ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за најавување во режим на кариера

 ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) за најавување во режим на кариера

Edward Alvarado

Потребно е да се придвижи топката напред и да се заштити одбраната, да се исфрлат напаѓачите на продорни патеки нагоре, како и да се исфрлат сите напаѓачи кои трчаат низ средината на паркот, од централните играчи од средниот ред се бара да играат двонасочна игра.

0>Овде, ќе ги најдете сите најдобри чуда од CM што треба да се пријават во FIFA 22 Career Mode.

Избор на најдобрите централни играчи од средниот ред (CM) на FIFA 22 Career Mode

Да се ​​пофалите со генерациски таленти како Едуардо Камавинга, Педри и Рајан Гравенберч, не можете да изберете кога станува збор за чудесните деца на CM во ФИФА 22.

Исто така види: Покемон Скарлет & засилувач; Виолетова: Алфорнада PsychicType Gym Водич за да го победи лалето

За да ги обезбедиме само најдобрите чуда од средниот ред за потпишување во режимот на кариера, оние кои се избрани овде се на возраст од 21 или помлади, имаат CM наведено како нивна претпочитана позиција и имаат минимален потенцијален рејтинг од 83.

Во основата на овој напис, ќе најдете ја целосната листа на сите најдобри чуда од централниот среден ред (CM) во ФИФА 22.

1. Педри (81 OVR – 91 POT)

Тим: ФК Барселона

Возраст: 18

Плата: 43.500 фунти

Вредност: £46,5 милиони

Најдобри атрибути: 89 Баланс, 88 Агилност, 86 Издржливост

По експлозијата на сцената минатата сезона , Педри сега е најдобар КОРежим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади голмани (GK) за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади англиски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади бразилски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади шпански играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади германски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади француски играчи за најавување во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади италијански играчи за најавување во режим на кариера

Барајте го најдоброто млади играчи?

ФИФА 22 режим на кариера: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF) за потпишување

ФИФА 22 режим на кариера: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) до Потпише

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади дефанзивни играчи од средниот ред (CDM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади централни играчи од средниот ред (КМ) за потпишување

Кариера на ФИФА 22 Режим: Најдобри млади напаѓачки играчи од средниот ред (CAM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади леви крилни играчи ( LM & засилувач; LW) за да се потпише

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади средишни бекови (CB) до потпишување

ФИФА 22 режим на кариера: Најдобри млади леви бекови (LB & LWB) до потпишување

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри млади голмани (ГК) за потпишување

Барате поволни цени?

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потписи за истекување на договорот во 2022 година ( Прва сезона) и БесплатнаАгенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за истекување на договор во 2023 година (втора сезона) и бесплатни агенти

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри потпишувања за заем

Режим на кариера на ФИФА 22: Најдобри скриени скапоцени камења од долната лига

Режим на кариера на FIFA 22: Најдобри евтини средишни бекови (CB) со висок потенцијал за потпишување

Режим на кариера на FIFA 22: Најдобри евтини десни бекови (RB & RWB) со Висок потенцијал за потпишување

Ги барате најдобрите тимови?

FIFA 22: Најдобри одбранбени тимови

FIFA 22: Најбрзите тимови за играње

ФИФА 22: Најдобри тимови за користење, обнова и почеток во режим на кариера

wonderkid во ФИФА 22 поради тоа што има 18 години и има потенцијален рејтинг од 91.

Ви треба вашите централни играчи од средниот ред да имаат способност да играат сигурни додавања, како и да имаат мотор да работат на двата краја на теренот 90 минути: Педри веќе го нуди ова и покрај неговата нежна возраст. Со 88 агилност, 86 издржливост, 85 кратки додавања, 86 визија и 80 долги додавања, на Шпанецот веќе може да му се верува во средниот ред.

Откако помина дополнителна сезона на позајмица во клубот што го разви, УД Лас Палмас, Педри конечно пристигна на Камп Ноу за стартот на минатата сезона. Тинејџерот на крајот одигра 52 натпревари за гигантите од Каталуња, што доведе до тоа да се пробие во репрезентацијата на Шпанија и да биде нивна ѕвезда на Евро 2020.

2. Рајан Гравенберч (78 OVR – 90 POT)

Тим: Ајакс

Возраст: 19

Плата: 8.900 фунти

Вредност: 28,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 84 Контрола на топка, 83 дриблинг, 81 Stamina

Тој е на потесниот избор на играчи за фудбалски симулации неколку години и ги оправда очекувањата само во реалниот живот. Сега, во ФИФА 22, Рајан Гравенберч е второто најдобро момче на CM што потпишало во Career Mode.

Со вкупно 78 и со потенцијален рејтинг 90, холандскиот играч од средниот ред веќе изгледа дека мора да се купи во 19-годишник, со неговите атрибути кои ја зголемуваат оваа позиција. Десниот футерима 6'3'' за да биде вистинско присуство во средината на паркот, користејќи ја неговата 84 контрола на топката, 81 визија, 79 кратки додавања и 78 долги додавања за да ги оркестрира постапките.

