Првенства во тенис во мачпоинт: Целосна листа на машки натпреварувачи

 Првенства во тенис во мачпоинт: Целосна листа на машки натпреварувачи

Edward Alvarado

Во Matchpoint – Tennis Championships, можете да се соочите со вашите пријатели – и онлајн и локално – и со процесорот со некои значајни имиња во професионалниот тенис. На машката страна, има 11 натпреварувачи од кои можете да изберете, не вклучувајќи ги двете легенди за купување во Томи Хас од Германија и Тим Хенман од Обединетото Кралство.

Подолу ќе најдете список на сите 11 натпреварувачи по азбучен редослед по презиме. За разлика од повеќето други спортски игри, нема целосен рејтинг поврзан со секој натпреварувач.

Кликнете овде за списокот на женски натпреварувачи.

1. Карлос Алкараз

Нација: Шпанија

Ракост: Десно

Топ карактеристики: 90 форхенд, 85 моќ, 85 фитнес

Карлос Алкараз е најмладиот играч во играта со само 19- години стар. Дури и на 19 години, младиот Алкараз веќе има неверојатни атрибути во Matchpoint. Неговиот 90 форхенд, заедно со 84 бекхенд, го прават солиден напаѓач на топката. Тој е цврст наоколу со неговите 85 Power and Fitness, 84 Serve и (малку ниско) 79 Volley. Чувајте го на места каде што можете да користите форхенд, особено, и бекхенд.

Алкараз веќе има 65 победи во кариерата според АТП (Асоцијација на тениски професионалци). Неговиот процент на победа е 74,7. Алкараз поседува и пет титули во сингл. Тој во моментов е рангиран на 7-то место во светот со белег во кариерата 6 порано во 2022 година.

2. Пабло Карено Буста

Нација: Шпанија

Ракост: Десно

Топ карактеристики: 93 Фитнес , 89 Форхенд, 85 Моќ

Пабло Карењо Буста е солиден играч чии атрибути имаат разлика од само 13 поени. Тој е ѓавол со 93 Фитнес, што го прави еден од побрзите играчи во играта. Тоа добро го спојува со 89 Forehand и 85 Power, што му дава патент кога ја удира топката. Тој има и 84 бекхенд, што го прави добар таму, заедно со 83 серви и 80 волеј. Покрај неговата фитнес, тој не се истакнува во ниту една област, но исто така не страда и во ниту една област.

Буста има 248 победи во кариерата според АТП со процент на победи од 55,6 проценти . Наскоро 31-годишниот играч има шест титули во кариерата во сингл. Тој во моментов е рангиран на 20-то место со оценка во кариерата од 10 неколку пати.

3. Тејлор Фриц

Нација: Соединетите Американски Држави

Ракост: Десно

Најдобри атрибути: 90 форхенд, 90 сервирање, 88 моќност

Тејлор Фриц има добри атрибути кои можеби се малку различни од неговите белези во кариерата. Тој има 90 Forehand и Serve, спојувајќи ги оние со 88 Power за навистина да стави брзина на неговите удари. Тој има 85 фитнес за добра брзина, 84 бекхенд за добро комбинирање со неговиот форхенд и 80 волеј (ќе најдете дека нема многу играчи во Matchpoint имаат висока оценка во Volley).

Фриц има 156 победи во кариерата со процент на победа од 54,0. 24-годишниот Фриц има три кариерититули за сингл. Фриз моментално е рангиран на 14-то место во светот со белег во кариерата од 13 порано во 2022 година.

4. Хуго Гастон

Нација: Франција

<. кој се истакнува во еден атрибут на штета на другите. Гастон го има највисокиот фитнес атрибут во играта на 95 години. Тој може да лета околу теренот и нема да се заморува. Сепак, неговиот втор најдобар атрибут Волеј на 82. Неговиот форхенд е 80, а бекхенд 79. Заедно со 79 моќност, тоа значи дека неговиот Форхенд и Бекхенд барем ќе погодат слично. Сепак, неговиот сервис е 75, така што ќе треба да бидете стратешки во поставувањето на вашиот сервис.

21-годишниот Гастон е рано во кариерата со 20 победи во кариерата и процент на победи од 45,5. Тој се уште нема освоено титула во сингл во кариерата. Тој во моментов е рангиран на 66-то место со белег во кариерата од 63 претходно во 2022 година.

5. Хуберт Хуркач

Нација: Полска

Рачност: Десно

Топ карактеристики: 89 Фитнес, 88 Бекхенд, 88 Серви

Хуберт Куркач е еден од посилните играчи во играта со атрибути кои имаат само седум поени разлика. Тој има 89 Фитнес, 88 Бекхенд, 88 Серви, 85 Форхенд, 85 Волеј и 82 Пауер. Тој е добро заокружен како и тие во играта. Не му недостасува во ниту една област и е одличен избор заиграчите почетници да се запознаат со играта.

25-годишниот Куркач има 112 победи во кариерата со процент на победи од 55,7. Во кариерата има пет титули во сингл. Во моментов, Куркач е рангиран на 10-тото место со оценка во кариерата 9 во 2021 година.

6. Ник Киргиос

Нација: Австралија

Рачност: Десно

Најдобри атрибути: 91 Форхенд, 91 Сервира, 90 Моќ

Енигматичниот Ник Киргиос, лицето на Matchpoint, е еден од најдобрите играчи во играта. Освен Волеј (80), атрибутите на Киргиос се сите во високите 80-ти или ниските 90-ти. Тој има 91 форхенд, 91 сервис, 90 моќ, 88 бекхенд и 88 фитнес. Како Куркач, атрибутите на Киргиос го прават играч кој ќе им помогне на почетниците да се прилагодат на играта.

