Избор на агент во NBA 2K22: Најдобар агент за избор во мојата кариера

 Избор на агент во NBA 2K22: Најдобар агент за избор во мојата кариера

Edward Alvarado

Откако ќе се искачите низ рангот на колеџот или ќе ја развиете вашата игра во Г-лигата, вашиот играч ќе наиде на една од најголемите одлуки во режимот MyCareer на NBA 2K22. Непосредно пред да влезете во драфтот во НБА, ќе ви биде укажана можност да изберете агенција која ќе ве претставува за вашата НБА кариера.

Двете фирми се различни во однос на нивната визија и цели, при што одлуката е да потпишат со Палмер атлетска агенција или Бери & засилувач; Соработници, но која агенција е подобра за вас?

Овде, го разложуваме она што секоја агенција има да понуди и се надеваме дека ќе ви дадеме подобра идеја за тоа која агенција е подобро погодна за вашиот играч.

Агенциите се помалку однапред на NBA 2K22

За разлика од 2K21, каде што поволностите, наградите и поволностите ви се детално презентирани пред да потпишете со агенција, работите се малку помалку однапред во 2K22.

Со оглед на тоа што работите се многу помалку јасни, се чини дека треба да напредувате понатаму во играта за да ја отклучите и да дознаете за сите поволности што ги нуди секоја агенција. Во извесна смисла, 2K22 е малку пореален; слично како во реалниот живот, ништо не е загарантирано за нови изгледи да влезат во НБА.

Имајќи го тоа на ум, еве подетален поглед на она што можете да очекувате да го спуштите на двата официјални состаноци со агенциите, заедно со резиме на сите клучни точки дискутирани за време на нивните терени.

Атлетска агенција Палмер

Palmer Athletic Agency (PAA) е врвна спортска агенција чиј главен приоритет е да ве поттикне во играч на суперѕвезда на ниво на НБА. Накратко, тие сакаат да го посветите целиот ваш фокус на кошарката.

Понатаму, нивната главна визија е да ви помогнат да го максимизирате вашиот потенцијал како НБА играч, а тие имаат алатки кои ќе ви помогнат да стигнете таму. Покрај тоа, сите одлуки надвор од судот ќе бидат управувани од највисоките соработници во нивната агенција.

Како што е споменато во нивниот терен, тие се една од најафирмираните агенции и првите што се раководени од група на женски директори. Затоа, тие сметаат дека тоа ќе му даде голема предност на вашиот играч, бидејќи нивната визија и оперативни пристапи ќе бидат надвор од нормата, во споредба со повеќето традиционални спортски агенции во минатото.

Тие исто така спомнаа дека вие ќе бидете првиот играч во НБА кој бил претставен од агенција за играчи управувана од жени. Во извесна смисла, ќе бидете донекаде иницијатори и би можеле да бидете познат како клучна атлетска фигура во помагањето да се промовира родовата еднаквост во професионалните спортови.

Профи. управувана од добро структурирана корпоративна компанија со највисок персонал, заедно со алатки кои ќе ви помогнат да станете суперѕвезда на НБА.

 • Ако се држите за себе на теренот, можете да очекувате да станетемарки на клиентот на фирмата и да добијат третман со ѕвезди.
 • Исто така види: Совети и трикови за тоа како да летате во игрите на Roblox

  Констеции

  • Во однос на прашањата надвор од судот, имате мала автономија. Затоа, малку е веројатно дека ќе можете да го персонализирате вашиот сопствен автентичен бренд.
  • Ако работите не излезат на теренот, вашите приоритети може да се тргнат настрана во корист на други ѕвезди или поголеми клиенти потпишани со истата компанија.

  Barry & Соработници

  Во споредба со атлетската агенција Палмер, луѓето во Бери & засилувач; Соработниците ги прават работите малку поинаку. Како нетрадиционална фирма, нивниот главен фокус е на деловните области кои не се поврзани со спортот, како што се музиката и модата.

