira të mbeturambrapa (LB & LWB) në FIFA 22 Career Mode

Në tabelën e mëposhtme do të gjeni të gjitha LB-të dhe LWB-të më premtuese dhe më të përballueshme në FIFA 22, të renditura sipas vlerësimit të tyre të mundshëm.

Emri Në përgjithësi Potenciali Mosha Pozicioni Ekipi BP Vlera Paga
Luca Netz 68 85 18 LB, LM Borussia Mönchengladbach LB 2.5M£ £3K
Valentín Barco 63 83 16 LB Boca Juniors LB 1,1 milion £ 430 £
Alejandro Gómez 63 83 19 LB, CB Club Atlas LB £1.1M £860
Fran García 72 83 21 LB, LM Rayo Vallecano LB 4,3 milion £ £9K
Felix Agu 70 83 21 LB, RB, LW SV Werder Bremen LB 3,3 milion £ 4K£
Liberato Cacace 72 83 20 LWB, LB, LM Sint-Truidense VV LWB 4,2M£ £7K
Álex Balde 66 82 17 LB, LM FC Barcelona LWB 1,7 milion £ 860 £
Daouda Guindo 64 82 18 LB FC Red BullSalzburg LB 1,2 milion £ £2K
Viktor Korniienko 71 82 22 LB Shakhtar Donetsk LB 3,4M£ £430
Mario Mitaj 66 82 17 LB, CB AEK Athinë LB 1.7 milion £ 430 £
Julián Aude 65 82 18 LM, CDM Klubi Atlético Lanús LM 1,5 milion £ 860 £
Melvin Bard 72 82 20 LB OGC Nice LWB 4,2 milion £ £12 mijë
Aaron Hickey 69 82 19 LB, RB Bologna LB 2,8M£ £ 6K
Ian Maatsen 64 82 19 LWB, LB Coventry City LWB £1.3M £3K
Alexandro Bernabei 70 82 20 LB, LW, LM Club Atlético Lanús LM £3.2M £ 5K
Noah Katterbach 70 82 20 LB 1. FC Köln LWB £3.2M £9K
David Čolina 69 81 20 LB Hajduk Split LB 2.8M£ £430
Miguel 66 81 19 LB Real Madrid LB 1,6 milion £ 13 mijë £
Hugo Bueno 59 81 18 LWB Wolverhampton Wanderers LWB £ 602K 3K£3K
Kerim Çalhanoğlu 64 81 18 LB, LM FC Schalke 04 LM £1.2M £688
Riccardo Calafiori 68 81 19 LB, LM Romë LB 2,3 milion £ 8 mijë £
Luke Thomas 71 81 20 LWB, LB Leicester City LWB 3,4 milion £ 28 mijë £
Rıdvan Yılmaz 70 81 20 LB Beşiktaş JK LB 2,8 milion £ 12 mijë £

Nëse doni LB-të ose LWB-të më të mira dhe më të lira për të përmirësuar kursimet tuaja në modalitetin e karrierës FIFA 22, mos kërkoni më larg se tabelën e dhënë më sipër.

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.