ФИФА 22: Најдобри офанзивни тимови

 ФИФА 22: Најдобри офанзивни тимови

Edward Alvarado

Ако треба да го разделите фудбалот на наједноставните предизвици, тоа би било да постигнете повеќе голови од противникот. Значи, тука, ги имаме сите најдобри напаѓачки тимови во ФИФА 22.

Баерн Минхен (Напад: 92)

Севкупно: 84

Најдобри играчи: Роберт Левандовски (ОВР 92), Мануел Ноер (ОВР 90), Џошуа Кимих (ОВР 89)

Баерн Минхен е најдобриот напаѓачки тим на ФИФА 22. На Баварците не им недостигаат сребро со три титули во Лигата на шампионите, 31 титула во германската лига и 20 победи во Купот на Германија. Иако тимот е силен низ теренот, нивниот напад е нивниот најдобар адут на ФИФА 22.

Минатата сезона, Баерн постигна 99 гола на 34 натпревари во Бундеслигата, а во претходната сезона ги надмина 100- марка. Нападот го предводи Роберт Левандовски, кој минатата сезона ја предводеше листата на најдобри стрелци во Бундеслигата со смешни 41 гол. Тој ја освои титулата Златна копачка во шест од последните осум сезони.

Други двоцифрени стрелци за Баерн во сите натпреварувања минатата сезона се Томас Милер со 15, Серж Гнабри со 11 и Лерој Сане со 10. Ерик Максим Чупо-Мотинг е единствениот друг признат напаѓач во тимот; тој ја започна оваа сезона со седум гола од неговите први осум натпревари.

Пари Сен Жермен (Напад: 89)

Севкупно: 86

Најдобри играчи: Лионел Меси (ОВР 93), Нејмар Јуниор (ОВР 91),Килијан Мбапе (ОВР 91)

Пари Сен Жермен е деветкратен шампион на Франција и има постигнато над 100 гола во една сезона повеќе пати. ПСЖ го заврши незамисливото ова лето со доведување на Лионел Меси како партнер на Килијан Мбапе и Нејмар Јуниор за да ја создаде веројатно најдобрата предна тројка во светскиот фудбал.

Килијан Мбапе ги предводеше парижаните во постигнувањето голови минатата сезона со 42 во 47 натпревари. Нејмар Јуниор се бореше со повреди минатата сезона, но сепак постигна 17 гола во 31 натпревар во сите натпреварувања.

Покрај гореспоменатите предни тројца, ПСЖ сè уште ги има крилото од светска класа Анхел Ди Марија и напаѓачот Мауро Икарди за клупата.

Франција (Напад: 88)

Севкупно: 84

Исто така види: 50 креативни идеи за слатки кориснички имиња на Roblox за девојки

Најдобри играчи : Килијан Мбапе (ОВР 91), Н'Голо Канте (ОВР 90), Карим Бензема (ОВР 89)

Титулите на Светското првенство Франција имаат двајца од нивните најдобри тројца стрелци на сите времиња сè уште активни и достапни за меѓународна должност. Оливие Жиру постигна 46 гола на 110 натпревари, додека Антоан Гризман има 43 гола на 96 натпревари: и двајцата заостануваат зад Тиери Анри, кој има 51 гол на 123 натпревари. и сеопфатниот напаѓач Антоан Гризман колективно имаат 91 гол меѓу себе.

Висам Бен Једер и Усман Дембеле се остварливи опции од клупата за резерви. Способноста за завршна обработка на Бен Једер и темпото на Дембеле ќесе покажа како проблематично за која било одбрана во ФИФА 22

Англија (Напад: 87)

Севкупно: 84

Најдобри играчи: Хари Кејн (OVR 90), Рахим Стерлинг (OVR 88), Џејдон Санчо (OVR 87)

Еврото 2021 година беше првпат Англија да стигне до финале на голем меѓународен турнир откако го освоија Светското првенство во 1966 година. Избраниците на Герет Саутгејт загубија драматично серијата пенали против Италија на стадионот Вембли.

Исто така види: Совладете ја уметноста на муниција: Како да добиете муниција во GTA 5

Нападот на Англија го предводи капитенот и талисман Хари Кејн. Неговите 41 гол за неговата земја се наоѓаат на петтото место на вечната листа на стрелци, додека крилниот напаѓач Рахим Стерлинг е вториот највисок активен најдобар стрелец во Англија со 18.

Англија носи неколку возбудливи млади таленти за да помогне во поддршката на повеќе доживеа напад. Како Џек Гралиш, Фил Фоден, Маркус Рашфорд, Џејдон Санчо и Букајо Сака сите се натпреваруваат за позиции во тимот.

Аргентина (Напад: 87)

Севкупно: 84

Најдобри играчи: Лионел Меси (ОВР 93), Анхел Ди Марија (ОВР 87), Серхио Агуеро (ОВР 87)

Аргентина ја освои својата прва Копа Америка од 1993 година ова лето, победувајќи го јужноамериканскиот ривал Бразил со 1-0. Тие ќе се надеваат дека ќе ја преземат оваа победничка форма на Светското првенство во 2022 година.

Лионел Меси е најдобар стрелец во Аргентина со 79 – 24 повеќе од кој било друг – и на 33-годишна возраст, крилниот напаѓач сè уште го води нападот за неговиотземја. Тој е поддржан од клупскиот колега Анхел Ди Марија и центарфорот Лаутаро Мартинез.

Од клупата, Аргентина може да ги повика Серхио Агуеро, кој има 41 гол за својата земја, и Пауло Дибала, кој постигна два гола во 30 натпревари.

