Zbuloni se si të rifilloni Clash of Clans dhe të revolucionarizoni lojën tuaj!

 Zbuloni se si të rifilloni Clash of Clans dhe të revolucionarizoni lojën tuaj!

Edward Alvarado

A je një lojtar i përkushtuar i Clash of Clans, i cili ka rënë në rrëmujë, me dëshirë të madhe për një fillim të ri? Mos u shqetësoni, ne kemi udhëzuesin përfundimtar se si të rinisni Clash of Clans për t'ju ndihmuar të rizbuloni pasionin tuaj për këtë lojë ikonike.

TL;DR: Quick Takeaways

 • Rinisja e Clash of Clans ju lejon të rizbuloni gëzimin e ndërtimit dhe betejës
 • 44% e lojtarëve kanë rifilluar lojën për të provuar strategji të reja ose për të luajtur stilet
 • Ndiqni udhëzuesin tonë hap pas hapi për të rifilluar Clash of Clans me lehtësi
 • Mësoni këshilla dhe njohuri sekrete nga lojtarë me përvojë si Jack Miller
 • Eksploroni FAQ-të tona për udhëzime të mëtejshme për rifillimin e udhëtimit tuaj në CoC

Pse të rifilloni Clash of Clans? Të mirat dhe të këqijat

Clash of Clans është një nga lojërat celulare me fitimin më të lartë të të gjitha kohërave, me të ardhura të vlerësuara mbi 7 miliardë dollarë që nga publikimi i saj në 2012. Nuk është çudi që shumë lojtarë, si ju, investohen në lojë dhe ndonjëherë dëshirojnë një fillim të ri.

Siç thotë Tom's Guide, “Rifillimi i Clash of Clans mund të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të rifreskuar përvojën tuaj të lojës dhe për të rizbuluar gëzimin e ndërtimit dhe betejës në këtë lojë strategjike problematike.” Në fakt, sipas një sondazhi nga Statista, 44% e lojtarëve të Clash of Clans e kanë rifilluar lojën të paktën një herë për të provuar strategji ose stile të ndryshme të lojës.

Hapi -Udhëzues hap pas hapi për të rifilluar Clash of Clans

Tani që keni peshuar të mirat dhe të këqijat, le të zhytemi në hapat për të rifilluar Clash of Clans dhe për të nisur një aventurë të re.

1. Siguroni llogarinë tuaj aktuale (opsionale)

Nëse doni të ruani përparimin tuaj aktual, lidhni llogarinë tuaj me emailin tuaj ose mediat sociale. Mund të ktheheni te kjo llogari më vonë.

2. Rivendosni pajisjen tuaj

Për të nisur një lojë të re, do t'ju duhet të rivendosni pajisjen tuaj. Kjo mund të bëhet duke pastruar të dhënat e aplikacionit (Android) ose duke riinstaluar lojën (iOS).

3. Krijoni një llogari të re

Krijoni një email të ri ose përdorni një llogari tjetër të mediave sociale për të lidhur llogarinë tuaj të re Clash of Clans.

4. Plotësoni udhëzuesin

Pasi të keni instaluar lojën dhe të keni hyrë në llogarinë tuaj të re, plotësoni tutorialin për të filluar ndërtimin e fshatit tuaj të ri.

5. Zhytuni në fillimin tuaj të ri

Me krijimin e fshatit tuaj të ri, ju jeni gati të zhyteni në Clash of Clans me një perspektivë të re, duke eksploruar strategji dhe stile të reja të lojës.

Maksimizoni rinisjen tuaj: Strategjitë që duhen marrë parasysh

Fillimi i ri në Clash of Clans është një mundësi për të eksploruar qasje dhe taktika të ndryshme. Këtu janë disa strategji që duhen marrë parasysh gjatë rinisjes:

1. Fokusi mbrojtës

Përqendrohuni në përmirësimin e mbrojtjeve të fshatit tuaj, si muret, kurthet dhe ndërtesat mbrojtëse. Një fshat i fortifikuar mirë i pengon sulmuesit dhe mbron ata që keni fituar me vështirësiburimet.

