NBA 2K23: Најдобар шутинг гард (SG) Изградба и совети

 NBA 2K23: Најдобар шутинг гард (SG) Изградба и совети

Edward Alvarado

Некои од најомилените играчи во НБА се или беа шутерски чувари. Навивачите беа привлечени од оние како Мајкл Џордан и Коби Брајант поради нивните врвни способности за постигнување голови. Тие и играчите како нив уживаат да ја имаат топката додека часовникот се спушта во блиска игра. Навистина нема многу играчи кои можат да се пофалат со оваа способност, што ја прави градбата на потенцијалниот шутерски гард привлечен за играње.

Како таква, структурата ВНАТРЕ-ОД НАДВОРЕШЕН СТРЕЛЕЦ нуди апсолутна машина за забивање поддржан од тешко изведување шут и разновиден офанзивен репертоар. Како една од најзабавните изработки за употреба, ова е омилено 2K за корисниците кои бараат едноставно да постигнат гол. Размислете за најдобрите стрелци во лигата, а вашиот играч ќе има нијанси на Девин Букер, Зак ЛаВин, Ентони Едвардс и Бредли Бил. Едноставно кажано, ако сакате сертифициран стрелец на сите нивоа кој може да направи каков било удар во книгата, тогаш оваа верзија на SG НБА е сè што би можеле да посакате и повеќе.

Преглед на структурата на SG NBA

Подолу, ќе ги најдете клучните атрибути за да го изградите најдобриот SG во НБА 2K23:

Исто така види: GTA 5 Лов на богатство
 • Позиција: Shooting Guard
 • Висина, тежина, распон на крилата : 6'6'', 235 lbs, 6'10''
 • Вештини за завршна обработка на кои треба да им се даде приоритет: Затвори снимки, распоредување на возењето, возење забивање
 • Вештини за шутирање на кои треба да им се даде приоритет: Шут од среден дострел, шут во три точки, слободно фрлање
 • Вештини за играње на кои треба да се даде приоритет: прецизност на додавањето, рачка на топка, брзинаШто ќе добиете од конструкцијата на стрелец одвнатре-надвор

  На крајот на денот, оваа градба има една цел и само една цел: ставете ја топката во кошот. Имате смешно шутирање и плејада на завршни способности, кои ве вооружуваат со елитни бодови од сите страни. Ова е една од најзабавните изработки за играње, особено ако сакате да поставувате снимки.

  На 6'6“, вие сте прототипски шутерски чувар со силна градба и блескав атлетизам. Со оваа верзија на SG НБА, гледајте да бидете поблиски до тимовите и да постигнете удари со спојката во НБА 2K23.

  со топка
 • Одбрана/одбранувачки вештини за да се даде приоритет: Периметарска одбрана, блок
 • Физички вештини за да се даде приоритет: Брзина, сила, издржливост
 • Топ значки: Fearless Finisher, Agent 3, Quick First Step, Challenger
 • Преземање: Завршни движења, прецизност на самото место
 • Најдобри атрибути: Возење распоред (87), шут за три поени (92), брзина со топка (84), периметарска одбрана (86), сила (89)
 • НБА Споредби на играчи: Девин Букер, Зак ЛаВин, Ентони Едвардс, Бредли Бил

Телесен профил

На 6'6“, ја имате прототипната висина на шутинг гард калап. Седејќи на 235 килограми, дефинитивно сте на потешка страна, но ова ќе ви помогне во вашите завршни способности. Поточно, ќе можете да го малтретирате вашиот пат до бојата против послабите играчи, а сепак да одржувате релативно зголемена брзина со топката. Доволно сте високи за да гледате преку помали чувари и со распон на крилата од 6'10“, имате капацитет да играте на лентите за поминување. Обликот на телото што треба да го користите овде е компактен за да ја одржува фигурата на вашиот играч послаба со таа тежина.

Атрибути

Стрелецот од внатре-надвор е специјализиран за добивање кофи на сите три нивоа, без разлика дали завршува на шолјата, удирање на средно скокачи или галење тројки. Од навредлива перспектива, нема тајна за намерите на оваа градба. Иако има помала разновидност воатрибути, исто така ви е овозможено јасна насока за тоа каде можете да ја однесете оваа градба.

Исто така види: 4 Големи момци Roblox ID

Завршни атрибути

Затвори: 75

Возење распоред: 87

Возење забивање: 86

стоечко забивање: 31

Објава Контрола: 35

Со вашиот хипер-атлетски штитник за шутирање, сакате да го истакнете завршувањето околу обрачот така што на вашиот играч ќе му дадете 75 затворање, 87 распоредување на возење и 86 забивање. Со вкупно 18 беџ-поени, градбата создава врвен чувар кој не се плаши да го нападне кошот. Ќе имате две значки на Куќата на славните, шест златни значки, четири сребрени значки и четири бронзени значки. Значката Bully е најважната ознака што треба да се опреми за да се искористи 89-та сила, овозможувајќи ви да казните помали и послаби бранители на вашиот пат кон кошот. Значките Fearless Finisher и Masher исто така ви овозможуваат исклучително добро да завршите преку контакт. Секој најдобар стрелец може да го сака својот пат до работ и овие атрибути неверојатно помагаат во овој напор.

