GTA 5 Cheats Cars: Одете околу Лос Сантос во стил

 GTA 5 Cheats Cars: Одете околу Лос Сантос во стил

Edward Alvarado

Дали ви здодеа да возите беспрекорен автомобил во GTA 5? Зошто да возите евтин автомобил кога можете да ги имате најскапите возила пред вашите нозе? Со помош на GTA 5 автомобилските измами, можете веднаш да создадете секаков тип на автомобил , велосипед, па дури и хеликоптер. Овде добијте увид за:

 • Како да внесете GTA 5 car cheats на компјутер
 • GTA 5 car cheat кодови

Исто така, проверете: Најбрзиот начин за да заработите пари во GTA 5 онлајн

Исто така види: Кој го направи GTA 5?

Како да внесете измами за автомобили GTA 5 на компјутер?

Ако играте на компјутер, имате три опции за внесување измами со автомобил: конзола за измамници менито, вашиот мобилен телефон во играта или традиционалните мамечки влезови со контролер. Во зависност од употребениот влезен уред, најлесниот метод ќе се разликува.

Сепак, пред да внесете какви било измами, треба да направите резервна копија од вашата зачувана датотека бидејќи измамите ги оневозможуваат достигнувањата. За да внесете измами за автомобили GTA 5 на компјутер, следете ги овие чекори:

 1. Отворете ја конзолата во играта со притискање на копчето за тилда (~) на вашата тастатура.
 2. Внесете ја измамник код за возилото што сакате да го создадете. На пример, ако сакате да создадете спортски автомобил Comet, напишете „comet“ без наводници.
 3. Притиснете Enter за да го активирате кодот за измама.
 4. Возилото сега треба да се појави во близина на вашата локација ." по избор, време е да ги внесете шифрите за измами. Евесе неколку од најчесто користените кодови за измама за автомобили GTA 5:
  • Spawn BMX: Ако сакате да создадете велосипед BMX, внесете го кодот Лево, Лево, Десно, Десно , лево, десно, X, B, Y, RB, RT (и еквивалент на PlayStation) на конзолата или 1-999-226-348 на вашиот мобилен во играта.
  • Spawn Comet : Ако сакате да создадете спортски автомобил Comet, внесете го кодот RB, B, RT, Right, LB, LT, A, A, X, RB (и еквивалентот на PlayStation) на конзолата или 1-999 -266-38 на вашиот мобилен телефон во играта.
  • Spawn Buzzard Attack Helicopter : Ако сакате да создадете нападен хеликоптер Buzzard, внесете го кодот B, B, LB, B, B , B, LB, LT, RB, Y, B, Y (и еквивалент на PlayStation) на конзолата или 1-999-2899-633 на вашиот мобилен во играта.
  • Spawn Limo : Ако сакате да пристигнете во стил, внесете го кодот RT, Right, LT, Left, Left, RB, LB, B, Right (и еквивалентот на PlayStation) на конзолата или 1-999-8463-9663 на вашиот мобилен во играта.
  • Spawn Rapid GT: Ако сакате да создадете луксузен спортски автомобил, внесете го кодот RT, LB, B, Right, LB, RB, Right, Left, B, RT (и еквивалент на PlayStation) на конзолата или 1-999-727-4348 на вашиот мобилен во играта.
  • Spawn Stunt Plane: Ако сакате да одете до небото во авион за каскадер, внесете го кодот B, Right, LB, LT, Left, RB, LB, LB, Left, Left, A, Y (и еквивалентот на PlayStation) на конзолата или 1-999- 227-678-676 на вашата играмобилен.
  • Spawn Trashmaster: Ако сакате да возите камион за ѓубре, внесете ја шифрата B, RB, B, RB, Left, Left, RB, LB, B, Right (и еквивалент на PlayStation) на конзолата или 1-999-8727

  Заклучок

  Во онлајн режимот на GTA 5, постојат бројни начини да заработите пари и да станете милионер. Измамниците може да се користат за да се добие брза предност. Сепак, тие може негативно да влијаат на рамнотежата на играта и на искуството на другите играчи.

  За повеќе измами, проверете: шифри за измами за GTA 5 Xbox 360

  Исто така види: Ажурирањето на Forza Horizon 5 за „високи перформанси“ носи овално коло, нови признанија и повеќе

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.