MLB The Show 21: Најдобри тимови за вашиот пат до шоуто (RTTS) играч

 MLB The Show 21: Најдобри тимови за вашиот пат до шоуто (RTTS) играч

Edward Alvarado

Режимот за кариера на MLB The Show 21, Road to the Show, долго време беше поздравен како еден од најдобрите режими на кариера во спортските видео игри. Со додадена брчка на режимот во овогодинешната верзија, оваа страница ги разгледува најдобрите тимови на кои вашиот играч на топка може да се приклучи во Road to the Show.

Оваа година, The Show ја продолжува својата долга традиција на нудење високо квалитетен режим на кариера во „Патот кон шоуто“, со дополнителна димензија: вие сте двонасочен играч како фаворитот на Ол-стар и МВП на американската лига, Шохеи Охтани.

Овде, ќе ги идентификуваме десетте тимови кои се најпогодни за вашиот двонасочен плеер. Пет ќе бидат тимови за реконструкција, додека другата половина ќе бидат тимови кои ќе се борат и ќе се борат со маргините. Тоа е затоа што треба да очекувате, во зависност од тежината, лизгачите и производството, да стигнете до Мајорс во рок од три сезони. Исто така, голема е веројатноста дека ќе бидете драфтувани од тим за обнова наспроти тим кој се бори, доколку тоа го оставите на случајноста.

Што треба да знаете за вашиот двонасочен играч во Road to the Show

Во шоуто 21, не можете да го увезете вашиот пат во плеерот за прикажување од претходното издание на играта. Наместо тоа, ќе започнете како млад двонасочен изглед непосредно пред денот на нацртот. Ќе бидете почетниот фрлач и позицијата по ваш избор за филдинг, но ќе поминете многу натпревари на одреден играч.

Исто така види: Modern Warfare 2 на PS4

Можете да го изберете тимот што сакате да ве нацрта сотим кој треба да биде во конкуренција со годините што доаѓаат, па иако можете да се обидете да брзате да го составите тимот, шансите се дека тие сепак ќе бидат крал на АЛ Централ додека да стигнете до мајорс.

8. Филаделфија Филис (Национална лига Исток)

Филлис видоа неколку години по јадрото на Рајан Хауард, Џими Ролинс, Чејс Атли, Рој Халадеј, Клиф Ли, и тимовите на Кол Хамелс завршија. Сепак, тие го пронајдоа патот назад кон врвот на НЛ Исток благодарение на двајца играчи стекнати во последниве години.

Брајс Харпер има уште една МВП сезона и вредеше 13-годишната, 330 милиони долари договор што го потпиша на почетокот на 2019 година. Зак Вилер се појавува како кандидат на Сај Јанг откако потпиша со Филис во зима 2019 година.

На Харпер му се придружува Жан Сегура (втора база), Џ.Т. Реалмуто (фаќач) и Рис Хоскинс (прва база) како сидра на составот, додека на Вилер му се придружуваат Арон Нола и Кајл Гибсон на врвот на ротацијата. Тоа е солидна тимска основа за приклучување.

Додека ветераните МекКатчен и Диди Грегориус ги заземаат почетните позиции, и двајцата се исто така во втората половина од нивните кариери, што значи дека би можеле да ги узурпирате со одлична продукција, доколку останат со Тимот. Третата база и централното поле се уште помалку солидни со Алек Бом (кој има потенцијал) и Одубел Херера.

Како бокал, може да биде што поблискуподобра опција. Иан Кенеди е исто така во надолна линија во неговата кариера на 36-годишна возраст, така што може веднаш да се лизнете на таа позиција ако тој се повлече или го напушти тимот.

Граѓаните Банк Парк е исто така стадион со забавен изглед со неговиот висок ѕид десно, цветните леи во левата страна, со испакнат ѕид во левиот центар и зеленилото во центарот. Тоа е повеќе од паркот на напаѓачите, па имајте го тоа на ум.

Со Харпер уште една деценија и Вилер асот уште неколку години, Филаделфија ќе биде тука во борба секогаш кога ќе успеете да се искачите на Мајорс.