Шутирање атрибути

Шут од среден опсег: 77

Удар во три точки: 92

Слободно фрлање: 79

Јасно, ова е најдобриот дел од конструкцијата. Со 24 потенцијални значки, имате пристап до смешни десет значки на Куќата на славните и шест златни значки, надополнети со 77 шут од среден опсег, 92 шут од три точки и 79 слободно фрлање. Лесно ќе бидете најдобриот стрелецтеренот поради вашата фантастична способност за правење шут. Поточно, во комбинација со значката Агент 3, вашиот удар за три поени ќе биде без напор од сите агли и ситуации. Користејќи ги овие точки на значки, може да ги вчитате сите видови значки како што се Limitless Range, Blinders и Space Creator.

Атрибути за играње

Точност на пропусницата: 55

Рачка за топка: 85

Брзина со топка: 84

Иако овој шутерски гард не го нагласува играњето како другите изградува, сè уште има многу простор да соберете некои атрактивни значки поени за вашиот играч. Рачката со 85 топки и 84 брзина со топка се солидни атрибути кои им помагаат на чуварите за шутирање да создадат простор и да ја задржат цврстата рачка. Заедно со една Куќа на славните, четири златни, три сребрени и седум бронзени значки, вашиот играч ќе има доволно играње за да создаде простор и лесно да постигнува кофи, карактеристика што ја поседуваат големите шутерски чувари како Џордан, Брајант и современиците како Букер или врв Џејмс Харден.

Одбрана & засилувач; Повратни атрибути

Внатрешна одбрана: 55

Периметарска одбрана: 86

Крадење: 51

Блок: 70

Офанзивен скок: 25

Одбранбен скок: 66

Неизбежно, со оглед на тоа што сите ресурси се посветени на атрибутите за доработка и снимање, 2K23 бара од вас да се жртвувате во други аспекти. И покрај тоа што има само 13 значки поени,вашиот играч сè уште има 86 периметарска одбрана и 70 блок. Плус, ќе имате пристап до три Куќа на славните, пет златни, две сребрени и четири бронзени значки. Овие атрибути ги истакнуваат поважните одбранбени вештини што треба да ги поседуваат чуварите за стрелање со тоа што им даваат приоритет на останувањето пред другите чувари. Како остар стрелец, ова е минимумот потребен за да се одржи чесноста на опозицијата.

Физички карактеристики

Брзина: 77

Забрзување: 68

Јачина: 89

Вертикална: 75

Издржливост: 95

Во однос на физичките атрибути, 89 Strength е на крајот она што се издвојува. Како што беше алудирано претходно, убаво ќе ја зајакне значката Bully и ќе ги казни бранителите. Исто така, 95 Stamina е потценет атрибут затоа што сето тоа возење може да предизвика замор, па затоа е важно да имате голема издржливост. Нема да бидете брзи или брзи, но вашето играње треба да помогне да се ублажат некои од овие недостатоци.

Преземања

Бидејќи вашите две најдобри вештини се завршувањето и снимањето, ќе сакате дополнително да ги искористите овие атрибути. Опремувањето на Потези за завршување ќе ги одржи вашите погони на високо ниво со апсорпција на уште поголем контакт кога ќе се загреете. Со истиот начин на размислување, изберете Spot-Up Precision за повторно да го потврдите вашето исклучително фотографирање. Заедно, го удвојувате она во што е најдобро и не оставате место на тоатерен без потенцијал за постигнување голови.

Најдобри значки за опремување

Генерално, овие значки ќе го претстават вашиот играч како неверојатен офанзивен талент кој може да постигне гол од секое место на половина терен. Акцентот на шутирање ќе ја подигне вашата игра на друго ниво. Вредноста на градбата лежи во тоа да се биде врвен стрелец.

Значки за најдобри завршни работи

2 Куќа на славните, 6 златни, 4 сребрени и 4 бронзени со 18 потенцијални значки поени

 • Fearless Finisher: Оваа значка ќе му овозможи на вашиот играч да заврши преку распоредите за контакт, а истовремено ќе го спречи изгубената количина на енергија. Бидејќи доработката е нагласен атрибут за оваа градба, неопходно е да ја имате оваа значка. Кога бранителите се обидуваат да останат пред вас, тие ќе се судрат со вас поради оваа значка.
 • Masher: Како играч со просечна висина, треба да се опремите со значки кои подигнете ја способноста на вашиот играч да заврши внатре лејап. Така, Masher е важен за да се подобри процентот на распоред околу обрачот.
 • Насилник: Оваа значка ќе ви овозможи да започнете контакт и да ги задржите бранителите да ве удираат додека возите до чашата. Надополнета со 89 Strength, конструкцијата го олеснува изработката на хард дисковите за бојата и завршувањето со финес.
 • Акробат: Како атлетски чувар, ќе имате зголемена способност за погоди висок степен на тежина layups. На пример, layup пакети како спин,обидите за полувртење, хоп чекор, евро-чекор, лулка, рикверц и промена на снимките ќе добијат значително засилување.

