Wonderkid Wingers në FIFA 23: Krahët më të mirë të rinj të djathtë

 Wonderkid Wingers në FIFA 23: Krahët më të mirë të rinj të djathtë

Edward Alvarado

Këtu do të gjeni se cilët krahë të djathtë duhet të kërkoni nëse po përpiqeni të nënshkruani me një yll të ri, premtues në atë pozicion.

Çfarë është një çudi?

Një fëmijë i mrekullueshëm është një lojtar që po tregon shumë premtime me lojën e tij, por ende nuk e ka vendosur veten. Siç sugjeron emri, ai është shumë i ri – 23 vjeç e lart. Wonderkids zakonisht performojnë në një nivel të lartë, por jo në top klubin. Ata duhet të tregojnë se nga çfarë janë krijuar kur ose luajnë në Ligën e Kampionëve ose bëjnë një lëvizje në një ekip të ligës Top 5. Kjo është arsyeja pse ju nuk do të shihni në këtë listë lojtarë si Jadon Sancho dhe Bukayo Saka – ata janë të dy të rinj dhe ende po përmirësohen, por ata tashmë kanë treguar se i përkasin 11-shes fillestare të një ekipi të nivelit të lartë.

Shiko gjithashtu: Gjeni furnizimin më të mirë të energjisë për kompjuterin e lojërave në 2023

Gjithashtu kontrolloni: Kapitenët e FUT në FIFA 23

Roli i krahut të djathtë në ekip

Një anësor është zakonisht i shpejtë dhe me aftësi të shkëlqyera teknike. Kur bëhet fjalë për kalimin dhe përfundimin, ekzistojnë dy lloje të krahëve - kryqëzimi dhe prerja brenda krahëve. Zakonisht, prerësit janë ata, këmba dominuese e të cilëve është e kundërta me anën ku luajnë, sepse ua bën më të lehtë gjuajtjen nga buza e kutisë, për shembull.

Lojtarët e përmendur më poshtë janë në asnjë mënyrë të veçantë, kështu që ju mund të vendosni vetë se kush do t'i përshtatet më së miri ekipit tuaj!

Sam Obisanya – 88 potencial

Një nigerian që luan për AFC Richmond, këtë 22-vjeçar -Mesfushori i vjetër i djathtë do të jetë një nënshkrim perfekt për ju nëse keni një ekip mjaft të madh që mund të përballojë vlerën e tij të transferimit prej 52 milionë £. Ai është shumë i shpejtë, një finalizues solid për moshën e tij dhe pjesa më e mirë e asaj që ai sjell në tryezë është shkathtësia e tij. Ai jo vetëm që mund të jetë një sulmues i madh nga ana e djathtë, por pozicioni i tij dytësor është gjithashtu mbrojtësi i djathtë dhe ai tashmë ka statistikat për të luajtur atje.

Duke qenë i vlerësuar me 81, Obisanya tashmë mund të hyjë në rotacionin pothuajse të çdo ekipi.

Antony – 88 potencial

Ky anësor brazilian është ndoshta lojtari më i njohur në këtë listë pasi sapo ka bërë kalimin e tij në Manchester United nga Ajax, ku ai tregoi klasin e tij. Antoni është shumë i zoti, me përshpejtim rrufe dhe shpejtësi sprint. Për momentin, çmimi i tij është rreth 49 milionë funte, por ndoshta do të duhet të paguani më shumë pasi ai është në një kontratë të re që zgjat deri në vitin 2027. Pikat e tij kryesore janë shpejtësia dhe kontrolli i topit. Atributet e tjera janë të mira, por për ta zhvilluar atë në një lojtar të klasit botëror, do t'ju duhet të zhvilloni këmbën e tij përfundimtare dhe të dobët.

Shiko gjithashtu: MLB The Show 22: Mënyrat më të mira për t'u thirrur shpejt në rrugën drejt shfaqjes (RTTS)

Aktualisht Antony është vlerësuar me 82, kështu që ai gjithashtu do të përshtatet me çdo skuadër. Deri më tani, ai ka luajtur në 5 ndeshje për Manchester United, 3 prej tyre janë ndeshje të Europa League dhe 2 ndeshje në Premier League. Antony ka shënuar tashmë 2 gola në karrierën e tij në Premier League.