Исто така види: Тепа се! Како да играте пријател во MLB The Show 23 и да погодите дома!

9. Сан Диего Падрес (Национална лига Запад)

Два тима од НЛ Запад се најдоа на оваа листа, но ниту еден тим не е Лос Анџелес Доџерс. Тој тим едноставно има премногу длабочина. Наместо тоа, Padres се како Braves и White Sox по тоа што имаат младо, возбудливо јадро кое треба да ги одржува во борба со годините што доаѓаат. тој е само толку добар и толку возбудлив. Додека неговата повторена повреда на рамото е загрижувачка, тој неодамна потпиша 14-годишен договор, па затоа треба да биде во тимот кога ќе стигнете до Падрес, формирајќи го она што би требало да биде опасно дуо за противничките фрлачи.

Мани Мачадо е затворен во третата база. Неодамна стекнатиот Адам Фрејзиер е на второто место, со што Џејк Кроненворт е прво место. Томи Фам е во левото поле, Трент Гришам е внатрецентралното поле, а Вил Маерс е во десното поле.

Добрата вест е што иако се чини дека секоја позиција е заклучена, тоа не е баш така. Играчите како Фрејзер, Кроненворт и Мејерс имаат позициска флексибилност, а позициите на теренот се понесигурни во нивната безбедност на позицијата врз основа на производството - затоа, стремете се кон таа несигурност.

Ротацијата е солидна и може да биде спектакуларна со како Ју Дарвиш, Блејк Снел, Крис Педак и Џо Мусгроув. Ротацијата ќе биде потешка да се разбие за вашиот играч на топка отколку за булпен, така што како кај Phillies, стремежот кон улогата на поблиску може да биде подобра опција.

Petco Park е повеќе парк за стомна, но тоа го прави имаат таа единствена зграда Western Metal Supply Co. во левото поле. Создава убав пејзаж кога можете да исфрлите топка на трибините покрај зградата.

НЛ Западот ќе биде предизвик за победа во годините што доаѓаат, така што играњето за Падрес може да помогне тим кој допрва треба да освои Светска серија го освои својот прв Комесарски трофеј.

10. San Francisco Giants (Националната лига Запад)

Giants се историска франшиза што доаѓа од три победи во Светската серија во 2010-тите. По неколку години наназад и штотуку го пропушти плеј-офот во сезоната 2020 скратена со СОВИД, малкумина предвидеа дека Сан Франциско ќе заврши над третото место во поделбата зад Доџерс иПадрес.

Повторните години од долгогодишните главни членови Бастер Пози (фаќач) и Брендон Крафорд (краток стоп) водеа тим кој ги искористи натпреварите и одбраната во своја полза. Другиот преостанат член на тоа јадро, Брендон Белт (прва база/лево поле), се борел со повреди, но имал некои клучни палки кога е здрав.

Мајк Јастрземски обично започнува на лево поле. Неодамна стекнатиот Крис Брајант може да игра трета, прва и сите позиции на теренот. Повратникот Еван Лонгорија е засаден на третото место. Стивен Дугар имаше кариера во централниот терен, додека ЛаМонте Вејд Јуниор и Алекс Дикерсон направија солидна работа кога играа. Донован Солано и Томи Ла Стела се снајдоа добро плодирање на втората база.

Кевин Гаусман изгледа како нов фрлач со гигантите, имајќи сезона на Сај Јанг ако не постоеше Џејкоб деГром. Џејк Мекги и Тајлер Роџерс имаат направено извонредна работа во задниот дел на тркалото.

Сепак, иако тие се најдобриот тим во бејзболот, неколку позиции се безбедни. Двете позиции кои изгледаат најсигурни се левиот терен со Јастрземски и краток со Крафорд. Договорот на Бет истекува по оваа сезона, а другите позиции имаат ротација.

Гаусман можеби има сезона на Сај Јанг, но ова е исто така прва сезона во која тој покажува ас потенцијал. Праведно е да се запрашаме дали тој може да го одржи тој успех во иднина. ЏониДоговорот на Куето истекува, а остатокот од ротацијата беше солиден, не спектакуларен.

