Како да ги промените лозинката и клучот за Xbox Series X

 Како да ги промените лозинката и клучот за Xbox Series X

Edward Alvarado
заштита на лозинка во конзолата Xbox Series X или S, ќе треба да поставите лозинка. Еве како да користите лозинка на која било конзола Xbox:
  1. Притиснете го копчето Xbox на контролерот, а потоа одете надесно до „Профил и засилувач; систем;“
  2. Изберете „Поставки;“
  3. Скролувајте надолу до „Сметка“ и кликнете на „Најави се, безбедност и засилувач; лозинка;“
  4. Изберете „Create my passkey“ за да ја направите вашата шестцифрена лозинка користејќи ги копчињата на вашиот контролер;
    • Ако вашата сметка веќе има прикачена лозинка, полето ќе гласи „Избриши ја мојата лозинка“ - направете го тоа за да ја смените вашата лозинка и да креирате нова.
  5. Изберете 'Променете го моето најавување & засилувач; безбедносни параметри;'
  6. Можете да изберете кое било претходно поставено поставување на лозинка, но најдобро е да отидете надесно и да изберете 'Прилагоди;'
  7. Изберете кои дејства на Xbox сакате да бидат лозинка заштитена со промена на функцијата „Избери опција“ во основата на секоја претпочитана опција;
  8. Кога ќе завршите, притиснете B за да се повлечете од страницата за прилагодување на лозинката.

Ова треба да ја постави секоја од избраните области како да бара лозинка. За да се уверите дека лозинката е заглавена, испробајте некои од функциите, како на пример со обидот да купите од продавница.

Исто така види: Водич за Apeirophobia Roblox Ниво 2

Сега кога знаете како да ја смените лозинката и да поставите лозинка, можете осигурете се дека вашата Xbox Series X

За да играте на Xbox Series X и Xbox Series S, ќе треба да ја знаете лозинката за вашата сметка на Microsoft, но ако сакате да додадете друг степен на безбедност, можете да ја користите функцијата за лозинка на конзолата.

Исто така види: Покемон меч и штит: најдобар тим и најсилен покемон

На оваа страница, можете да дознаете како да ја смените лозинката за Xbox, како да ја ресетирате лозинката ако сте ја заборавиле и сè што треба да знаете за користење на лозинка.

Еве како да го промените вашиот Xbox Series X

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.