Antonio Nusa – 88 potencial

I lindur në vitin 2005, ky i ri është më shumë një lojtar projekti. Lojtari i Divizionit të Parë të Belgjikës, Club Brugge KV në këtë moment vlen vetëm 3.3 milionë £, gjë që ofron një mundësi për të marrë një vjedhje absolute, duke ditur se çfarë mund të bëhet në rrethanat e duhura - në menaxhimin tuaj. Nusa është goxha e ashpër rreth skajeve. Ai ka shpejtësinë, e cila është jashtëzakonisht e rëndësishme për një anësor, ai jep pasime solide për nivelin e tij, por gjithçka tjetër kërkon punë! Nëse vendosni ta nënshkruani me të, ju duhet ta zhvilloni atë nga afër në mënyrë që ai të bëhet ai që është i destinuar të bëhet dhe më shumë. përshtatja e tij në ekipin tuaj dhe nëse e zhvilloni vetë ose e dërgoni në huazim për të fituar përvojë diku tjetër dhe për t'u kthyer gati për skuadrën tuaj.

Në jetën reale, nga 7 paraqitje në të gjitha ligat, ai ka shënoi një gol në Champions League dhe një asistim në ligë.

Yeremy Pino – 87 potencial

Ky spanjoll 19-vjeçar nuk është lojtari tipik i shpejtë i rrufeshëm si të tjerët në këtë listë. Në vend të kësaj, ai ka atë stilin tipik spanjoll, duke shfaqur lojë të shkëlqyeshme gjithëpërfshirëse. Pino aktualisht është pjesë e një klubi shumë të menaxhuar të Villarreal CF në La Liga Santander dhe vlen rreth 38 milionë funte. Duke qenë se ai është ende shumë i ri dhe ka vite për t'u përmirësuar, aktualisht ai nuk është i shkëlqyer në asnjë gjë. Ky anësor spanjoll vetëm e bënçdo gjë mirë në sulm. Ai mund të vrapojë shpejt, por nuk do t'i kalojë shumicën e mbrojtësve të krahut që e mbrojnë. Ai është një lojtar i mirë dhe mund ta kalojë topin në zonë shumë mirë. Si i ri ai bën përshtypje se sa mirë mund ta vendosë veten në pozicione të shkëlqyera pa top.

Yeremy Pino është vlerësuar me 79, gjë që e bën të qartë se çdo ekip do të ketë një vend për të duke qenë një lojtar kaq i ri, premtues me aftësinë dhe talentin e tij. Në 6 paraqitje në ligë këtë sezon, Pino ka shënuar 1 gol për ekipin e tij.

Johan Bakayoko – 85 potencial

Ky lojtar i lindur në Belgjikë është 19 vjeç dhe një nënshkrim perfekt për një ekip që fokusohet në zhvillimin e talenteve të rinj. Nëse doni ta largoni atë nga duart e PSV-së, duhet të keni parasysh vlerën e tij prej 3.1 milionë £ për të ardhur me ofertën e duhur. Bakayoko tregon shumë premtime si një anësor i aftë që shënon me shpejtësinë e tij, kontrollin e topit dhe përfundimin që janë atributet kryesore që ai ka, por gjithsesi duhet ta përmirësojë atë dhe lojën e tij gjithëpërfshirëse. Me Potencialin Dinamik, ai mund të kapërcejë lehtësisht potencialin e tij nëse vazhdoni të luani me të dhe përdorni fuqinë e tij, që është të shënojë gola, në maksimum.

Bakayoko është vlerësuar me 68 në FIFA 23, që do të thotë se ai është një projekt ose një ekip i ligës më të ulët përfunduesi kryesor. Me zhvillimin e duhur ai mund të kthehet të jetë Eden Hazard i ardhshëm ose të jetë edhe më i mirë. Aktualisht në jetën reale, ai ka bërë 8 paraqitje dhe ka marrëTopi e kaloi portierin 2 herë.

Gabriel Veron – 87 potencial

Një tjetër anësor brazilian, Veron është 19 vjeç dhe fiton përvojë në Portugali duke luajtur për FC Porto. Ky anësor ka një vlerë të madhe prej 13.5 milionë £ – nënshkruani atë për relativisht lirë dhe ai mund të jetë një opsion i shkëlqyeshëm për ju menjëherë! Atributet e shkëlqyera të shpejtësisë, gjuajtjet, pasimet dhe driblimet e shkëlqyera tregojnë se Veron është një anësor natyral. Ai mund të hyjë dhe të punojë mirë me çdo stil loje. Ai mund të kalojë, mund të përfundojë, mund të vrapojë dhe të kalojë në një nivel solid. Nëse ai vazhdon të rritet me të njëjtin ritëm, ai do të bëhet një yll në një kohë të shkurtër!