Киргиос има 184 победи во кариерата со процент на победи од 62,8. 27-годишниот Кирјиос има шест титули во кариерата во сингл. Тој во моментов е рангиран на 40-то место со оценка во кариерата 13 во 2016 година. Во моментот на објавување, Кирјиос го чека Новак Ѓоковиќ во машкото финале на шампионатот Вимблдон, откако неговиот противник во полуфиналето, Рафаел Надал, мораше да се повлече поради повреда.

7. Даниил Медведев

Нација: Русија (неповрзана во играта)

Рачност: Десно

Врвни карактеристики: 95 сервирање, 91 фитнес, 90 форхенд

Даниил Медведев е еден од најдобрите играчи во светот со атрибути кои ја одразуваат неговата моќ. Тој го има најдобротосервира во играта со 95 Серви. Тој исто така има 91 Фитнес за да обезбеди брзина. Тој пакува 90 и во форхенд и во бекхенд, спојувајќи ги со 85 Power. Атрибутите Power и Serve ќе го направат заковањето асови поедноставно отколку кај другите играчи. Тој, исто така, има една од повисоките рејтинзи во волеј на 85, што го прави вешт и за играње блиску до мрежата.

26-годишниот Медведев има 249 победи во кариерата со процент на победи во кариерата од 69,6. Медведев има 13 титули во кариерата во сингл, вклучувајќи го и освојувањето на Отвореното првенство на САД во 2021 година. Медведев моментално е рангиран како најдобар машки играч во светот, држејќи го првото рангирање од средината на јуни 2022 година.

8. Кеи Нишикори

Нација: Јапонија

Ракост: Десно

Најдобри атрибути: 95 Фитнес, 91 Форхенд, 90 бекхенд

Ветеранот натпреварувач од Јапонија, Кеи Нишикори е солиден избор во Matchpoint. Тој го врзува Гастон со највисокиот фитнес на 95. Нишикори има и неверојатни форхендови и бекхендови со 91 форхенд и 90 бекхенд. Сепак, има мал пад по тие три оценки во 90-тите. Има 80 Волеј и Пауер, но 75 Серви. Ќе треба да бидете стратешки и со пласманот на вашиот сервис со Нишикори.

Нишикори има 431 победа во кариерата со процент на победа од 67,1. 32-годишниот Нишикори има 12 титули во кариерата во сингл. Сепак, тој нема освоено грен слем турнир, но стигна до финалето на Отвореното првенство на САД2014. Нишикори моментално е рангиран на 114 место со оценка во кариерата 4 во 2015 година.

9. Benoît Paire

Нација: Франција

Рачност: Десно

Најдобри атрибути: 90 Бекхенд, 86 Моќ, 85 Серви

Исто така види: WoW’s Alliance и Orde фракции преземаат чекори кон обединување

Benoît Paire е уште еден добро заоблен конкурент чии атрибути не т нужно ги одразуваат неговите вистински резултати. Паир има 90 бекхенд и со 86 моќи, тој може да ги скрши бекхенд-поените покрај своите противници. Тој има трио на атрибути на 85 години со Serve, Volley и Fitness. Неговиот најнизок атрибут е Форхенд со 80 години, но сепак треба да биде добар играч за користење во играта.

33-годишниот Паир има 240 победи во кариерата со процент на победи од 45,7. Во кариерата има три титули во сингл. Тој моментално е рангиран на 73-то место со оценка во кариерата од 18 во 2016 година.

10. Андреј Рублев

Нација: Русин (неповрзан во играта)

Ракост: Десно

Топ карактеристики: 98 Форхенд, 92 моќ, 89 Фитнес

Андреј Рубљов има поширока разлика помеѓу неговите највисоки и најниски атрибути, но тоа е само затоа што неговиот Форхенд за еден поен помалку од максимумот на 98! Уште подобро, неговата моќ е 92, што го прави неговиот форхенд уште подобар поради брзината што може да ја стави на топки. Тој исто така има 89 Фитнес, така што може да се движи прилично брзо. Неговиот бекхенд и сервис се исто така добри со 85, но како и другите, неговиот Волеј е низок со 70.

Рубљев има 214 победи во кариерата со процент на победи од 63,9.24-годишниот Рубљев има 11 титули во кариерата во сингл, но ниту еден грен слем шампионат. Тој моментално е рангиран на 8-то место со оценка во кариерата 5 во 2021 година.

11. Каспер Руд

Нација: Норвешка

Ракост: десно

Најдобри карактеристики: 91 форхенд, 90 моќ, 89 фитнес

Каспер Руд ја заокружува групата машки играчи (не-легенди) во Matchpoint – тениско првенство. Руд има одлични атрибути, а на врвот се 91 Forehand, 90 Power и 89 Fitness. Неговиот сервис е 85, неговиот бекхенд е 84, а неговиот волеј има 80. Неговата моќ и форхенд го прават силен таму, и тој може да спакува удари на сервисите со својата моќ.

Руд има 149 победи во кариерата со процент на победа од 64,8. 23-годишниот Руд има осум титули во кариерата во сингл. Моментално е рангиран на шестото место со оценка во кариерата од 5 двапати во јуни 2022 година.

Постои ваш преглед на секој машки играч во Matchpoint – Tennis Championships (не-легенди). Кого ќе изберете да му ја покажете на светот вашата тениска моќ?

Исто така види: Топ пет Хорор игри со страшни 2 играчи на Roblox што треба да ги играте со пријателите

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.