Maneater: Список и водич за сетови за еволуција на коските

 Maneater: Список и водич за сетови за еволуција на коските

Edward Alvarado

Коскена гарнитура

Постојат три сетови за еволуција на бик-ајкули во Maneater, при што сетот за коски се состои од пет еволуции на коските.

Јаките страни на сетот на коските се во неговите напади на меле , со поставениот бонус што ви овозможува намалување на штетата од ајкулата.

Целосен список за еволуција на коските

За да добиете пристап до сите делови од сетот за коски во Maneater, ќе треба да преземете и поразете неколку од Apex предаторите на играта.

Icon Evolution Како да отклучите Трошоци за надградба на ниво 5
Коскени заби Поразете го Apex Barracuda (Езеро на мртви коњи) 44.000 минерали, 525 мутагени
коскена глава Поразете ја Apex Orca (Кавијарски клуч) 44.000 минерали, 525 мутагени
коскено тело Поразете го Apex Hammerhead (Sapphire Bay) 44.000 Mineral, 525 Mutagen
Коскени перки Пораз Апекс Мако (Златни брегови) 44.000 минерал, 525 мутаген
Коскена опашка Порази го Големиот Бело (просперитет песоци) 44.000 минерали, 525 мутагени

За да го надградите целосниот сет на коски на ниво 5, ќе ве чини 220.000 минерали и 2.625 Мутаген.

Бонуси за коските

Со опремување на повеќе од една еволуција на коските на вашата ајкула, ќе имате корист од дополнително намалување на штетата до следните износи:

  • Две коскиЕволуции: +1 Намалување на оштетување
  • Три еволуции на коските: +3 Намалување на Оштетување
  • Четири Еволуции на коските: +6 Намалување На Оштетување
  • Пет Еволуции на Коските: +10 Намалување На Оштетување

Како и поставениот бонус, ќе добиете и дополнителни поволности по еволуција на коските на вашата ајкула, вклучувајќи:

  • Коскени заби: дополнително оштетување од треш и оштетување од каснување од брод;
  • Коскена глава: дополнително оштетување на удирање, отпорност на удар на екипажот на брод, отпорност на оштетување на екипажот на брод, сила на овен и отпорност на оштетување;
  • Тело на коските: Добијте пристап до способноста за дробење коски;
  • Коскени перки: нанесувајте штета кога вршите затајување;
  • Коскена опашка: зајакнат опаш, удирање, радиус на прскање и дополнителна отпорност на оштетување.

Ефектите и дадените способности со секоја еволуција на коските се подобрува како што ги надградувате од Ниво 1 на Ниво 5.

Како да ја користите коскената ајкула

Горната слика ги прикажува параметрите на рејтингот на мега бик ајкула што ги има сите пет еволуции во Bone Set опремени и надградени до Ниво 5.

Исто така види: Farming Simulator 22: Најдобри животни од кои може да заработите пари

Коскениот сет нуди некои од најмоќните засилувања за вашите физички напади. Коскените перки нанесуваат штета кога избегнувате; Коскената опашка го прави вашиот опаш многу посилен; и способноста за дробење коски ви овозможува да направите огромна штета кога скокате.

Само да имате неколку делови од комплетот за коски опремени може да ја направи вашата ајкула многу помоќна. Ако типретпочитате да се борите директно со вашите непријатели, за потоа да гризнете или да го камшикувате опашот, сетот за коски е најдобрата еволуциска линија што треба да се следи.

Исто така види: Сè што треба да знаете за новите лиги на ФИФА 23

Иако на бик-ајкулата покриена со коски нема брзина, нејзината неверојатна маса, здравјето и одбранбените шипки значат дека станувате речиси незапирливи кога напаѓате од непосредна близина или во воздух.

За да ја зголемите брзината на коскената ајкула која ѝ недостасува, размислете за опремување на еволуцијата на органите Напреден сонар, амфибија, надбубрежна жлезда, или Brutal Muscles бидејќи секој од нив ја зголемува лентата за оценување брзина.

Барате повеќе водичи за еволуција?

Maneater: Shadow Evolution Set List and Guide

Maneater: Bio-Electric Evolution Set List and Guide

Maneater: Organ Evolutions List and Guide

Maneater: Tail Evolutions List and Guide

Maneater: Head Evolutions List and Guide

Maneater: Fin Evolutions List and Guide

Maneater: Body Evolutions List and Guide

Maneater: Jaw Evolutions List and Guide

Maneater: Shark Levels List и How to Evolve Guide

Maneater: Getting to Elder Level

Барате повеќе водичи за Maneater?

Maneater: Apex Predators List and Guide

Maneater: Водич за локации на знаменитости

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.