Возење Ford Mustang во Need For Speed

 Возење Ford Mustang во Need For Speed

Edward Alvarado

Една од главните елементи на Need for Speed ​​е Ford Mustang. Тоа е културна икона и е популарен избор за трки околу Палм Сити. Постојат неколку различни Mustangs во Need for Speed ​​игри што можете да ги играте. Ако играте Need for Speed ​​Heat, на пример, добивате повеќе опции за „Stang“ од кои можете да изберете. Подигнете го нивото и отклучете ги за да ги однесете на вртење.

Кои Мустангови се вклучени во играта? Кои се нивните спецификации?

Исто така види: Смешни Roblox ID кодови: сеопфатен водич

Проверете и: Оштетување на автомобилот Need for Speed ​​2022

Need for Speed ​​Mustangs

Постојат четири Ford Mustang во Need for Speed ​​Heat:

  • Ford Mustang GT 2015 Muscle
  • Ford Mustang 1965 Classic
  • Ford Mustang BOSS 302 1969 Classic
  • Ford Mustang Foxbody 1990 Muscle

Подолу е преглед на спецификациите за секој од овие автомобили за да знаете што ќе добиете од автомобил Ford Mustang Need for Speed ​​Heat.

Исто така види: Најдобрите автомобили за приспособување во GTA 5 онлајн

Ford Mustang GT 2015 Muscle

Со моќен V8 мотор под хаубата, 2015 GT мускулната варијанта на Mustang е одличен избор за улични трки. Има 435 КС на залиханата верзија и 1.017 КС кога е целосно надграден. Ако играте NFS Edge, ќе забележите дека ова возило има рејтинг на перформанси од А класа.

Ford Mustang 1965 Classic

Класикот од 1965 година „Stang е негуван модел во играта и во реалниот живот. Ја означува првата генерација на линијата Mustang. Во NFS 2015, можете да го купите за 20.000 долари. Акциитеверзијата има 281 КС, која се зголемува на 1.237 КС кога целосно се надградува. Во NFS Edge, има рејтинг за перформанси од класа C.

Ford Mustang BOSS 302 1969 Classic

1969 Classic BOSS 302 е варијанта со високи перформанси на Fastback. Во NFS 2015, има залиха од 290 КС и, кога е целосно надградена, 1.269 КС. На 6 октомври 2022 година, веб-страницата NFS објави дека овој автомобил ќе биде во неодамна објавениот NFS Unbound.

Ford Mustang Foxbody 1990 Muscle

The 1990 Foxbody е верзија на мускулен автомобил што се заснова на платформата Fox, дизајнирана како хечбек. Под хаубата има V8 мотор од 4,9 литри (означен како Windsor 5.0). Во NFS 2015, има залиха од 259 КС и целосно надградени 1.083 КС. Тоа е класичен избор на Ford Mustang Need for Speed ​​бидејќи може да потрае.

Исто така, проверете: Дали Need for Speed ​​2 Player?

Зошто да изберете Ford Mustang Need for Speed

Ford Mustang е класичен тркач, и во играта и во реалноста. Ford Mustang Need for Speed ​​одат рака под рака, а играчите продолжуваат да уживаат додека се зад воланот на нивниот омилен „Stang и полетување“.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.