Амстердамецот има веќе двапати го крена штитот од Ередивизија, двапати Купот на Холандија и Европското првенство до 17 години. Значи, да се каже дека тој е постигнат би било потценување. Минатата сезона тој командуваше со средниот ред на Ајакс, играјќи 47 натпревари за да даде пет гола и шест асистенции.

3. Jude Bellingham (79 OVR – 89 POT)

Тим: Борусија Дортмунд

Возраст: 18

Плата: 17.500 фунти

Вредност: 31,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 87 издржливост, 82 реакции, 82 агресија

Со оцена од 89 , Борусија Дортмунд има уште едно чудесно дете во својот прв тим, со Џуд Белингам кој се рангира меѓу најдобрите млади директори во ФИФА 22.

На 18-годишна возраст, Белингем веќе е тотален работен коњ, со 87 издржливост , 82 реакции, 81 агилност и 82 агресивност. Во суштина, Англичанецот е создаден да го покрива теренот од кутија до кутија сега, со неговиот атлетизам и техничките вештини само што се подобруваат додека се искачува кон тој голем потенцијален рејтинг.

Исто така види: Batmobile GTA 5: вреди цената?

Минатата сезона, првата сезона на родителот на Стурбриџ во Бундеслигата откако се пресели од Бирмингем Сити, Белингем ги грабна во првите шанси што му беа дадени, на крајот зацврстувајќи го стартното место. До крајот насезона, тој постигна четири гола и четири асистенции на 46 натпревари.

4. Едуардо Камавинга (78 OVR – 89 POT)

Тим: Реал Мадрид

Возраст: 18

Плата: 37.500 фунти

Вредност: 25,5 милиони фунти

Најдобри атрибути: 81 смиреност, 81 контрола на топката, 81 кратко додавање

Сè уште има само 18 години, но веќе доверлив централен играч за врска за Стад Рене и, сè повеќе, за Реал Мадрид, нема да изненади многумина што Едуардо Камавинга се рангира како еден од најдобрите чуда од средниот ред во ФИФА 22, достигнувајќи потенцијална оценка од 89.

Камавинга помина време во дефанзивниот среден ред, што се рефлектира во атрибутите на 78-те вкупни играчи од средниот ред. Не само што има 81 кратко додавање, 80 издржливост и 81 контрола на топката, туку францускиот тинејџер исто така го започнува режимот на кариера со 76 прекини, 78 стоечки удари и 75 дефанзивна свест.

Како да сака да даде изјава додека нивните вечни ривали за титулата беа во превирања, Лос Бланкос потрошија нешто помалку од 30 милиони фунти за да го добијат еден од највисоко оценетите млади играчи во светот. Откако се префрли на Бернабеу, Камавинга доби многу време за игра во централниот и дефанзивниот среден ред.

5. Maxence Caqueret (78 OVR – 86 POT)

Тим: Олимпик Лион

Возраст: 21

Плата: £ 38.000

Вредност: 27 милиони фунти

Најдобри атрибути: 87 Агилност, 86 издржливост, 85 рамнотежа

На второто ниво на најдобрите CM чуда во ФИФА 22 е Максенс Какерет, кој може да го развие својот вкупен рејтинг од 78 на 86 потенцијален рејтинг.

И покрај падот на POT од горенаведените навистина елитни CM-и, Caqueret е сè уште одличен талент за потпишување во Career Mode. Неговата 87 агилност, 86 издржливост, 85 рамнотежа, 83 агресивност и 81 кратко додавање се веќе достојни особини за стартен центар, и покрај неговата почетна 78 вкупна оценка.

Пробивањето во Лига 1 се враќа во Сезоната 2019/20, францускиот играч од средниот ред сега е етаблиран дел од стартните 11 на Олимпик Лион. Ниту еден за директно влијание на листата на резултати, минатата сезона, Какере постави еден гол на 33 натпревари.

6. Пабло Гави (66 OVR – 85 POT)

Тим: ФК Барселона

Возраст: 16

Плата: 3.300 фунти

Вредност: 1,8 милиони фунти

Најдобри атрибути: 78 Рамнотежа, 77 Агилност, 74 кратки пропусници

Поради него Имајќи само 16 години и потенцијален рејтинг од 85, Пабло Гави е точниот тип на чудесен човек што играчите на ФИФА ќе го бараат, при што тој се рангираше на шестото место меѓу најдобрите млади CM кои потпишаа во Career Mode.

<. 0>Како што би претпоставиле од некој толку млад со вкупен рејтинг 66, Гави сè уште нема многу корисни оценки за атрибути. Најважните се неговите 77 агилност, 74 кратки додавања, 70 контрола на топката, 70 визија,и 69 долги додавања, кои ветуваат многу за неговиот развој во длабок плејмејкер - или инкарниран Чави, ако сакате.