2. Fokusi ofendues

Investoni në përmirësimin e trupave dhe kampeve tuaja të ushtrisë për të dominuar në beteja. Një formacion i fuqishëm sulmues mund të të ndihmojë të sulmosh më shumë burime dhe të ngjitesh në rangun e ligave me shumë lojtarë.

3. Qasje e ekuilibruar

Vendosni një ekuilibër midis sulmit dhe mbrojtjes duke përmirësuar të dy aspektet e fshatit tuaj. Kjo qasje siguron që të jeni të përgatitur mirë si për të mbrojtur fshatin tuaj ashtu edhe për të sulmuar të tjerët.

4. Trophy Pushing

Fokusohuni në ngjitjen në renditjen e ligës me shumë lojtarë duke fituar beteja dhe duke fituar trofe. Nivelet më të larta të ligës ofrojnë shpërblime më të mira, të cilat mund të përshpejtojnë zhvillimin e fshatit tuaj.

5. Bujqësia

Përshtatni një stil loje bujqësore duke i dhënë përparësi mbledhjes së burimeve. Përqendrohuni në përmirësimin e koleksionistëve dhe depove të burimeve dhe zgjidhni në mënyrë strategjike kundërshtarët për të maksimizuar plaçkën gjatë bastisjeve.

Këshilla të brendshme të Jack Miller për një rifillim të suksesshëm

Si një gazetar me përvojë lojërash, Jack Miller ka rifilluar Clash of Klane shumë herë dhe ka disa këshilla sekrete për t'ju ndihmuar të përfitoni sa më shumë nga fillimi juaj i ri:

 • Fokusohuni në përmirësimin e ndërtesave të burimeve fillimisht
 • Bashkohuni me një klan aktiv për mbështetje dhe donacione
 • Mos nxitoni të përmirësoni Bashkinë tuaj, pasi mund të pengojë përparimin tuaj
 • Merrni pjesë në ngjarje dhe sfida për burime shtesë

Pyetjet e bëra më shpesh

A do të humbas përparimin timnëse e rinis Clash of Clans?

Nëse e keni lidhur llogarinë tuaj aktuale me emailin tuaj ose median sociale, mund të ktheheni te ajo më vonë. Megjithatë, fshati juaj i ri do të zëvendësojë atë të vjetër në pajisjen tuaj, prandaj është e rëndësishme të siguroni përparimin tuaj përpara se të rindizni.

A mund të kem disa llogari të Clash of Clans në të njëjtën pajisje?

Shiko gjithashtu: The Quarry: Complete Controls Guide për PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X

Po, mund të kaloni midis llogarive të shumta në të njëjtën pajisje duke lidhur secilën llogari me një email të ndryshëm ose profil të mediave sociale.

A është rinisja e Clash of Clans kundër rregullave të lojës?

Jo, rinisja e Clash of Clans nuk është kundër rregullave të lojës. Megjithatë, përdorimi i mjeteve të palëve të treta ose hakimeve për të manipuluar lojën është rreptësisht i ndaluar.

Sa kohë duhet për të rindërtuar një fshat pas rifillimit?

Koha nevoja për të rindërtuar një fshat varet nga stili dhe aktiviteti juaj i lojës. Me përkushtim dhe strategjitë e duhura, ju mund të përparoni shpejt në fazat e hershme të lojës.

Ku duhet të përqendrohem pas rifillimit të Clash of Clans?

Përqëndrohuni në duke përmirësuar ndërtesat e burimeve, mbrojtjen dhe trupat dhe bashkohuni me një klan aktiv për mbështetje. Eksperimentoni me strategji të reja dhe merrni pjesë në ngjarje dhe sfida për të maksimizuar përparimin tuaj.

Shiko gjithashtu: Lëshoni luftëtarin tuaj të brendshëm: Si të krijoni një luftëtar në UFC 4

Referencat

 • Udhëzuesi i Tomit. //www.tomsguide.com/
 • Statista. //www.statista.com/
 • Clash of Clans. //www.clashofclans.com/

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.