MLB The Show 22 All Stars of the Franchise Program: Сè што треба да знаете

 MLB The Show 22 All Stars of the Franchise Program: Сè што треба да знаете

Edward Alvarado

Најновата избрана програма падна во MLB The Show 22, и навремена со програмата All-Stars of the Franchise поставена со Home Run Derby и All-Star натпреварот од Доџер стадионот во Лос Анџелес. Како и програмата „Иднината на франшизата“, има една шеф-картичка за секоја франшиза претставена со избор на „Ол-стар“ игри . Програмата ќе трае (сега) нешто помалку од 22 дена.

Подолу, ќе најдете сè што треба да знаете за програмата All-Stars of the Franchise. Ова ќе вклучува преглед на секоја од 30-те бос картички, како и различни награди што можете да ги добиете во текот на програмата.

Програмата за сите ѕвезди на франшизата

Ограничувањето на искуството, кое исто така го прикажува новиот пакет Ballin' out of Control.

Ол-старите на Идната програма се придржува до програмата „Иднина на франшизата“ со тоа што има ограничување на поени за искуство од еден милион . Уште подобро, има широк спектар на награди за отклучување во програмата, вклучително и нов пакет – Ballin’ out of Control. Ќе отклучите цела опрема фокусирана на фаќање и удирање во раните фази на програмата, исто така.

Не заборавајте да го притискате Daily Moment секој ден за лесни 1.500 Искуство. Доколку ги зачувавте претходните две покрај моментот за денот на пуштањето на програмата, лесно ќе додадете 4.500 искуство . Дневните моменти ќе бидат најлесните задачистекнете искуство.

Исто така види: Најдобрите борци во UFC 4: Unleashing The Ultimate Fighting Champions

Следно, има 30 различни моменти на Истакната програма , по еден за секоја од 30-те главни картички. Секој момент ќе ви обезбеди 1.500 поени за искуство за вкупно 45.000 искуство. Само тие поени ќе ве спуштат на ниво 18.

Страницата за вчитување на Избраната програма моменти, со истакнување на Тони Гонсолин на затајувачите.

Следно, ќе имате Легенда и засилувач; Ретроспективни мисии за завршување. Има 30 мисии и треба да ги отклучите сите 30 (три по пакет) низ програмата. Како и со другите програми, на напаѓачите ќе им треба 300 паралелно искуство и на бокалите ќе им треба 500 паралелно искуство.

Вообичаено, се препорачува да се фатат бокалите бидејќи е полесно да се постигнат нивните мисии со паралелно искуство побрзо од напаѓачите. Сепак, ова може да биде одлично време за приоритизирање на оние легенди и ретроспективи што ви се потребни за да ги комплетирате придружните колекции .

Ќе започнете со пакетот за Националната лига со искуство од 10.000 (ниво 5). Во пакетот има Ол-стар, постсезона, премиер, второ полувреме, пресвртница, награди и картички . Играчите се движат од 90 OVR до 94 OVR, но повторно, можеби е повеќе за нивната асоцијација на картички отколку нивниот целокупен рејтинг во овој момент.

Пакот од Американската лига е втор со 25.000 искуство (ниво 10). Има Приум, второ полувреме, пресвртница, награди,Месечни награди, All-star, Rookie, Future Stars, Veteran и Finest картички во овој пакет. Тие се исто така оценети 90-94 OVR. Сè уште нема Најдобра категорија во Легендите & засилувач; Флешбекови колекции, па можеби ќе сакате да ја прескокнете таа картичка.

Постои и мапа на Conquest за оваа програма, мапата Jet Stream. Има шест упоришта за освојување, но ќе мора да го освоите територијата на Метс на првиот свиок , што ќе ве фати група Ballin' is a Habit. Едноставно упатете се директно кон упориштето на Мец. Веројатно ќе треба да извадите една територија (играјте наместо сим за да бидете безбедни), но ако се оди добро, треба да имате предност од 12-7, што ќе ви овозможи да играте на тешкотија на ветеран. Оттаму, едноставно освојте ја секоја територија пред да го освоите последното упориште за да ја завршите картата и додајте уште 30.000 искуство .

Само 30-те моменти и мапата Conquest ќе ви обезбедат 75.000 искуство (ниво 29) . Тоа е доволно за првите две од секоја од Легендите & засилувач; Пакети со ретроспективи. Веројатно ќе завршите поблиску до 85.000 или 100.000 искуство врз основа на тоа колку игри на Conquest играте и колку добро играте во тие игри.

