GTA 5 Лов на богатство

 GTA 5 Лов на богатство

Edward Alvarado

Содржина

Ако завршивте со мали плен и барате да добиете голема готовина во Grand Theft Auto V , што може да биде подобро од богатство? Еве како можете да започнете & завршете го вашиот лов на богатство.

Подолу, ќе прочитате:

  • Преглед на споредната мисија GTA 5 Treasure Hunt
  • Што може да најдете додека ја играте споредната мисија GTA 5 Treasure Hunt
  • Локацијата на сите 20 богатства за споредната мисија GTA 5 Treasure Hunt

Една од многуте карактеристики на GTA 5 е споредната мисија „Лов на богатство“, која ги задолжува играчите да пронајдат и собираат скриени богатства расфрлани низ светот на играта.

1>GTA 5 Мисијата за лов на богатство може да се пристапи со посета на делот „Колекционерски предмети“ од менито на играта. Откако ќе стигнат таму, на играчите ќе им биде дадена мапа на светот на играта со означени локациите на скриените богатства. Играчите потоа ќе мора да патуваат на секоја локација и да го бараат богатството кое може да се најде во различни форми, како закопано во земја или скриено во градите.

Исто така, погледнете: Експлозивни куршуми во GTA 5

Една од дваесетте локации ќе содржи навестување залепено на некоја случајна ставка таму. Ако трагата е во близина, би требало да можете да слушнете како ѕвони метален ветер.

Иако ова не е локацијата на вистинското богатство, белешката укажува на три дополнителни места каде што можат да најдат индиции што ќе донесат нив таму.Важно е да запомните дека ако ја напуштите мисијата на половина пат, ќе се вратите на почетокот и ќе мора да ја искористите поштата за да стигнете до ново место.

Самите богатства можат да бидат што било, од златни прачки до редок накит па дури и готовина. Откако ќе се соберат, овие богатства може да се продадат на различни ликови во играта за значителна сума пари.

Мисијата GTA 5 Treasure Hunt не е само одличен начин да заработите дополнителна готовина во играта, но додава и дополнителен слој на истражување. Скриените богатства се наоѓаат на некои од најоддалечените и тешко достапни локации во играта, така што нивното наоѓање може да биде доста предизвик. За да ви биде полесно, еве ги оние 20 локации каде што можете да најдете богатство:

1) планината Јосија/Касиди Крик

2) Винвуд Хилс

Исто така види: Готски облека Roblox

3) Гробиштата на Пацифик Блафс

4) Пристаништето Дел Перо

5) Лозјата на Хилс Тонгва

6) планинскиот венец Сан Чиански

7) Големата црква Чапарал

8) Касиди Крик

9) Сенди Шорс/Море Аламо

10) планински венец Сан Чиански

11) планина Татавијам

12 ) Пустината Гранд Сенора

13) Голф-клуб Лос Сантос

14) Тихиот Океан

Исто така види: Покриеност на печатот Madden 23: Како да притискате, совети и трикови

15) Големата Чапарра

16) Сенди Шорс

17) заливот Палето

18) планината Чилијад

19) Тонгва Хилс/Тонгва водопади

20) Сенди Шорс

Крајна линија

Генерално, мисијата за лов на богатство во GTA V е забавна и привлечна странаquest што додава дополнителен слој на длабочина на играта. Тоа е одличен начин да заработите дополнителни пари и да го истражувате светот на играта во исто време.

Проверете повеќе од нашите статии, како што е ова парче на Feltzer во GTA 5.

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.