Ова значи дека освен да се биде шорц или лев играч, може да се приклучите на тим кој е подготвен да се бори со години на вашата посакувана позиција . Можеш да извлечеш комплетен Охтани и да бидеш ас на ротацијата и главна закана во составот (не помалку од Мајк Троут).

Можеш да се стремиш да бидеш следниот голем аутфилд на Џајантс како Вили Мејс или Бери Бондс, следниот одличен втор бејзмен како Џеф Кент, следниот одличен прв бејзмен како Вили МекКови, или ас како Хуан Маричал, Тим Линцекум или Бумгарнер.

Оракл Парк е исто така простран терен со уникатни димензии тоа, откако ќе ги разберете сложеноста, може да игра во ваша корист ако го изградите вашиот играч на топка за да одговара на паркот. Гигантите се тим со стареење на јадрото, но и тим кој се подготвува за иднината. Можеби можете да помогнете да се воведе уште една деценија шампионати. Додека сте во тоа, стремете се кон неколку хитови во McCovey Cove!

Може да има други тимови за кои сметате дека припаѓаат на оваа листа на MLB The Show 21, вклучувајќи го и вашиот омилен тим. Без разлика, ако сакате да имате поголема контрола врз вашата судбина, изборот на еден од овие десет тимови треба да ви ги даде посакуваните резултати. Нескокнете се со вашиот играч на топка и оптоварувањата и тргнете на вашето патување до Куперстаун.

избирајќи ги преку разговорот со вашиот агент. Или, можете да оставите на случајноста и да кажете дека само сакате да играте со топка. Ако идентификувате тим, треба да бидете драфтувани од споменатиот тим.

Под „Мојот играч“, шоуто исто така воспостави страница „Вчитај“ за вашиот играч. На оваа страница, ќе има оптоварување и за подигнување и за удирање. Можете да го изберете вашиот архетип и под-архетип горе лево и вашата опрема додека се движите надолу на вашиот плеер.

На главната страница „Мој играч“ на картичката „Мој играч на топка“, вие може да избере „Изглед“ за да работи на изгледот на вашиот плеер, како и да ја менува вашата избрана опрема. Ова е исто така опцијата што ја избирате за „Движења и засилувач; Sounds“, за да го внесете „Batting Stance Creator“ за да креирате сопствен став или да изберете или измените постоечки став, а потоа да ги опремите анимациите за домашно извршување. Можете да го изберете вашето движење на подигнување од опцијата „Анимации“.

Околу еден месец од сезоната на АА, ќе бидете прашани дали сакате да го задржите вашето тековно двонасочно оптоварување, изменете го вашиот двонасочен начин оптоварување со префрлување на улогата на олеснување, фокусирајте се само на удирање и полевање или фокусирајте се само на удар. Изборот навистина зависи од вашиот стил на игра.

Со тоа, списокот започнува. Ова се најдобрите тимови за да се придружите во Road to the Show на MLB The Show 21.

1. Arizona Diamondbacks (Национална лига Запад)

Во моментот на пишување,Аризона е 36-80 со најлош рекорд и процент на победи во целата МЛБ. Како и со секој тим за реконструкција, на Аризона и требаат удари и удари. Ова е местото каде што можете да влезете и да станете спасител на франшизата.

Списокот е закотвен од Кетел Марте во централното поле и Медисон Бумгарнер во ротацијата. Сепак, во согласност со нивниот рекорд, на остатокот од списокот му треба помош.

Речиси секоја позиција, дури и централното поле поради разновидноста на Марте, може да биде ваша. Меѓутоа, ако го направите вашиот играч левичар, можеби е препорачливо да го ограничите изборот на филдинг на теренот, а првата база бидејќи фрлањето со лева рака од другите позиции на теренот до првата база може да предизвика некои проблеми.