Дали во оваа програма има задача или Showdown Collections

Како и со претходната програма Sizzling Summer, оваа програма не започнува со мисија на колекции или Showdown . Сепак, Sizzling Summer заврши со четириКолекции и една пресметка, па очекувајте слични за All-Stars of the Franchise. Една од веројатните колекции ќе бидат играчите на месечните награди во јули, а Showdown најверојатно ќе се фокусира на картичките за шефови.

Сите ѕвезди на франшизата шеф картички

Ќе ги отклучите вашите првиот бос пакет со искуство од 100.000.

Како што претходно беше споменато, има 30 бос картички од кои ќе отклучите 18 доколку достигнете 400.000 искуство (ниво 69). Има три пакети по поделба, така што ќе отклучите 60 проценти од картичките за шефови.

Ќе започнете со N.L. Запад со 100.000 искуство. Шефските картички се 97 OVR, освен за левиот олеснувач Џо Мантипли од Дајмондбекс, кој има 95 OVR . Останатите газди се првите играчи од Колорадо, К.Џ. Н.Л. Централно на 120.000 искуство. Како и претходниот пакет, само реливерот е оценет со 95 OVR со поблиску Дејвид Беднар од Питсбург . Останатите четворица играчи, сите оценети со 97 OVR, ги вклучуваат ловецот Вилсон Контрерас од Чикаго, почетниот фрлач Луис Кастиљо од Синсинати, стартниот фрлач и владејачкиот победник на Сај Јанг, Корбин Бурнс од Милвоки, и првиот играч Пол Голдшмит од Сент Луис. 19>

Н.Л. Исток ги заокружува трите дивизии на Националната лига во140.000 искуство. Ова е првиот пакет каде што сите пет шефови се 97 OVR . Тие вклучуваат кратки позиции Денсби Свонсон од Атланта, стартен фрлач и водечки кандидат на Сај Јанг, Сенди Алкантара од Мајами, поблискиот Едвин Дијаз од Њујорк, десното поле Брајс Харпер од Филаделфија и десното поле Хуан Сото од Вашингтон (засега).

А. Тие го вклучуваат почетниот бокал Џастин Верландер од Хјустон, едногласно 2021 M.V.P. и насловна спортист на „Шоу 22“, Шохеи Охтани од Лос Анџелес, почетниот фрлач Пол Блекбурн од Оукленд, дебитантот во центарот на теренот Хулио Родригез од Сиетл и стартниот фрлач Мартин Перез. Овој пакет содржи четири стомни, иако Охтани ќе погоди одлично во вашиот тим на Дијамантската династија.

Следниот е A.L. Central со 180.000 искуство. Има само еден играч оценет 95 OVR, олеснувачот Грегори Сото од Детроит. Останатите четворица играчи имаат 97 OVR и го вклучуваат вториот играч Андрес Гименез од Кливленд, краткиот играч Тим Андерсон од Чикаго, левиот играч Ендрју Бенинтенди од Канзас Сити , и првиот играч Луис Арез од Минесота.

Конечно, A.L. East ги заокружува поделбите со 200,00 искуство. Има и еден играч оценет со 95 OVR, поблиску Хорхе Лопез од Балтимор . Останатите четворица 97 играчи на ОВР го вклучуваат Џеј Ди Мартинез од Бостон, центаршути водачот на домашната трка од 2022 година, Арон Џаџ од Њујорк, почетниот фрлач Шејн МекКланахан од Тампа Беј и ловецот Алехандро Кирк од Торонто.

Повторно, ќе ги комплетирате пакетите Ол-старови на франшизата со искуство од 400.000 Вкупно 18 газди. Овие картички имаат и своја новододадена категорија во Легендите & засилувач; Колекции на ретроспективи.

Ако продолжите со искуството над 400.000, можете да отклучите уште картички за иднината на франшизата . Можете да додадете уште шест во вашата колекција, по една за секоја поделба. Исто така, има глутници Big Dog (сетови 1-3), Headliners пакети (Set 30-31), Always Intense (Set 1-2) и неколку нови пакети Ballin' out of Control.

Исто така види: Можете ли да играте Roblox на Oculus Quest 2?

Исто така, ќе биде објавен сет Home Run Derby веднаш по (во моментот на пишување во тек) Home Run Derby, затоа внимавајте и на тоа.

Насочете ги картичките на шефовите што ги сакате. Со можност за избор на 18, можете да поставите две почетни состави. Поминете на вашиот пат низ програмата All-Stars of Franchise во MLB The Show 22 и додајте уште малку доминација на вашиот тим од Дијамантската династија!

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.