Pokémon Legends Arceus: Сите одговори на загатки во Snowpoint Temple за Заспаниот Господар на мисијата Тундра

 Pokémon Legends Arceus: Сите одговори на загатки во Snowpoint Temple за Заспаниот Господар на мисијата Тундра

Edward Alvarado

Додека се движите низ делот „Заспаниот Господар на Тундра“ од главната приказна, ќе сфатите дека треба да го следите Саби до врвот на храмот Сноупоинт. За да стигнете таму, ќе треба да решите неколку загатки.

Како што наведува Мисијата, треба да „Решете ги загатките на камените статуи и тргнете се до горниот кат на храмот Сноупоинт“. Значи, овде, ги имаме сите одговори на сите загатки во Snowpoint Temple, како и што да очекуваме по користењето на овие одговори на загатките.

Предупредување! Претстојат спојлери со лесни приказни за Pokémon Legends: Arceus.

Загатката со статуа на храмот на снежната точка одговара во Legends Arceus

Има три загатки кои треба да се решат во Snowpoint Temple за време на мисијата со наслов „The Slumbering Lord of the Tundra“ во Покемон Легенди: Арцеус. Еве сите одговори на загатката по редоследот по кој ќе се сретнете:

  • 1-та сложувалка на храмот на снежната точка Одговор: Карпа, челик, мраз
  • 2-та загатка на храмот на снежната точка Одговор: Мраз, карпа, челик, карпа, мраз
  • 3-та загатка на храмот на снежната точка Одговор: челик, мраз, карпа, Мраз, челик, карпа

Откако ќе ги искористите решенијата за сложувалката Snowpoint Temple погоре за да напредувате во мисијата The Slumbering Lord of Tundra Mission, ќе се приближите до врвот на храмот.

<. 0>Меѓутоа, пред да стигнете до излезот, ќе ве сретнат Саби и нејзиниот моќен тим Покемони.

Совети запобедувајќи го тимот на Саби во Сноупоинт Temple

Тимот на Саби е застрашувачки, особено поради неговиот центар на високо ниво, Rhyperior, и фактот што вашиот еден Покемон треба да се справи со три во исто време. Тимот на Саби е составен од:

  • Electivire, Level 30, Electric-type
  • Magmortar, Level 30, Fire-type
  • Rhyperior, Level 50, Ground- Тип на рок

Клучот за поразување на овие Покемони е да се извади покемонот од пониско ниво на двете страни - Electivire и Magmortar - прво. Да го направите ова е најбрзиот начин да го намалите износот на штетата што доаѓа на вашиот Покемон во секој круг на свиоци. За да ја замените вашата цел за време на битката, притиснете ZL .

Постојат два типа на напади со сребрени куршуми кои брзо ќе ја намалат оваа тројка: напади од земја и од тип на вода. Темјата е суперефикасна против Magmortar, Electivire и Rhyperior , додека водата е суперефикасна против Magmortar, двојно суперефикасна против Rhyperior и прави редовно оштетување на Electivire.

Поради нападите што можат да ви се случат и типовите потези кои се супер ефективни против тимот на Саби, еден или два од овие Покемони би се покажале како вредни додатоци на вашиот тим за оваа битка:

Исто така види: Како да добиете Auto Shop GTA 5
  • Gastrodon (Water-Ground), најдете на Seagrass Haven во Кобалтните брегови.
  • Whiscash (Water-Ground), најдете на Gapejaw Bog и Lake Valor во CrimsonMirelands.
  • Hippowdon (Ground), најдете во Sludge Mound и Scarlet Bog во Crimson Mirelands.
  • Ursaluna (Normal-Ground), најдете Урсаринг во прстенот на Урса во Кримсон Мирелендс, а потоа еволуира>Garchomp (Dragon-Ground), најдете го Gible на Clamberclaw Cliffs во Coronet Highlands.

Откако ќе ги решите загатките во Snowpoint Temple и ќе го победите тимот на Саби, ќе се соочите со само еден поголем предизвик пред да бидете богато наградени - само погрижете се да имате подготвено движење од типот на електричен погон кога ќе стигнете до врвот на храмот.

Исто така види: Како да го изберете најдобриот извршител на скрипта Roblox

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.