Понатаму, Chase Field е забавно место за удар поради базенот во десното централно поле и високиот ѕид во централното поле. Топката може да скокне надвор од паркот, затоа бидете малку претпазливи кога играте терени - особено со левораки моќни удари.

До моментот кога ќе стигнете до мајсторите - и со нивниот список, тоа би можело да биде порано отколку подоцна - би можеле да станете потпора на пресврт и потенцијално да ја донесете првата титула од Светската серија, виртуелно, во франшизата од 2001 година.

2. Baltimore Orioles (Американска лига Исток)

Тим заглавен во обнова на петиците на големите тимови предводени од Крис Дејвис и Адам Џонс на почетокот на 2010-тите, Ориолите се чини дека се на нивнитеначин за борба порано од некои тимови на оваа листа. Сепак, само занемарете го нивниот втор најлош рекорд и процентот на победи во моментот на пишување.

Водени од центарот на теренот на Ол-старот Седрик Малинс, учесникот во дербито на домашно трчање Треј „Бум Бум“ Манчини и асот Џон Менс, О имаат убаво младо јадро. Да станете четврти член на јадрото би можело да биде ваш повик, веројатно на кратко, да ги следите стапките на Куќата на славните и легендата на Ориолс, Кал Рипкен Џуниор.

Камден Јардс е исто така прекрасен терен, и визуелно и за играјте. Исто така, ја носи историјата на теренот каде што Рипкен Џуниор го собори рекордот на Лу Гериг за последователни натпревари започна.

Малку историја за франшизата и стадионот се добри продажни поени, но има уште три сидра за тимот, исто така, помага да се олесни товарот на вашиот играч. Значи, Балтимор треба добро да се вклопи.

3. Детроит Тајгерс (Централна Американска лига)

Детроит е уникатен тим бидејќи очекувањата на експертите за тимот беа мали. сезона, но тие се наоѓаат на второто место во АЛ Централ, во моментот на пишувањето, со рекорд од 57-60.

Фактот што тие се на второто место во нивната дивизија со губитокот на рекорд сепак треба да укаже дека тимот сè уште не е подготвен за борба, но се движи во вистинската насока. Сепак, помага тоа што АЛ Централ беше најлошата дивизијаво бејзбол повеќе сезони.

Списокот на Детроит го предводи новопотпишаниот Џонатан Шуп во втората база, Ерик Хасе во ловецот и идната Куќа на славните Мигел Кабрера на назначениот напаѓач и прва база. Сепак, Венецуелецот веројатно ќе се повлече во играта и во реалноста пред да стигнете до мајорс.

Тие имаат млади терени во Кејси Мизе, Тајлер Александар и Мајкл Фулмер кои ја предводат ротацијата, така што товарот на кесот би не мора да бидете на рамената откако ќе стигнете до Тигрите.

Можете да играте прва или трета база, собирајќи ги старите места на Кабрера откако ќе се пензионира. Доколку вашиот играч има одредена брзина, правејќи го централен играч за да го зачува експанзивниот терен во Комерика Парк, исто така може да биде добра опција.

Комерика е еден од поголемите терени, затоа не очекувајте да погодите премногу Домот работи со вашиот играч, освен ако вашето оптоварување не е создадено за моќ, што би го попречило вашето филдирање ако играте на централно поле.

Ако сакате да имате рака во обновата додека исто така се борите што е можно поскоро, Детроит можеби биди твој тим во The Show 21.

4. Pittsburgh Pirates (National League Central)

Франшиза која разменува долги периоди на успех со подеднакво долги суши на неспособност, Питсбург е во друга обнова по успехот на годините на Ендру МекКатчен. Сепак, сè не е изгубено.

Младиот феном Ки Брајан Хејс ја води третата базаза тим кој исто така го има Ол-старот Брајан Рејнолдс во централното поле и Џејкоб Сталингс како фаќач. Можете да заземете една од преостанатите клучни одбранбени позиции во втората база или кратката станица, или помалку напорна патарина за филдинг со преземање на првата база или на аголот надвор од теренот.