Врз основа на фактот дека Гави ја започна сезоната добивајќи минутажа во Барса првиот тим, играјќи во Ла Лига и Лигата на шампионите, не би било изненадување ако ажурирањето на ФИФА 22 во средината на сезоната го зголеми потенцијалот на Шпанецот.

7. Ilaix Moriba (73 OVR – 85 POT )

Тим: Ред Бул Лајпциг

Возраст: 18

Плата: £14.000

Вредност: 6 милиони фунти

Најдобри атрибути: 76 Дриблинг, 76 Краток пас, 75 финиш

Илаикс Мориба е посебен талент и сега е во совршениот клуб за да го достигне својот потенцијал. Во ФИФА 22, ова се рефлектира во неговиот потенцијален рејтинг од 85, што го става играчот од средниот ред од 6'1'' меѓу најдобрите ЧМ чуда во играта.

Изградбата на Гвинеецот со младинци од Шпанија е речиси на офанзивен играч за врска, но неговите добро заокружени рејтинзи го прават совршен и за улогата на КО. 76 кратки додавања на Мориба, 74 контрола на топката и 75 долги додавања се токму она што го сакате од плејмејкерот во средината на паркот, но тоа е 75-та завршница што гејмерите на ФИФА 22 ќе сакаат да ја искористат: да се натера тинејџерот да се нафрли кон шеснаесетникот за да оган во задниот дел од мрежата.

Главниот производ во продажбата на Барселона на крајот од летниот прозорец, Мориба сега се најде во многу подобра ситуацијаза неговиот развој. Тој забележа 18 настапи за Барса, но неговиот нов клуб во Источна Германија има вештина да развива необработени таленти во ѕвезди од светска класа.

Сите најдобри млади централни играчи од средниот ред (CM) во ФИФА 22

Во табелата подолу, можете да ги видите сите најдобри чудесни централни играчи од средниот ред во ФИФА 22, подредени во табелата според нивните потенцијални рејтинзи.

Играч Севкупно Потенцијал Возраст Позиција Тим
Педри 81 91 18 CM ФК Барселона
Рајан Гравенберч 78 90 19 CM, CDM Ајакс
Џуд Белингам 79 89 18 CM, LM Борусија Дортмунд
Едуардо Камавинга 78 89 18 CM, CDM Реал Мадрид
Maxence Caqueret 78 86 21 CM, CDM Олимпик Лион
Пабло Гави 66 85 16 CM ФК Барселона
Илаикс Мориба 73 85 18 CM RB Лајпциг
Aster Vranckx 67 85 18 CM, CDM VfL Wolfsburg
Marcos Antonio 73 85 21 CM, CDM Шахтјор Донецк
РикиПуиг 76 85 21 CM ФК Барселона
Кертис Џонс 73 85 20 CM Ливерпул
Аурелиен Чоамени 79 85 21 CM, CDM AS Монако
Грегорио Санчез 64 84 19 CM, CAM RCD Еспањол
Марко Булат 69 84 19 CM, CDM Динамо Загреб
Самуеле Ричи 67 84 19 CM, CDM Empoli FC
Мануел Угарте 72 84 20 CM, CDM Спортинг CP
Енцо Фернандез 73 84 20 CM Ривер Плата
Мартин Батурина 64 83 18 CM, CAM Динамо Загреб
Антонио Бланко 71 83 20 CM, CDM Реал Мадрид
Луис Бејт 63 83 18 CM, CDM Лидс Јунајтед
Кристијан Медина 70 83 19 CM Бока Јуниорс
Николо Фаџоли 68 83 20 CM, CAM Пиемонте Калчо (Јувентус)
Ерик Лира 69 83 21 CM UNAM
Нико Гонзалес 68 83 19 CM, CAM ФК Барселона
УнаиВенчедор 75 83 20 CM, CDM Атлетски клуб Билбао
Чави Симонс 66 83 18 CM Пари Сен Жермен
Orkun Kökçu 75 83 20 CM, CAM Feyenoord
Фаусто Вера 69 83 21 CM, CDM Аргентинос Јуниорс
Ељиф Елмас 73 83 21 CM ССЦ Наполи
Никола Раскин 71 83 20 CM, CDM Стандард де Лиеж

Добијте го командантот на вашиот среден ред во годините што доаѓаат со потпишување на едно од најдобрите чуда од средниот ред во режимот на кариера на ФИФА 22.

Барате чудесни деца ?

ФИФА 22 Wonderkids: Најдобри млади десни бекови (RB & RWB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви бекови (LB & amp; LWB) до Најавете се во режим на кариера

ФИФА 22 Wonderkids: најдобри млади централни бекови (CB) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади леви крилни играчи (LW & засилувач; LM) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади десни крила (RW & RM) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачи (ST & CF ) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади напаѓачки средни играчи (CAM) за да се најавите во режим на кариера

FIFA 22 Wonderkids: Најдобри млади одбранбени играчи од средниот ред (CDM) за да се најавите

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.