Измамник кодови за потребата за брзина созревање

 Измамник кодови за потребата за брзина созревање

Edward Alvarado

Кодовите за измамници се главен дел од видео игрите со децении, дозволувајќи им на играчите да отклучат посебни способности или да прескокнуваат напред во различни делови од играта. Додека многу модерни игри не вклучуваат шифри за измами, серијата Need for Speed ​​отсекогаш била позната по својата широка употреба на измамници. Во Need for Speed ​​Payback, играчите можат да користат различни шифри за мамење за да го подобрат своето искуство во игра.

Исто така, проверете: Дали е отворен свет Need for Speed ​​Hot Pursuit?

Еден од најпопуларните кодови за измами за Need for Speed ​​Payback е кодот „Отклучи ги сите“, кој го отклучува секој автомобил и секој настан во играта. Овој измамник е корисен за играчите кои сакаат да го искусат сето она што играта може да го понуди без да мораат да се трошат низ кампањата или да поминуваат часови собирајќи валута во играта. За да го активираат измамникот „Отклучи ги сите“, играчите можат да го внесат кодот „iammostwanted“ на главното мени.

Исто така, проверете: шифри за измама за Need for Speed ​​Pro Street Xbox 360

Други функционални шифри за измами за Need for Speed ​​Payback е кодот „Infinite Nitrous“, кој им овозможува на играчите да го користат својот азотен засилување на неодредено време. Ова може да биде особено корисно во трките со голема брзина или за време на полициската бркање, бидејќи им овозможува на играчите да ја задржат предноста во брзината во однос на нивните противници. Играчите можат да го внесат кодот „гаснење“ на главното мени за да го активираат измамникот Infinite Nitrous.

Покрај овие шифри за измами за Need for SpeedОтплатата вклучува неколку измами за „дебагирање“ кои им овозможуваат на играчите да манипулираат со различни аспекти на играта. На пример, кодот „Инстант поправка“ веднаш ја поправа секоја штета на автомобилот на играчот, додека кодот „Инстантно ладење“ го ресетира ладењето на азотно засилување на плеерот. Овие измами може да се активираат со внесување на кодовите „поправка автомобил“ и „ладење“ на главното мени.

Исто така види: Maneater: Список и водич за сетови за еволуција на коските

Вреди да се напомене дека иако кодовите за измами за Need for Speed ​​Payback несомнено можат да ја направат играта попријатна, тие можат исто така, одземе од севкупниот предизвик и чувството за достигнување што доаѓа со завршување на настани и отклучување автомобили преку традиционалната игра. Некои играчи можеби претпочитаат да ја играат играта без измами, додека други може да уживаат во дополнителната погодност и разновидност што ја обезбедуваат. На крајот на краиштата, одлуката да се користат шифри за измама зависи од играчот и неговите преференции.

Исто така, проверете: Напуштени автомобили во потреба од враќање на брзината

Како заклучок, шифрите за измами за понудата за враќање на Need for Speed разновидни измами кои можат да го подобрат искуството во игра за играчите кои сакаат да го отклучат секој автомобил и настан во играта или да ги подобрат своите перформанси на трки. Овие кодови може да се активираат со внесување на одредени фрази во главното мени. Сепак, играчите треба да бидат свесни дека користењето шифри за мамење може да го намали предизвикот и чувството за постигнување што доаѓа со традиционалната игра.

Исто така види: Grunge Roblox Облеки

Исто така, проверете:Кодови за измамници за Need for Speed ​​Most Wanted

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.