Значки за најдобри стрелање

10 Куќа на славните и 6 златни со 24 потенцијални значки поени

 • Блајндери: Како шутер со нокдаун, нема да бидете вознемирени од бранителите кои ќе ве затворат од страна. Најдобрите стрелци имаат вештина да ги испуштаат кофите, додека изгледаат како да не се вознемирени од метежот што ги опкружува. Затоа е важно да ја вклучите оваа значка бидејќи бранителите неизбежно ќе доаѓаат по вас.
 • Безграничен опсег: Спарувањето на шут од три точки 92 со оваа значка може да ве направи незаштитени. Со толку длабок удар, бранителите ќе мора да се распродадат за да го заштитат вашиот удар, што неизмерно ќе ги отвори патеките за возење, како и лентите за минување за шлакерите. Колку понатаму ќе можете да ја извлечете одбраната со вашиот опсег, толку повеќе простор ќе создадете за да правите драми.
 • Агент 3: Со оваа уникатна значка, ќе имате длабока способност да погоди тешки тројки од дриблинг. Ова е местото каде што вашата вештина како 2K гејмер може маестрално да се спои со карактеристиките во играта. Исто како суперѕвездите на НБА, ќе можете да користите комбинација од потези со дриблање што водат во тројки без напор.
 • Создавач на простор: Оваа значка ќе ви даде подобрена способност за погодување скокачи и шутеви со скокови наназад, а исто така ги предизвикуваат бранителите почесто да се сопнуваат.Сето ова е за генерирање начини за вашиот шутинг гард да направи повеќе простор, што ќе го отвори остатокот од вашиот резултат.

Најдобри значки за играње

1 Куќа на славните, 4 златни, 3 сребрени и 7 бронзени со 16 потенцијални значки поени

 • Брз прв чекор: Како стрелец прво, ќе сакате да дадете приоритет да го победите бранителот пред ти. Оваа значка ќе обезбеди поексплозивни први чекори од тројна закана и зголемување на големината, заедно со побрзо и поефективно лансирање како ракувач со топката.
 • Рачки со денови: Обично, кога вашиот играч е изведувајќи потези за дриблање, ќе бидете подложни на осиромашена издржливост бидејќи тоа ви ја троши енергијата. Сепак, оваа значка ви овозможува побрзо да ги поврзувате комбинации со синџир на подолги временски периоди, намалувајќи ја количината на изгубена енергија и задржувајќи го вашиот пакет за дриблинг недопрен. Кога сте во комбинација со Space Creator, можете да дриблате колку што сакате.
 • Кламп прекинувач: Спарувањето на ова со вашиот 89 Strength ќе направи чуда за вашите возачки способности. Оваа значка ќе ви помогне да освоите повеќе конфронтации еден-на-еден со удари на телото, ефикасно спротивставувајќи се на другите играчи кои ги ангажираат Клемпс. Оние 50-50 средби во бојата кога бранителот е на колкот сега ќе биде поверојатно да одат по ваш начин.
 • Не може да се откине: Помалите чувари се забавуваат со играње на патеките за додавање и соголување на топка на вашите дискови. Во обид да се минимизира глупостапревртување, оваа значка ќе ви помогне да управувате со топката така што ќе го отежне украдењето на топката без разлика дали изведувате потези за дриблање или возите во боја.

Најдобра одбрана & засилувач; Значки кои се враќаат

3 Куќа на славните, 5 златни, 2 сребрени и 4 бронзени со 13 потенцијални значки

 • Сидро: Со вашите 70 Блокирајте, можете да ја опремите оваа значка за да ја подобрите способноста за блокада на вашиот играч и натпревар за шут во бојата. Да се ​​​​биде добар бранител за помош значи да се попречат движењата од опозицијата и да се помага кога е можно.
 • Предизвикувач: Одбраната на оваа градба ја нагласува периметарската одбрана, па затоа ќе сакате да користите значки што ќе помош за оваа цел. Без сомнение, оваа значка значително ќе ги подобри вашите натпревари во периметарски шут, така што, дури и ако победите, сепак ќе можете да се опоравите и да обезбедите цврста одбрана. Ова е од клучно значење против многу од побрзите чувари во лигата.
 • Стегачи: Повторно, ова ќе ви помогне во вашиот потфат да бидете прооден во дефанзивниот крај. Ќе можете да користите побрзи отсечени потези и да бидете поуспешни кога се удирате или јавате со колковите на управувачот со топката.
 • Закана: Оваа значка ќе ве награди што останувате пред вашиот маж со солидна корисничка одбрана со тоа што ќе му паднат атрибутите на противникот кога вашиот играч останува пред него. Заканата и Стегите треба да одат заедно за да ве претворат во бранител на периметарот за заклучување.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.