Me Gabriel Veron që është vlerësuar me 75, ai mund të jetë një opsion i mirë për shumë skuadra në treg për një anësor. Një skuadër e nivelit të lartë mund ta blejë atë dhe ta përdorë atë si një pjesë të thellë të skuadrës që ka të ngjarë të thyejë së shpejti në ekipin e parë. Një ekip i nivelit të mesëm mund ta marrë atë dhe ndoshta të ndërtojë rreth tij për të arritur nivele më të larta ekipore. Për skuadrat e ulëta, nëse mund ta përballojnë atë, ai do të ishte një lider, golashënues DHE pasues i mrekullueshëm. Për mua personalisht, nëse ai gjen shtëpinë e tij, ai mund të jetë kapiten i ekipit një ditë. Në jetën reale Gabriel Veron ka bërë 10 paraqitje pa gola apo asistime deri më tani.

Pedro Porro – 87 potencial

Një tjetër lojtar për Primeira Liga, ky 22-vjeçar nga Spanja luan për Sporting CP. Vlera e tij është 38.5 milionë funte, që do të thotë se ai nuk është më i liri i grupit. Kjo është një pjesë jokonvencionalee listës si pozicioni primar i Pedro Porro është Mbrojtësi i krahut të djathtë. Nëse e zhvilloni përfundimin e tij, ai do të bëhet një lojtar që praktikisht mund të bëjë gjithçka në fushë. Ai tashmë është një finalizues i mirë, por gjithçka tjetër në arsenalin e tij është e mirë ose e shkëlqyer. Ai është një mbrojtës i mirë dhe i shpejtë me aftësi pasimi dhe driblime. Nëse mbarimi i tij 65 mund të shndërrohej në 70 deri në 80+, ai do të ishte vdekjeprurës si lojtar pasi pothuajse të gjitha atributet do të ishin të ngjyrosura në të gjelbër.

Aktualisht totali i tij është 81, por ai ka shumë hapësirë ​​për t'u rritur dhe zhvilluar në lojtarin që dëshironi të jetë. Padyshim që ia vlen çmimi i lartë nëse i keni paratë në dispozicion. Për Sporting CF, Pedro Porro ka luajtur në 8 ndeshje dhe nuk ka shënuar apo asistuar gol. Sjellja e tij nga RWB në RW do ta ndryshonte atë gjendje për ekipin tuaj!

Jamie Bynoe-Gittens – 87 potencial

Një lojtar që iu bashkua gjigantëve të Bundesligës Borussia Dortmund vetëm këtë vit, dhe vetëm 17 vjeç, ky anësor anglez për momentin vlen rreth 2.7 milionë funte. Ai është një talent i papërpunuar që mund ta zhvilloni në çdo mënyrë që dëshironi, sepse me këtë djalë keni shumë kohë për ta zhvilluar dhe përdorur atë. Ai ka një bazë të shpejtësisë dhe driblimit të mirë, tregon ndezje dhe aftësi për të shënuar, por, siç do të prisnit nga një lojtar i moshës së tij, loja e tij kërkon shumë lustrim dhe përvojë. Ai është i lirë për të mirën e tij, kështu që në të vërtetë nuk ka asgjë osekushdo që ju ndalon të bëni atë nënshkrim dhe të merrni përsipër këtë projekt.

Jamie Bynoe-Gittens është 67 vjeç në përgjithësi tani, por kjo mund të ndryshojë me shpejtësi nëse i jepni kohë të rregullt për të luajtur dhe zgjidhni planin e duhur të zhvillimit. Në të gjitha garat këtë vit, Jamie ka shënuar 1 gol nga 5 paraqitje.

Këshilla për zgjedhjen e lojtarit të duhur për ju

Ka kaq shumë lojtarë për të zgjedhur, por cili është më e mira? Kush do të përshtatet në skuadrën tuaj dhe kush do të rritet më shpejt?