Ливерпул (Напад: 86)

Севкупно: 84

Најдобри играчи: Алисон (OVR 89), Вирџил ван Дијк (OVR 89), Мохамед Салах (OVR 89)

Јирген Клоп создаде тим од Ливерпул кој има специфичен брз стил на игра каков што ретко кој бил може да забави откако го презеде во 2015 година. Оттогаш, Ливерпул ја освои Лигата на шампионите во 2019 година и титулата во Премиер лигата во 2020 година.

Фудбалот со висок притисок се потпира на притисокот на целиот тим и обично води до многу на головите. Во нивната сезона за освојување на Лигата на шампионите, Ливерпул имаше двајца играчи кои ја поделија Златната копачка: Мохамед Салах и Садио Мане.

Салах и Мане се најопасните играчи на Ливерпул, а центарфорот Роберто Фирмино има тенденција да ја зацврсти навалната линија . Салах постигна 133 гола на 211 настапи за Ливерпул, додека Мане постигна 101 гол на 226 натпревари.

Напаѓачката моќ на Ливерпул се намалува кога ги разгледува нивните опции од клупата за резерви. Диого Јота се издвојува како заменски крилен напаѓач кој е способен да игра насекаде низ првите три.

Тотенхем Хотспур (Напад: 86)

Севкупно: 82

НајдоброИграчи: Хари Кејн (ОВР 90), Хеунг-мин Сон (ОВР 89), Хуго Лорис (ОВР 87)

Последното парче сребро на Тотенхем се врати во 2008 година, кога го освоија Лига купот. Оттогаш, тие можат да стигнат до финалето на Лигата на шампионите, но не можеа да ја надминат последната пречка за да го освојат трофејот.

Спарс многу се потпираат на талисман напаѓачот Хари Кејн за голови. Англичанецот има постигнато 224 гола во 334 гола за Спарс и неверојатни 41 гол на 64 натпревари за Англија. Неговиот партнер во криминалот, Хеунг-мин Сон, е повеќе од остварлива опција за втор голгетер, откако постигна 22 гола на 51 натпревар минатата сезона.

Хари Кејн е единствениот признат напаѓач во тимот на Спарс, со Сон влегување кога е потребно. Спарс имаат крилни играчи кои ја менуваат играта на клупата, како Стивен Бергвијн, новото засилување Брајан Гил и Џовани Ло Селсо што ги прават моќен напаѓачки тим.

Сите најдобри напаѓачки тимови во ФИФА 22

Погледнете ја табелата подолу за да го видите рангирањето на најдобрите тимови во ФИФА 22.

Тим Напад Среден ред Одбрана Севкупно
Баерн Минхен 92 85 81 84
Париз Сент -Жермен 89 83 85 86
Франција 88 85 82 85
Англија 87 83 84 84
Аргентина 87 82 81 84
Ливерпул 86 83 85 84
Тотенхем 86 80 80 82
Манчестер Сити 85 85 86 85
Манчестер Јунајтед 85 84 83 84
Белгија 85 83 80 83
ФК Барселона 85 84 80 83
Челзи 84 86 81 83
Борусија Дортмунд 84 81 81 81
РБ Лајпциг 84 80 79 80
Германија 84 85 80 83
Италија 84 84 82 83
Португалија 84 83 84 84
Атлетико Мадрид 84 83 83 84
Реал Мадрид 84 85 83 84
Арсенал 83 81 77 79
Полска 83 73 74 77
Шпанија 83 84 84 84
ВиљареалCF 83 79 79 80
Интер 82 81 83 82
Јувентус 82 82 84 83
АС Монако 82 77 77 78
Холандија 82 82 84 82
Лестер Сити 82 81 79 80
Реал Сосиедад 82 80 78 80

Ако си подобар напаѓач отколку бранител во ФИФА 22, искористете го максимумот од вашата вештина играјќи како еден од најдобрите напаѓачки тимови погоре.

Ги барате најдобрите тимови?

ФИФА 22: Најдобрите тимови со 3,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобрите тимови со 4 ѕвезди за играње Со

ФИФА 22: Најдобри тимови со 4,5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови со 5 ѕвезди за играње

ФИФА 22: Најдобри одбранбени тимови

ФИФА 22: Најбрзите тимови за играње

ФИФА 22: Најдобрите тимови за користење, обнова и почеток во режим на кариера

Барате чудесни деца?

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади централни бекови (CB) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви крила (LW & LM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) доНајавете се во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачи (ST & amp; CF) за потпишување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за најавување во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади голмани (GK) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: најдобар млад Бразилец Играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади шпански играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади германски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади француски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади италијански играчи за најавување во режим на кариера

Ги барате најдобрите млади играчи?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни бекови (RB & засилувач; RWB) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (КМ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни крила (РВ и РМ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри младиЛеви крила (LM & LW) за потпишување

ФИФА 22 режим на кариера: најдобри млади средишни бекови (CB) за потпишување

Режим на кариера на FIFA 22: Најдобри млади леви бекови (LB и LWB ) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади голмани (ГК) за потпишување

Барате поволни цени?

Режим на кариера на ФИФА 22: најдобар Потписи за истекување на договори во 2022 година (прва сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договори во 2023 година (втора сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за заем

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри скриени скапоцени камења од долната лига

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри евтини средишни бекови (ЦБ) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри евтини десни бекови (RB & RWB) со висок потенцијал за потпишување

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.