Вашата најдобра работа за Пиратите може да биде како бокал. сепак, затоа што на ротацијата и на булпенот им е потребна помош. Откако ги разделија Герит Кол и Тајлер Гласноу во последните сезони, а Крис Арчер не ги достигна своите нивоа од заливот Тампа, на Пиратите очајно им треба врвна рака за ротација. Доколку одлучите дека сакате да тргнете по поблиската рута, нивниот куршум ќе ве пречека исто толку среќно.

До моментот кога ќе стигнете до Мајорс, Питсбург треба барем да биде во борба за тоа второ место за Wild Card. PNC Park е исто така еден од најдобрите терени за играње во секојдневието, затоа уживајте во пејзажот додека ја играте кариерата.

5. Сиетл Маринерс (Американска лига Запад)

Како што тим со најдолга активна серија на суши во плејофот, која датира од 2001 година, Маринерс се единствениот тим во оваа прва петорка што има победнички рекорд во моментот на пишувањето. Сепак, не дозволувајте тој рекорд да ве измами.

Маринерите имаат периодични победнички сезони од 2001 година, но обично ги следат оние со изгубени сезони. Она што треба да ве натера да бидете повнимателни кога сегашниот тим е кандидат е нивното трчањедиференцијалот - генерално маркер за вистинска тимска способност и рекорд - е ужасно -49. Тоа значи дека тие постигнале 49 трчања помалку од нивните противници, но сепак се уште шест натпревари над 0,500 како што е сега.

Внимание е местото каде што ќе влезете во игра како потенцијално следен одличен играч на Сиетл по Кен Грифи, Џуниор ., Алекс Родригез, Ренди Џонсон, Ичиро Сузуки и Феликс Хернандез.

Ми имаат многу млади таленти, што значи дека веројатно сè уште не се подготвени да бидат постојани конкуренти. И на ротацијата и на булпенот им е потребна помош, така што вашиот играч може беспрекорно да влезе во двете.

На теренот, Кајл Луис е во центарот, Џ.П. Крафорд имаше оживување на кариерата откако се пресели од Филаделфија, а Сигер и Ханигер имаат трета основа и десно поле заклучени, соодветно. Тоа сè уште ја отвора првата база, втората база и левото поле за да оставите свој белег во Сиетл.

T-Mobile Park се смета за бокал како Comerica, затоа очекувајте пристојни бројки за вашиот стомна во најлош случај, и евентуално просечни бројки за вас како напаѓач додека играте дома.

Претпоставувајќи дека Сиетл го пропушта плејофот оваа година, дали можете да бидете тој што ќе помогне да се прекине нивната 20-годишна суша во плејофот?

6 Атланта Брејвс (Национална лига Исток)

Првиот тим овде што е соодветно класифициран како кандидат, Атланта е силен тим исполнет со возбудливи и забавни играчи. Прашањетосо Атланта, и секој конкурентен тим, наоѓа патека за вашиот играч на топка да стигне до мајорс порано отколку подоцна.

Роналд Акуња Џуниор можеби го скина својот ACL претходно оваа година, но тој сепак е еден од најдобри играчи во играта, Фреди Фримен е најкорисен играч во одбрана, а Ози Албис има прекрасна година. Персоналот за пуштање на теренот и булпен беа добри, а таквите како Чарли Мортон, Мајк Сорока и Макс Фрид обезбедуваат силно трио за ротација.

Секој тим секогаш може да користи повеќе терени. Значи, без разлика дали ќе останете стартер или ќе се преселите во табла, треба да најдете доволно време за игра откако вашите атрибути и перформанси ќе ве направат сребрен играч.

Како позициониран играч, најбезбедно би било да се стремите за аголна позиција надвор од теренот со централно поле управувано од Акуња Џуниор. Фримен и Албис ги имаат заклучено првата и втората база, но левата страна од внатрешното поле е помалку стабилна со Денсби Свонсон на кратко и Остин Рајли на третото место. Значи, може да се стремите кон една од тие позиции.

Без разлика дали ќе бидете повикани во рок од една или три години, Атланта треба да биде конкурентен тим со надежи за плејоф секоја сезона.