Nuk është një pyetje e lehtë për t'u përgjigjur, por hapi i parë që duhet bërë është të analizoni ekipin tuaj. Me këtë dua të kuptoj planet tuaja, nivelin tuaj të preferuar të realizmit, buxhetin, stilin e lojës dhe të gjithë ekipin rreth lojtarit të ri. Nëse jeni duke bërë një lloj "Rruga drejt lavdisë" të modalitetit të karrierës, zgjidhni lojtarët me vlerësim më të ulët pasi ata mund të rezultojnë të jenë pjesët kryesore për t'ju sjellë një trofe të Ligës së Kampionëve një ditë.

Nëse luani me një klub si Real Madridi, shkoni për lojtarë më të vendosur, të cilët tashmë kanë treguar se mund të kenë ndikim në çdo nivel. Vetëm mbani mend – nëse nuk u jepni atyre lojëra, shanset që ata të arrijnë potencialin e tyre janë vërtet të ulëta. Nga ana tjetër, nëse i luani rregullisht dhe ata performojnë mirë, ata mund të tejkalojnë potencialin e tyre. Si përfundim, mos e shikoni potencialin si një gjë të garantuar apo si një tavan për asnjë lojtar. Bëni lëvizjen e duhur për ju si menaxher, si lojtar i FIFA-s dhe tuajinylli i ri do të shkëlqejë!

Edward Alvarado

Edward Alvarado është një entuziast me përvojë lojërash dhe mendja e shkëlqyer që qëndron pas blogut të famshëm të Outsider Gaming. Me një pasion të pashuar për videolojërat që përfshin disa dekada, Edward i ka kushtuar jetën e tij eksplorimit të botës së madhe dhe gjithnjë në zhvillim të lojërave.Pasi u rrit me një kontrollues në dorë, Edward zhvilloi një kuptim ekspert të zhanreve të ndryshme të lojërave, nga revole të mbushura me aksion deri tek aventurat zhytëse me role. Njohuritë dhe ekspertiza e tij e thellë shkëlqejnë në artikujt dhe rishikimet e tij të hulumtuara mirë, duke u ofruar lexuesve njohuri dhe opinione të vlefshme mbi tendencat më të fundit të lojërave.Shkathtësitë e jashtëzakonshme të shkrimit dhe qasja analitike e Eduardit e lejojnë atë të përcjellë konceptet komplekse të lojërave në një mënyrë të qartë dhe koncize. Udhëzuesit e tij të lojtarëve të krijuar me mjeshtëri janë bërë shoqërues thelbësorë për lojtarët që kërkojnë të pushtojnë nivelet më sfiduese ose të zbulojnë sekretet e thesareve të fshehura.Si një lojtar i përkushtuar me një përkushtim të palëkundur ndaj lexuesve të tij, Edward krenohet që qëndron përpara kurbës. Ai pastron pa u lodhur universin e lojërave, duke e mbajtur gishtin në pulsin e lajmeve të industrisë. Outsider Gaming është bërë një burim i besueshëm për lajmet më të fundit të lojërave, duke siguruar që entuziastët të jenë gjithmonë të përditësuar me publikimet, përditësimet dhe polemikat më të rëndësishme.Jashtë aventurave të tij dixhitale, Edward kënaqet duke u zhytur në tëkomuniteti i gjallë i lojërave. Ai angazhohet në mënyrë aktive me lojtarë të tjerë, duke nxitur një ndjenjë shoqërie dhe duke inkurajuar diskutime të gjalla. Nëpërmjet blogut të tij, Edward synon të lidhë lojtarë nga të gjitha sferat e jetës, duke krijuar një hapësirë ​​gjithëpërfshirëse për shkëmbimin e përvojave, këshillave dhe një dashuri të ndërsjellë për të gjitha gjërat e lojërave.Me një kombinim bindës të ekspertizës, pasionit dhe një përkushtimi të palëkundur për zanatin e tij, Edward Alvarado e ka forcuar veten si një zë i respektuar në industrinë e lojrave. Pavarësisht nëse jeni një lojtar i rastësishëm që kërkon komente të besueshme ose një lojtar i zjarrtë që kërkon njohuri të brendshme, Outsider Gaming është destinacioni juaj përfundimtar për të gjitha gjërat e lojërave, të udhëhequr nga Edward Alvarado i zgjuar dhe i talentuar.