Објаснета контроверзноста на приказната за AGirlJennifer Roblox

 Објаснета контроверзноста на приказната за AGirlJennifer Roblox

Edward Alvarado

Имаше многу чудни случувања на Roblox, како што е инцидентот во Crosswoods, но „AGirlJennifer Roblox Story“ е една од најчудните. Не само што вклучува гласини кои се покажаа како невистинити, туку имаше многу врска со хорор филм на Roblox, па дури и со хакиран профил. Еве подетално погледнете ја „Приказната за AGirlJennifer Roblox“ и видете што навистина се случило.

Филмот Oder Roblox

*Minor Spoilers Ahead*

Филмот Oder Roblox е хорор филм за Пан и Зи кои се тероризирани од онлајн состаноци познати како Одерс. Првиот Одра со кој се среќаваат е Џенифер, ака Џена. Иако на крајот е поразена, таа се враќа на начин што имплицира дека е хакер. После ова, повеќе Одери почнуваат да предизвикуваат проблеми присилувајќи ги Пан и Зи да бегаат.

Она што е забележливо овде е дека ликовите на Пан и Зи се засноваат на креаторите на филмот „Одер Роблокс“, Панкајз и Зерофикс. Ова ќе биде важно подоцна поради одредена гласина што се прошири поради филмот.

Гласините

Објавен во јули 2018 година, филмот Oder Roblox беше прилично голем успех со над десет милиони прегледи од ова пишување. Сепак, овој успех ќе доведе до ширење на гласина во јануари 2022 година што е основата на „Приказната за AGirlJennifer Roblox“. Оваа гласина, која започна на TikTok, изјави дека Џенифер е вистинска личност и дека ќе ги хакира и избрише сите женски профили на Robloxна 7-ми и 8-ми февруари.

Иако оваа гласина беше очигледна глупост, многу луѓе поверуваа и се исплашија. За да се спротивстави на оваа паника, неколку јутјубери на Roblox ја отфрлија гласината и докажаа дека таа не е вистинска. Тие го направија тоа откривајќи дека Џенифер била само алтернативна сметка создадена од Zerophyx за да помогне во снимањето на филмот Oder. Ќе помислите дека ова ќе биде крајот на тоа, но не, ова откритие доведе до вистински инцидент со хакирање.

Исто така види: Оценки на списокот на WWE 2K22: Најдобрите женски борачи за употреба

Хакирањето

На 7-ми февруари се случи хакирање, како што предвидуваше гласината. Сепак, не беа хакирани играчите на Roblox, туку сметката на Џенифер на Zerophyx. Најверојатниот начин на кој сметката била компромитирана е преку дневник за колачиња. Колку што беше објавено, Zerophyx не можеше да го врати пристапот до сметката до моментот на пишување, така што технички „Приказната за AGirlJennifer Roblox“ сè уште е во тек.

Во секој случај, ова само покажува дека не треба да паѓате на неосновани гласини. Исто така, Зерофикс веројатно не требало да открие дека ја поседувал сметката на Џенифер. Дали некогаш ќе ја добие сметката назад? Само времето ќе покаже.

Исто така види: Gardenia Prologue: Complete Controls Guide for PS5, PS4 и Gameplay Совети

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.