  Визијата за Бери и засилувач; Соработниците треба да ви помогнат да создадете сопствен личен бренд како играч кој оди подалеку од теренот. Тие веруваат дека не мора да бидете суперѕвезда во НБА за да бидете еден од најуспешните влијателни лица надвор од теренот.

  Со тоа, тие можат да ви помогнат да стекнете изложеност во други индустрии и евентуално да станете профитабилни одобрувања кои не се поврзани со кошарката. Заедно со тоа, нивната визија е да му гарантираат на вашиот играч успешна деловна кариера по НБА-лигата.

  Профи

  • Ви дава поголема слобода при одлуките надвор од теренот и ќе ви помогне да воспоставите личен бренд кој е единствен за вас.
  • Имајте добри врски со други индустрии надвор од кошарката за да помогнете да ја проширите базата на обожаватели.
  • Како помалкомпанија со помала моќ на ѕвезди, ќе го добиете нивното неподелено внимание и нема да бидете отфрлени во корист на поголеми клиенти. Можеби нема да ви обезбеди средина која ви е потребна за да станете ѕвезда во НБА.
  • Да се ​​биде помалку искусна агенција со прашања на суд, тие можеби нема да можат да ви помогнат да го максимизирате вашиот успех со работи поврзани на кошарката, како што е добивање профитабилен договор во НБА или да станете заштитно лице на НБА франшиза.

  Која е најдобрата агенција да се избере во 2K22?

  Палмер Атлетик Агенција е најдобриот агент за да изберете дали сакате да станете најуспешниот НБА играч на теренот во 2K22. Тие се добро структурирана фирма со алатки кои можат да ви помогнат да станете играч ѕвезда во НБА.

  Од друга страна, ако претпочитате малку повеќе слобода и сакате да најдете успех надвор од кошарката судот, а потоа Бери & засилувач; Соработниците може да бидат за вас. Тие ќе можат да ви помогнат да поттикнете личен бренд и да најдете деловни можности надвор од кошарката.

  Како што можете да видите, и двете агенции имаат свои силни и слаби страни. На крајот на денот, не можете да погрешите ниту со едното ниту со другото. Поважното прашање што треба да се запрашате е која агенција е подобро усогласена со вашата визија?

  Барате повеќе изданија?

  NBA 2K22: Најдобри изработки од мал напред (SF) и Совети

  NBA 2K22: Најдобар пауер форвард(PF) Изградби и совети

  NBA 2K22: Најдобри градби и совети во центарот (C)

  NBA 2K22: Најдобар Shooting Guard (SG) градби и совети

  NBA 2K22: Изградби и совети за најдобар поинт гард (PG)

  Ги барате најдобрите значки?

  NBA 2K22: Најдобри значки за Slasher

  NBA 2K22: Најдобри значки за Paint Beast

  NBA 2K22: Најдобри значки за играње за зајакнување на вашата игра

  NBA 2K22: Најдобри одбранбени значки за зајакнување на вашата игра

  NBA 2K22: Најдобри значки за завршување за зајакнување на вашиот натпревар

  NBA 2K22: Најдобри значки за шутирање за зајакнување на вашиот натпревар

  Барате повеќе водичи за NBA 2K22?

  NBA 2K22 значки Објаснети: Сè што треба да знаете

  Исто така види: Идеи за аватари на девојка Роблокс: дизајнирајте ги најслатките аватари

  NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како мал напаѓач (SF) во мојата кариера

  NBA 2K23: Најдобрите тимови за играње како центар (C) во мојата кариера

  NBA 2K22: Најдобрите тимови за (SG) Shooting Guar

  NBA 2K22 лизгачите Објаснети: Водич за реално искуство

  NBA 2K22: Лесни методи за брзо заработка VC

  NBA 2K22: Најдобри шутери со 3 поени во играта

  NBA 2K22: Најдобри забивачи во играта

  Edward Alvarado

  Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.