Apeirophobia Roblox Walkthrough

 Apeirophobia Roblox Walkthrough

Edward Alvarado

Една од најбараните игри на Roblox ветува бескрајна мистерија во застрашувачките темни задни простории.

Исто така види: Елисискиот остров GTA 5: Водич за индустрискиот округ Лос Сантос

Apeirophobia е прекрасна онлајн игра со повеќе играчи која им овозможува на играчите да влезат во различни нивоа исполнети со свои уникатни мистерии и загатки, заедно со бруталната закана од демнење ентитети .

Исто така види: Водич за забивање НБА 2K23: Како да забиете, контактирајте со забивање, совети и засилувач; Трикови

Во играта, можете да влезете во секое ниво со тим од максимум четири лица со факел, свирче и камера за истражување на околината. Почетниците можат да го изберат режимот на игра на почетокот, па затоа е подобро да се избере најниското ниво на тежина за да може лесно да се движите низ нивоата додека одите подлабоко во играта.

Играчите ќе мора да се соочат со различни предизвици од Нивоата 0 до 16 и да се соочат со ентитети кои можеби се безопасни, но смртоносни.

Проверете и: карта на Apeirophobia Roblox ниво 5

Еве ги четирите нивоа на тежина во Apeirophobia:

Easy

The најпристапното ниво на тежина каде што сите мистерии и предизвици со кои се соочуваат играчите ќе бидат едноставни за освојување. Ќе добијат и вкупно пет животи.

Нормално

Следниот режим е малку потежок од лесен режим, додека во овој режим ќе ви бидат дадени три животи.

Тешко

Ентитетите со кои ќе се соочите во режимот на трета тежина се пострашни и потешки за надминување од лесно и нормално, и ќе добиете само два животиза целата игра.

Кошмар

Како што имплицира името, овој режим е само за гуруата на Apeirophobia бидејќи е многу пострашен и ќе ви биде даден само еден живот.

Играчите треба да влезат во играта со нивниот соодветен режим на тежина за да можат соодветно да уживаат во Apeirophobia. Подолу е списокот на сите различни нивоа на игра:

 • Ниво нула (лоби)
 • Ниво еден (соби за базени)
 • Ниво второ (Windows)
 • Трето ниво (напуштена канцеларија)
 • Ниво четири (канализација)
 • Ниво пет (пештерски систем)
 • Ниво шест (!!!!!!!!! )
 • Ниво Седмо (Крајот?)
 • Ниво Осмо (Изгаснато светла)
 • Ниво Деветто (Возвишеност)
 • Ниво Десетто (Абис)
 • Ниво единаесет (Складиште)
 • Ниво дванаесет (Креативни умови)
 • Ниво тринаесет (Забавни простории)
 • Ниво четиринаесет (Електрична станица)
 • Ниво петнаесет (Океанот на конечната граница)
 • Ниво шеснаесет (Распадна меморија)

Сега знаете што ве чека Апеирофобија.

Прочитајте и: Карта на Apeirophobia Roblox Ниво 5

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.