7 Чикаго Вајт Сокс (Централна Американска лига)

По возбудливата победа над Њујорк Јенкис во играта „Полето на соништата“, можеби нема повозбудлив тим за се приклучат отколкуЧикаго Вајт Сокс. Може да се додаде на таа возбуда.

Актуелниот МВП Жозе Абреу на почетокот беше верен. Тим Андерсон е еден од најдобрите напаѓачи и личности во спортот, а неговите превртувања со лилјак се од епската разновидност. Луис Роберт, кој неодамна се врати од повреда, ја додава таа неостварлива комбинација на брзина и моќ од централното поле.

Додадете ја силната ротација управувана од Лукас Џолито, Карлос Родон и Ленс Лин со доминантна стрела со две главни Лијам Хендрикс и Крег Кимбрел се доближуваат до врвот, а ова е тим кој ќе се бори во следните неколку години.

Да станете четврти или петти стартер за Вајт Сокс ќе ви овозможи да фокусирате повеќе од вашите напори на развивање на вашето удирање и полевање на тренинг, бидејќи товарот да се биде ас нема да биде на вас. Истото може да се каже и кога станува збор за олеснување, иако претекнувањето на улогата на поблиску би било малку веројатно, освен ако и Хендрикс и Кимбрел не се преселат од тимот.

Од страната на теренот, најбезбедно е да се заложи место за излез од аголот, со трето основата и втората база се повеќе предизвик поради присуството на Јоан Монкада и Цезар Хернандез, соодветно.

Недостаток е што Полето за гарантирана стапка е прилично основно за паркирање со топка. Неговите димензии се стандардни и нема некои значајни или идентификациски дизајни како Крафорд Бокс во Хјустон или Алејата Триплс во Сан Франциско.

Сепак, ова е

Edward Alvarado

Едвард Алварадо е искусен ентузијаст за игри и брилијантен ум зад прославениот блог на Outsider Gaming. Со ненаситна страст за видео игрите што опфаќа неколку децении, Едвард го посвети својот живот на истражување на огромниот и постојано развивачки свет на игрите.Откако порасна со контролер во раката, Едвард разви експертско разбирање за различни жанрови на игри, од стрелци преполни со акција до извонредни авантури со играње улоги. Неговото длабоко знаење и експертиза блескаат во неговите добро истражени статии и критики, обезбедувајќи им на читателите вредни увиди и мислења за најновите трендови на игри.Исклучителните вештини за пишување и аналитичкиот пристап на Едвард му овозможуваат да ги пренесе сложените концепти за игри на јасен и концизен начин. Неговите стручно изработени водичи за гејмери ​​станаа суштински придружници за играчите кои сакаат да ги освојат најпредизвикувачките нивоа или да ги откријат тајните на скриените богатства.Како посветен гејмер со непоколеблива посветеност на своите читатели, Едвард се гордее што останува пред кривата. Тој неуморно го пребарува универзумот на игри, држејќи го прстот на пулсот на вестите од индустријата. Outsider Gaming стана доверлив извор за најновите вести за игри, осигурувајќи дека ентузијастите се секогаш во тек со најзначајните изданија, ажурирања и контроверзи.Надвор од неговите дигитални авантури, Едвард ужива да се потопува во себеенергичната гејмерска заедница. Тој активно се занимава со колеги гејмери, поттикнувајќи чувство на другарство и поттикнувајќи живи дискусии. Преку својот блог, Едвард има за цел да ги поврзе гејмерите од сите сфери на животот, создавајќи инклузивен простор за споделување искуства, совети и взаемна љубов кон сите нешта на игрите.Со привлечна комбинација на стручност, страст и непоколеблива посветеност на својот занает, Едвард Алварадо се зацврсти како почитуван глас во индустријата за игри. Без разлика дали сте обичен гејмер кој бара сигурни критики или страствен играч кој бара инсајдерски знаења, Outsider Gaming е вашата крајна дестинација за секакви игри, предводени од остроумниот и талентиран Едвард Алварадо.